Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem gsi lökösök ügyben!

A következő héten nézek egy pár helyet ahol van, és az lenne a kérdésem hogy mire ügyeljek, miket kell megnézni a lökösön? Sima 97es f-esre szeretném rávarázsolni, tudtommal passzol rá a gsi-é!

SZóval : Műanyag vagy üvegszálas? Melyik bírja jobban? Koptató az csak lepattintós?És ezeket a vonószemtakarókat ha nincs be tudom valahol szerezni? Ez is csak bepattan? vagy fogja valami csavar? Ja és ez a keresztmerevítő fém ez alapból szokták hozzá adni? Vagy a régi lökösből való is jó?

Úgy ilyesmi kérdések merültek fel bennem egyenlőre! :D

Ja első 20e hátsó 15e ft az kb reális?Vagy ha ennyiért találok az már nagyon jó?

Előre is kösz mindenkinek!

gyárit vegyél, tehát műanyag. koptatót csavarok fogják, meg 3darab lemez, vonószemtakaró bepattintós, de inkább legyen meg, mert drága, és külön senki sem adja el(új asszem 10e ft felett van)

fémet szokták adni, de elvileg áttehető. ha benne van nem baj. első 25 szokott lenni hátsó reális

ja és vegyél dobbetétet is a kerékjáratba, mert szélesebb a gsi lökös.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezt a képet nézd... http://www.kepfeltoltes.hu/091024/P241009_...ltoltes.hu_.jpg

itt már le van fújva a trutyival:

Le volt takarva teljesen, ami meg a sárvédős képen látszik még nem a végleges csak úntam fényképezni. Alex ha itt laknál te is ahol én akkor a bitumenes keveréked elfelejthetnéd mert itt semmi hasznát nem vennéd. Az egyedüli cucc ami itt megmarad az autókon az a parafin keverék. :D

Szerk: Sima felületről meg szépen le lehet mosni.

Link to comment
Megosztás:

Le volt takarva teljesen, ami meg a sárvédős képen látszik még nem a végleges csak úntam fényképezni. Alex ha itt laknál te is ahol én akkor a bitumenes keveréked elfelejthetnéd mert itt semmi hasznát nem vennéd. Az egyedüli cucc ami itt megmarad az autókon az a parafin keverék. :D

Szerk: Sima felületről meg szépen le lehet mosni.

na de ha le lehet mosni szépen, akkor mi értelme van? :)

Link to comment
Megosztás:

Le volt takarva teljesen, ami meg a sárvédős képen látszik még nem a végleges csak úntam fényképezni. Alex ha itt laknál te is ahol én akkor a bitumenes keveréked elfelejthetnéd mert itt semmi hasznát nem vennéd. Az egyedüli cucc ami itt megmarad az autókon az a parafin keverék. :)

Ne haragudj, nem állt szándékomba megsérteni, de hát egy picikét értek a felületkezeléshez :D

Milyen bitumenes keverékem????? Ne viccelj már? Body933 kifejezeten alvázvédelemre! Nem házilag gyártott parafin meg motorolaj...csak ez volt a spájzba?Miért olyan különlges az a hely ahol laksz? Nézd majd meg jövöre hogy mi marad abból a parafinos trutyiból.... Ellentétbe megnézheted az autómat, amit 4 éve kezeltem le :D

Szerk: Ja és azt mindannyian tudjuk, hogy a parffinolaj, és a motorolaj is mérgező.....káros az egészségre, és a környezetre egyaránt. Tehát itt magyarországon "fejlövés" jár érte :D

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, nem állt szándékomba megsérteni, de hát egy picikét értek a felületkezeléshez :D

Milyen bitumenes keverékem????? Ne viccelj már? Bod933 kifejezeten alvázvédelemre! Nem házilag gyártott parafin meg motorolaj...csak ez volt a spájzba?Miért olyan különlges az a hely ahol laksz? Nézd majd meg jövöre hogy mi marad abból a parafinos trutyiból.... Ellentétbe megnézheted az autómat, amit 4 éve kezeltem le :D

Hogy a karosszériánál maradjak. Így ennél az avataros képednél nagyon Omegás kinézete van az autódnak... :)

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, nem állt szándékomba megsérteni, de hát egy picikét értek a felületkezeléshez :D

