Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem tetszik...az ára is.. Ha kérnék egy ilyen készletet fel is szerelnéd nekem? :) ...mert nekem is két kezem van csak azt hiszem mind a kettő bal :P ...a Skodámon is eltörtem annak idején. :(

Ha kell megadom a számát a manyusnak. Felszerelést nem vállalok, az elsőket nekem is Ő rakta fel, mert törősek.

Link to comment
Megosztás:

Ha kell megadom a számát a manyusnak. Felszerelést nem vállalok, az elsőket nekem is Ő rakta fel, mert törősek.

őőőőő

akkor nekem biztos másfajta van

nekem csak egy füle van ami csavaros az elsőnek, és nekem nem törős....

én egyáltalán nem foglalkoztam vele, hajlott is rendesen, mikor felraktam, meg kivettem a fülén állítani

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,

Van egy kis gondom: felraktam (rakattam) hátra egy gsi szárnyat, végül is jól sikerült. Csakhogy az utolsó fázisban papír ragasztószalaggal volt rögzítve kb fél napig, és amikor lehúztam a szalagot a napon megolvadt ragasztó rajta maradt a fényezésen. Megpróbáltam lekaparni, de pár helyen sikeresen összekarcoltam a kocsit :)

Kellene valami oldószer ami lehozza a ragasztómaradványokat, de közben nem rongálja a fényezést. Tudtok ilyet?

Alkohol vagy aceton vagy benzin vagy mi? Szerintetek? :(

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,

Van egy kis gondom: felraktam (rakattam) hátra egy gsi szárnyat, végül is jól sikerült. Csakhogy az utolsó fázisban papír ragasztószalaggal volt rögzítve kb fél napig, és amikor lehúztam a szalagot a napon megolvadt ragasztó rajta maradt a fényezésen. Megpróbáltam lekaparni, de pár helyen sikeresen összekarcoltam a kocsit :(

Kellene valami oldószer ami lehozza a ragasztómaradványokat, de közben nem rongálja a fényezést. Tudtok ilyet?

Alkohol vagy aceton vagy benzin vagy mi? Szerintetek? :P

Alkohol elvileg nem bántja. (az enyémet igen, de nekem nem fényezésem van hanem festésem :) ) a lakkbenzin, meg az aceton sztem lekapja a fényt is, alkohollal próbálkoznék. Meg ha éppen van kéznél, akkor megér egy próbát az alkoholos clin. Az még az én festésemet se bántotta, és ha kicsit "áztatod" vele, akkor elég jól leszedi.

Link to comment
Megosztás:

Alkohol elvileg nem bántja. (az enyémet igen, de nekem nem fényezésem van hanem festésem :) ) a lakkbenzin, meg az aceton sztem lekapja a fényt is, alkohollal próbálkoznék. Meg ha éppen van kéznél, akkor megér egy próbát az alkoholos clin. Az még az én festésemet se bántotta, és ha kicsit "áztatod" vele, akkor elég jól leszedi.

nitrohígító se fogja bántani, ha lakkozva van.

de a tuti:

szilikospray :(

az tuti nem bántja a festést,és lehozzaa ragasztószalag maradványát is.

nekem a neon fényterelője azzal volt felrakva félévig, és mikor leszedtem ragacsos maradt a cső, megfujtam megtöröltem sehol semmi, telefon hátlapja szintén :P

Link to comment
Megosztás:

Menet közben télen ráfagy a mocsok.

Ha kell megadom a számát a manyusnak. Felszerelést nem vállalok, az elsőket nekem is Ő rakta fel, mert törősek.

:) ..izé, elgondolkoztatott ez a téli mizéria vele kapcsolatban és elég meggyőző mert nézegettem is, hogy hogyan látnék tőle :( Talán inkább mégsem. Azért köszi!

Link to comment
Megosztás:

nitrohígító se fogja bántani, ha lakkozva van.

de a tuti:

szilikospray :P

az tuti nem bántja a festést,és lehozzaa ragasztószalag maradványát is.

nekem a neon fényterelője azzal volt felrakva félévig, és mikor leszedtem ragacsos maradt a cső, megfujtam megtöröltem sehol semmi, telefon hátlapja szintén :hiya:

Hát ha lehet kapni kátrányoldót a kocsihoz, akkor a nitrohigító biztos nem bántja. Amit lehozta rögtön le kell mosni bő vízzel.

:) ..izé, elgondolkoztatott ez a téli mizéria vele kapcsolatban és elég meggyőző mert nézegettem is, hogy hogyan látnék tőle :( Talán inkább mégsem. Azért köszi!

Azér nem kell annyira becarni tőle, nekem egyszer volt gondom a kilátással, amikor ónoseső esett. Kijöttem a beálló alól, 10 méter után már a jeget karistolta a lapát. Megálltam, jégoldót neki, megint 10 méterig bírta. Elkezdtem nyomatni egyfolytába a téli szélvédőmosót, az meg kifogyott a falu közepén. Utántöltöttem, aztán ahogy felmelegedett a szélvédő már nem volt gond. Eszembe se jutott a trutyis légterelőket figyelni. Végülis sok kocsin alapból szélesebb az A-oszlop, mégis közlekednek vele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

:) ..izé, elgondolkoztatott ez a téli mizéria vele kapcsolatban és elég meggyőző mert nézegettem is, hogy hogyan látnék tőle :( Talán inkább mégsem. Azért köszi!

