Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Zotya mielőtt neki álltál a melónak(bár most sem késő) méretet kellet volna venni 1 típusazonos masináról.

Megkéred az 1-ik cartársat és szépen leméretezed az egész elejét. Kicsit könnyebb úgy.

A hűtőt letakarod hegesztés előtt valami ellenállóanyaggal?

Vagy az egész motorteret? :D

És az adattáblát se feledd el kicserélni.

Link to comment
Megosztás:

Zotya mielőtt neki álltál a melónak(bár most sem késő) méretet kellet volna venni 1 típusazonos masináról.

Megkéred az 1-ik cartársat és szépen leméretezed az egész elejét. Kicsit könnyebb úgy.

A hűtőt letakarod hegesztés előtt valami ellenállóanyaggal?

Vagy az egész motorteret? :wacko:

Már kész van, és nem takartam semmit. :wacko: Szerintem nem lett nagyon vészes, az volt abaj, hogy már korábban is meg volt törve akocsi, így amúgy sem volt szinte semi a helyén, hiába méretezem, ha amire felhegeszteném ne ott van ahol lennie kellene. Nem takartam semmit, igazából nem nagyon fröcsög a drót, a zoknimat is csak 4 helyen égette átt. :D Majd azért le kell mosnom a motort, mert főleg fémpor került a motortérbe.

Link to comment
Megosztás:

Adattábla?

Nehogy a rendőrei megvicceljenek.

Levettem már a régi zárhídról, csak kell szereznem popszegecshúzót. Végülis nagyot nem tévedtem így szemre, mert a mociháztető beakadó tüskéjén csak egy kicsit kellett feszíteni, hogy belemenjen a likba. Ránézésre nem vészes, de aki ért hozzá persze kiszúrja az illesztéseket. Mondjuk amúgy sem volt egybe rendesen gondolom az előző törés miatt.

Ill. féltem annyira a motortérben levő holmit, hogy inkább letakarom 1 bőrköténnyel. :wacko:

Hát most így belegondolva nem lett volna hülyeség. :wacko:

De azért csak megcopattam magam, elindultam vele, elkezdett rángatni, leállt, elment a gyujtás is, aztán visszajött..mondom mi a szar?! :D jah, az akkusarut csak visszaraktam, nem húztam meg. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Levettem már a régi zárhídról, csak kell szereznem popszegecshúzót. Végülis nagyot nem tévedtem így szemre, mert a mociháztető beakadó tüskéjén csak egy kicsit kellett feszíteni, hogy belemenjen a likba. Ránézésre nem vészes, de aki ért hozzá persze kiszúrja az illesztéseket. Mondjuk amúgy sem volt egybe rendesen gondolom az előző törés miatt.

Hát most így belegondolva nem lett volna hülyeség. :D

De azért csak megcopattam magam, elindultam vele, elkezdett rángatni, leállt, elment a gyujtás is, aztán visszajött..mondom mi a szar?! :D jah, az akkusarut csak visszaraktam, nem húztam meg. :wacko:

:wacko: Nah azért. Hiányzott volna ha nem történik valami Zotyás dolog :wacko: :D

Link to comment
Megosztás:

Levettem már a régi zárhídról, csak kell szereznem popszegecshúzót. Végülis nagyot nem tévedtem így szemre, mert a mociháztető beakadó tüskéjén csak egy kicsit kellett feszíteni, hogy belemenjen a likba. Ránézésre nem vészes, de aki ért hozzá persze kiszúrja az illesztéseket. Mondjuk amúgy sem volt egybe rendesen gondolom az előző törés miatt.

Hát most így belegondolva nem lett volna hülyeség. :D

De azért csak megcopattam magam, elindultam vele, elkezdett rángatni, leállt, elment a gyujtás is, aztán visszajött..mondom mi a szar?! :wacko: jah, az akkusarut csak visszaraktam, nem húztam meg. :wacko:

Meg is lepődtem volna, ha minden simán megy. :D Már bocsi. :D :wacko:

Link to comment
Megosztás:

:D Nah azért. Hiányzott volna ha nem történik valami Zotyás dolog :wacko: :P

Meg is lepődtem volna, ha minden simán megy. :wacko: Már bocsi. :D :wacko:

Ha láttátok volna, ugye a vontatókötéllel akasztottam fel a mociháztetőt a gerendára, mivel ugye a zárhíddal együtt levettem a kitámasztót is. Este meg majdnem visszajártam a kocsival a helyére. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha láttátok volna, ugye a vontatókötéllel akasztottam fel a mociháztetőt a gerendára, mivel ugye a zárhíddal együtt levettem a kitámasztót is. Este meg majdnem visszajártam a kocsival a helyére. :D

:wacko: :wacko: :wacko:

Na az szép lett volna. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A motorháztetőm meg lett hosszabbítva előre fele úgy, hogy az első fényszóróból kitakar egy kis részt a toldat.

