Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Helló Astrások!

Valaki esetleg tud valamit a képen látható astra lökhárítójáról?

Érdekelne hogy lehet hozzájutni, milyen néven megy, vagy melyik felszereltséghez tartozik.

Köszi.

Del.

http://www.vatera.hu/konyv_hasznalt_konyve..._181780168.html

És a képen látható astráról is teszel képet, vagy csak egy vaterás találati listát kapunk? :)

Imasör

Sokért adják, és akkor már nézni kéne hozzá hátsót is :D

PÜ-ben dobj egy e-mail címet, és elküldöm ezt a prosit teljesben :D

Link to comment
Megosztás:

Helló Astrások!

Valaki esetleg tud valamit a képen látható astra lökhárítójáról?

Érdekelne hogy lehet hozzájutni, milyen néven megy, vagy melyik felszereltséghez tartozik.

Köszi.

Del.

http://www.vatera.hu/konyv_hasznalt_konyve..._181780168.html

Mivel ez Irmscher prospektus, valszeg ők gyártották. Sztem nem volt egyik felszereltséghez sem, csak utólagos tuningként lehet(ett) kapni.

Link to comment
Megosztás:

Tartozok még egy köszönettel!!!

Már amióta megvettem folyása volt biztosan az autómnak! Mert most hogy esik az eső, full pára a levegő direktbe mentem tesztelni az új izzót és a párásodást.

És jelentem bátran hogy ez volt a probléma teljes forrása!

10km- és még csak a csomagtartó ablaka is igencsak picit volt párás! Oldalablakok elől hátul 0 azaz nulla pára volt rajta, és még a csomagtartó oldalablakai is tiszták!

Komolyan ez nekem hihetetlen különbség!

Mikor 5-7perc után megjelent egy leheletnyi pára a szélvédőn, "csak" 3-masra kapcsoltam a befújást picit melegebb levegő 1 perc és volt nincs!

Előtte meg teljes melegen 4-esen is alig lóf...

Szóval mindenkinek köszönet érte!!!

Visszaolvasgattam:

Pollenszűrőt letakartad? Ajtókat befóliáztad? Vagy mit tettél végülis az eredményért? :D Mert nekem kilett a szélvédő szilózva, és a szélvédő nem is párásodik...de az oldalsó ablakok kegyetlenül :) és nekem nincs benne a fólia az ajtóban... szóval azt hiszem neki kell kezdenem fóliázni...

Valaki segítsen, milyen fóliát tegyek be? Sima mezei amit bárhol kapok? Köszi (szerk.: GYIK-ben megtaláltam a választ)

Link to comment
Megosztás:

Most jöttem a karosszériástól a következő hírrel: Aktív fórumozók ugye többször olvashatták már, hogy én is szenvedek/szenvedtem a pollenszűrőn keresztül bejutó párától (probléma azóta szilóval és linóleum darabbal orvosolva) és az évek alatt szépen ki is rohadt a padlólemezem (nem az én hanyagságom, én már így vettem). Szóval most elmentem a karosszériáshoz ajánlatot kérni. Aláfeküdt és így kezdte: Azt a q.va... Ilyet ő még nem látott. A küszöbnek semmi baja, a padlólemezek viszont totál szét vannak rohadva. Konkrét árat, csak akkor tud majd mondani, ha elkezdi csinálni, és látja, hogy mennyire potyog szét. Alsó hangon olyan 20-30e HUF lesz és min. 4-5 nap míg elkészül. Szóval akinél még csak most jelentkezik a probléma, és még házilag tudja orvosolni (pára bejutás megszüntetés, rozsdátlanítás + felületkezelés)az csinálja meg, mert nem mindegy sem a pénz sem pedig, hogy kb. egy hétig nincs autója az embernek (én azzal járok minden nap melóba).

Szóval aki még teheti tanuljon az én hibámból!!!

