Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Jut ezsembe - valaki irta is nekem amikor csináltam a hátsó kerékjárati ivet, igaza volt - a javitásom nem fog kibirni egy évet sem, már most úgy néz ki... a két lemez között dolgozik a rozsda és nyomja szét, majdnem hiába kinlódtam rajta/vele...elemcsere kell oda. :huh: :lol:

asszem én (is) mondtam... teljesen egyértelmű, hogy ívcsere nélkül tovább fog rohadni.

sőt, ha ívet cserélnek, és azt nem csinálják meg normálisan, az összeeresztésnél fog rohadni.

Link to comment
Megosztás:

asszem én (is) mondtam... teljesen egyértelmű, hogy ívcsere nélkül tovább fog rohadni.

sőt, ha ívet cserélnek, és azt nem csinálják meg normálisan, az összeeresztésnél fog rohadni.

Tisztában voltam vele, hogy nem lesz hosszú életű az a kis "plasztikázás", de azért nem gondoltam volna, hogy ennyire rövid... Talán(majdnem biztos) már az őszt sem birja ki, pedig épp az lett volna a cél, hogy kb. egy évvel kitoljam a műszakiztatás miatt.. Na, majdcsak lesz valami... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Jut ezsembe - valaki irta is nekem amikor csináltam a hátsó kerékjárati ivet, igaza volt - a javitásom nem fog kibirni egy évet sem, már most úgy néz ki... a két lemez között dolgozik a rozsda és nyomja szét, majdnem hiába kinlódtam rajta/vele...elemcsere kell oda. :huh: :lol:

Nem tudom mit, és hogyan javítottál, de ha javítóívvel javítasz, vagy javíttatsz, és utána kap egy kerékjárati belső dobot, akkor nem fog rohadni. Az enyém már 4 éve ilyen és egy pötty sincs rajta.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mit, és hogyan javítottál, de ha javítóívvel javítasz, vagy javíttatsz, és utána kap egy kerékjárati belső dobot, akkor nem fog rohadni. Az enyém már 4 éve ilyen és egy pötty sincs rajta.

ha kap olyan dobot persze hogy nem.

még a már rozsdásodni elkezdett ív se fog olyan mértékben rohadni mint addig.

szinte víz se éri onnantól :huh:

Link to comment
Megosztás:

Azért egy tisztességes felületkezelés és festés és belülről alvázvédőzésnek is tovább kellene bírnia. Csak hát a gyakorlat az, hogy heggeszt gittel és ráfuj valami festéket. Én varesznál anno rendesen rozsdátlanítottam, zsírtalanítottam, horgany spréztem, majd utána gitt és festék + alulról/belülről alvázvédő. Az csak kb 5 év után jött elő, és ha 1-2 évente újra fújtam volna az alvázvédőt lehet még akkor sem.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mit, és hogyan javítottál, de ha javítóívvel javítasz, vagy javíttatsz, és utána kap egy kerékjárati belső dobot, akkor nem fog rohadni. Az enyém már 4 éve ilyen és egy pötty sincs rajta.

Ezt javitottam:

rozsda.jpg festettem.jpg

Mivel az anyagiak nem engedik/engedték meg mostanában csak igy "hirtelen", házilag oldottam meg. Az a baj, hogy a külső és a belső lemez között indult rohadásnak és szétfeszitette már a ponthegesztéskél, hullámos a perem (ez látszik igy is, nem korrigáltam - nem akartam feleslegesen annyi gittet vagy kalapácsot használni) és ott nem tudtam mivel kezelni ezért az dolgozik tovább. Nyilván egy rendes javitás során az is lekezelhető lett volna és a belső dobbal is tartósabbá vált volna.. Most már marad jövőre, és ha úgy alakul az anyagi helyzetem, a többi apróbb hibával együtt az egész karosszéria javitása. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Mivel az anyagiak nem engedik/engedték meg mostanában csak igy "hirtelen", házilag oldottam meg. Az a baj, hogy a külső és a belső lemez között indult rohadásnak és szétfeszitette már a ponthegesztéskél, hullámos a perem (ez látszik igy is, nem korrigáltam - nem akartam feleslegesen annyi gittet vagy kalapácsot használni) és ott nem tudtam mivel kezelni ezért az dolgozik tovább. Nyilván egy rendes javitás során az is lekezelhető lett volna és a belső dobbal is tartósabbá vált volna.. Most már marad jövőre, és ha úgy alakul az anyagi helyzetem, a többi apróbb hibával együtt az egész karosszéria javitása. :huh:

én mikor bekentem azvázvédővel, azokat a réseket benyomkodtam

neked szerintem odaütött valami

érdekes, hogy mindenhol megvan a gyári alvázvédő réteg a járatokban, csak pont ott a lemez illesztéseknél nincs semmi....

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Egy kérdés.Most volt az astrám lakatosnál,szépen meg is csinálta,az anyósülésnél volt elrohadva a padlólemez.Történt ma hogy volt egy nagy zuhi,de nem mentem vele sehova csak frankón megázott és mégis az anyósülésnél a padlólemez feletti szivacs szerűség merő víz lett.Mit kúrt el a lakatos testvér:)

Úgy tudom valahol ott az első kerék mögött van egy lefolyó.Lehet betömte vagy mi?

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Egy kérdés.Most volt az astrám lakatosnál,szépen meg is csinálta,az anyósülésnél volt elrohadva a padlólemez.Történt ma hogy volt egy nagy zuhi,de nem mentem vele sehova csak frankón megázott és mégis az anyósülésnél a padlólemez feletti szivacs szerűség merő víz lett.Mit kúrt el a lakatos testvér:)

Úgy tudom valahol ott az első kerék mögött van egy lefolyó.Lehet betömte vagy mi?

