Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

ilyen áron jó hogy kapni lehet

Néztem már én is, de végülis nem a rugótányér van kirohadva , hanem az a rész ami összeköti a kasztnival. Nem tudom ha veszek újat, azon ez rajta lesz-e, vagy az a kasztni része. Ezt lehet heggeszteni trafóal ugye? Ez azért nem olyan vékony anyag mint pölö a taposólemez. Lehet csak odahegesztek egy darab vasat, még meg kell néznem hogy a másik oldal hogyan van normálisan amikor még ép.

Link to comment
Megosztás:

Néztem már én is, de végülis nem a rugótányér van kirohadva , hanem az a rész ami összeköti a kasztnival. Nem tudom ha veszek újat, azon ez rajta lesz-e, vagy az a kasztni része. Ezt lehet heggeszteni trafóal ugye? Ez azért nem olyan vékony anyag mint pölö a taposólemez. Lehet csak odahegesztek egy darab vasat, még meg kell néznem hogy a másik oldal hogyan van normálisan amikor még ép.

vastag... hát vastagabb, mint a kasztni, de nem annyira húha vastag... ha kerítesz co-t azt lehet állítani, és tudsz vastagat is hegeszteni.

Link to comment
Megosztás:

Igazából ez csak maga a sablon, erre a mintára készült üvegszálból, és gyantából az enyém! A tulajdonosa így oldotta meg a vonószem problémáját....és ez nagyon nem tetszik nekem. Szóval még nincs benne a rács....pont ezért, mert nem tudom hogyan lehet megoldani :D

Természetesen fekete lesz :)

Valami hasonló kéne, mint az enyém lett, akkor csak egy 12-es lyukkal kell kiegyezned. Annyira el kell emelni a konzolt, hogy a szem helye szintbe legyen a ráccsal vagy egy kicsit alatta, hogy berakható legyen valami dugó ami megóvja a menetet a trutyitól. Ha fekete lesz a rács nem is nagyon fog látszani vagy eldugod egy krómozott mütyür mögé

Néztem már én is, de végülis nem a rugótányér van kirohadva , hanem az a rész ami összeköti a kasztnival. Nem tudom ha veszek újat, azon ez rajta lesz-e, vagy az a kasztni része. Ezt lehet heggeszteni trafóal ugye? Ez azért nem olyan vékony anyag mint pölö a taposólemez. Lehet csak odahegesztek egy darab vasat, még meg kell néznem hogy a másik oldal hogyan van normálisan amikor még ép.

Azt a vackot simán meghegesztettem az 1.8-ason ívvel, túrtam a garázsban valami hasonló vastag lemezt és befaragtam. Csak a küszöbcseréhez kellett a fogyóelektródás cucc (nem CO)

Link to comment
Megosztás:

Valami hasonló kéne, mint az enyém lett, akkor csak egy 12-es lyukkal kell kiegyezned. Annyira el kell emelni a konzolt, hogy a szem helye szintbe legyen a ráccsal vagy egy kicsit alatta, hogy berakható legyen valami dugó ami megóvja a menetet a trutyitól. Ha fekete lesz a rács nem is nagyon fog látszani vagy eldugod egy krómozott mütyür mögé

Igen én is ezen agyaltam....Bár ha jól meggondolom, lehet én is kivágom a helyét, persze szebben mint a képen van, és mivel fekete a rács, meg a vonószemtakaró is, így nem hiszem hogy feltűnő lesz a dolog :D

Link to comment
Megosztás:

Igen én is ezen agyaltam....Bár ha jól meggondolom, lehet én is kivágom a helyét, persze szebben mint a képen van, és mivel fekete a rács, meg a vonószemtakaró is, így nem hiszem hogy feltűnő lesz a dolog :D

Így van! Ha nem muszáj nem kell túlbonyolítani :)

Link to comment
Megosztás:

Hát inkább középen. Most nézegettem a nyári képeket, és úgy látom már akkor is ott volt a lyuk, csak nem vettem észre.

És csak a jobb oldalon van?

Anno az 1,8-ason minden ilyesmi a bal oldalon volt. Küszöb, alsó hátsó hossztartó, rugótányér, hátsó alsó sarok. Egyszer berágtam és lecseréltem mindet. Nem volt semmi mutatvány CO nélkül :D

Link to comment
Megosztás:

És csak a jobb oldalon van?

Anno az 1,8-ason minden ilyesmi a bal oldalon volt. Küszöb, alsó hátsó hossztartó, rugótányér, hátsó alsó sarok. Egyszer berágtam és lecseréltem mindet. Nem volt semmi mutatvány CO nélkül :D

Hát igazából még nem tudom, csak a jobb oldalon vettem észre, akkor már vissza volt rakva a bal kerék, alámásztam ott nem láttam. Remélem az ép lesz, mert ahhoz akarom viszonyítani a tányér helyzetét.

Link to comment
Megosztás:

Na megvolt a rugótányér renoválás, nem sikerült valami fényesre, dehát nem vagyok Csip Fúz. :D Az a baj, hogy csak hátulról, meg kivülről tudtam megerősíteni, mert bellül, és elöl nem fértem hozzá. Nem volt egyszerű trafóval heggeszteni, 2-es pálcával, kisebbet nem kaptam, egy-két helyen ki is lyukasztotta a kasztnit.

