Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Én is Pálmatexel raktam fel a műbőrt a tetőkárpitra, de azokon a helyeken ahol feszül, mert hajlat van már párszor elengedte, főleg melegben. De van még anyagom ehhez is, lehet nekilátok. :D

Én am IGAZI bőrrel csináltam nem műbőr:P ha a műbőrnek és a igazinak más a hátulja akkor jelenthet valamit ugyan is az én bőrömnek a hátulja elég plüssös anyag szal jó beszitta a ragasztót csak nem fog elengedni jó ráhúztam meg megkentem hát jól fug mutatni remélem:P

Link to comment
Megosztás:

Én am IGAZI bőrrel csináltam nem műbőr:P ha a műbőrnek és a igazinak más a hátulja akkor jelenthet valamit ugyan is az én bőrömnek a hátulja elég plüssös anyag szal jó beszitta a ragasztót csak nem fog elengedni jó ráhúztam meg megkentem hát jól fug mutatni remélem:P

Jó hát keresél a tetőkárpit méretében igazi bőrt. :D Meg nem is a bőrrel volt gond, hanem a tetőkárpit anyaga is elég nedvszívó, lehet alapozni kellett vona előtte, mert egy-két helyen teljesen elszívta a ragasztót. A müanyagnak meg ott marad a felületén.

Link to comment
Megosztás:

Jó hát keresél a tetőkárpit méretében igazi bőrt. :D Meg nem is a bőrrel volt gond, hanem a tetőkárpit anyaga is elég nedvszívó, lehet alapozni kellett vona előtte, mert egy-két helyen teljesen elszívta a ragasztót. A müanyagnak meg ott marad a felületén.

Jó hát igaz olyan nagyba bőrt:D Nekünk egy zsákba volt a garázsba egy csomó bőr aztán feketéből elég sok van nagy darabok bár nem egy formák:D mindegyik más tónusú és valamelyik sima és nekem meg ez a barázdás kell mint a műszerfal szal én is pont találtam akkorát ami ezt a kettőt kiadta:D Fater kereszt anyja bőrdíszműves volt aztán ráhagyta a zsák bőrt most hasznát vettem:D

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam kép ként link ként de sehogy nem jó:) Inkább csak be másolom a linket:S

http://img5.imagebanana.com/view/lbd0rotw/DSCI0881.JPG

http://img5.imagebanana.com/view/q9bm4411/DSCI0882.JPG

Hát nem engedi megnézni a képeket, lehet a koli szervere fogja le... De mindeggy egy külsős haver letöltötte és átküldte szóval csak megláttam.

Hát így nem rossz, de nem is sok látszik belőle talán a beépített képekből :D De alapvetően nem gyere be ez a pecekfényes bőr... Olyan szilikontúltengést sugároz, vagy ez is csak a vaku hatása lenne?

Link to comment
Megosztás:

Hát nem engedi megnézni a képeket, lehet a koli szervere fogja le... De mindeggy egy külsős haver letöltötte és átküldte szóval csak megláttam.

Hát így nem rossz, de nem is sok látszik belőle talán a beépített képekből :D De alapvetően nem gyere be ez a pecekfényes bőr... Olyan szilikontúltengést sugároz, vagy ez is csak a vaku hatása lenne?

Inkább vaku me nem csillóg am inkább olyasmi mint a műszerfal SŐT

Link to comment
Megosztás:

Hétvégi fagyos reggelen megnyomtam az ajtó oldalát amikor becsuktam erre egy reccsenés majd valami(k) legurguláztak az ajtó aljába. Olyan volt mintha rozsdás lenne belülről és azt nyomtam volna le. Amugy semmi nyoma rozsdának kivülről és amugy az egész kocsin sehol.

Abban bízom, hogy csak valami lecsapódott pára jéggé fagyott és azt löktem le ahogya megnyomtam kicsit a lemezt kivülről. na de majd hétvégén azért lebontom a kárpitot és megnézem mi van bent...

Link to comment
Megosztás:

Hétvégi fagyos reggelen megnyomtam az ajtó oldalát amikor becsuktam erre egy reccsenés majd valami(k) legurguláztak az ajtó aljába. Olyan volt mintha rozsdás lenne belülről és azt nyomtam volna le. Amugy semmi nyoma rozsdának kivülről és amugy az egész kocsin sehol.

Abban bízom, hogy csak valami lecsapódott pára jéggé fagyott és azt löktem le ahogya megnyomtam kicsit a lemezt kivülről. na de majd hétvégén azért lebontom a kárpitot és megnézem mi van bent...

csaknehogy eltörjenek a műanyagok!!!

de szerintem isjég lehetett az

nem is lecsapódott, hanembelefolyt

esik sokat az eső

lehet ráfagyott mialatt folyt

Link to comment
Megosztás:

Most szerváltam. Szerintetek megért egy ezrest? :D :)

Zocsa van az a műanyag szárny alá, ha kell hívj, mert én ma 2X hívtalak, de nem vetted fel.

Vááááá nekem is ilyen köll majd. Egy ezrest bárkinek.

Szerk: és ahogy nézem szép, nem foszladozó. Csak patentek kellenek. Kíváncsi vagyok ha felteszed mennyivel lesz halkabb kintről.

