Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

gondolom ezekel nem lehet fényezni, csunya maradna ha letakarnám csak festés előtt? Amugy kösszönöm a hozzászólást !! Végig lapozgatam az Astra hires kézikönyvét de sajnos erről egy szó sem eset...

Ha valaki tud rá válaszolni akkor az Alex :lol: Majd megaszondja az okosat, csak ki kell várni :lol:

Link to comment
Megosztás:

jaj nem nem en arra a külső kéderezésre értetem ami az ablakkörűl van, elég széles és hát mégis csak az szigetel de lehet inkább a takarás melett dönttök, nem tudom menyire szigetelne ha már használtan teszem vissza..

Az enyémet is úgy fényezte még valaki, hogy csak leragasztotta a kédereket. Ha jól megnézed akkor látszik, hogy egy-két helyen nem pontosan maszkoltak, de nem feltűnő.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is tüntethetnél el :lol:

A 4 ajtós sedan-nak, meg az 5 ajtósnak ugyanaz a hátsóajtaja? Úgy emlékszem, hogy erről már volt szó, és valaki azt mondta hogy igen. Ha igen, akkor a kárpit is ugyanaz nem de?

http://pics.coldline.hu/pics/18458-20100218-psrZwk.jpg

na...

A 4 ajtós sedan-nak meg az 5 ajtós hatcback-nek ( amilyen az enyém ) jo a 4dbos sedan szelterelo.

de hogy az ajto karpitok is egyformák lennének azt nem tudom

Link to comment
Megosztás:

Ezt bizony nagy kár :lol: :lol: Amúgy azóta már kinyomoztam, és egyforma!

nekem az a hajlat furcsa a kerékívnél... nem emlékszem, hogy az enyém hajlana

de jónak kell lennie, mert a caravan is csak annyiban tér el, hogy felül van egy lyuk az 5 ajtóséba, ami a caravanéban nincs, az üveg sarkában lévő műanyag miatt.

caravan 5 ajtós sedan 3 ajtós

mindegyiknek ugyan az a teng táv

így ameiken 4 ajtó legalább van azoknak az ajtajai is egyeznek alul.

de a sedan egyezik fulra az 5 ajtóssal

Link to comment
Megosztás:

lenne egy ujabb kérdésem...létezik olyan szer amit ha rákenünk a rozsdára megkötti azt? van egy kett helyen pici rozsdapetyem, es hat tudom abból mi lesz ha csak simán atfestenénk, tudd valaki valami tuti szert ajanlani?

vanak ilyen rozsda passziválók, de szerintem halottnak a csók...

meg kell próbálni kipucolni a rozsdát, és úgy cseppenteni rá festéket.

Link to comment
Megosztás:

vanak ilyen rozsda passziválók, de szerintem halottnak a csók...

meg kell próbálni kipucolni a rozsdát, és úgy cseppenteni rá festéket.

Sima rozsdamaróra van ráírva, hogy passzíváló, de ahogy Novy is írja, az egyetlen jó megoldás, ha fémig le van takarítva, aztán festéket neki. Hol van?

Link to comment
Megosztás:

a hátsó kerék iven vann ugy 2 darabb meg a hátsó teleszkóp ház környékén találtam 2 petyet az alján, láttam egy autójavitó sorozatba egy ilyen szert kent ra és megkötöte a rozsdát utána simán csak lesurolta, ezért kérdezném tudd e valaki ilyet idehazza is :lol:

Link to comment
Megosztás:

a hátsó kerék iven vann ugy 2 darabb meg a hátsó teleszkóp ház környékén találtam 2 petyet az alján, láttam egy autójavitó sorozatba egy ilyen szert kent ra és megkötöte a rozsdát utána simán csak lesurolta, ezért kérdezném tudd e valaki ilyet idehazza is :lol:

Hát mivel a rozsda a fémből keletkezik a festék alól bújik elő nehezen képzelhető el, hogy ledörzsölöd, és ott marad a fényezés. Esetleg amikor nagyon kicsi a sérülis, és a rozsda kivirágzik a festék alól talán nem lesz feltűnő hacsak simán letörlöd. Amúgy én a ablakgumi alól lefolyt rozsdát sima háztartási vizkő és rozsdaoldóval mostam le, aztán egyszerre bő víz.

Link to comment
Megosztás:

a hátsó kerék iven vann ugy 2 darabb meg a hátsó teleszkóp ház környékén találtam 2 petyet az alján, láttam egy autójavitó sorozatba egy ilyen szert kent ra és megkötöte a rozsdát utána simán csak lesurolta, ezért kérdezném tudd e valaki ilyet idehazza is :lol:

csak ők eladásra csináltákazt az MR2est éscsak addig álljon meg alapon ment

am arrol beszéltem én is passzivátor, de az sem örökéletű...

Link to comment
Megosztás:

a hátsó kerék iven vann ugy 2 darabb meg a hátsó teleszkóp ház környékén találtam 2 petyet az alján, láttam egy autójavitó sorozatba egy ilyen szert kent ra és megkötöte a rozsdát utána simán csak lesurolta, ezért kérdezném tudd e valaki ilyet idehazza is :lol:

Sztem jobban jársz (hosszú távon) ha azt csinálod vele, amit én is: flexbe egy lamellás csiszolókorong, és szépen lepucolni fémtisztára, ahol csak rozsdát vagy a festék felpúposodását látod. Aztán rozsdagátlós alapozót neki, és arra a színt. Esetleg még egy lakkréteg is mehet rá.

Link to comment
Megosztás:

Sztem jobban jársz (hosszú távon) ha azt csinálod vele, amit én is: flexbe egy laminált csiszolókorong, és szépen lepucolni fémtisztára, ahol csak rozsdát vagy a festék felpúposodását látod. Aztán rozsdagátlós alapozót neki, és arra a színt. Esetleg még egy lakkréteg is mehet rá.

Már olyat is kapni :lol:

Valamit kezdenem kell nekem is a sószezon után, lesz/van egy pár pötty folt sajna.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.