Link to comment
Megosztás:

Most jöttem a karosszériástól a következő hírrel: Aktív fórumozók ugye többször olvashatták már, hogy én is szenvedek/szenvedtem a pollenszűrőn keresztül bejutó párától (probléma azóta szilóval és linóleum darabbal orvosolva) és az évek alatt szépen ki is rohadt a padlólemezem (nem az én hanyagságom, én már így vettem). Szóval most elmentem a karosszériáshoz ajánlatot kérni. Aláfeküdt és így kezdte: Azt a q.va... Ilyet ő még nem látott. A küszöbnek semmi baja, a padlólemezek viszont totál szét vannak rohadva. Konkrét árat, csak akkor tud majd mondani, ha elkezdi csinálni, és látja, hogy mennyire potyog szét. Alsó hangon olyan 20-30e HUF lesz és min. 4-5 nap míg elkészül. Szóval akinél még csak most jelentkezik a probléma, és még házilag tudja orvosolni (pára bejutás megszüntetés, rozsdátlanítás + felületkezelés)az csinálja meg, mert nem mindegy sem a pénz sem pedig, hogy kb. egy hétig nincs autója az embernek (én azzal járok minden nap melóba).

Szóval aki még teheti tanuljon az én hibámból!!!

Már tanultunk Zotyáéból :)

Link to comment
Megosztás:

Most jöttem a karosszériástól a következő hírrel: Aktív fórumozók ugye többször olvashatták már, hogy én is szenvedek/szenvedtem a pollenszűrőn keresztül bejutó párától (probléma azóta szilóval és linóleum darabbal orvosolva) és az évek alatt szépen ki is rohadt a padlólemezem (nem az én hanyagságom, én már így vettem). Szóval most elmentem a karosszériáshoz ajánlatot kérni. Aláfeküdt és így kezdte: Azt a q.va... Ilyet ő még nem látott. A küszöbnek semmi baja, a padlólemezek viszont totál szét vannak rohadva. Konkrét árat, csak akkor tud majd mondani, ha elkezdi csinálni, és látja, hogy mennyire potyog szét. Alsó hangon olyan 20-30e HUF lesz és min. 4-5 nap míg elkészül. Szóval akinél még csak most jelentkezik a probléma, és még házilag tudja orvosolni (pára bejutás megszüntetés, rozsdátlanítás + felületkezelés)az csinálja meg, mert nem mindegy sem a pénz sem pedig, hogy kb. egy hétig nincs autója az embernek (én azzal járok minden nap melóba).

Szóval aki még teheti tanuljon az én hibámból!!!

Miből lehet észrevenni, hogyha kezd rohadni?

Kezdő vagyok, tehát gondolom ha alámegyek se tudok meg többet róla, vannak jelei?

Del.

Link to comment
Megosztás:

Miből lehet észrevenni, hogyha kezd rohadni?

Kezdő vagyok, tehát gondolom ha alámegyek se tudok meg többet róla, vannak jelei?

Del.

Nekem pl alulról látszik most rozsdakezdemény...de nem tudom hogy az belülről átrohadt vagy kívülről kezd... mert nem lett megbolygatva...remélem tavaszig kihúzom, mert most sok volt a motor generál...

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve a lökhárítóra, GSi lököst szerettem volna, de ritka mint tankon a defekt.

Újonann kb 50-55.000,-Ft + festés.

Igazából ennél még drágább az Irmscher?

Dilemma az olvasottak alapján: Irmscher - drágább, de hozzáférhetőbb mint 1 GSi lökös?

GSi - mivel szinte nincs is bontott, ez is drága. Mekkora az árrés?

Ha nem egyértelmü, akkor mondom ugy, hogy melyik után érdemes menni? :D

Micsoda hülyeségkupac :)

Del.

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve a lökhárítóra, GSi lököst szerettem volna, de ritka mint tankon a defekt.

Újonann kb 50-55.000,-Ft + festés.

Igazából ennél még drágább az Irmscher?

Dilemma az olvasottak alapján: Irmscher - drágább, de hozzáférhetőbb mint 1 GSi lökös?

GSi - mivel szinte nincs is bontott, ez is drága. Mekkora az árrés?

Ha nem egyértelmü, akkor mondom ugy, hogy melyik után érdemes menni? :D

Micsoda hülyeségkupac :D

Del.

Egyrészt nekem defektes volt az előző tankom :D Másrészt meg csak rossz helyen keresel, nem olyan ritka az :D :)

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve a lökhárítóra, GSi lököst szerettem volna, de ritka mint tankon a defekt.

Újonann kb 50-55.000,-Ft + festés.