Link to comment
Megosztás:

Vááááá nekem is ilyen köll majd. Egy ezrest bárkinek.

Szerk: és ahogy nézem szép, nem foszladozó. Csak patentek kellenek. Kíváncsi vagyok ha felteszed mennyivel lesz halkabb kintről.

Patentek vannak, mert azzal együtt hoztam. Ma szedtem ki a donorból (1.7 tádé volt). Nem foszlik, de megpróbáltam lemosni, nem kellett volna, elkezdett szöszölődni, abba is hagytam. Kicsit vizes is volt, így most idefenn van száradni.

Link to comment
Megosztás:

Most szerváltam. Szerintetek megért egy ezrest? :D :)

http://kepfeltoltes.hu/091021/20091021027_...ltoltes.hu_.jpg

Zocsa van az a műanyag szárny alá, ha kell hívj, mert én ma 2X hívtalak, de nem vetted fel.

Kabbe :D

Tudnád mióta kersek ilyet... már a régi diesel Caravanunkba is jó lett volna, de azóta se találtam. Ilyenkor mindig úgy érzem, rossz helyen lakom: ilyen cuccokat vagy nem tudok beszerezni, vagy csillagászati összegekért. Itt meg páran csak úgy leruccannak bontóba, és már a kezükben is van fillérekért... én a közelben még bontót se tudok egyáltalán...

Link to comment
Megosztás:

Kabbe :D

Tudnád mióta kersek ilyet... már a régi diesel Caravanunkba is jó lett volna, de azóta se találtam. Ilyenkor mindig úgy érzem, rossz helyen lakom: ilyen cuccokat vagy nem tudok beszerezni, vagy csillagászati összegekért. Itt meg páran csak úgy leruccannak bontóba, és már a kezükben is van fillérekért... én a közelben még bontót se tudok egyáltalán...

Ilyet én is tudok egy ezresé majdnem el is hoztam csak a GSI motorháztetőm miatt nem akartam farigcsálni így nem hoztam el:D

Link to comment
Megosztás:

Ilyet én is tudok egy ezresé majdnem el is hoztam csak a GSI motorháztetőm miatt nem akartam farigcsálni így nem hoztam el:D

Nah most újra nem tudok visszaolvasni annyit hogy letudjam szűrni az értelmét.

A benzinesekbe télen a hűtő elé, illetve a motorháztetőre szoktatok ilyen bélést tenni hogy hamrabb melegedjen be a motor és kisebb legyen utána a hővesztesége?

Ha jól gondolom akkor ez pedig a fogyasztást befolyásolja kedvező irányban számunkra. Vagy már megint téves úton járok :D ?

Link to comment
Megosztás:

Nah most újra nem tudok visszaolvasni annyit hogy letudjam szűrni az értelmét.

A benzinesekbe télen a hűtő elé, illetve a motorháztetőre szoktatok ilyen bélést tenni hogy hamrabb melegedjen be a motor és kisebb legyen utána a hővesztesége?

Ha jól gondolom akkor ez pedig a fogyasztást befolyásolja kedvező irányban számunkra. Vagy már megint téves úton járok :D ?

A motorháztető szigetelés dieselekben volt gyárilag - legalábbis úgy tudom, mindenesetre nem széria darab. Azt nem szokják ki/berakni szezonváltáskor. A hűtőmaszkra létezik egyfajta műanyag lapocska (az aláirásomban van is róla kép), de többeknek az sincs (már) meg, ahogyan itt olvasgattam. Viszont, amennyiben jó a termosztátod, nem szükséges takarni semmit sem. :)

De ha mégis úgy gondolod, tehetsz valamit(pl. kartonpapirt) a hűtő elé úgy, hogy azért tudjon hűteni is valamit...mondjuk csak a felét takard le!

Link to comment
Megosztás:

Igen ez dízelekben volt divat de benzinesbe is láttam nem merek meg esküdni de a GSI-nél széria. hangot is csillapit dizelnél ugye nem is baj:D meg ugye a hő veszteség és a bemelegedés ez is csak dizelnél gond az izzitás stb. Szal kb ez olyan felesleges dolog?:D

Link to comment
Megosztás:

A motorháztető szigetelés dieselekben volt gyárilag - legalábbis úgy tudom, mindenesetre nem széria darab. Azt nem szokják ki/berakni szezonváltáskor. A hűtőmaszkra létezik egyfajta műanyag lapocska (az aláirásomban van is róla kép), de többeknek az sincs (már) meg, ahogyan itt olvasgattam. Viszont, amennyiben jó a termosztátod, nem szükséges takarni semmit sem. :D

De ha mégis úgy gondolod, tehetsz valamit(pl. kartonpapirt) a hűtő elé úgy, hogy azért tudjon hűteni is valamit...mondjuk csak a felét takard le!

hát igen az nekem szarrátört az őzike eseténél.. de annyi pénzért nem is veszek.

Link to comment
Megosztás:

Igen ez dízelekben volt divat de benzinesbe is láttam nem merek meg esküdni de a GSI-nél széria. hangot is csillapit dizelnél ugye nem is baj:D meg ugye a hő veszteség és a bemelegedés ez is csak dizelnél gond az izzitás stb. Szal kb ez olyan felesleges dolog?:D

télen biztos nem árta benzinesnek se

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.