Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Hú hát kösz a sok tanácsot! Na akkor sorban.: állítható a trafó, tudom, mert szét is szedtem, de nem az enyém. A vastagabb pálca mindíg lergadt, akárhova tekertem, a vékony meg mindíg fröcskölt akárhova tekertem. A folton húztam az ívet, onnan vittem átt a kasztnira, kivéve ott ahol kilyukadt. Nem tömtem be a lyukat, mert amúgy is volt mellette 3 gyári, gondolta egyel több vagy kevesebb nem számít. De jövőre mindenképpen kell rugótányért cserélni, mert bellül nem fértem hozzá, és tovább eszi a rozsda.

Szemed hogy van? :) :D

Amúgy nem is rossz. Már ahhoz képest hogy mi volt. Erősebb lett valamivel, ez volt a cél :D Most már viszont látod mire számíthatsz, ha majd a padlólemezt csinálod :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! ma hajnalban úgygondolta egy álatka kipróbálja a reflexem :) Úgyhogy elémszökkent a legalább 30kg-os testecskéjével!!

Hűtőmaszk, angel lámpa , lökös <- úgy gondolta cseréljem le

Hála Istennek a lökös marad de új hűtőmaszk kell ,meg a bal lámpám felfogatófülei leszakadtak :D

MIlyen ragasztóval lehet visszamázolni a füleket???Kétkomponensűvel ha körbekenegetem tartós?? Vagy valami más??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! ma hajnalban úgygondolta egy álatka kipróbálja a reflexem :) Úgyhogy elémszökkent a legalább 30kg-os testecskéjével!!

Hűtőmaszk, angel lámpa , lökös <- úgy gondolta cseréljem le

Hála Istennek a lökös marad de új hűtőmaszk kell ,meg a bal lámpám felfogatófülei leszakadtak :D

MIlyen ragasztóval lehet visszamázolni a füleket???Kétkomponensűvel ha körbekenegetem tartós?? Vagy valami más??

Én a ködlámpán füleit kétkomponensű epoxi gyantával ragasztottam meg. Egyszer már letört mikor valami a garázsban a kocsi előtt maradt és megnyomta. Azóta újra ragasztottam, de lehet jobban jársz ha elviszed olyan helyre ahol műanyag hegesztéssel foglalkoznak mert akkor anyagával meghegesztik és az a legtartósabb.

Az állatka már fő a fazékban? :D Vagy nem jófajta vadhús, hanem pl kutya volt?

Link to comment
Megosztás:

De-de vadhús :D

Műanyagheggesztő meg nincsa közelbe szal marad a kétkomonens!!

Valaki nem tud olcsó hűtőmaszkot??(Azért a morzosított jobban tettszene!!)

Már csak azért hogy ilyen eset ha megintr előfordul több felé repüljenek a darabkái a rácsnak :)

Link to comment
Megosztás:

Szemed hogy van? :D :D

Amúgy nem is rossz. Már ahhoz képest hogy mi volt. Erősebb lett valamivel, ez volt a cél :D Most már viszont látod mire számíthatsz, ha majd a padlólemezt csinálod :D

Kösz, most nem szórtak bele homokot. :) Ja hát én ís úgy álltam neki, hogy valszeg így járok már egy pár éve, de most hogy már tudom a rohadást idegesített, kicsit megerősítettem. De jövőre műszaki előtt mindenképpen szerzek CO-t és cserélem a rugótányérokat. Meg persze megcsinálom a többi necces helyet is.

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam visszaolvasni, hátha nem egyedi a probléma, de nem találtam hasonlót.

Az első szélvédőmet tavaly cserélték, szakhelyen. Az esőzésekkor arra lettem figyelmes, hogy hamar bepárásodott. A pollenszűrőt cseréltem azonnal, de nem oldotta meg a problémát. Mire rájöttem...

A szélvédő alsó felén lévő műanyag burkolás, mely az ablaktörlő lapátok alatt található hullámosan feljött, így rés van közötte és a szélvédő között. Nem találom a módját, hogy szüntessem meg a rést.

Tudnátok ötletet adni?

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam visszaolvasni, hátha nem egyedi a probléma, de nem találtam hasonlót.

Az első szélvédőmet tavaly cserélték, szakhelyen. Az esőzésekkor arra lettem figyelmes, hogy hamar bepárásodott. A pollenszűrőt cseréltem azonnal, de nem oldotta meg a problémát. Mire rájöttem...

A szélvédő alsó felén lévő műanyag burkolás, mely az ablaktörlő lapátok alatt található hullámosan feljött, így rés van közötte és a szélvédő között. Nem találom a módját, hogy szüntessem meg a rést.

