Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Szerelgetem át a cuccokat az alkatrészautóból az enyémbe: ma áttettem az gumikat, amik az ajtókereteknél vannak, a pót féklámpát, a hátsó üléseket ( könyöklős, fejtámlás.. ),

Az elsőnek nem mertem nekifogni, az övfeszítők miatt is... nehéz kicserélni az első üléseket???? :huh: (az enyémek ki vannak már ülve, de ez facca nagyon...)

mire figyeljek a cserénél ???? :lol:

Köszikee!!

GYÍK

Link to comment
Megosztás:

Szerelgetem át a cuccokat az alkatrészautóból az enyémbe: ma áttettem az gumikat, amik az ajtókereteknél vannak, a pót féklámpát, a hátsó üléseket ( könyöklős, fejtámlás.. ),

Az elsőnek nem mertem nekifogni, az övfeszítők miatt is... nehéz kicserélni az első üléseket???? :huh: (az enyémek ki vannak már ülve, de ez facca nagyon...)

mire figyeljek a cserénél ???? :lol:

Köszikee!!

Semmire, leveszed a műanyag burkolatokat, a hátsó szivargyujtónál csak pattintva van, a küszöb felöli meg elöl egy csavarral, hátul meg le kell nyomni egy pöcköt, és úgy lehet levenni. A küszöbnél van a henger alakú övfeszitő, a hátulján ven egy piros kis bisz-basz, azt leveszed, és bedugod fellül ahogy mutatja is az ábra, ekkor már nem tud eldurranni. Körben 4 csavar fogja 13-as fejjel, és kék csavarrögzítő pasztával. Kitekered, kiveszed, ennyi. De amúgy sem olyan könnyen durran el, még ha nem pöckölöd ki akkor sem. Az övnek kellene erősen megrándulnia az aktiválja. Ha nincs bekötve el sem szólja magát. Visszarakáskor pontosan állítsd be a 4 csavart, mert nekem most kicsiit feszül, nem csúszik olyan könnyen a sínben. Meg ne felejtsd el visszatenni a lemezfület előre amibe a burkolat csavarja ment bele. A piros pöcköt meg vedd ki, és vissza a helyére.

Ja Gyík??? Akkor nem szóltam. ^_^

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Semmire, leveszed a műanyag burkolatokat, a hátsó szivargyujtónál csak pattintva van, a küszöb felöli meg elöl egy csavarral, hátul meg le kell nyomni egy pöcköt, és úgy lehet levenni. A küszöbnél van a henger alakú övfeszitő, a hátulján ven egy piros kis bisz-basz, azt leveszed, és bedugod fellül ahogy mutatja is az ábra, ekkor már nem tud eldurranni. Körben 4 csavar fogja 13-as fejjel, és kék csavarrögzítő pasztával. Kitekered, kiveszed, ennyi. De amúgy sem olyan könnyen durran el, még ha nem pöckölöd ki akkor sem. Az övnek kellene erősen megrándulnia az aktiválja. Ha nincs bekötve el sem szólja magát. Visszarakáskor pontosan állítsd be a 4 csavart, mert nekem most kicsiit feszül, nem csúszik olyan könnyen a sínben. Meg ne felejtsd el visszatenni a lemezfület előre amibe a burkolat csavarja ment bele. A piros pöcköt meg vedd ki, és vissza a helyére.

Ja Gyík??? Akkor nem szóltam. B)

Csak kötözködésképpen: De.

:huh:

Amiből bontottam a komplett belső teret, abban is el volt durranva mind a két feszítő, és se a srác nem volt bekötve, se a kólásüveg a jobb elsőn, amikor a csatt volt :lol: (nemtom hogy mi aktiválja, és hogy mire kéne-nemkéne eldurrannia, de eldurrant az tuti ^_^ )

Link to comment
Megosztás:

Csak kötözködésképpen: De.

