Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

nekem is egy kisebb ládában van, de ez is csúszkál össze vissza...

bontóba fogok venni olyan gumit, amivel a baloldalon van rögzíve a gyári felszerelés, és berakok egy olyat jobbra is :)

A pótkerék mellé ugye? Én találtam már leírást a hátsó ulássor hátuljára szerelhető rekeszről, de ez felejtős, mert gyakran döntöm el biciklit szállíatni. Most a kerékdobok fölé/mögé gondolkodtam tárolórekeszen. Meg Suzukiban láttam hálós megoldást, ha nem is olyan szép, de nem zörögnek benne a cuccok. A doboz előnye hogy bárhova teheted ha útban van.

Link to comment
Megosztás:

A pótkerék mellé ugye? Én találtam már leírást a hátsó ulássor hátuljára szerelhető rekeszről, de ez felejtős, mert gyakran döntöm el biciklit szállíatni. Most a kerékdobok fölé/mögé gondolkodtam tárolórekeszen. Meg Suzukiban láttam hálós megoldást, ha nem is olyan szép, de nem zörögnek benne a cuccok. A doboz előnye hogy bárhova teheted ha útban van.

nem

bár nekd caravanod van, azért nem tudod, de az 5ajtósban úgy van, hogy a kerékdob mögött van két gumiszíj a műanyagban, és ahhozlehet fogatni , nekem pl eüláda, 3szög, gyertyakulcs, adalék, rongy.

Link to comment
Megosztás:

nekem egy nagy műanyag vödör van hátul, pókkal rögzítve. abban van a kanna(ha épp van), keresztkulcs, emelő, izzók, kesztyű. az oldalsó rekeszekben meg eüláda,3szög,lábpumpa. pótkeréknél vontatókötél és bikakábel :D :)

úh jol fel vagy készülve :lol:

nekem a kerékkulcs, meg az emelő gyári., és a gyári helyén van....

vontatókötelem meg a kesztyű a jégkaparós is a dobozban van :)

szimpatikusabb egy doboz, mint egy vödör nem? :

Link to comment
Megosztás:

úh jol fel vagy készülve :D

nekem a kerékkulcs, meg az emelő gyári., és a gyári helyén van....

vontatókötelem meg a kesztyű a jégkaparós is a dobozban van :)

szimpatikusabb egy doboz, mint egy vödör nem? :

az emelő nekem is gyári, de utálom berakni a helyére, mert egyrészt a takaró ajtót nehéz visszacsukni a pótkerék mérete miatt, és ugyanezen ok miatt az emelőt is necces kiberakosgatni...nomeg elég gyakran használom :)

igazából már megszoktam a vödröt, nem zavar és mivel kerek, nem vesz el sok helyet...simán berakok 4kereket a csomiba

Link to comment
Megosztás:

az emelő nekem is gyári, de utálom berakni a helyére, mert egyrészt a takaró ajtót nehéz visszacsukni a pótkerék mérete miatt, és ugyanezen ok miatt az emelőt is necces kiberakosgatni...nomeg elég gyakran használom :)

igazából már megszoktam a vödröt, nem zavar és mivel kerek, nem vesz el sok helyet...simán berakok 4kereket a csomiba

ja hát igen.

én évente kétszer használom az emelőt...

na jó 4x

téli nyári váltás

alvázvédőzé, és szilentcsere.

de jövőre már megint csak 2x :)

Link to comment
Megosztás:

úh jol fel vagy készülve :)

nekem a kerékkulcs, meg az emelő gyári., és a gyári helyén van....

vontatókötelem meg a kesztyű a jégkaparós is a dobozban van :)

szimpatikusabb egy doboz, mint egy vödör nem? :

Nálam is a potkeréknél van a kerékkulcs, az emelő, vontatókötél, és egy kisebb készlet villáskulcs. Vizet, olajat nem cipelek magammal. Minek? Két oldalt is van egy kevés hely, oda is lehet pakolni ilyesmit ha kell. A caravanban nem is olyan kicsi az a hely. Baloldalon bőven elfér az eü. doboz, a háromszög, és az izzókészlet. Még ott van egy flakon vd40 is.

De ha mindenképpen vinni kéne olajat, a potkerék közepéban bőven elférne.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is a potkeréknél van a kerékkulcs, az emelő, vontatókötél, és egy kisebb készlet villáskulcs. Vizet, olajat nem cipelek magammal. Minek? Két oldalt is van egy kevés hely, oda is lehet pakolni ilyesmit ha kell. A caravanban nem is olyan kicsi az a hely. Baloldalon bőven elfér az eü. doboz, a háromszög, és az izzókészlet. Még ott van egy flakon vd40 is.