Milyen bitumenes keverékem????? Ne viccelj már? Bod933 kifejezeten alvázvédelemre! Nem házilag gyártott parafin meg motorolaj...csak ez volt a spájzba?Miért olyan különlges az a hely ahol laksz? Nézd majd meg jövöre hogy mi marad abból a parafinos trutyiból.... Ellentétbe megnézheted az autómat, amit 4 éve kezeltem le :D

Nyilván nem tart örökké de a tesóm 2001 G-je első perctől ezzel van fújva és minden ősszel újrafújja ahol kell. Megnyugtatlak, hogy semmi rozsda benne. Persze vehettem volna méregdrága cuccot is de ez nem került semmibe meg többeknél be is vált. Az a probléma, hogy itt nagyon durván sózzák az utakat és ez igencsak ellenál, mifelénk ez a bevált cucc. Sajnálom, hogy nem értünk egyet, elhiszem, hogy a tied nagyon jó alvázvédő de itt ez tényleg bevállt és új autó vagy nem új autó engem csak az érdekel, hogy védje az alját. Mind1 hogy házi kotyvalék vagy méregdrága alvázvédő. :)

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, nem állt szándékomba megsérteni, de hát egy picikét értek a felületkezeléshez :D

Milyen bitumenes keverékem????? Ne viccelj már? Bod933 kifejezeten alvázvédelemre! Nem házilag gyártott parafin meg motorolaj...csak ez volt a spájzba?Miért olyan különlges az a hely ahol laksz? Nézd majd meg jövöre hogy mi marad abból a parafinos trutyiból.... Ellentétbe megnézheted az autómat, amit 4 éve kezeltem le :D

Nekem valami olyan trutymákkal lett lekenve anno, ami megszáradva egy egész bronzos színű, de ha megnyomkodom akkor olyan mintha gumiréteg lenne. Tök rugalmas. Viszont egy rohadáspötty nincs az alján. Nem tudjuk mi volt az, mert évekkel ezelőtt kente le valaki, de tetszik hogy ezzel csinálta. Aztán volt egy kis afférom szegélykővel, és egy ismerős lakatos emberkét kérdeztünk meg hogy szerinte mi lehetett. Apám vele vette, az ő műhelyében fel lett emelve és megnézte még akkor. Asszondta hogy tivetex extra névre hallgat a trutyi. Vettünk lekentük, és miután megszáradt télleg olyan lett. Ha ez az ami miatt nem rohadt el az alja ennyi idő alatt, akkor nekem megfelel :D :)

Link to comment
Megosztás:

Nyilván nem tart örökké de a tesóm 2001 G-je első perctől ezzel van fújva és minden ősszel újrafújja ahol kell. Megnyugtatlak, hogy semmi rozsda benne. Persze vehettem volna méregdrága cuccot is de ez nem került semmibe meg többeknél be is vált. Az a probléma, hogy itt nagyon durván sózzák az utakat és ez igencsak ellenál, mifelénk ez a bevált cucc. Sajnálom, hogy nem értünk egyet, elhiszem, hogy a tied nagyon jó alvázvédő de itt ez tényleg bevállt és új autó vagy nem új autó engem csak az érdekel, hogy védje az alját. Mind1 hogy házi kotyvalék vagy méregdrága alvázvédő. :D

Nekem mindegy mit fújkáltok az autótokra...csakhát ez is: "minden évben" Amiről én beszélek azt csak egyszer kell, vagy ha 10 év után is megvan akkor esetleg mégegyszer. Az hogy méreg drága? Hát nem is tudom 1900Ft egy dobozzal...3doboz elég rá! Szóval....mindegy. Nem vitázom :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem valami olyan trutymákkal lett lekenve anno, ami megszáradva egy egész bronzos színű, de ha megnyomkodom akkor olyan mintha gumiréteg lenne. Tök rugalmas. Viszont egy rohadáspötty nincs az alján. Nem tudjuk mi volt az, mert évekkel ezelőtt kente le valaki, de tetszik hogy ezzel csinálta. Aztán volt egy kis afférom szegélykővel, és egy ismerős lakatos emberkét kérdeztünk meg hogy szerinte mi lehetett. Apám vele vette, az ő műhelyében fel lett emelve és megnézte még akkor. Asszondta hogy tivetex extra névre hallgat a trutyi. Vettünk lekentük, és miután megszáradt télleg olyan lett. Ha ez az ami miatt nem rohadt el az alja ennyi idő alatt, akkor nekem megfelel :) :D

