Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

kézi kivitelt mivel hajtják?

én még nem láttam ilyet akció közben...

Kézzel? :) Mi csak azt használtunk. Nem is igazán tudnám elképzelni a gépit. Nagyon "érzésre" használós cucc volt ez. A "kézi" verzióhoz megköszörültük a befogó részét 4szögletűre, és csináltunk hozzá "befogót" (két hasáb alakú anyagba, 3szög alakú bevágást csináltunk, aztán 2 csavarral összefogattuk a kettőt, úgy hogy a 4szög szárat fogta be.)

Link to comment
Megosztás:

Kézzel? :) Mi csak azt használtunk. Nem is igazán tudnám elképzelni a gépit. Nagyon "érzésre" használós cucc volt ez. A "kézi" verzióhoz megköszörültük a befogó részét 4szögletűre, és csináltunk hozzá "befogót" (két hasáb alakú anyagba, 3szög alakú bevágást csináltunk, aztán 2 csavarral összefogattuk a kettőt, úgy hogy a 4szög szárat fogta be.)

akkor gyakorlatilag menetfúró kézi hajtószára jó is lesz hozzá :D

Vagy fogod kézzel és pörgeted benne, és várod a csodát :)

Csapot pedig ugy kellene csinálni, hogy hosszába végigfurni, és ahol hozzáér a zsanérhoz ott egy egy lyuk, és zsirzógomb a tetejére :D

Na így tartós maradna sokáig :D

Link to comment
Megosztás:

akkor gyakorlatilag menetfúró kézi hajtószára jó is lesz hozzá :D

Vagy fogod kézzel és pörgeted benne, és várod a csodát :)

Csapot pedig ugy kellene csinálni, hogy hosszába végigfurni, és ahol hozzáér a zsanérhoz ott egy egy lyuk, és zsirzógomb a tetejére :D

Na így tartós maradna sokáig :D

őőő... minket átb.sztak :) Volt... és mégis csináltattak velünk. ;) :D

Zsírzógomb... peersze... Aztán majd úgy tolom át az OT vizsgán, mint tavaly a zöldkártyán :D :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem sokat segített a sima stiftcsere. Az anyósoldalin megszünt a kotyogás, a vezetőoldalin, meg csak kicsit kotyog. Mondjuk nem is volt annyira megkopva. Zsír nem sok maradt alatta, mert kitolta a furatból, de ha szilikon van a kezemben a kéderekhez akkor mindíg fújok ide is.

338841.jpg

338842.jpg

338843.jpg

Érdemes jó vastagon beragasztani papírszallaggal a mókolás környékét, mert jónéhányszor mellécsaptam kalapáccsal. A stift pár 100 forint volt.

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem...a felső kotyog nekem...ha megemelem ugy csukom be akkor egyszerre csukódik...na de már egyszer volt csapszeg cserélve, akkor azt mondták h a zsanér is kopott...azt lehet cserélni? Lehet kapni olyat? Mert lehet az lesz.

A zsanér hegesztve van az ajtóhoz, és a kasznihoz.

Link to comment
Megosztás:

Nekem asszem a határoló kattog. Azt hogy lehet javítani, mert eléggé zavaró, olyan hangja van az ajtónak, mintha szét akarna esni.

Az nekem is kattan amikor nyitom az ajtót, zsírzás nem segítt rajta. Majd ha egyszer lent lesz a kárpit ránézek mi kattan.

A zsanér hegesztve van az ajtóhoz, és a kasznihoz.

Ha esetleg a fenti képről nem lenne egyértelmű. :)

Link to comment
Megosztás:

Sosem lenne tökéletes. Barkácsmunka. :)

ladán vareszon is így volt, csak ott erősebb lemez volt, de utólagosan azzal is bőven el kellett játszani, mire normálisan állt.

Na jó, de leflexelni, aztán másikat felrakni pontosan a megfelelő helyre mekkora meló? Ha egyáltalán lehet kapni külön zsanért. Bontott meg ugyanúgy lehet kopott.

Mit kell ezen ennyit gyötrődni? :)

ennyi:

Felfúrni, és hozzá passzoló vastagabb csapszeget bele.
Link to comment
Megosztás:

Nekem asszem a határoló kattog. Azt hogy lehet javítani, mert eléggé zavaró, olyan hangja van az ajtónak, mintha szét akarna esni.

A határoló is stifttel kapaszkodik az "A" oszlopba, azaz, ez is el tud kopni, én már cseréltem benne stiftet és meg is szűnt a kattogás. :)

Link to comment
Megosztás:

Felfúrni, és hozzá passzoló vastagabb csapszeget bele.

Na jó felfúrni, és hozzáférsz a fúrógéppel? :) Most csak ezért vegye le a sárvédőt?

A határoló is stifttel kapaszkodik az "A" oszlopba, azaz, ez is el tud kopni, én már cseréltem benne stiftet és meg is szűnt a kattogás. :)

Az kattogna? Én azt hittem az ajtóban kattog az a íves lemez aminek a végébe belemegy az ajtóhatáróló stift. Na majd meglessük! :D

Link to comment
Megosztás:

Na jó felfúrni, és hozzáférsz a fúrógéppel? :) Most csak ezért vegye le a sárvédőt?

Az kattogna? Én azt hittem az ajtóban kattog az a íves lemez aminek a végébe belemegy az ajtóhatáróló stift. Na majd meglessük! :)

1. Inkább azért levenni a sárvédőt, mint flexelni és csavarozni.

2. Igen, azért kattog. Vagyis maga a stift kattog ahogy a határolót üti a rugó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.