Szerintem csak meg kell szokni,engem pl. nem zavar a kilátásban.De 90-100-nál már elég hangos.

Hangosabb mint zavaróbb. :P

Link to comment
Megosztás:

Cartársak!

Van egy olyan problémám, hogy az ablak felhúzása nem megy zökkenőmentesen (elektromos ablak): amikor az ablak felfelé menet eléri a felső vízszintes részt, az ablak elindul visszafelé, mintha szorulna. Ha nyomom kicsit kifelé az üveget, akkor felmegy rendesen az ablak. Eddig csak a vezetőoldali csinálta, de már a jobboldali is ilyen. Valakinek valami tippje?

Link to comment
Megosztás:

Cartársak!

Van egy olyan problémám, hogy az ablak felhúzása nem megy zökkenőmentesen (elektromos ablak): amikor az ablak felfelé menet eléri a felső vízszintes részt, az ablak elindul visszafelé, mintha szorulna. Ha nyomom kicsit kifelé az üveget, akkor felmegy rendesen az ablak. Eddig csak a vezetőoldali csinálta, de már a jobboldali is ilyen. Valakinek valami tippje?

én a hétvégén kaptam szét az ajtót pont az ablak miatt. (biomechanikus-vezérlésű :lol: ) De nekem is szorult helyenként. Amikor szétkaptam kitöröltem belőle a zsírt, ami már csak arra volt jó hogy a koszt megragassza. megküldtem wd40-el a középső forgós keresztes részt, a síneket, meg a fogasívet, meg kitörölgettem a rozsdás részeket amennyire tudtam, és most nem szorul meg sehol. (amúgy sz.rrá van kopva, csináltam képet, majd dobok fel) Sztem ugyan azért szorulhat meg a tied is, csak mivel villanyos, ezért nem akarja magát meggrillezni ezért megáll. Ha kicsit könnyítesz a dolgán akkor sztem rendesen feltolja. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,

Van egy kis gondom: felraktam (rakattam) hátra egy gsi szárnyat, végül is jól sikerült. Csakhogy az utolsó fázisban papír ragasztószalaggal volt rögzítve kb fél napig, és amikor lehúztam a szalagot a napon megolvadt ragasztó rajta maradt a fényezésen. Megpróbáltam lekaparni, de pár helyen sikeresen összekarcoltam a kocsit :huh:

Kellene valami oldószer ami lehozza a ragasztómaradványokat, de közben nem rongálja a fényezést. Tudtok ilyet?

Alkohol vagy aceton vagy benzin vagy mi? Szerintetek? :lol:

Nekem a sima 95-ös benzin vált be ilyenfajta tisztitásra! Szerintem nagyon jó zsírtalanító eszköz... a karcokat polírozni kell!

Link to comment
Megosztás:

Cartársak!

Van egy olyan problémám, hogy az ablak felhúzása nem megy zökkenőmentesen (elektromos ablak): amikor az ablak felfelé menet eléri a felső vízszintes részt, az ablak elindul visszafelé, mintha szorulna. Ha nyomom kicsit kifelé az üveget, akkor felmegy rendesen az ablak. Eddig csak a vezetőoldali csinálta, de már a jobboldali is ilyen. Valakinek valami tippje?

Csak az ősi módszert tudom javasolni. Tisztítás után az üveg vezető síneit faggyúval kell megkenni. Nekem bevált.

Link to comment
Megosztás:

Ha a blokkot lefestem hőálló ezüstre akkor kell valamivel kezelni elötte, vagy mehet rá egyből???

Szia!

Ez a "hőálló ezüst" ugye nem ez sima központi fűtés elemeire ajánlott matt festék? Bocs a kérdésért. Ha ez kimondottan motorblokk festék (hő és olajálló, fényes) akkor tisztítás, zsírtalanítás, alapozás (ha szükséges), fedőréteg (1x, v. 2x). Fontos az előkészítés, mint ahogy többen írták, mert különben csak az első motormosásig lesz szép a festés.

Link to comment
Megosztás:

nekem elektromos az ablak, de kb 1,5 éve jártam úgy ,hogy lefelé húzva szétugrott a mechanika.

Szétszedtem, majd én is tisztítás,zsírzás és az ablaksínnek nagyon kevés szilikon és azóta jó. Ezután olyan fürgén húzta le fel a motor az ablakot. Látványos volt a különbség a másik oldalhoz képest ezért gyorsan azt az oldalt is rendbe tettem nehogy ott is szétugorjon a mechanika.

De lehet neked egy tanítás is segítene gyorsmegoldásként, hogy ne forduljon vissza.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.