Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem tudja valaki, hogy mi a neve annak a fehér rücsinek amivel le van kezelve akocsi alja? Vagy ne foglalkozzak vele, és kasztnizás után kezeljem le kátrányalapuval?

És ha mondjuk rücsi pisztollyal, felmelegített kaucsuk bázisú alvázvédőt fújnál rá? Akkor nem kell külön rücsizni :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

kikonyokolt a bal hatso lengescsillapito felso befogatasa (fekvorendor + katyuk + nemi korrozio ....)

van ehhez javito elem a piacon?

vagy hazi gyartas marad csak?

unixnal pl nem talaltam....

biztos van, de bemész autósboltban, ott jobban tudják majd

Link to comment
Megosztás:

Alapozó után rücsi ( némely rücsire rá van írva, hogy nem korróziógátló ), majd az alvázvédő.

Van ilyen is

PL ez se véd a korróziótól! -- > DSC01585_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Body 930 és kész! A gyárit nem kell piszkálni! MEgmosod az autó alját + a dobokat és lehet festegetni :lol:

Ezzel dolgozz! Ha akarod lehet higitani Lakbenzinnel de nem muszáj --->body_930.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki foglalkozott a csomagtér ajtó ütköző gumijával hogy, ne koptassa le a festéket a kocsiról? Én így oldottam meg ideiglenesen esetleg más ötlet?

http://kepfeltoltes.hu/100302/DSC01733_www...ltoltes.hu_.jpg

Nekem már leszedte a festéket. A Zafirán néztem, ott fekete műanyagból van egy korong ráragasztva, és az védi a gumitól.

Ha egyszer sok pénzem lesz, és lefényeztetem az enyémet, akkor majd kap ilyet is :) (valahogy nem félek tőle hogy ez bekövetkezik :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jobb oldali tukrot (el.futheto,allithato) kellene cserelnem, sikerult is egy bontottat szereznem, csak sajna a hatso boritas szine mas mint az autoe. Kerdesem az lenne, hogy ezt a boritast hogyan lehetne fajdalommentesen kicserelni a regire?

Elore is koszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jobb oldali tukrot (el.futheto,allithato) kellene cserelnem, sikerult is egy bontottat szereznem, csak sajna a hatso boritas szine mas mint az autoe. Kerdesem az lenne, hogy ezt a boritast hogyan lehetne fajdalommentesen kicserelni a regire?

Elore is koszi!

Az én tükör borításomat a tesco parkolóba szedték le, igen csak fájdalmasan!

Link to comment
Megosztás:

Mennyire volt fajdalmas?

Annyira, hogy eldobós lett......Nekem is kell majd borítást cserélni, mert most m3-as króm tükrök vannak fent, és most vettem gyári elektromosat. Én úgy állnék neki, hogy először leszerelném az adapter részt amit az ajtóra csavarozol, utána hozzáférek a tükörlaphoz, kiemelem, majd belülről már látom, és hozzáférek a borítás patentokhoz. De ez csak elmélet....még nem álltam neki, de szerintem nem is mostanában fogok, mert nagyon sokat megyek a kocsival :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Annyira, hogy eldobós lett......Nekem is kell majd borítást cserélni, mert most m3-as króm tükrök vannak fent, és most vettem gyári elektromosat. Én úgy állnék neki, hogy először leszerelném az adapter részt amit az ajtóra csavarozol, utána hozzáférek a tükörlaphoz, kiemelem, majd belülről már látom, és hozzáférek a borítás patentokhoz. De ez csak elmélet....még nem álltam neki, de szerintem nem is mostanában fogok, mert nagyon sokat megyek a kocsival :) ;)

Én a múltkor lekoccoltam vele a garázsajtó rugóját(az fesziti felfelé) és lepattant róla. Meg is voltam ijedve, hogy "most mi a szentsz@r lesz a tükrömmel", de simán visszapattintottam. Ergo, szerintem, ha óvatosan alányúlsz az illesztésnél, le lehet pattintani sérülésmentesen. Hangsúlyozom, szerintem! - mert szándékosan még nem szedtem le soha sem.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én a múltkor lekoccoltam vele a garázsajtó rugóját(az fesziti felfelé) és lepattant róla. Meg is voltam ijedve, hogy "most mi a szentsz@r lesz a tükrömmel", de simán visszapattintottam. Ergo, szerintem, ha óvatosan alányúlsz az illesztésnél, le lehet pattintani sérülésmentesen. Hangsúlyozom, szerintem! - mert szándékosan még nem szedtem le soha sem.. :lol:

Koszi! Ovatosan mar probaltam, de a szelen vmiert nem akart lejonni, nagyon feszegetni meg nem akartam...de akkor lehet Alex javaslatara megprobalkozok az o modszerevel...

Link to comment
Megosztás:

Koszi! Ovatosan mar probaltam, de a szelen vmiert nem akart lejonni, nagyon feszegetni meg nem akartam...de akkor lehet Alex javaslatara megprobalkozok az o modszerevel...

Ha jól emlékszem, valójában körben csak amolyan kis "körmök" fogják/tartsák a helyén és azokat viszonylag könnyen ki lehetne pattintani...szerintem ezekkel is kellene kezdeni, mert ami igazán befesziti az a tükörház szárához levő oldalon van, az rögzit erősen, az fesziti meg a többi kis karmot a házhoz is, szerintem. Én azt a részt pattintottam vissza utoljára. :lol: ...de csak jön valaki aki már csinált ilyesmit... :)

Link to comment
Megosztás:

Én egy fényezetlent szettem szét. (pontosabban valami szerencsecsomag megütötte, és elpattant a kerete). Alex módszerével lehet látni, én is a tükörlapot vettem ki, és mögötte már ott a csoda. Nekem utángyártott tükör van fönt, ezen törtek a patentek mint a ropi, és elég elvetemült helyen vannak. (kívülről levenni szerintem esélytelen sérülés nélkül) Belülről lapos csavarhúzó, és annyi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem, valójában körben csak amolyan kis "körmök" fogják/tartsák a helyén és azokat viszonylag könnyen ki lehetne pattintani...szerintem ezekkel is kellene kezdeni, mert ami igazán befesziti az a tükörház szárához levő oldalon van, az rögzit erősen, az fesziti meg a többi kis karmot a házhoz is, szerintem. Én azt a részt pattintottam vissza utoljára. :) ...de csak jön valaki aki már csinált ilyesmit... ;)

Ha megvárjátok az estét, lefényképezem a levett tükrömet, azon már nincs burok és látszanak a bepattintók. Csak én durvább módszerrel vettem le :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.