Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Én egy fényezetlent szettem szét. (pontosabban valami szerencsecsomag megütötte, és elpattant a kerete). Alex módszerével lehet látni, én is a tükörlapot vettem ki, és mögötte már ott a csoda. Nekem utángyártott tükör van fönt, ezen törtek a patentek mint a ropi, és elég elvetemült helyen vannak. (kívülről levenni szerintem esélytelen sérülés nélkül) Belülről lapos csavarhúzó, és annyi. :lol:

Jah azóta nekem is ragasztva van hogy kapnábe, de legalább nem zörög. :)

Link to comment
Megosztás:

Ahogy elnézem a képeket nem volt rossz az elképzelésem :lol: Ilyenkor aztán szétesek a büszkeségtől :)

Na akkor szedd össze magad! ;) Én is csak a tükörlap leszedése után tudtam lehúzni a tükörről a burkolatot egy hosszú csavarhúzóval benyúltam, és feszítettem a körömnél, de mivel nem mai gyerek, letörött. Most sziló fogja , hogy le ne csússzon.

Ott a piros karikánál van a maradék köröm. A "patent" meg ugye az ami enged ha elsodorsz egy kéményseprőt stb.

324858.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na akkor szedd össze magad! :P Én is csak a tükörlap leszedése után tudtam lehúzni a tükörről a burkolatot egy hosszú csavarhúzóval benyúltam, és feszítettem a körömnél, de mivel nem mai gyerek, letörött. Most sziló fogja , hogy le ne csússzon.

Ott a piros karikánál van a maradék köröm. A "patent" meg ugye az ami enged ha elsodorsz egy kéményseprőt stb.

http://kep.ivpicture.hu/324858.jpg

;) ;) :P :lol: :)

Nem is olyan egyszerű....Nem szeretném az új elektromos tüköröl letörni.

Link to comment
Megosztás:

;) ;) :P :lol: :)

Nem is olyan egyszerű....Nem szeretném az új elektromos tüköröl letörni.

Nekem mindenéppen le kellett vennem, mert bár komplett tükröt vttem, a bontott fekete volt. Végülis nem lett volna csúnya fekete tükörrel sem, azért átcseréltem. Hiba volt, már mindkettőnek lekopott a fényezés a végéről. :P

Link to comment
Megosztás:

Én pont ma törtem le a fület a tükrömről, de mostmár tudom, hogy legközelebb hogyan tudom leszedni a burkolatot. A lényeg, hogy elösször a tükörlapot kell lepattintani, ekkor látni fogsz a lap mögött 2 kis nyílást, amik a fülecskékhez vezetnek és itt csavarhúzoval ki tudod feszíteni, így már a külső oldalt elengedte, a belső oldalnál pedig csak be van akasztva a fül, ennek kiakasztásához annyi a teendő, hogy behajtod az egész tükröt és úgy már kiakasztható a burkolat!

Link to comment
Megosztás:

Mindig nagyon figyeltem a karoszériára és szépen meg is védtem a kocsit így a mai napig rozsdamentes az alja. Erre alánézek minap és a mostani tél hatására a 4éve felszerelt bosal vonóhorgomról tenyérnyi darabokban jön le a festék és alatta jó rozsdás. Szerencsére az autó alja még hibátlannak tűnik. Miért nem tudják rendesen lealapozni ezeket a vonóhorgokat :lol: :)

Sztem csak simán lefújták neoluxal mindenféle kezelés és alapozás nélkül. Most szedhetem le, hogy rendesen lekezeljem és fessem. És ez pont a műszaki előtt ;)

Link to comment
Megosztás:

Mindig nagyon figyeltem a karoszériára és szépen meg is védtem a kocsit így a mai napig rozsdamentes az alja. Erre alánézek minap és a mostani tél hatására a 4éve felszerelt bosal vonóhorgomról tenyérnyi darabokban jön le a festék és alatta jó rozsdás. Szerencsére az autó alja még hibátlannak tűnik. Miért nem tudják rendesen lealapozni ezeket a vonóhorgokat :lol: :)

Sztem csak simán lefújták neoluxal mindenféle kezelés és alapozás nélkül. Most szedhetem le, hogy rendesen lekezeljem és fessem. És ez pont a műszaki előtt ;)

én októberben rakattam vonóhorgot az astrámra, már jön elő a rozsda. valameik nap leszedem, teljesen átcsiszolom meg rozsdamarózom, és normális festékkel lefujom.

Link to comment
Megosztás:

Mindig nagyon figyeltem a karoszériára és szépen meg is védtem a kocsit így a mai napig rozsdamentes az alja. Erre alánézek minap és a mostani tél hatására a 4éve felszerelt bosal vonóhorgomról tenyérnyi darabokban jön le a festék és alatta jó rozsdás. Szerencsére az autó alja még hibátlannak tűnik. Miért nem tudják rendesen lealapozni ezeket a vonóhorgokat :) ;)

Sztem csak simán lefújták neoluxal mindenféle kezelés és alapozás nélkül. Most szedhetem le, hogy rendesen lekezeljem és fessem. És ez pont a műszaki előtt ;)

Foszfátozás, és alapozás nélkül színterezik a vonóhorgokat. Ezért egy-max. 2 éven belül rozsdásodik .

én októberben rakattam vonóhorgot az astrámra, már jön elő a rozsda. valameik nap leszedem, teljesen átcsiszolom meg rozsdamarózom, és normális festékkel lefujom.

A helyedbe inkább elvinném homok szóratni. Kis felület, nem kerülne sokba. A homokszórás után alapoznám :P 25-30 micro felületi érdességbe jobban tud kapaszkodni az alapozó :lol:

Link to comment
Megosztás:

Foszfátozás, és alapozás nélkül színterezik a vonóhorgokat. Ezért egy-max. 2 éven belül rozsdásodik .

A helyedbe inkább elvinném homok szóratni. Kis felület, nem kerülne sokba. A homokszórás után alapoznám :) 25-30 micro felületi érdességbe jobban tud kapaszkodni az alapozó :lol:

Én is újrastettem, de halottnak a csók...

Egy év telt el, és rozsdál elég jól.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.