Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Ezt én is tudom, csak hibába ha nem tudom pénzre váltani :wacko: :( A pollenszűrő fölé, hogy ami föntről víz lecsöpöghet valahogy, az ne a szűrőre menjen. Levegőt meg oldalról kap, ha nem feszíted rá nagyon. Még érdemes a környékét kitakarítani, mert ha tökig van falevelekkel, meg egyéb retekkel, akkor az is okozhat majd párásodást. <_<

Kitakaritotam én ép ezért nem értetem mi baj lehet, csak ép nem néztem hogy beázik, tudtam pedig hogy attól lehet párásodás csak nem hittem megeshet nálam, millió köszönet érte mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

Csak ezen az autómon (5 éve van nálam, és ~100 ezret mentem vele már) kb. 6-8 kavicsfelverődés volt a szélvédőmön amit eddig javíttattam, és ezen kívül a fényszórómon is kétszer keletkezett luk már. Ebből az egyiket javíttattam, a másodikat cellux védi jelenleg is, de októberre a vizsgára cserélni kell.

Lehet, hogy sokat "rallye-zok"? :wacko:

Gondolom részben mert mostanában keveset megyek saját kocsival, részben a relatív jó utaknak, meg nem szeretek a másik ( főleg sóderszállító) seggéra mászni. :(

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=129&st=2600

Ezt az oldalt ha elolvasod, lehet hogy találsz neked még újdonságot ;)

Megérne egy misét a Gyík-ben, vagy van? <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, nagyon idegesit az ősszi párásodás, vagy ha hideg esőt kap ugyanaz és nem tudom mi okozhatja, vadi uj a pollenszürő, második idén azt hitem az a rossz, de csak ugyanugy bepárásodik mehet maximumon a venti is akkor sem változik, a törölgetés már unalmas, van ötlette valakinek mit tehetek? vagy ez opel probléma ami megoldhatatlan...?

Akkor lehet hogy nekem nem opelem van? :( ;)

Sem műpadló, sem sziló. Mégsem párásodik egyáltalán. <_< :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, nagyon idegesit az ősszi párásodás, vagy ha hideg esőt kap ugyanaz és nem tudom mi okozhatja, vadi uj a pollenszürő, második idén azt hitem az a rossz, de csak ugyanugy bepárásodik mehet maximumon a venti is akkor sem változik, a törölgetés már unalmas, van ötlette valakinek mit tehetek? vagy ez opel probléma ami megoldhatatlan...?

Látom már kaptál választ a párásodási problémádra.

Csak azt tudom hozzátenni, hogy nekem az oldotta meg véglegesen a problémát amikor a szélvédő alján, ott ahol a fekete műanyag borítás és az üveg közötti műanyag tömítés van, szóval ott kikente nekem a lakatosom sziló pasztával. Ezután már nem tudott a víz lefolyni a pollenszűrőre. Ez az utóbbi 3 évben remekül működött, egészen a múlt hétig. Akkor cseréltettem szélvédőt és kapott körbe új gumi tömítést meg új tömítő csíkot is alulra. Az átvétel esős időben történt és már a hazafelé úton párásodott az üveg, de nagyon! A gyári új tömítés nem tömít már megfelelően, valószínűleg a fekete műanyag deformálódása miatt. Szóval újra szilikon pasztázni kell!

Link to comment
Megosztás:

Nobel-díjat a sziló kitalálójának. <_< Micsoda 1 jó dolog.

De még mennyire. Főleg a fehér festhető. Az egy univerzális csodaszer. Mindenre azt használjuk. :wacko:

Ha egy pár csempét kell visszaragasztani, ha tapéta válik el valahol, bárhol ha rés, repedés van. Ajtó, ablak mázolásnál a résekbe.

Link to comment
Megosztás:

De még mennyire. Főleg a fehér festhető. Az egy univerzális csodaszer. Mindenre azt használjuk. <_<

Ha egy pár csempét kell visszaragasztani, ha tapéta válik el valahol, bárhol ha rés, repedés van. Ajtó, ablak mázolásnál a résekbe.