Igazából ennél még drágább az Irmscher?

Dilemma az olvasottak alapján: Irmscher - drágább, de hozzáférhetőbb mint 1 GSi lökös?

GSi - mivel szinte nincs is bontott, ez is drága. Mekkora az árrés?

Ha nem egyértelmü, akkor mondom ugy, hogy melyik után érdemes menni? :D

Micsoda hülyeségkupac :D

Del.

...és az még csak utángyári fos. :D

Egyrészt nekem defektes volt az előző tankom :D Másrészt meg csak rossz helyen keresel, nem olyan ritka az :P :)

Nem ritka, viszont eladóban ritka.... :D

Link to comment
Megosztás:

Visszaolvasgattam:

Pollenszűrőt letakartad? Ajtókat befóliáztad? Vagy mit tettél végülis az eredményért? :D Mert nekem kilett a szélvédő szilózva, és a szélvédő nem is párásodik...de az oldalsó ablakok kegyetlenül :) és nekem nincs benne a fólia az ajtóban... szóval azt hiszem neki kell kezdenem fóliázni...

Valaki segítsen, milyen fóliát tegyek be? Sima mezei amit bárhol kapok? Köszi (szerk.: GYIK-ben megtaláltam a választ)

Az ajtók másfél hónapja korrekten le lettek fóliázva, közpönti javítás után.

Még a szűrőt sem raktam vissza, lefedve sincs, mert száradt eddig, és kiakarom proszívózni, mert nem túl régi és nem igazán koszos. Ezért nem akarok még csak 800ft se adni ha nem muszáj most...

Jelenleg a szélvédő takaró műanyagot szilóztam le, de azt nem kicsit!

A gumitömítést beleszilóztam a műanyagba, aztán a gumi alját és mögötte ~1cm sávon végig nyomtam szilóval.

Igaz amikor ezt odanyomtam, illetve húzattam a szélvédőhöz jött is ki rendesen, a felesleget pedig macerásan letöröltem.

Így sikerült elérni a sikert!

És tanulok más hibáján most hétvégén kiszedek mindent és kitakarítom a padlólemezt is, mert kívülről még teljesen jónak néz ki, ezt nyáron ellenőriztem.

Esetleg olyan kérdésem lenne, hogy a benzintankom rozsdásodik csúnyán. Igaz nem sok benzin van már benne a gáz miatt.

De 10l van hogy ne rohadjon belülről.

Ezzel lehet e valamit kezdeni, orvosolni, elodázni a kilyukadást?

Link to comment
Megosztás:

Most jöttem a karosszériástól a következő hírrel: Aktív fórumozók ugye többször olvashatták már, hogy én is szenvedek/szenvedtem a pollenszűrőn keresztül bejutó párától (probléma azóta szilóval és linóleum darabbal orvosolva) és az évek alatt szépen ki is rohadt a padlólemezem (nem az én hanyagságom, én már így vettem). Szóval most elmentem a karosszériáshoz ajánlatot kérni. Aláfeküdt és így kezdte: Azt a q.va... Ilyet ő még nem látott. A küszöbnek semmi baja, a padlólemezek viszont totál szét vannak rohadva. Konkrét árat, csak akkor tud majd mondani, ha elkezdi csinálni, és látja, hogy mennyire potyog szét. Alsó hangon olyan 20-30e HUF lesz és min. 4-5 nap míg elkészül. Szóval akinél még csak most jelentkezik a probléma, és még házilag tudja orvosolni (pára bejutás megszüntetés, rozsdátlanítás + felületkezelés)az csinálja meg, mert nem mindegy sem a pénz sem pedig, hogy kb. egy hétig nincs autója az embernek (én azzal járok minden nap melóba).

Szóval aki még teheti tanuljon az én hibámból!!!

Kicsit elkéstél, de azért kösz!

Tapos_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tapos__4__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tapos__5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

:)

Link to comment
Megosztás:

Az ajtók másfél hónapja korrekten le lettek fóliázva, közpönti javítás után.

Még a szűrőt sem raktam vissza, lefedve sincs, mert száradt eddig, és kiakarom proszívózni, mert nem túl régi és nem igazán koszos. Ezért nem akarok még csak 800ft se adni ha nem muszáj most...