Ismerem: Supralux Tivetex Extra...szintén alvázvédő festék. Az is jó :D

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, nem állt szándékomba megsérteni, de hát egy picikét értek a felületkezeléshez :D

Milyen bitumenes keverékem????? Ne viccelj már? Body933 kifejezeten alvázvédelemre! Nem házilag gyártott parafin meg motorolaj...csak ez volt a spájzba?Miért olyan különlges az a hely ahol laksz? Nézd majd meg jövöre hogy mi marad abból a parafinos trutyiból.... Ellentétbe megnézheted az autómat, amit 4 éve kezeltem le :D

Szerk: Ja és azt mindannyian tudjuk, hogy a parffinolaj, és a motorolaj is mérgező.....káros az egészségre, és a környezetre egyaránt. Tehát itt magyarországon "fejlövés" jár érte :D

én is azt kentem rá, de egy tél alatt levált az egyik oldalról :)

de a másikon ott van szépen, ez miért lehetett?

lemostam kis mosogatószivaccsak mind a két kerékdobot belülről, aztán szárítottam, de mégis lejött egyikoldalról, persze pont a tankbetöltőnél, tehát a jobboldalról.

lehet, hogy mikor törés után fujták, akkor ment a kerékjáratba is festék, és az vált le az alvázvédővel együtt?

Link to comment
Megosztás:

én is azt kentem rá, de egy tél alatt levált az egyik oldalról :D

de a másikon ott van szépen, ez miért lehetett?

lemostam kis mosogatószivaccsak mind a két kerékdobot belülről, aztán szárítottam, de mégis lejött egyikoldalról, persze pont a tankbetöltőnél, tehát a jobboldalról.

lehet, hogy mikor törés után fujták, akkor ment a kerékjáratba is festék, és az vált le az alvázvédővel együtt?

Vagy az út szélén jobban összegyűlik a sós lé, és ott jobban bántotta nem? :) :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem mindegy mit fújkáltok az autótokra...csakhát ez is: "minden évben" Amiről én beszélek azt csak egyszer kell, vagy ha 10 év után is megvan akkor esetleg mégegyszer. Az hogy méreg drága? Hát nem is tudom 1900Ft egy dobozzal...3doboz elég rá! Szóval....mindegy. Nem vitázom :D

Messze áll tőlem a vitázhatnék. Csakhát most ezzel fújtuk le és ez van rajta. A következő más lessz.

Link to comment
Megosztás:

én is azt kentem rá, de egy tél alatt levált az egyik oldalról :)

de a másikon ott van szépen, ez miért lehetett?

lemostam kis mosogatószivaccsak mind a két kerékdobot belülről, aztán szárítottam, de mégis lejött egyikoldalról, persze pont a tankbetöltőnél, tehát a jobboldalról.

lehet, hogy mikor törés után fujták, akkor ment a kerékjáratba is festék, és az vált le az alvázvédővel együtt?

Elképzelhető....láthatatlanba nem tudok mit mondani, de ha nem vagyok biztos a dolgomba, a kerékjáratokat egy kis üveg homokkal 4-5 bar nyomással meg szoktam fújni. Így kap az alja 20-30micro felületi érdeséget, és akkor már tud kapszkodni a festék :D

Szerk: Lekopogom, még nem volt ilyen esetem :D

Link to comment
Megosztás:

Mindjárt jön Hening bácsi és jól megdádáz minket amiért nem a fényezés topicba írkáltunk :D Habár ez inkább kasztni....vagy nem? Vagy de? :D :)

Hát sztem nem fényezés mert a rozsda meg hasonlók azok inkább a kasztnit érintik. Szal akkor elnézésed ha netán beszóltam de te ugrottál nekem, hogy ez volt a spájzba? Akkor is megnyugtató, hogy tudom tettem valamit a rozsda ellen. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hát sztem nem fényezés mert a rozsda meg hasonlók azok inkább a kasztnit érintik. Szal akkor elnézésed ha netán beszóltam de te ugrottál nekem, hogy ez volt a spájzba? Akkor is megnyugtató, hogy tudom tettem valamit a rozsda ellen. :) :D

Jó seráfüty....

Tettél valamit a rozsda ellen! Jó pont!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.