Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Szia!

Dehogyis! Úgy tűnt? :)

Csak azért fordult meg ez az egész fix it pro kósza gondolatként a fejemben, mert kb egy árban van egy políriztatással, ha úgy csináltatom. 1x már políroztattam az autót, az pár karcot eltűntetett egyébként.

Kösz a válaszokat!

Esetleg beruházhatsz egy polírozóra, pár ezerért lehet kapni gagyitront. Még ha nincs is mindíg karc, akkor is jobban csillog-villog, mintha csak kézzel dörgölnéd.

Link to comment
Megosztás:

No, elkészült a bótisufnyitunying krómcsíkozás meg eltüntettem a feliratokat :lol: néhány fotó:

(....)

Nos? :) Asszonynak nagyon tetszik, szerinte nem lett picit sem kókány.. :) :lol:

Hejhó.

Szép munka de ki nem állhatom a krómot. Azon fáradozom, hogy a H-ról is eltüntessek minden csilli-villit (amit csak lehet).

A hátsó jelvény és néhány felirat már helló, tervben van az Irmscher hütôrács csak az 200 ójró legalább. :D

Link to comment
Megosztás:

Hejhó.

Szép munka de ki nem állhatom a krómot. Azon fáradozom, hogy a H-ról is eltüntessek minden csilli-villit (amit csak lehet).

A hátsó jelvény és néhány felirat már helló, tervben van az Irmscher hütôrács csak az 200 ójró legalább. :)

Én sem vagyok króm párti. A h-n pedig van bőven króm. Főleg a hátulján az a széles csík hú az nekem nagyon nem tetszik. Persze izlések és pofonok...

Link to comment
Megosztás:

Én sem vagyok króm párti. A h-n pedig van bőven króm. Főleg a hátulján az a széles csík hú az nekem nagyon nem tetszik. Persze izlések és pofonok...

Hát az a csík még elmegy. De ez a jelvény ez már sok. Hála az égnek az ablakok alatt nincs krómcsík de a kilincseken van króm borítás. :) Azokat is leszedem valahogy.

Link to comment
Megosztás:

PL. Csergőben. Én is visszateszem nemsokára :)

A facelift előttihez: 13 20 851, 3246Ft

A facelift utánihoz: 13 20 853, 2469Ft.

Maszk mögé takaró:

Csergőben kérdeztem, van de csak akkor lehet rendelni, ha bemegy az ember. unixnál keresgéltem, nem találtam, bárdinál meg lángnál sincs akkor valszeg... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

NAgy problémám van! Valahol befolyik a víz a csomitérba a hátsó ajtónál. Tömitésnél nem, zárnál és a rendszámtápla felfogatásnál nem, (Szilóval megcsináltam minap) ..... szal marad az ablaknál a tömités vagy felül a szárnynál amúgy ha mosom a kocsit nem folyik be vagy pl múltkor 2 vödör vizet ráöntöttem akkor sem volt semmi. Csak ha kis áztatós eső van. Kérdés hol folyhat be..........

Előre is Köszöntem. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

NAgy problémám van! Valahol befolyik a víz a csomitérba a hátsó ajtónál. Tömitésnél nem, zárnál és a rendszámtápla felfogatásnál nem, (Szilóval megcsináltam minap) ..... szal marad az ablaknál a tömités vagy felül a szárnynál amúgy ha mosom a kocsit nem folyik be vagy pl múltkor 2 vödör vizet ráöntöttem akkor sem volt semmi. Csak ha kis áztatós eső van. Kérdés hol folyhat be..........

Előre is Köszöntem. :)

elképzelhető, hogy az ablak körül is, illetve a tetősín alatt

ott illesztne van a lemez, és az illesztésnél elszokott repedni a festés, és ott csordogál bele szép lassan, akár egy áztatós eső...

többiek már panaszkodtak ilyenre sajnos.