:huh:

Amiből bontottam a komplett belső teret, abban is el volt durranva mind a két feszítő, és se a srác nem volt bekötve, se a kólásüveg a jobb elsőn, amikor a csatt volt :lol: (nemtom hogy mi aktiválja, és hogy mire kéne-nemkéne eldurrannia, de eldurrant az tuti ^_^ )

Hát mivel elektromos bekötése nincs, és nem csatlakozik sehogysem máshova, ezért gondoltam, hogy maga a csat aktiválja amikor az előrelendülő test megrántja. Kioldja a rugót az meg visszahúzza valamaennyit az övet. Meg aztán amikor nincs eszólva akkor szokták mondani hogy nem volt bekötve. Én csak így tudom elképzelni a dolgot. De lehet hogy van benne vmi mechanikus bisz-bsz ami érzékeli a lassulást mint az övtekercselőben. Ott egy golyó van egy műanyag kis perselyben, aztán ha megrázod, vagy megdöntöd akkor nem engedi ki az övet.

Link to comment
Megosztás:

Hát mivel elektromos bekötése nincs, és nem csatlakozik sehogysem máshova, ezért gondoltam, hogy maga a csat aktiválja amikor az előrelendülő test megrántja. Kioldja a rugót az meg visszahúzza valamaennyit az övet. Meg aztán amikor nincs eszólva akkor szokták mondani hogy nem volt bekötve. Én csak így tudom elképzelni a dolgot. De lehet hogy van benne vmi mechanikus bisz-bsz ami érzékeli a lassulást mint az övtekercselőben. Ott egy golyó van egy műanyag kis perselyben, aztán ha megrázod, vagy megdöntöd akkor nem engedi ki az övet.

valaki már írt erről, még régen, hogy csak kotorászott ott, és akkoris eldurrant.

talán FPepe de nem tuti

Link to comment
Megosztás:

Hát mivel elektromos bekötése nincs, és nem csatlakozik sehogysem máshova, ezért gondoltam, hogy maga a csat aktiválja amikor az előrelendülő test megrántja. Kioldja a rugót az meg visszahúzza valamaennyit az övet. Meg aztán amikor nincs eszólva akkor szokták mondani hogy nem volt bekötve. Én csak így tudom elképzelni a dolgot. De lehet hogy van benne vmi mechanikus bisz-bsz ami érzékeli a lassulást mint az övtekercselőben. Ott egy golyó van egy műanyag kis perselyben, aztán ha megrázod, vagy megdöntöd akkor nem engedi ki az övet.

Nem az öv megfeszülésétől durran el, mert akkor erősebben megtéped és már pukk is lenne. Hanem lassulástól és/vagy dőlésszögtől. 3G-s lassulás felet és/vagy 30 fokos dőléskor durran el. Le van írva az Így csináldban. :huh:

Nálam durrant már el, akkorát fékeztem. :lol: Műszakira ki is kéne cserélni, hisztizni fognak miatta szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Nem az öv megfeszülésétől durran el, mert akkor erősebben megtéped és már pukk is lenne. Hanem lassulástól és/vagy dőlésszögtől. 3G-s lassulás felet és/vagy 30 fokos dőléskor durran el. Le van írva az Így csináldban. ^_^

Nálam durrant már el, akkorát fékeztem. B) Műszakira ki is kéne cserélni, hisztizni fognak miatta szerintem.

És azt honnan tudom meg, hogy el van-e durranva?? :lol: Kezdek megíjedni, hogy nem lesz jó még a végén :huh:

Mellesleg még sosem volt törve a verda, amiből át akarom rakni az üléseket, sehol semmi nyoma ilyesminek (jó, vannak karcok a lökösökön, de ennyi, törésnek nyoma sincsen, mindenütt gyári festések és illesztések .... Na de ha sima erős fékezésnél is eldurranhat, hát nem tudom, előbb meg kell bizonyosodnom, jók-e?

