Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

És láss csodát...mégis csak jó valamire a hemörrájt ;)

Amúgy nekem nincs vonóhorgom......Nem ráncigálok utánam mindenféle talicskát ;) :P

Egyszer pucoltunk hemörájttal kezelt korlátot... azon emlékek nyomán lehet a cinkes alapozó volt ott a tuti, nem a hemörájt

ja de lenne egy kérdésem Alexejovics

Az aksin nekem volt egy biztosítékdoboz, amit annakidején mutattam is.

Azt kétoldalival ragasztottam fel, és most hogy meghalt az aksi(5év minimum) leszedés közben összetört a doboz, mert annyira erősen ragadt fel a kétoldali :)

Szóval csinálnom kellett egy másik dobozt, és festeni is festettem, ahogy az előzőt is. Kivittem lefujtam, behoztam, és észrevettem, hogy le is csapódott rajta egyből a pára, és egy mat felülete lett egyrészén.

Szerinted is a lecsapódásmiatt lett? Azóta lefujtam vékony réteggel idebent, de az már nem mattult be :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyszer pucoltunk hemörájttal kezelt korlátot... azon emlékek nyomán lehet a cinkes alapozó volt ott a tuti, nem a hemörájt

ja de lenne egy kérdésem Alexejovics

Az aksin nekem volt egy biztosítékdoboz, amit annakidején mutattam is.

Azt kétoldalival ragasztottam fel, és most hogy meghalt az aksi(5év minimum) leszedés közben összetört a doboz, mert annyira erősen ragadt fel a kétoldali ;)

Szóval csinálnom kellett egy másik dobozt, és festeni is festettem, ahogy az előzőt is. Kivittem lefujtam, behoztam, és észrevettem, hogy le is csapódott rajta egyből a pára, és egy mat felülete lett egyrészén.

Szerinted is a lecsapódásmiatt lett? Azóta lefujtam vékony réteggel idebent, de az már nem mattult be :)

Biztos! De miért nem odabent fújtad le először is? Én még mü.lazítót sem fújhatok az udvaron egy kurv@ kilincsre, mert a szomszédok mindjárt lökik a feljelentést :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel astra caravanom van és esős időben beázik a csomagtér... az oldalüveg körüli műanyag burkolatból jön a víz. arra gondoltam hogy nem lehet hogy a tető csomagtartónál folyhat be? Úgy rémlik mint ha lenne ott tömítés ha ott folyik be akkor lehet cserélni a tömítést? Vagy van még valakinek tippje hogy hol jöhet be a víz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel astra caravanom van és esős időben beázik a csomagtér... az oldalüveg körüli műanyag burkolatból jön a víz. arra gondoltam hogy nem lehet hogy a tető csomagtartónál folyhat be? Úgy rémlik mint ha lenne ott tömítés ha ott folyik be akkor lehet cserélni a tömítést? Vagy van még valakinek tippje hogy hol jöhet be a víz?

Akár ott is befolyhat. Le kell pattintani a takaró díszcsikokat a tetőről rengetek kosz szokozz ott összegyűlni, és nem tud tőle a víz szabadon lefolyni. Ha kipucolod, és nem javul, akkor le kell bontani a műanyag burkolatot, ha nem látszik a beázás akkor a tetőkárpitot is, beülsz a kocsiba esőben, és sasolsz.

Link to comment
Megosztás:

Akár ott is befolyhat. Le kell pattintani a takaró díszcsikokat a tetőről rengetek kosz szokozz ott összegyűlni, és nem tud tőle a víz szabadon lefolyni. Ha kipucolod, és nem javul, akkor le kell bontani a műanyag burkolatot, ha nem látszik a beázás akkor a tetőkárpitot is, beülsz a kocsiba esőben, és sasolsz.

okés kinézek egy kicsit később és megnézem mi a helyzet kosz terén. köszönöm a segítséged!

Link to comment
Megosztás:

Akár ott is befolyhat. Le kell pattintani a takaró díszcsikokat a tetőről rengetek kosz szokozz ott összegyűlni, és nem tud tőle a víz szabadon lefolyni. Ha kipucolod, és nem javul, akkor le kell bontani a műanyag burkolatot, ha nem látszik a beázás akkor a tetőkárpitot is, beülsz a kocsiba esőben, és sasolsz.