Tudnátok ötletet adni?

Nyomd ki szilóval

Link to comment
Megosztás:

Télire most felkészülök. Szerzek hőtükröt a kipuffhoz és akkor lesz meleglevegőm is, tezsek műanyagot a maszk mögé, meg akarok szerezni dízelről motorháztető szigetelést, az is számít valamennyit.

Kicsit bővítettem az előző hsz-omat. Ha szerzel dieselbe való motorházető szigetelést, akkor Te egy szerencsés ember vagy, én eddig még nem is láttam olyat bontóban, nemhogy szerezni nem tudtam.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit bővítettem az előző hsz-omat. Ha szerzel dieselbe való motorházető szigetelést, akkor Te egy szerencsés ember vagy, én eddig még nem is láttam olyat bontóban, nemhogy szerezni nem tudtam.

Szét kell nézni, nem csak bontóba, sokan bontanak egyedül autót, vatera, racing-bazar. Nekem 3000-ért mondtak egyik nap jó állapotút.

Link to comment
Megosztás:

hahóóóóóó

amit csergőből néztetek párezerért

az pontosan mi is?

egy képet linkelni vki tudna?

kössz

mocitetőbevaló szigetelést én is mutogattamannakidején, de akkor senkinek se kellett :D

ferkónak volt, homlokfalra való is.

Hűtőmaszkba való takaró műanyag. Olvassámá' néha! :)

Link to comment
Megosztás:

hahóóóóóó

amit csergőből néztetek párezerért

az pontosan mi is?

egy képet linkelni vki tudna?

kössz

mocitetőbevaló szigetelést én is mutogattamannakidején, de akkor senkinek se kellett :D

ferkónak volt, homlokfalra való is.

Nézegettem én is, van sokféle szigetelés, de azok közel sincsenek olyan vastagok, mint a gyári.

Link to comment
Megosztás:

Ha meg annyira hullámos, akkor cseréld le egy bontottra.

Más téma. Te írtad valahol régebben, hogy van valami védő műanyag beépítve a jobb első kerékdobba, ami a főtengelyt, ill. a generátort védi a víztől? Kéne egy kép róla, élőben még nem láttam olyat, az EPC-s kép alapján meg el se tudom képzelni, hogy menne az oda...

Link to comment
Megosztás:

Más téma. Te írtad valahol régebben, hogy van valami védő műanyag beépítve a jobb első kerékdobba, ami a főtengelyt, ill. a generátort védi a víztől? Kéne egy kép róla, élőben még nem láttam olyat, az EPC-s kép alapján meg el se tudom képzelni, hogy menne az oda...

Régebben tett valaki ilyet be, képeket is linkelt, megkeresem.Vagy mégsem találom. :S

Link to comment
Megosztás:

Más téma. Te írtad valahol régebben, hogy van valami védő műanyag beépítve a jobb első kerékdobba, ami a főtengelyt, ill. a generátort védi a víztől? Kéne egy kép róla, élőben még nem láttam olyat, az EPC-s kép alapján meg el se tudom képzelni, hogy menne az oda...

Az alsó részén elől van az, ha jól tudom. Egyszer láttam egy Astrát, aminél látszott a főtengely valamint a vezérlés burkolata is egy kicsit. Szerintem az lehet az.

Link to comment
Megosztás:

Más téma. Te írtad valahol régebben, hogy van valami védő műanyag beépítve a jobb első kerékdobba, ami a főtengelyt, ill. a generátort védi a víztől? Kéne egy kép róla, élőben még nem láttam olyat, az EPC-s kép alapján meg el se tudom képzelni, hogy menne az oda...

az enyémben van olyan, ha egyre gondolunk. A müa dob ugye kivan hagyva egy darabon, hogy hozzá lehessen férni a főtengelyhez stb... Nekem ott van egy külön műa darab felcsavarozva ami eltakarja a lyukat. Arra gondolsz?

Ha nem felejtem el du lefotózom, hogy egyre gondolunk-e

Link to comment
Megosztás:

Más téma. Te írtad valahol régebben, hogy van valami védő műanyag beépítve a jobb első kerékdobba, ami a főtengelyt, ill. a generátort védi a víztől? Kéne egy kép róla, élőben még nem láttam olyat, az EPC-s kép alapján meg el se tudom képzelni, hogy menne az oda...

Hening Karcsi dobott fel róla képet egyszer, de most nem találom. Nem a Karcsit, hanem a képet. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.