Esőben fel kell húzni az ablakot! :huh:

Semmit. Szerintem már a padlólemez is a beázástól adta meg magát az elmúlt években. Valóban van egy csatorna, de az nem szokott eltömődni (azért volt már rá példa - ekkor túl sok föld és homok szaporodik fel a kerékjárati műa. mögött, de akkor az első sárvédő és ajtó között folyik ki, semmi esetre sem befelé). Meg kell keresni a beázás helyét, ülj/feküdj bele és figyeld miközben valaki önti a zuhanyt.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Egy kérdés.Most volt az astrám lakatosnál,szépen meg is csinálta,az anyósülésnél volt elrohadva a padlólemez.Történt ma hogy volt egy nagy zuhi,de nem mentem vele sehova csak frankón megázott és mégis az anyósülésnél a padlólemez feletti szivacs szerűség merő víz lett.Mit kúrt el a lakatos testvér:)

Úgy tudom valahol ott az első kerék mögött van egy lefolyó.Lehet betömte vagy mi?

Lehetséges, hogy még nála lett vizes, illetve eleve vizes volt és az a szőnyeg állitólag piszok nehezen szárad ki... Igaz, nem mentél vele valószinűleg nem az az oka, de ha már átnézed, javaslom meglesni a padlólemezben alul a gumidugókat hogy megvannak-e egyáltalán! :huh:

Link to comment
Megosztás:

én meg olyat láttam, ami tuti nem volt törve, és mégis rohadt 8 éves korában is már.

F ek nem ritkán 16 évesek

sógor 4 évesen vette a g caravant és már akkor hólyagos volt a hátsó ajtó

2 hónap múlva már szép rozsda színe is volt, meg kellett javíttatni mielőtt leesik a hátsó ajtó :huh:

a lakatos csak ennyit mondott rá: "nem ez az első" :lol:

Link to comment
Megosztás:

sógor 4 évesen vette a g caravant és már akkor hólyagos volt a hátsó ajtó

2 hónap múlva már szép rozsda színe is volt, meg kellett javíttatni mielőtt leesik a hátsó ajtó :huh:

a lakatos csak ennyit mondott rá: "nem ez az első" :lol:

ugyí ugyí

Link to comment
Megosztás:

sógor 4 évesen vette a g caravant és már akkor hólyagos volt a hátsó ajtó

2 hónap múlva már szép rozsda színe is volt, meg kellett javíttatni mielőtt leesik a hátsó ajtó :huh:

a lakatos csak ennyit mondott rá: "nem ez az első" ^_^

ugyí ugyí

Nem hát, ez volt a második. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Egy kérdés.Most volt az astrám lakatosnál,szépen meg is csinálta,az anyósülésnél volt elrohadva a padlólemez.Történt ma hogy volt egy nagy zuhi,de nem mentem vele sehova csak frankón megázott és mégis az anyósülésnél a padlólemez feletti szivacs szerűség merő víz lett.Mit kúrt el a lakatos testvér:)

Úgy tudom valahol ott az első kerék mögött van egy lefolyó.Lehet betömte vagy mi?

Van tetőablakod? mert annak az A oszlopban megy le egy gumicsöve ami levezeti a vizet. Ha az megy tönkre akkor is beázhat, ha fent lecsúszik akkor még a tetőkárpit is elázik.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Egy kérdés.Most volt az astrám lakatosnál,szépen meg is csinálta,az anyósülésnél volt elrohadva a padlólemez.Történt ma hogy volt egy nagy zuhi,de nem mentem vele sehova csak frankón megázott és mégis az anyósülésnél a padlólemez feletti szivacs szerűség merő víz lett.Mit kúrt el a lakatos testvér:)

Úgy tudom valahol ott az első kerék mögött van egy lefolyó.Lehet betömte vagy mi?

Nekem a szélvédő alatti, műanyag lefolyós cuccnál volt a tömítés lehullva a helyéről, és így bevezette a pollenszűrőhöz a vizet. Onnan meg ment be a szellőzőbe. Ha ventivel küldtem volt hogy leköpött a szellőzőrostélyon keresztül :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ujraakarom fujni az autom astra f 93-as kombi fehér szinü.

Az lenne a kérdésem hogy mennyi festék kell hozzá+lakk

Hogyan uszhatom meg a legolcsobban a festékvételét pl valami alap fényes festék+ egy kis zománc festékkel keverve? pl

Ha csiánalta már valaki gazdaságosan irna nekem egy véleményt, kösz előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ujraakarom fujni az autom astra f 93-as kombi fehér szinü.

Az lenne a kérdésem hogy mennyi festék kell hozzá+lakk

Hogyan uszhatom meg a legolcsobban a festékvételét pl valami alap fényes festék+ egy kis zománc festékkel keverve? pl

Ha csiánalta már valaki gazdaságosan irna nekem egy véleményt, kösz előre is.

ezeket akérdéseket olvasva gyanítom, hogy még nem fstettél autót, és az ilyenfajta festegetések szoktaka leg drágábbak lenni, mert utána festetheted ujra az egészet.

200 körül van egy alap festés olcsóba.

Link to comment
Megosztás:

ezeket akérdéseket olvasva gyanítom, hogy még nem fstettél autót, és az ilyenfajta festegetések szoktaka leg drágábbak lenni, mert utána festetheted ujra az egészet.

200 körül van egy alap festés olcsóba.

Hja, gondolkodtam én is, hogy 2-3 évre akar rohadásmentes karosszériát, hogy olcsón akarja megúszni? Mert egy olyan, amivel akár 10 évet is kibír, az nem occsó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.