Link to comment
Megosztás:

És azt honnan tudom meg, hogy el van-e durranva?? :lol: Kezdek megíjedni, hogy nem lesz jó még a végén :huh:

Mellesleg még sosem volt törve a verda, amiből át akarom rakni az üléseket, sehol semmi nyoma ilyesminek (jó, vannak karcok a lökösökön, de ennyi, törésnek nyoma sincsen, mindenütt gyári festések és illesztések .... Na de ha sima erős fékezésnél is eldurranhat, hát nem tudom, előbb meg kell bizonyosodnom, jók-e?

Van egy gumiharang a biztonsági övön az ülésnél, amibe csatolod, ha az össze van húzódva és látszik egy sárga kis lap a csatlakozó oldalán, akkor el van durranva. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Van egy gumiharang a biztonsági övön az ülésnél, amibe csatolod, ha az össze van húzódva és látszik egy sárga kis lap a csatlakozó oldalán, akkor el van durranva. ^_^

Az alkatrészautóban tökéletes a cucc, se összehúzódás, se sárga szín sehol :lol:

Viszont az enyémben az oldalán semmi sem látszik, se összehúzódás, de lent az alján annak a harangnak látszik egy kis sárga szín, nem tudom, ez azt jelenti, hogy az enyémben el van durranva? :huh:

Így néz ki:

eny_m-s_rga2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

eny_m-s_rga_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

És azt honnan tudom meg, hogy el van-e durranva?? B) Kezdek megíjedni, hogy nem lesz jó még a végén :huh:

Mellesleg még sosem volt törve a verda, amiből át akarom rakni az üléseket, sehol semmi nyoma ilyesminek (jó, vannak karcok a lökösökön, de ennyi, törésnek nyoma sincsen, mindenütt gyári festések és illesztések .... Na de ha sima erős fékezésnél is eldurranhat, hát nem tudom, előbb meg kell bizonyosodnom, jók-e?

Ha az övcsat piros gombja mellett egy szép nagy sárga nyalóka áll, rajta egy piros felkiáltójellel, akkor el van durrannv a dolog, láttam már olyat amúgy hogy azt a cart levágták, és akkor nem látszik, jóazmég, de azért be lehet nézni a harmonika részébe a csatnak, ott látni tutira. Most kicsit én is elgondolkoztam, mekkorát fékeztél te? ^_^

Voltak már vészfékezéseim, de eddig nem is gondoltam volna hogy tudok a középső pedállal akkora lassulást előidézni, mint amekkor a feszítőnek kell :lol: Szóval 29,5 fokos lejtőn nem fogok fékezni úgylátom :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az alkatrészautóban tökéletes a cucc, se összehúzódás, se sárga szín sehol :lol:

Viszont az enyémben az oldalán semmi sem látszik, se összehúzódás, de lent az alján annak a harangnak látszik egy kis sárga szín, nem tudom, ez azt jelenti, hogy az enyémben el van durranva? :huh:

Így néz ki:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/090815/eny_m-s_rga2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/090815/eny_m-s_rga_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]http://kepfeltoltes.hu/thumb/090815/eny_m-s_rga_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képen mondjuk pont belül nem látszik, ahol kijönne ha jönne, de azt látni innen is hogy nincs összerántva a harmonika rész, úgyhogy sztem ez még nem pukkadt ki.

Link to comment
Megosztás:

Ha az övcsat piros gombja mellett egy szép nagy sárga nyalóka áll, rajta egy piros felkiáltójellel, akkor el van durrannv a dolog, láttam már olyat amúgy hogy azt a cart levágták, és akkor nem látszik, jóazmég, de azért be lehet nézni a harmonika részébe a csatnak, ott látni tutira. Most kicsit én is elgondolkoztam, mekkorát fékeztél te? :lol:

Voltak már vészfékezéseim, de eddig nem is gondoltam volna hogy tudok a középső pedállal akkora lassulást előidézni, mint amekkor a feszítőnek kell :huh: Szóval 29,5 fokos lejtőn nem fogok fékezni úgylátom B) :P

Nekem akkor valószínűleg nincs eldurranva ugye? mert csak lent látszik valami, mintha el lenne válva az a műanyag harmónika.... ^_^

Link to comment
Megosztás:

Az alkatrészautóban tökéletes a cucc, se összehúzódás, se sárga szín sehol :lol:

Viszont az enyémben az oldalán semmi sem látszik, se összehúzódás, de lent az alján annak a harangnak látszik egy kis sárga szín, nem tudom, ez azt jelenti, hogy az enyémben el van durranva? :huh:

Így néz ki:

...