De az nem is sziló, hanem festhető akri tömítő. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

NA ezt akkor átnézem énis, csuromvizes volt nemrég a pollenszűrő amikor cseréltem.

De még gondoltam egy dologra hogy mitől párásodhat. Nemrég csináltam meg a kp. zárakat + kilincseket tettem fel, és az ajtókárpit alatti szigetelő nylon igencsak hol volt hol nem volt. A víz meg ugye befolyik az ajtóüregbe ha esik. Tehát elméletileg onnan is párologhat befelé, ha szakadt a szigetelő nylon..

Majd meglátjuk, mert most úgy beszigeteltem mind a 4 ajtót (vágtam méretre+ragasztószalag powa)

Simán halkabb lett a futászaj menet közbe, meg az ajtócsukás hang is. Kiváncsi vagyok kevésbé fog-e párásodni.

Más:

Karoszzéria topic, remélem ide kell írni ezt a kérdést:

Adott a bal első ablaktekerőm, ami számomra felfoghatatlan módon ment tönkre, ugyanis nem a kurbli műanyag belső része nyíródott el, hanem a kis aluminium csonk! Egyszerűen leradírozódtak a fogak róla.

Kérdés hogy azt ott lehet cserélni, mert ha jól látom eléggé egyben van az egész emelő szerkezettel.

Most egy igazán kókány de működő megoldást csináltam ideiglenesen:

Átfúrtam a kis csonkot keresztbe a tekerővel együtt és átküldtem rajta egy vékony menetes szárat, anyákkal a 2 végén. na ez nem bírta sokáig, mert elég gyenge, tekerni meg már eléggé izomból kell. a második ilyen után gányolás ismereteimből eszembe jutott a jó öreg szög. Szal most az van átdugva és a vége visszahajtva fogóval hogy ne álljon belém <_<

Link to comment
Megosztás:

NA ezt akkor átnézem énis, csuromvizes volt nemrég a pollenszűrő amikor cseréltem.

De még gondoltam egy dologra hogy mitől párásodhat. Nemrég csináltam meg a kp. zárakat + kilincseket tettem fel, és az ajtókárpit alatti szigetelő nylon igencsak hol volt hol nem volt. A víz meg ugye befolyik az ajtóüregbe ha esik. Tehát elméletileg onnan is párologhat befelé, ha szakadt a szigetelő nylon..

Majd meglátjuk, mert most úgy beszigeteltem mind a 4 ajtót (vágtam méretre+ragasztószalag powa)

Simán halkabb lett a futászaj menet közbe, meg az ajtócsukás hang is. Kiváncsi vagyok kevésbé fog-e párásodni.

Más:

Karoszzéria topic, remélem ide kell írni ezt a kérdést:

Adott a bal első ablaktekerőm, ami számomra felfoghatatlan módon ment tönkre, ugyanis nem a kurbli műanyag belső része nyíródott el, hanem a kis aluminium csonk! Egyszerűen leradírozódtak a fogak róla.

Kérdés hogy azt ott lehet cserélni, mert ha jól látom eléggé egyben van az egész emelő szerkezettel.

Most egy igazán kókány de működő megoldást csináltam ideiglenesen:

Átfúrtam a kis csonkot keresztbe a tekerővel együtt és átküldtem rajta egy vékony menetes szárat, anyákkal a 2 végén. na ez nem bírta sokáig, mert elég gyenge, tekerni meg már eléggé izomból kell. a második ilyen után gányolás ismereteimből eszembe jutott a jó öreg szög. Szal most az van átdugva és a vége visszahajtva fogóval hogy ne álljon belém :wacko:

Gányolás-nem gányolás, működik és kész :( Az elsődleges szempont ez volt, szépen megcsinálni meg mostmár lehet kényelmesen, nem kell kapkodni. Bagóért lehet kapni tekerős ablakemelőt kompletten, mert mindenki villanyosít, és csak gyűlnek a kurblisok a garázsok mélyén. Keresek topicba dobj föl egy hirdetést hogy kéne neked egy ilyen, szerintem pár napon belül lesz egy <_< ;)

Link to comment
Megosztás:

Gányolás-nem gányolás, működik és kész ;) Az elsődleges szempont ez volt, szépen megcsinálni meg mostmár lehet kényelmesen, nem kell kapkodni. Bagóért lehet kapni tekerős ablakemelőt kompletten, mert mindenki villanyosít, és csak gyűlnek a kurblisok a garázsok mélyén. Keresek topicba dobj föl egy hirdetést hogy kéne neked egy ilyen, szerintem pár napon belül lesz egy <_< :o

Oks, köszi :wacko: Most már úgy összetettem az ajtót hogy nem akarom megbontani, majd csak tavasszal.

Már csak az a kérdés hogy majd vajon ki tudom-e én cserélni ;) Elég bonyolultnak tűnik a szerkezet az én szaktudásomhoz képest :(

Na de majd tényleg csak tavasszal kezdek bele.

Link to comment
Megosztás:

Oks, köszi :( Most már úgy összetettem az ajtót hogy nem akarom megbontani, majd csak tavasszal.

Már csak az a kérdés hogy majd vajon ki tudom-e én cserélni ;) Elég bonyolultnak tűnik a szerkezet az én szaktudásomhoz képest ;)

Na de majd tényleg csak tavasszal kezdek bele.

Nem vészes, és ha egybe veszel egyet, az teljesen komplett, csak be kell tenni és kész. Az eredeti szegecsekkel van rögzítve, azokat le kell majd fúrni, de amúgy csak kivesz-betesz és kész. <_< És lehet hogy nem kell majd annyira erősen tekerni hogy megmozduljon, ha át-takarítod a szerkezetet mielőtt beteszed :wacko:

Link to comment
Megosztás:

<_<

Aranyat ér a sok problémás ember!

Nekem is a párásodás és a leírtak a problémám, igaz én még a padló nedvességét nem érzékeltem, de holnap meg is nézem, mivel ma egész nap csak esett!

Szilóznom kell erről akkor készítek képeket aztán vki megoldja a gyiket, vagy elmondja hogyan...

Illetve nekem gumiszőnyeg van berakva, aminek meg egy év alatt a sarkam alatt lekoptak a bordái fa123a minőség...

Majd ragaszthatok oda vmit, ha valakinek van valami épp ötlete erre örömmel fogadom :wacko:

Fűthető óléscucc, én tavaj vettem tecsó vmi 1000-1500pénzé és amikor kitettem még jó volt szval bízom benne a hűs garázsban való nyaralása nem tette tönkre. Valahogyan a kárpitba építésén gondolkozom de ez ide már off!

Link to comment
Megosztás:

<_<

Aranyat ér a sok problémás ember!

Nekem is a párásodás és a leírtak a problémám, igaz én még a padló nedvességét nem érzékeltem, de holnap meg is nézem, mivel ma egész nap csak esett!

Szilóznom kell erről akkor készítek képeket aztán vki megoldja a gyiket, vagy elmondja hogyan...

Illetve nekem gumiszőnyeg van berakva, aminek meg egy év alatt a sarkam alatt lekoptak a bordái fa123a minőség...

Majd ragaszthatok oda vmit, ha valakinek van valami épp ötlete erre örömmel fogadom :wacko:

Fűthető óléscucc, én tavaj vettem tecsó vmi 1000-1500pénzé és amikor kitettem még jó volt szval bízom benne a hűs garázsban való nyaralása nem tette tönkre. Valahogyan a kárpitba építésén gondolkozom de ez ide már off!

