Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

persze, a gyerek meg aki a kocsi mőgé lopkadik kilapul mert te ezerrel koncentrálsz a monitorra.....

sztem csak gyakorolni kell mint kenblock :huh: no meg inkább bízok a szememben (egyelőre még)

De ha már a tükör helyére kamera kerül, akkor lehetne hátra is, és azok képe folyamatosan a monitoron. Tükrök le, jobb légellenállás, kisebb fogyasztás.

Viccet félretéve a tükrök komoly hatással vannak a légellenállásra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

De ha már a tükör helyére kamera kerül, akkor lehetne hátra is, és azok képe folyamatosan a monitoron. Tükrök le, jobb légellenállás, kisebb fogyasztás.

Viccet félretéve a tükrök komoly hatással vannak a légellenállásra. :lol:

Tükrök helyére kamera??? ^_^ :huh: Ugye szólsz mikor lesznek az autódon ilyenek? B)

Link to comment
Megosztás:

Hát ez ROTFL! :huh:

Kis tükör,meg kamera! :lol:

Két müanyag bója,tesco parkolóban és lehet gyakorolni.

Oldalra nézni pedig kötelező jobbra soroláskor,tök mindegy milyen tükör van fent.

Ez függ a képességektől is. Akinek van normális térlátása, az ránéz a tükörre és közben látja az autó melletti szakaszt is, hogy van-e mellette valaki. Ezért is van nekem a belső tükör is úgy állítva, hogy a sarkában látom a jobb hátsó üveget is. ^_^

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Most nevetsz de a hardcore fogyasztáscsökkentők egyik alap eleme ez. Ecomodder

Persze most nem erről volt szó, de nem hülyeség.

Az F Astra légellenállási mutatója a legrosszabbak közül való, ha jól rémlik - mintha valahol ezt olvastam volna. A tükör már tényleg a legkevesebb ilyen szempontból is, szerintem. Meg kell tanulni tolatni, úgy kell helyezkedni, hogy lássunk a kocsiból... De értem én, hogy a fanatikusok erre(is) utaznak, viszont elég "különös" spoilerek is vannak azokon a kocsikon, amik sokkal többet hoz(hat)nak ilyen szempontból...meg irtó rondák.. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az F Astra légellenállási mutatója a legrosszabbak közül való, ha jól rémlik - mintha valahol ezt olvastam volna. A tükör már tényleg a legkevesebb ilyen szempontból is, szerintem. Meg kell tanulni tolatni, úgy kell helyezkedni, hogy lássunk a kocsiból... De értem én, hogy a fanatikusok erre(is) utaznak, viszont elég "különös" spoilerek is vannak azokon a kocsikon, amik sokkal többet hoz(hat)nak ilyen szempontból...meg irtó rondák.. :huh:

Aerodinamika sem a legjobb. Egyszer beszéltük Gergővel, hogy eléggé elszúrták. Lásd ablakmosás, nagy sebességnél kúszik felfele a megmaradt folyadék a látómező kellős közepén és nem győzöd törölgetni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez függ a képességektől is. Akinek van normális térlátása, az ránéz a tükörre és közben látja az autó melletti szakaszt is, hogy van-e mellette valaki. Ezért is van nekem a belső tükör is úgy állítva, hogy a sarkában látom a jobb hátsó üveget is. :lol:

Meglepődnél sötétben milyen meglepetések érnének,a városi vezetésről nem is beszélve.

Én is így voltam vele,mint te,aztán egy vaksötét éjszakán majdnem letoltam egy fekete kocsit,mert nem látszott pont egyik tükörben sem.Ott megtanultam egy életre,hogy oldalra is nézünk. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Meglepődnél sötétben milyen meglepetések érnének,a városi vezetésről nem is beszélve.

Én is így voltam vele,mint te,aztán egy vaksötét éjszakán majdnem letoltam egy fekete kocsit,mert nem látszott pont egyik tükörben sem.Ott megtanultam egy életre,hogy oldalra is nézünk. :huh:

ez mostanában volt? mert nekem meg beszótál, :lol: hogy mi van te is úgy vezetsz, mint a nők, mert közöltem, hogy én bizony oldalranézek, mikor sávot váltok, nincs e vki ott. ^_^

Link to comment
Megosztás:

ez mostanában volt? mert nekem meg beszótál, :huh: hogy mi van te is úgy vezetsz, mint a nők, mert közöltem, hogy én bizony oldalranézek, mikor sávot váltok, nincs e vki ott. :lol:

Ez már off de figyelni kell. Egy nő szó nélkül rámkanyarodott, mikor tegnapelőtt bicajoztam. Éppen elment mellettem egy kombi passattal, és utána befordult jobbra, állóra fékeztem mindent, és így sikerült éppen elkerülni, hogy felkenődjek az oldalára. Észre sem vett, pedig az autó hátsó sarkánál voltam mikor kanyarodott, tehát a tükörből látnia kellett volna. Nem rajta múlt a dolog...

Link to comment
Megosztás:

ez mostanában volt? mert nekem meg beszótál, :huh: hogy mi van te is úgy vezetsz, mint a nők, mert közöltem, hogy én bizony oldalranézek, mikor sávot váltok, nincs e vki ott. :lol:

Még amikor tanultam vezetni...de ma is oldalra nézek inkább.

Nem hiszem,hogy ilyenért beszóltam volna...

Link to comment
Megosztás:

jaaa akkor nem egyre gondolunk! Én olyan tükörre gondoltam, mint amilyen a tanulóautókon van.... :huh:

Én is de úgy rémlik, hogy az kicsi volt, vagy nem? :lol:

Ez függ a képességektől is. Akinek van normális térlátása, az ránéz a tükörre és közben látja az autó melletti szakaszt is, hogy van-e mellette valaki. Ezért is van nekem a belső tükör is úgy állítva, hogy a sarkában látom a jobb hátsó üveget is. B)

Az már nem térlátás, hanem kancsalság, nem is kicsi! ^_^

hma kerek formákból én azt hittem, nemrossza légellenállása, bár ha belegondolok, hogy a bácsi a füstölő bottal megy, és tényeg elég sok helyen beleakadhat a levegő....

ezért van benne ilyen fejtér még hátúl is :lol:

füstölő bottal.....utoljára a Vukban olvastam ezt. :P

Link to comment
Megosztás:

Még amikor tanultam vezetni...de ma is oldalra nézek inkább.

Nem hiszem,hogy ilyenért beszóltam volna...

már nem emlékszem, lehet viccből mondtad, de tutira emlékszem, hogy:

"úgy vezetsz mint egy csaj??, mire van a tükör?"

és én vmi oylat írtam, hogy itt a földutakon ritkán kell sávot váltani ...

de lényeg, hogy egyet értünk, nem elég csaka tükör, mex kint gyors előzéskor, előzéskor én se nézek hátra, csaka tükörbe, ha megjeelnik az oldalsóban, már húzom is vissza.

Link to comment
Megosztás:

Szerelgetem át a cuccokat az alkatrészautóból az enyémbe: ma áttettem az gumikat, amik az ajtókereteknél vannak, a pót féklámpát, a hátsó üléseket ( könyöklős, fejtámlás.. ),

Az elsőnek nem mertem nekifogni, az övfeszítők miatt is... nehéz kicserélni az első üléseket???? :huh: (az enyémek ki vannak már ülve, de ez facca nagyon...)

mire figyeljek a cserénél ???? :lol:

Köszikee!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.