Én is ültem benne 1 órát, de az istennek se esett az eső, úgyhogy szimulálta öcsém egy locsolókannával :) én meg csak káromkodtam hogy miért nincs meg. (azóta sincs meg hogy hol ázik be :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Én is ültem benne 1 órát, de az istennek se esett az eső, úgyhogy szimulálta öcsém egy locsolókannával :) én meg csak káromkodtam hogy miért nincs meg. (azóta sincs meg hogy hol ázik be :lol: )

sterimob-al kellet volna szimulálni ;) ;) Látod akkor biztos jelentkezett volna :P

Link to comment
Megosztás:

sterimob-al kellet volna szimulálni :) ;) Látod akkor biztos jelentkezett volna :P

Persze, azzal még ott is bejött volna ahol amúgy az életben nem kerül be víz :P ;) Tisztának amúgy is tiszta volt már, csak azért szedtem szét mert tetősínt cseréltem, meg tetőantennát, és gondoltam ha már le van bontva akkor már kiderítem hol ázunk be. Hát néztem, de kideríteni nem sikerült :lol:

Link to comment
Megosztás:

Persze, azzal még ott is bejött volna ahol amúgy az életben nem kerül be víz ;) :) Tisztának amúgy is tiszta volt már, csak azért szedtem szét mert tetősínt cseréltem, meg tetőantennát, és gondoltam ha már le van bontva akkor már kiderítem hol ázunk be. Hát néztem, de kideríteni nem sikerült :lol:

Nekem multkor a kézi mosóban jött be némi víz a bal hátsó ablaknál, gondolom pont odament a sugár, és szétfeszítette a kédert. De esőben nem ázik be.

Link to comment
Megosztás:

Nekem multkor a kézi mosóban jött be némi víz a bal hátsó ablaknál, gondolom pont odament a sugár, és szétfeszítette a kédert. De esőben nem ázik be.

Nekem meg mosásnál, mosóban nem szokott beázni. Csak ha aránylag hosszabb ideig kap vizet, de akkor rendesen csöpög az oszlopban lefelé :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kis tanácsot szeretnék kérni.opel omega A caravánom van ki van rohadva a hátsó lökháritó alatt,ki lessz lakatolva kérdezném hogy mivel kezeljem le hogy ne rohadjon ki megint két év mulva?

Még azt kérdezném hogy a hátsó ivekhez be szerkesztettem az elsö müanyag dobvédöket,hülyeséget csináltam- e?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kis tanácsot szeretnék kérni.opel omega A caravánom van ki van rohadva a hátsó lökháritó alatt,ki lessz lakatolva kérdezném hogy mivel kezeljem le hogy ne rohadjon ki megint két év mulva?

Még azt kérdezném hogy a hátsó ivekhez be szerkesztettem az elsö müanyag dobvédöket,hülyeséget csináltam- e?

Hülyeséget abban az esetben csináltál ha úgy lett megoldva, hogy a víz be tud menni a dobvédő és a karosszéria közé.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kis tanácsot szeretnék kérni.opel omega A caravánom van ki van rohadva a hátsó lökháritó alatt,ki lessz lakatolva kérdezném hogy mivel kezeljem le hogy ne rohadjon ki megint két év mulva?

Még azt kérdezném hogy a hátsó ivekhez be szerkesztettem az elsö müanyag dobvédöket,hülyeséget csináltam- e?

Korroziógátló alapozó, festék/fényezés, ahol em látszik mehet rá alvávédő is. Ha szépen passzol a dobbetét akkor jó. Meg ahogy Reeckatee írta ne menjen be fölé trutyi, mert akkor inkább ne is legyen ott semmi.

Link to comment
Megosztás:

Minden elismerésem ;) Te tényleg a csináld magad híve vagy...más az ilyen munkára lakatoshoz viszi :)

Részemről meg minden elismerésem a lakatosoknak! Nem egyszerű meló. ;)

Ja azt meg nem is mondtam, hogy mindkettő szigetelő szivacs csurom víz volt, nem a radiátor ereszt, mert nem volt édes íze, vagy páralecspódás, vagy a hólé olvadt le a cipőnkről, pedig mindíg kiveszem a szőnyeget megszárítani. A pedálok alattit csak úgy tudtam kivenni, hogy elvágtam, mert a műszerfal meg a pedáltartó konzol rá van fogatva. Elég szerencsétlen megoldás. :D

Link to comment
Megosztás:

Készül a nagy mű! ;)

...