Igazából nem a padló vizesedik, pontosabban az még nem baj, hanem alatta a szivacs, amit csak úgy tudsz megnézni, ha leveszed legalább a küszöbburkolatot, megemeled, és alányúlsz. Kivenni meg csak az ülések, és a kardánbox kiszedése után lehet, ha középen elvágod. Tudom nem kis meló de olcsóbb mint taposót cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem a padló vizesedik, pontosabban az még nem baj, hanem alatta a szivacs, amit csak úgy tudsz megnézni, ha leveszed legalább a küszöbburkolatot, megemeled, és alányúlsz. Kivenni meg csak az ülések, és a kardánbox kiszedése után lehet, ha középen elvágod. Tudom nem kis meló de olcsóbb mint taposót cserélni.

Áhá akkor még megnézni se oly gyors dolog... De mindenképpen megfogom, mert inkább feleslegesen 10perc mintsem ott pangjon a víz és rohadjon!

Köszönöm a segítséged!

Link to comment
Megosztás:

Ne tudom, ebbe a topic-ba való-e a téma, de remélem nem lesz túlságosan OFF:

Hétvégén azon kezdtem el gondolkodni (Miután kiszilóztam a szélvédő és a műanyag takarólemez között rést), hogy kellene csinálni a pollenszűrőnek egy "házat" mivel ugye a foglalata megvan a szűrőnek, csak felülről nyitott, ezért csak fedelet kellene csinálni. Formára kb. ilyen házikó formát képzeltem el, ami minden oldalon túlér a szűrőházon, így a víz nem tud a szűrőre csurogni és persze amennyire lehet magas is, hogy levegő azért jusson a szűrőre. Megalkotni úgy tervezem, hogy fából kelle egy sablont csinálni -egy negatívot- amire aztán üvegszövetből és műgyantából meg lehetne csinálni magát a kész cuccot. Még a rögzítésen kellene agyalni, mert gondolom azt a lemezt nem volna célszerű átfúrni, mert azon megintcsak átfolyik a víz, ki tudja hova?!

Kérdés: Nem-e valaki föltalálta ezt már előttem, és esetleg meg is csinálta? Ha akad valaki, akkor szívesen vásárolnék tőle egy ilyen "házat" esetleg a sablont...

Szerintetek mennyire működne ez a dolog?

Link to comment
Megosztás:

Ne tudom, ebbe a topic-ba való-e a téma, de remélem nem lesz túlságosan OFF:

Hétvégén azon kezdtem el gondolkodni (Miután kiszilóztam a szélvédő és a műanyag takarólemez között rést), hogy kellene csinálni a pollenszűrőnek egy "házat" mivel ugye a foglalata megvan a szűrőnek, csak felülről nyitott, ezért csak fedelet kellene csinálni. Formára kb. ilyen házikó formát képzeltem el, ami minden oldalon túlér a szűrőházon, így a víz nem tud a szűrőre csurogni és persze amennyire lehet magas is, hogy levegő azért jusson a szűrőre. Megalkotni úgy tervezem, hogy fából kelle egy sablont csinálni -egy negatívot- amire aztán üvegszövetből és műgyantából meg lehetne csinálni magát a kész cuccot. Még a rögzítésen kellene agyalni, mert gondolom azt a lemezt nem volna célszerű átfúrni, mert azon megintcsak átfolyik a víz, ki tudja hova?!

Kérdés: Nem-e valaki föltalálta ezt már előttem, és esetleg meg is csinálta? Ha akad valaki, akkor szívesen vásárolnék tőle egy ilyen "házat" esetleg a sablont...

Szerintetek mennyire működne ez a dolog?

Egy darab hungarocell, is tökéletes! <_<

Nekem is az van és nem ázik be. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Egy darab hungarocell, is tökéletes! ;)

Nekem is az van és nem ázik be. ;)

Jelenleg nekem is egy linóleum darab van rajta, de az olyan kókány is, meg ha gondol egyet akkor szépen elvándorol a helyéről, ezért gondoltam valami stabilabb megoldásra. De akkor lehet, hogy nem ebből fogom hülyére keresni magam? <_< :wacko: :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.