Link to comment
Megosztás:

elképzelhető, hogy az ablak körül is, illetve a tetősín alatt

ott illesztne van a lemez, és az illesztésnél elszokott repedni a festés, és ott csordogál bele szép lassan, akár egy áztatós eső...

többiek már panaszkodtak ilyenre sajnos.

Köszöntem! Amúgy most a szárnyra gondolsz?

Akkor holnap bontás és van F...sza szilóm az majd megoldja.........Csak várni kell még megszárad! :)

MAjd minap szétbontom is írok ez ügyben!

Még1x THX :)

Link to comment
Megosztás:

Köszöntem! Amúgy most a szárnyra gondolsz?

Akkor holnap bontás és van F...sza szilóm az majd megoldja.........Csak várni kell még megszárad! :)

MAjd minap szétbontom is írok ez ügyben!

Még1x THX :)

Vagy csak simán összegyűlt a falevél a tetősínek alatt, és ezért megáll ott a víz, nem lefolyik.

Link to comment
Megosztás:

Köszöntem! Amúgy most a szárnyra gondolsz?

Akkor holnap bontás és van F...sza szilóm az majd megoldja.........Csak várni kell még megszárad! :)

MAjd minap szétbontom is írok ez ügyben!

Még1x THX :)

tetősín

Vagy csak simán összegyűlt a falevél a tetősínek alatt, és ezért megáll ott a víz, nem lefolyik.

így így

Esetleg az ablaktörlőnél nem folyhat be?

onnan nem tud befolyni, mert van vízkivezető luk az ajtó aljában.

Link to comment
Megosztás:

Nem a tetősínnél folyik be! A csomagtér ajtónál valahol! Mivel amikor kinyitottam a zárnál lehetett látni hogy ott folyt be a víz!

A zsanérok mellett a két gumi átvezető cső, amiben az elektromos vezetékek és a hátsó ablakmosó csöve megy, azok nincsenek kirepedve, vagy kicsúszva a helyükről?

Link to comment
Megosztás:

A zsanérok mellett a két gumi átvezető cső, amiben az elektromos vezetékek és a hátsó ablakmosó csöve megy, azok nincsenek kirepedve, vagy kicsúszva a helyükről?

Hali!

NIncs semmi baj a gumicsőnél. Valószinű az abalak körül lévő gumitömitésnél folyik be a víz. Leszedtem belül minden borítást és megnézem ahogy a szévédő be van ragasztva és a bal oldalt végig gyöngyözik a víz, megvárom még megszárad és végik kinyomom szióval. Más megoldás nincs. Tod ez a része lett festve kivül és fel lett hajtva a gumi hogy alatta is ki legyen javítva de miután vissza lett hajtva a gumitömités és kinyomtam végig szilóval. + Kivül is leszedtem minden a szárnyat is és megnézem mi van alatta sok kosz meg minden de ott a gumik rendben vannak.

Itt egy kép a ahol szerintem befolyhat a víz. a másik oldalt nincs ilyen.

12213028670.JPG

Link to comment
Megosztás:

szűk a hangszóróhely.

Én meg nem tudom eldönteni, hogy csináljak egy tárolórekeszt a csomitartóba az olajnak-víznek-ablakmosónak-kesztyűnek, stb, vagy vegyek a tecsóban egy nagyobb szerszámosládát. Most almás rekeszben van minden, és egyrészt snassz, másrészt van hogy borul minden. :)

Link to comment
Megosztás:

Én meg nem tudom eldönteni, hogy csináljak egy tárolórekeszt a csomitartóba az olajnak-víznek-ablakmosónak-kesztyűnek, stb, vagy vegyek a tecsóban egy nagyobb szerszámosládát. Most almás rekeszben van minden, és egyrészt snassz, másrészt van hogy borul minden. :)

nekem is egy kisebb ládában van, de ez is csúszkál össze vissza...

bontóba fogok venni olyan gumit, amivel a baloldalon van rögzíve a gyári felszerelés, és berakok egy olyat jobbra is :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.