De ha mindenképpen vinni kéne olajat, a potkerék közepéban bőven elférne.

azzal van elkurva a pótkerék helye, hogy seggel felfelé... az ujabbakban már seggel lefelé van, és ott kap helyet az emelő meg a felnikulcs is .

valaki nem próbálkozott még azzal, hogy hogyan is lehetne megoldani, hogy megfordítva betenni a kereket oda??

az a legnagyobb probléma, hogy a tartó feneke domború, és valószínüleg fel is feküdne a felni fémrésze...

vkinek egy bontásra ítélt autón nem lenne kedve kipróbálni ezt??

a rögzítőt tuti ki kell vágni.

mondjuk astrás gyerek? :)

Link to comment
Megosztás:

A zsanérok mellett a két gumi átvezető cső, amiben az elektromos vezetékek és a hátsó ablakmosó csöve megy, azok nincsenek kirepedve, vagy kicsúszva a helyükről?

Hali!

Itt volt kicsit víz a gumi tömitésnél. Hogy végignyomtam belül szilóval ha így sem lesz jó akkor el kell mennem szélvédő javításra. Más megoldás gondolom nincs. Sajna itt volt javítva kivül lehet ez a baj........

Mellékeltem képet: 12213028670.JPG

Link to comment
Megosztás:

azzal van elkurva a pótkerék helye, hogy seggel felfelé... az ujabbakban már seggel lefelé van, és ott kap helyet az emelő meg a felnikulcs is .

valaki nem próbálkozott még azzal, hogy hogyan is lehetne megoldani, hogy megfordítva betenni a kereket oda??

az a legnagyobb probléma, hogy a tartó feneke domború, és valószínüleg fel is feküdne a felni fémrésze...

vkinek egy bontásra ítélt autón nem lenne kedve kipróbálni ezt??

a rögzítőt tuti ki kell vágni.

mondjuk astrás gyerek? ;)

megtisztelő, hogy rám gondoltál :) :lol: :lol:

a fábiában úgy van, holnap megnézem, ha jól emlékszem van is egy olan műanyagom, amit a kerékbe kell tenni, asszem 13-as :D de nem biztos

azt hogy milyen autóé azt nem tom, úgy kaptam :P

darabolni azé még nem darabolnám, sose lehet tudni mi fog kelleni belőlle :) de csak ha nem baj :lol: B)

Link to comment
Megosztás:

megtisztelő, hogy rám gondoltál :) :lol: :lol:

a fábiában úgy van, holnap megnézem, ha jól emlékszem van is egy olan műanyagom, amit a kerékbe kell tenni, asszem 13-as :D de nem biztos

azt hogy milyen autóé azt nem tom, úgy kaptam :lol:

darabolni azé még nem darabolnám, sose lehet tudni mi fog kelleni belőlle :) de csak ha nem baj :P B)

hát bajnak éppen baj ;)

mert így nem tudjuk meg..

lehet csak elég lenne kivágni a rögzítőt, és egy gyáriméretes gumival 14es felni is beférne..fordítva, mint gyárilag, ha igen akkor kapna egy csavart hegesztve, és egy vmilyen tögzítőt rácsavarintani és viszlát :P

.

Link to comment
Megosztás:

hát bajnak éppen baj :D

mert így nem tudjuk meg..

lehet csak elég lenne kivágni a rögzítőt, és egy gyáriméretes gumival 14es felni is beférne..fordítva, mint gyárilag, ha igen akkor kapna egy csavart hegesztve, és egy vmilyen tögzítőt rácsavarintani és viszlát :lol:

.

hogy van az odarögzítve , mármint a csavar, ami fogja a kereket?? heggesztve, pontozva?, vagy átmegy rajta teljesen?

elég ha leütöm vésővel? :)

holnap ránézek, ha komolyabb roncsolást nem csinálok, akkor megnézzük B) a jó ügy érdekében mindent!!! :lol:

(tönkretenni azé nem akarom, sosem lehet tudni nah :) , értitek!?)

Link to comment
Megosztás:

hogy van az odarögzítve , mármint a csavar, ami fogja a kereket?? heggesztve, pontozva?, vagy átmegy rajta teljesen?

elég ha leütöm vésővel? :)

holnap ránézek, ha komolyabb roncsolást nem csinálok, akkor megnézzük :lol: a jó ügy érdekében mindent!!! :D

(tönkretenni azé nem akarom, sosem lehet tudni nah :) , értitek!?)

van egy lemez ami rá van hegesztve a fenékre gyárilag, és benne egy menetes szár.

a lemezt lecsapod flexxel

nem lesz nagy roncsolás, csak ne vésővel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.