Nehezebben megy mint vártam, a nagyja már megvan, még le kell takarítanom a lemezek szélét, és felhegeszteni. :)

Pedig még nem is hegesztettél. ;) ;) (Azért könnyebb lesz, mintha lánggal kellene csinálni. :lol: )

De most már nincs visszaút, és hajrá hadd készüljön. ;)

Részemről meg minden elismerésem a lakatosoknak! Nem egyszerű meló. :lol:

Ja azt meg nem is mondtam, hogy mindkettő szigetelő szivacs csurom víz volt, nem a radiátor ereszt, mert nem volt édes íze, vagy páralecspódás, vagy a hólé olvadt le a cipőnkről, pedig mindíg kiveszem a szőnyeget megszárítani. A pedálok alattit csak úgy tudtam kivenni, hogy elvágtam, mert a műszerfal meg a pedáltartó konzol rá van fogatva. Elég szerencsétlen megoldás. :D

Az is egy szakma.

Te minden szart a szádba veszel? :D :P

A könyvben a kézifékkar kivételénél is írnak valami szőnyegvágást, ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Részemről meg minden elismerésem a lakatosoknak! Nem egyszerű meló. ;)

Ja azt meg nem is mondtam, hogy mindkettő szigetelő szivacs csurom víz volt, nem a radiátor ereszt, mert nem volt édes íze, vagy páralecspódás, vagy a hólé olvadt le a cipőnkről, pedig mindíg kiveszem a szőnyeget megszárítani. A pedálok alattit csak úgy tudtam kivenni, hogy elvágtam, mert a műszerfal meg a pedáltartó konzol rá van fogatva. Elég szerencsétlen megoldás. :D

Azokat a csöveket elsőre nem vágtad el a lemezzel együtt, vagy már visszatoldottad? :P ;)

Amúgy szép meló. A szivacsot én is elvágtam, amikor vizet köpött a szellőzőm akkor eláztatta szépen. Viszont nekem egy rozsdafolt sem volt ott alatta ;) (vagy csak szép piros színű volt hogy ne lássam ;) ) Majd a hegesztésről várom a képeket. Kíváncsi vagyok milyen lesz :)

Link to comment
Megosztás:

Részemről meg minden elismerésem a lakatosoknak! Nem egyszerű meló. :D

Ja azt meg nem is mondtam, hogy mindkettő szigetelő szivacs csurom víz volt, nem a radiátor ereszt, mert nem volt édes íze, vagy páralecspódás, vagy a hólé olvadt le a cipőnkről, pedig mindíg kiveszem a szőnyeget megszárítani. A pedálok alattit csak úgy tudtam kivenni, hogy elvágtam, mert a műszerfal meg a pedáltartó konzol rá van fogatva. Elég szerencsétlen megoldás. :)

Mikor hegesztesz, vedd le az akksisarut!

Link to comment
Megosztás:

Pedig még nem is hegesztettél. :D :P (Azért könnyebb lesz, mintha lánggal kellene csinálni. ;) )

De most már nincs visszaút, és hajrá hadd készüljön. ;)

Az is egy szakma.

Te minden szart a szádba veszel? :o ;)

A könyvben a kézifékkar kivételénél is írnak valami szőnyegvágást, ha jól emlékszem.

A hegesztéstől már annyira nem félek, csak szar lesz allulról hozzáférni. A vizes szőnyeget meg muszáj volt megnyalni, másként hogyan nézzem meg, hogy nem fagyálló-e? Igen szőnyegvágás, mert összeszereléskor előbb ment a kézifékkar aztán a szőnyeg kis lyukkal.

Azokat a csöveket elsőre nem vágtad el a lemezzel együtt, vagy már visszatoldottad? :lol: B)

Amúgy szép meló. A szivacsot én is elvágtam, amikor vizet köpött a szellőzőm akkor eláztatta szépen. Viszont nekem egy rozsdafolt sem volt ott alatta ;) (vagy csak szép piros színű volt hogy ne lássam ;) ) Majd a hegesztésről várom a képeket. Kíváncsi vagyok milyen lesz :)

Nem, vigyáztam a csövekre, raktam föléjük deszkát, bár egyszer megszaladt a flex, lebacta a deszkát, és majdnem baj lett. :D

Mikor hegesztesz, vedd le az akksisarut!

Jó hogy szólsz, mert eddíg szólt a rádió amikor szereltem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.