Kérdés: Szerintetek ezért szólnak a rendőrök, illetve ezt a motorháztető módosítást elfogadják műszakin?

Rendőr szerintem nem szól érte (gyárilag is vannak lámpa-morcosító cuccok, nekem is volt fent ilyen, sosem szóltak érte, pedig állítottak meg sokszor! :wacko:

A műszakinál nem vagyok biztos benne, hogy nem szólnak érte... :wacko:

Én azért szedtem le, mert sokat jártam éjjel, és rengeteget lefogott a fényerőből, főleg éjjel esőben! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A motorháztetőm meg lett hosszabbítva előre fele úgy, hogy az első fényszóróból kitakar egy kis részt a toldat.

Kérdés: Szerintetek ezért szólnak a rendőrök, illetve ezt a motorháztető módosítást elfogadják műszakin?

Rendőr szerintem nem szól érte (gyárilag is vannak lámpa-morcosító cuccok, nekem is volt fent ilyen, sosem szóltak érte, pedig állítottak meg sokszor! :D

A műszakinál nem vagyok biztos benne, hogy nem szólnak érte... :wacko:

Én azért szedtem le, mert sokat jártam éjjel, és rengeteget lefogott a fényerőből, főleg éjjel esőben! :D

Rendőr nem szól, műszakin viszont buktautca ha "morcosított" motorháztetővel mész! Nekem ezért a lámpaspoilerért szóltak, és megakarták húzni a verdát...... még szerencse hogy volt ismerősöm :wacko: Klikk ide

Ajánlani tudom azt a módszert, amit én is csinálok.......Vettem egy mocitetőt bontóba, meg lesz hosszabbítva.........A gyárit pedig padlásra, csak műszakira veszem elő 4 csavar......... Ablakokat cserélek motorháztetőt, hátsó lámpát........... :wacko: Szóval műszaki előtt egy nappal elvagyok!! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A motorháztetőm meg lett hosszabbítva előre fele úgy, hogy az első fényszóróból kitakar egy kis részt a toldat.

Kérdés: Szerintetek ezért szólnak a rendőrök, illetve ezt a motorháztető módosítást elfogadják műszakin?

Túl sok volt a fény? :wacko: Rendőr nem csesztet érte különösebben (ha csak nincs a fél lámpa morcizva) Vizsgáról viszont helyből kidobnak :D Ha már így a morcosításról van szó. Az mindig érdekelt, hogy egy morcis tetőnek, a nyitását hogy oldják meg. A kampónak valami trükkös nyitása van? Vagy nőgyógyász kéz a trükk?

Link to comment
Megosztás:

Túl sok volt a fény? :D Rendőr nem csesztet érte különösebben (ha csak nincs a fél lámpa morcizva) Vizsgáról viszont helyből kidobnak :D Ha már így a morcosításról van szó. Az mindig érdekelt, hogy egy morcis tetőnek, a nyitását hogy oldják meg. A kampónak valami trükkös nyitása van? Vagy nőgyógyász kéz a trükk?

Hát nem ezt mondjuk astrásgyerekel? :D :wacko:

Csak a kinyitófület kell meghosszabbítani.....

Ácsi! Szerintem két külön lapkán van az alvázszám, és a színkód! :wacko:

Az alvázszám nem lapkán van, hanem bele van ütve a karosszériába :P Anyós ülés mellett van egy kis ablak rész kivágva a kárpitból.....ha akarod, képet is csinálok :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hát nem ezt mondjuk astrásgyerekel? ;) :wacko:

Csak a kinyitófület kell meghosszabbítani.....

Képzelhetitek, mikor az öregem odaállított a verdával:

rajta hátul a szárny

szemöldök

fóliás üvegek...

Aszongya neki a srác: "Bácsi ez így nem lesz jó ám! :D Le kéne operálni ezeket róla!" :D :D :P

Az öreg meg csak: :wacko: :wacko:

;) ;) :P

Link to comment
Megosztás:

Hát lapkán van B+. Vagy nem ez az?

http://kep.psharing.com/405665.jpg :D

Is! :wacko:

Ezt havernak nem kérték műszakin, csak az ülésnél nézték meg!

Úgy vette, hogy nem is volt az már meg! :wacko:

Egy "orvosnőé volt, csak autópályán használta és rendszeresen hordta márkaszervízbe, csak elköltözött, és lekeveredett a szervízfüzet!" :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Is! :D

Ezt havernak nem kérték műszakin, csak az ülésnél nézték meg!

Úgy vette, hogy nem is volt az már meg! :wacko:

Egy "orvosnőé volt, csak autópályán használta és rendszeresen hordta márkaszervízbe, csak elköltözött, és lekeveredett a szervízfüzet!" :D

És elkeveredett a zárhíd is, hogy cserélni kellett? :wacko: De, ezzel nem szoktak foglalkozni, helyből alul nézik. Sőt... Nem is az ablakon, hanem felszedi a kárpitot körülötte, és úgy nézik, hogy nem csak körülötte volt -e körbevágva :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.