Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

9700 az egész autóra (első, hátsó).

Szia Karcsi!

Csak egy jótanács, mert ha jól emlékszem Te csillag garázsban tartod a vasat. Én olyan szinten felragasztottam a 2. garniturámat, hogy azt csak töréssel tudja leszedni az oda nem illő ember. Mivel ez a műanyag darab nem olcsó javaslom, hogy valamit találjatok ki esetleg ti is, mert felhúzott ablaknál ezt a típust cc 2 perc alatt veszem le az első ablakokról (kipróbáltam a saját 2. szériát) Na és ezért döntöttem a ragasztás melett.

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Szépen néz ki. Mi a tapasztalatod vele? Kevésbé vág a szél be, vagy kevésbé zajos?

Az enyém tetőablakos, és az a tapasztalatom ha az oldalablakot egy résre leengedem és a tető buktatva résnyit nyitva van, hogy a szél nem bejön az oldalablakon, hanem a tető kiszívja a levegőt az ablaktól. Tartok tőle, hogy légterelővel ez nem jól működne.

Én használom már néhány éve és bátran elmondhatom, hogy zajos, de nagyon. Város szintü furikázásnál nem venni észre, de városon kívül ( főképp pályán ) eszméletlen hangos. Mániákus szellőztető vagyok, ahogy beülök első dolgom lehúzni az ablakot valamennyire (a cigi miatt) pályán viszont azonnal felkell húzni teljesen, mert meglehet őrülni a búgásától, ellenben most ezt a tetőablakkal szoktam kompenzálni. :) Érdekes, hogy teljesen eltolt tetőablakkal autópályán 130-nál simán lehet beszélgetni, zenét hallgatni. Nemrég kipróbáltam kihangosítóval és akivel beszélgettem telón semmit sem vett észre belőle, pedig 130-al repesztettem . Beleszaladtam egy futó záporba és elfelejtettem behúzni, de egy csepp víz sem jött be menet közben :(

Majd figyeld meg,hogy pl körforgóba behajtáskor majd tekingetsz kifelé balra,mert nem látsz tőle rendessen.

Aki meg azzal jön,hogy azé jó,mert esőben letudja húzni,hogy ne párásodjon,az csinálja meg a takarólemezt elöl,hogy ne vizesedjen a pollenszűrője! :P

Eleinte valóban zavaró egy kicsit, de én már megszoktam így nem tűnik fel, hogy lefog egy kicsit a látótérből. Szellőztetni meg nemcsak esőben kell, hanem pl. télen is mikor kint hideg van, benn meg meleg és a pára lecsapódik az üvegeken (főleg ha sokan ülnek az autóban). Sokszor röhögve nézem ahogy néhány idióta egy ökölnyi lyukon próbál kukucskálni (veszélyeztetve mások biztonságát) ahelyett, hogy megállna 1 percre, résnyire megnyitná az ablakot és lefújatná a ventivel. De ennek is csak akkor van értelme, ha picit nyitva az ablak. Azért jó ha van légterelő, mert esőben nem csepeg be a víz a cigifüst meg kimegy :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Vettem légterelőket előre, hátulra. Az első 5900, a hátsó 3800 volt páranként.

Képek itt.

Ha vkit még érdekel, szóljon.

Nekem tetszik...az ára is.. Ha kérnék egy ilyen készletet fel is szerelnéd nekem? :) ...mert nekem is két kezem van csak azt hiszem mind a kettő bal :P ...a Skodámon is eltörtem annak idején. :(

Link to comment
Megosztás:

hát nemtom, én még egyet sem láttam, pedig több gyári állapotú autó is volt közte :lol:

Miért, nem volt gyárilag fekete astra? :D :D Én is még csak feketét láttam ebből a "csapóajtóból". :) ha nincs is ilyen bélés a csomagtartómban, meg nem is olyan szíp a színe, de legalább nekem van már benne gyári szőnyeg :( :P

A légterelővel én csak szívtam. A OFF toyotán ON volt, de annak amúgy is vastag a oszlopa volt, ez még dobott rajta, plusz nem lehetett tisztítni, mert szárazon rettenetesen karcolódott, télen ráfagyott a retek, és még tört is hidegben mint a ropi, utána meg recsegett, meg mozgott. :P én személy szerint nem szerettem meg :hiya: De tény hogy jól néz ki. (én mondjuk inkább szeretek jól kilátni, mint jól kinézni :D )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.