Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

van klíma egyébként az én autómban is,csak az utólag lett beletéve, csak azért kérdem, mert vettem egy állítolag gyárilag fényezett lököst 10 pénzért, csak mintha kicsit festék szaga lenne, ezért kicsit elbizonytalanodtam, meg a lökös belseje is kicsit vékony rétegben festékes, egyébként GM a lökös!! Vkinek, akinek gyárilag fényezett? Nektek is szines kicsit belül is?

Festékszaga? :lol: Nem lehet, hogy az előző tulaj valami spéci polírpasztával lepolírozta, hogy kapós legyen, és azt érzed? Nekem gyárilag festett a lökös, és kicsit belül is. Azért, mert elektrosztatikus robot festi a gyárba, és vissza poroz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Festékszaga? :lol: Nem lehet, hogy az előző tulaj valami spéci polírpasztával lepolírozta, hogy kapós legyen, és azt érzed? Nekem gyárilag festett a lökös, és kicsit belül is. Azért, mert elektrosztatikus robot festi a gyárba, és vissza poroz. :(

Az hittem elektrosztatikussan csak a fémtárgyakat lehet festeni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

dörzsöltél már a hajadhoz vonalzót? :(

Mihez? :lol: :D

317532.jpg

Oké, értem, csak a hogyan készültben láttam asszem a gumis légkulcsot festették be így, és ugye ellentétes töltésű a festék meg a pisztoly, vonzák egymást. Műanyagnál hogyan oldják meg, hogy töltést kapjon a munkadarab? :lol:

Link to comment
Megosztás:

http://www.porfesto.hu/index.php?module=st...lektrosztatikus

ez fémről ír, de a festésnek van töltése, tehát a műanyagot is testelik.

szerintem.

Így van :lol: A laminált műanyagok között, is van olyan ami nagyon jól vezetik az áramot. Sőt a hőre lágyuló, keményedő műanyagnál is van olyan....

hát v ki így csinálja

pl Chip Foose :lol:

Link to comment
Megosztás:

Így van :( A laminált műanyagok között, is van olyan ami nagyon jól vezetik az áramot. Sőt a hőre lágyuló, keményedő műanyagnál is van olyan....

pl Chip Foose :lol:

ja pl óversaulinék is mindig, de a hotródék is.... de van ismerősöm is aki a kettesét úgy festette ujra, hogy ful fémig, igaz nem homokszóróval.... de szép lett a végredmény. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Festékszaga? :lol: Nem lehet, hogy az előző tulaj valami spéci polírpasztával lepolírozta, hogy kapós legyen, és azt érzed? Nekem gyárilag festett a lökös, és kicsit belül is. Azért, mert elektrosztatikus robot festi a gyárba, és vissza poroz. :lol:

a festékszagban már nem vagyok biztos, lehet igazad van és vmi polírcuccnak a szagát érzem. Viszont lenne még egy kérdésem hozzád; neked is az első lökösnél a kerékívnél olyan fél centi széles sávban úgy néz ki, mintha ezen a részén csak átlátszó lakk (talán inkább úgy mondanám,h enyhén szinezett a lakk) lenne, mert az enyémen olyan, látszik is alatta a kissé barázdált műanyag, amire rá van lakkozva?! Remélem érted,h mire gondolok! :(

Link to comment
Megosztás:

Aludtál fizika órán anno mi? :lol:

én fiatalabb vagyok tőle, de nem tanították, hogy azokat úgy lehet festeni :lol: de a töltést persze tanultuk, hogy a műanyag is felveszi.

szemléltetőeszköz: egy műanyag rúd, és egy rongy,illetve egy leányzó aki bemutatta a dolgot :( volt ám nevetés :D

Link to comment
Megosztás:

a festékszagban már nem vagyok biztos, lehet igazad van és vmi polírcuccnak a szagát érzem. Viszont lenne még egy kérdésem hozzád; neked is az első lökösnél a kerékívnél olyan fél centi széles sávban úgy néz ki, mintha ezen a részén csak átlátszó lakk (talán inkább úgy mondanám,h enyhén szinezett a lakk) lenne, mert az enyémen olyan, látszik is alatta a kissé barázdált műanyag, amire rá van lakkozva?! Remélem érted,h mire gondolok! :lol:

hát gyárilag festett lökösnél nem lenne szabad látszania... még a barázdáltságnak se...

Link to comment
Megosztás:

Aludtál fizika órán anno mi? :lol:

Nem, féltengelyt cseréltem! :D :(

hát gyárilag festett lökösnél nem lenne szabad látszania... még a barázdáltságnak se...

Nem tudom az enyém gyárilag festett, szerintem igen, de ahol hátul lejött a festék ( valaki nekiment a kapunak :lol: ) alatt a lögös olyan bordás-röcskös. Kábé olyan mint az első ahol nincs festve.

Link to comment
Megosztás:

Nem, féltengelyt cseréltem! :( :lol:

Nem tudom az enyém gyárilag festett, szerintem igen, de ahol hátul lejött a festék ( valaki nekiment a kapunak :lol: ) alatt a lögös olyan bordás-röcskös. Kábé olyan mint az első ahol nincs festve.

az enyémnek sem látszik egyébként a rücskösség, csak ugye át lehet látni ott a majdnem szintelen lakkon

Link to comment
Megosztás:

Nem, féltengelyt cseréltem! :( :lol:

Nem tudom az enyém gyárilag festett, szerintem igen, de ahol hátul lejött a festék ( valaki nekiment a kapunak :lol: ) alatt a lögös olyan bordás-röcskös. Kábé olyan mint az első ahol nincs festve.

az enyémnek sem látszik egyébként a rücskösség, csak ugye át lehet látni ott a majdnem szintelen lakkon

érzed a különbséget? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hátsó, oldalsó ajtókból szeretnénk ki szedni az üveget ( ha lehet egybe :lol: ) Várok tippeket, mert fóliázzuk haverom kocsiját, de el akadtunk, nem tudjuk ki szedni a hátsó üveget az ajtóból, mert feszül, meg az ablakemelő szerkezetet nem bírjuk szét szedni! Sűrgős! Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hátsó, oldalsó ajtókból szeretnénk ki szedni az üveget ( ha lehet egybe :lol: ) Várok tippeket, mert fóliázzuk haverom kocsiját, de el akadtunk, nem tudjuk ki szedni a hátsó üveget az ajtóból, mert feszül, meg az ablakemelő szerkezetet nem bírjuk szét szedni! Sűrgős! Köszönöm

Azt tudom, hogy az első ajtóból úgy lehet kivenni a ablakemelőt, hogy lefúrod a popszegecseket a ajtóról. Asszem kettő fogja.

Link to comment
Megosztás:

a festékszagban már nem vagyok biztos, lehet igazad van és vmi polírcuccnak a szagát érzem. Viszont lenne még egy kérdésem hozzád; neked is az első lökösnél a kerékívnél olyan fél centi széles sávban úgy néz ki, mintha ezen a részén csak átlátszó lakk (talán inkább úgy mondanám,h enyhén szinezett a lakk) lenne, mert az enyémen olyan, látszik is alatta a kissé barázdált műanyag, amire rá van lakkozva?! Remélem érted,h mire gondolok!

Előfordulhat, hogy már megkopott az évek folyamán. Mindenesetre, elég rendesen megvizsgálod az amúgy olcsón szerzett használt lököst :lol:

Legközelebb a fényezés témába az ilyet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.