Ezek nincsenek eldurranva. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Ha szeretnél akkor nekem van egy garnitúra durrant is, tudok adni ^_^ :P :D

Huh, de rendes vagy.... :huh: :lol: :lol:

kössz a segítséged! Ha lesz pénzed igyál egy sört :D

Vagy ha majd 1x talizunk fizetek én is egyet nektek :D

Az enyém azt hiszem kellőképp lehűlt, úgyhogy lassan megyek is, kicserélem az üléseket...

Köszi még 1x mindenkinek, tényleg NAGYON RENDESEK VAGYTOK, sokat tanulok tőlletek!!!! B)

Link to comment
Megosztás:

Huh, de rendes vagy.... :lol: ^_^ :lol:

kössz a segítséged! Ha lesz pénzed igyál egy sört :D

Vagy ha majd 1x talizunk fizetek én is egyet nektek :D

Az enyém azt hiszem kellőképp lehűlt, úgyhogy lassan megyek is, kicserélem az üléseket...

Köszi még 1x mindenkinek, tényleg NAGYON RENDESEK VAGYTOK, sokat tanulok tőlletek!!!! B)

Majd szerdán teszek fel képeket arról amit tegnap meg ma garázdálkodtam össze, abból tanuljatok :D :D

Szegény Ribi, olyan hagja van ajtócsukásnál, mint egy wartburgnak :P

(nem sörözöm mert most én vezetek :huh: )

Link to comment
Megosztás:

Amiből bontottam a komplett belső teret, abban is el volt durranva mind a két feszítő, és se a srác nem volt bekötve, se a kólásüveg a jobb elsőn, amikor a csatt volt :huh: (nemtom hogy mi aktiválja, és hogy mire kéne-nemkéne eldurrannia, de eldurrant az tuti ^_^ )

Az ülések alatt van egy "gumihuzal" - nem tudom pontosan miből áll, de úgy néz ki - ami bele van akasztva az aljába és az ülés hirtelen előremozdulásával az húzódik meg és az oldja ki valamilyen módon az övfeszitőt.

Na, igy néz ki a cucc. ..és az ami a csatot és a patront köti össze, annak kell beakasztva lennie az ülés aljába. :lol:

szerk.: Szerintem!!!

Link to comment
Megosztás:

Az ülések alatt van egy "gumihuzal" - nem tudom pontosan miből áll, de úgy néz ki - ami bele van akasztva az aljába és az ülés hirtelen előremozdulásával az húzódik meg és az oldja ki valamilyen módon az övfeszitőt.

Na, igy néz ki a cucc. ..és az ami a csatot és a patront köti össze, annak kell beakasztva lennie az ülés aljába. :huh:

szerk.: Szerintem!!!

Az a "gumihuzal" egy közönséges bowden (belül acélhuzallal), azon keresztül rántja meg a feszítőpatron az övcsatot, mivel a rugó, ami a meghúzást végzi, az a patronban van, nem az övcsatban.

Link to comment
Megosztás:

Az a "gumihuzal" egy közönséges bowden (belül acélhuzallal), azon keresztül rántja meg a feszítőpatron az övcsatot, mivel a rugó, ami a meghúzást végzi, az a patronban van, nem az övcsatban.

Igen-igen, értem én, de akkor miért van beakasztva az ülés aljába is? Úgy gondoltam, hogy az aktiválja egyúttal a patront is és akkor - mivel ugyebár be van akasztva - visszatartja/visszarántja az ülést valamint az övet is megfesziti...de ezt tényleg csak igy magamban raktam igy össze, igy képzeltem el a műkösdését.. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.