Jelenleg a szélvédő takaró műanyagot szilóztam le, de azt nem kicsit!

A gumitömítést beleszilóztam a műanyagba, aztán a gumi alját és mögötte ~1cm sávon végig nyomtam szilóval.

Igaz amikor ezt odanyomtam, illetve húzattam a szélvédőhöz jött is ki rendesen, a felesleget pedig macerásan letöröltem.

Így sikerült elérni a sikert!

És tanulok más hibáján most hétvégén kiszedek mindent és kitakarítom a padlólemezt is, mert kívülről még teljesen jónak néz ki, ezt nyáron ellenőriztem.

Esetleg olyan kérdésem lenne, hogy a benzintankom rozsdásodik csúnyán. Igaz nem sok benzin van már benne a gáz miatt.

De 10l van hogy ne rohadjon belülről.

Ezzel lehet e valamit kezdeni, orvosolni, elodázni a kilyukadást?

Rozsdamaró+ korroziógátló alapozó, mást nem nagyon tehetsz. Csak be ne lobbanjon amikor drótkefézed. :)

Link to comment
Megosztás:

Az gyárilag van. Az első taposón van vagy 3, meg hátul is. Gondolom olyan technika nyílás, ha merítik a gyárban a kasztnit kifolyjon a felesleg. Gumidugó van benne, ha ki nem esett már.

De mivel neked nincs szükséged rá, simán becsinálhattad volna, egy szivárgási lehetőséggel kevesebb lenne... :)

Hú Zotya, a tiéd is elég korrektül néz ki. Hasonló az enyém, de megkockáztatom, hogy még durvább. Neked karosszériás csinálta? Mennyiből jött ki?

Ő maga csinálta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kérdés: Megpróbáltam leszedni a kocsim oldalán lévő díszléceket nem sok sikerrel. Mivel lehet leszedni a kocsi oldalán ottmarad kétoldalú ragasztó maradványokat fényezés sérülése nélkül? Remélem valakinek van valami ötlete ez ügyben. :)

Lakkbenzin, aceton. És ha megpuhult a ragacs, egy éles műanyaggal óvatosan lekapirgálod. Az nem sérti meg a fényezést.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kérdés: Megpróbáltam leszedni a kocsim oldalán lévő díszléceket nem sok sikerrel. Mivel lehet leszedni a kocsi oldalán ottmarad kétoldalú ragasztó maradványokat fényezés sérülése nélkül? Remélem valakinek van valami ötlete ez ügyben. :D

Én speckó fóliaradírt használok: Klikk ide Sima pisztolyfúróba is befoghatod :)

Szerk: De Tiv ötlete jobban hangzik...elvégre te, csak a te autódról szeretnéd eltávolítani a ragasztót :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kérdés: Megpróbáltam leszedni a kocsim oldalán lévő díszléceket nem sok sikerrel. Mivel lehet leszedni a kocsi oldalán ottmarad kétoldalú ragasztó maradványokat fényezés sérülése nélkül? Remélem valakinek van valami ötlete ez ügyben. :)

Én is mosatanában szedtem le. És festék boltba vettem SZILIKON eltávolítót. Kis tubus kis ecsettel és kis műanyag spaklival. Folyékony kocsonyás anyag. Ecsettel rákened a maszlagra ami fenn maradt. 10percet vársz addigra rászárad és a mellékelt spaklival letolod. 2-3szor átkened vele és teljesen lejön. 1600péz volt ez a kis szar. De ezzel szedtem le a díszléceket, feliratokat. És működik. Benzin, higítót próbálltam de semmi. Ez a legjobb és leghatásosabb. Csak sajna már el fogyott. Mondjuk a leszedni való is elfogyott. :D Tehát festékbolt és szilikon eltávolító.

Szerk.: Acetonnal nem kísérleteznék. Makettezős korszakomból vissza maradt emlékek, hogy meg marta a mŰanyagot. És az alkatrészekre felvitt lakkot festéket is. Acetonnal semmiképpen ne dörgöld mert sztem be mattítja -Megmarja a lakkot-. De ha (Tiv-próbáltad) és Semmi kárt nem okoz akkor nem okoskodom. Én részemről acetont sose kenek ilyen felületekre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.