Előtte.:

204274.jpg

Utánna.:

204275.jpg

Link to comment
Megosztás:

Tök jó, nekem meg pont vékonyabb pálcát mondtak. Vastagabb pálcával is próbáltam, de az mindíg leragadt.

akkor az már tul vastag volt :D

elvileg az a lényege, ha nekd ez fix trafód van, akkor az csakegy adott árammal dolgozik.

ha túl vékony a pálca, az az áram elfujja a pálcával együtt a hegesztendő anyagot is, ha tul vastag, akkor nem bír, ezértragadt le.

meg azt szoktuk csinálni, hogy lehetőség szerint a cserélhető anyagon húzzuk az ívet, és a nem cserélhetőre meg csak átvisszük, így kevesebb az esélye, hogy kilukad az értékesebb anyag, itt a kasztni.

ilyen hegesztés után belülről iskezeld le a felületetlehetőség szerint

biztos van vmi lyuk, ott fuj b vmi alvázvédőt, vagy önts bele vmi kulimázt, olajjal hígított szurkot vagy vmi ilyesmit.

Link to comment
Megosztás:

Tök jó, nekem meg pont vékonyabb pálcát mondtak. Vastagabb pálcával is próbáltam, de az mindíg leragadt.

A vékonyabb pálcához kevesebb áram kell, a vastagabbhoz több. Nem állítható a trafód?

akkor az már tul vastag volt :D

elvileg az a lényege, ha nekd ez fix trafód van, akkor az csakegy adott árammal dolgozik.

ha túl vékony a pálca, az az áram elfujja a pálcával együtt a hegesztendő anyagot is, ha tul vastag, akkor nem bír, ezértragadt le.

meg azt szoktuk csinálni, hogy lehetőség szerint a cserélhető anyagon húzzuk az ívet, és a nem cserélhetőre meg csak átvisszük, így kevesebb az esélye, hogy kilukad az értékesebb anyag, itt a kasztni.

ilyen hegesztés után belülről iskezeld le a felületetlehetőség szerint

biztos van vmi lyuk, ott fuj b vmi alvázvédőt, vagy önts bele vmi kulimázt, olajjal hígított szurkot vagy vmi ilyesmit.

Mi meg úgy tanultuk, hogy a vastagabb anyagon vezetjük az ívet, ha egyforma a kettő akkor azon amire a testpontját tettük a trafónak, hogy véletlenül se használjunk vezetőnek mást, mint amit hegeszteni akarunk. Azt hiszem erre egy autónál illik odafigyelni :)

Link to comment
Megosztás:

A vékonyabb pálcához kevesebb áram kell, a vastagabbhoz több. Nem állítható a trafód?

Mi meg úgy tanultuk, hogy a vastagabb anyagon vezetjük az ívet, ha egyforma a kettő akkor azon amire a testpontját tettük a trafónak, hogy véletlenül se használjunk vezetőnek mást, mint amit hegeszteni akarunk. Azt hiszem erre egy autónál illik odafigyelni :D

igen, de zotya csak jobban járt volna, ha!! nem a kasztnit jukasztjaki, hanem a lemezt :)

Link to comment
Megosztás:

akkor az már tul vastag volt :D

elvileg az a lényege, ha nekd ez fix trafód van, akkor az csakegy adott árammal dolgozik.

ha túl vékony a pálca, az az áram elfujja a pálcával együtt a hegesztendő anyagot is, ha tul vastag, akkor nem bír, ezértragadt le.

meg azt szoktuk csinálni, hogy lehetőség szerint a cserélhető anyagon húzzuk az ívet, és a nem cserélhetőre meg csak átvisszük, így kevesebb az esélye, hogy kilukad az értékesebb anyag, itt a kasztni.

ilyen hegesztés után belülről iskezeld le a felületetlehetőség szerint

biztos van vmi lyuk, ott fuj b vmi alvázvédőt, vagy önts bele vmi kulimázt, olajjal hígított szurkot vagy vmi ilyesmit.

A vékonyabb pálcához kevesebb áram kell, a vastagabbhoz több. Nem állítható a trafód?

Mi meg úgy tanultuk, hogy a vastagabb anyagon vezetjük az ívet, ha egyforma a kettő akkor azon amire a testpontját tettük a trafónak, hogy véletlenül se használjunk vezetőnek mást, mint amit hegeszteni akarunk. Azt hiszem erre egy autónál illik odafigyelni :)

igen, de zotya csak jobban járt volna, ha!! nem a kasztnit jukasztjaki, hanem a lemezt :D

Hú hát kösz a sok tanácsot! Na akkor sorban.: állítható a trafó, tudom, mert szét is szedtem, de nem az enyém. A vastagabb pálca mindíg lergadt, akárhova tekertem, a vékony meg mindíg fröcskölt akárhova tekertem. A folton húztam az ívet, onnan vittem átt a kasztnira, kivéve ott ahol kilyukadt. Nem tömtem be a lyukat, mert amúgy is volt mellette 3 gyári, gondolta egyel több vagy kevesebb nem számít. De jövőre mindenképpen kell rugótányért cserélni, mert bellül nem fértem hozzá, és tovább eszi a rozsda.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.