Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem vagy egyszerű, az a egyszerű akinek pölö becarik a termosztátja és ahelyett hogy kicserélné ezt pár ezer forintos alkatrészt évekig kartonpapírral takargatja a hűtőt télen. :) De láttam már zseblámpával kotorászó emberkét is az utastérben, mert kiégett a belső világítás izzója. Ki kéne cserélni, de vajon hol lehet? :( :P

Bocs nálam jó a termosztát mégis kartonlapozok, a zseblámpa meg kell mert a lámpa gyenge.

Ha látnátok, mit műveltem a kocsival, röhögnétek.

Azt a pár foltot próbáltam meg kúrálni, ami már rozsdás volt, kis súroló/csiszolópapír, RO55, lemosás, törlés, alkohol (denaturált szesz)....végül higítás nélkül vékony Picasso ecsettel felkentem. Nem folyt meg, viszont jó vastag lettek a foltok. Nem tudok festeni, tudom, hogy higítani kellett volna. Most hogy szépen megszáradt, marad. Egy darabig.

Aztán csiszoljam meg, és végleges szint kéne szereznem hozzá...mert ez így kb rozsdabarna alapozó, a bordó C36 vagy 38 on.. a Holts az talán jó lenne, de nem elég.

A hátsó ajtómnál(caraván!!!), a szofita izzók körül szétrohadt az egész- olyan mint a papirusz- de csak szétszedve látszik. Hagyjam tovább , vagy mit tudok tenni ellene?

Lakatosra pénz nyema....

Link to comment
Megosztás:

Bocs nálam jó a termosztát mégis kartonlapozok, a zseblámpa meg kell mert a lámpa gyenge.

Ha látnátok, mit műveltem a kocsival, röhögnétek.

Azt a pár foltot próbáltam meg kúrálni, ami már rozsdás volt, kis súroló/csiszolópapír, RO55, lemosás, törlés, alkohol (denaturált szesz)....végül higítás nélkül vékony Picasso ecsettel felkentem. Nem folyt meg, viszont jó vastag lettek a foltok. Nem tudok festeni, tudom, hogy higítani kellett volna. Most hogy szépen megszáradt, marad. Egy darabig.

Aztán csiszoljam meg, és végleges szint kéne szereznem hozzá...mert ez így kb rozsdabarna alapozó, a bordó C36 vagy 38 on.. a Holts az talán jó lenne, de nem elég.

A hátsó ajtómnál(caraván!!!), a szofita izzók körül szétrohadt az egész- olyan mint a papirusz- de csak szétszedve látszik. Hagyjam tovább , vagy mit tudok tenni ellene?

Lakatosra pénz nyema....

ha már szétrohadt, és festeni nemtudsz, gondolom lakatolni se nagyon.

ajánlat:

sűrű olajjal nitróhigítóval és alvázvédővel keverj egy kenhető, de nem folyós masszát, és ecsettel nyomkodd be a rohadt részt.

ez jelentősen eltudja húzni a szétporladást.

a foltokat meg csiszold fel, 1200as vagy legalább 600as vizes polír papírral, és javítósparjel fujj bele, és lakkozd át egy foltban, aztán polírozószerrel át kell menni rajta párszor.

nekem van egy ilyen javítás benne, ráadásul nem is pontosan a sajátjavítószínével, de nem látszik, csak sietve csiszoltam, és látszik közelről :)

Link to comment
Megosztás:

ha már szétrohadt, és festeni nemtudsz, gondolom lakatolni se nagyon.

ajánlat:

sűrű olajjal nitróhigítóval és alvázvédővel keverj egy kenhető, de nem folyós masszát, és ecsettel nyomkodd be a rohadt részt.

ez jelentősen eltudja húzni a szétporladást.

a foltokat meg csiszold fel, 1200as vagy legalább 600as vizes polír papírral, és javítósparjel fujj bele, és lakkozd át egy foltban, aztán polírozószerrel át kell menni rajta párszor.

nekem van egy ilyen javítás benne, ráadásul nem is pontosan a sajátjavítószínével, de nem látszik, csak sietve csiszoltam, és látszik közelről :)

Köcce ...szép lett a verdád nagyon, ok megértem, hogy a kerékíved fontos része a kocsidnak, de talán a tied nem volt veszélyes még előtte sem.

A te kocsid elég pöpec állapotban van, mindig ennyit simogatod? Az asszony nem féltékeny??

Link to comment
Megosztás:

Köcce ...szép lett a verdád nagyon, ok megértem, hogy a kerékív fontos rész, de talán a tied nem volt veszélyes még előtte sem.

nem de ha már veszélyes akkor mindegy

de én kimondottan a rendszámtábla világításodra gondoltam :)

ha már olyan mint a papirusz, akkor annak mindegy, és csak húzni halasztani lehet az ajtócserét

és ezzel lényegesen eltudod húzni, és ha nem is látszik, akkor csak te fogod tudni.

de ez csak egy tipp illetve tanács :(

üdv

Link to comment
Megosztás:

nekem évek óta úgy van egy pötty

Én nem fogom így hagyni. Olyan b.zi helyen van , pont előttem, hogy idegesít. Sötétben a szembejövők fénye, remekül megtörik rajta, és szinte világít az egész sz.r ... Meg fosok is hogy elkezd repedni, akkor már bachatom :( Legalább nem nagy :)

Link to comment
Megosztás:

Én nem fogom így hagyni. Olyan b.zi helyen van , pont előttem, hogy idegesít. Sötétben a szembejövők fénye, remekül megtörik rajta, és szinte világít az egész sz.r ... Meg fosok is hogy elkezd repedni, akkor már bachatom :( Legalább nem nagy :)

Arrol nem is beszélve ha a látótérben van és észreveszik bizony szólnak érte műszakin. Nekem is kiszúrták csak eléggé fent van (a sötétebb csík határán). Igy meggyőztem őket, hogy az már nem látótér :P

Anno kb 2-3 éve én is megcsináltattam. kb egy évig jó is volt de azóta szerintem elöregedett a napsütéstől és újra látszik az egész. Nem egy tartós dolog ez a kőfelverődés eltüntetés.

Link to comment
Megosztás:

Arrol nem is beszélve ha a látótérben van és észreveszik bizony szólnak érte műszakin. Nekem is kiszúrták csak eléggé fent van (a sötétebb csík határán). Igy meggyőztem őket, hogy az már nem látótér :hiya:

Anno kb 2-3 éve én is megcsináltattam. kb egy évig jó is volt de azóta szerintem elöregedett a napsütéstől és újra látszik az egész. Nem egy tartós dolog ez a kőfelverődés eltüntetés.

Ha elég retkes szélvédővel viszem vizsgára, akkor észre nem veszi :lol: (amúgy a műszaki az ismerősön megy mindig, szal nem a baromságokon húzzák meg, meg először fetrengenek alatta egy órácskát, elmondják mit hozzak a Csergőtől, és 2 órával később már új matricával ketyereg a gépezet. :P) Ezt a "likat" viszont nem azért csináltatom meg, mert nekik jó legyen. Engem zavar :) meg fosok a repedéstől :(

Link to comment
Megosztás:

Én nem fogom így hagyni. Olyan b.zi helyen van , pont előttem, hogy idegesít. Sötétben a szembejövők fénye, remekül megtörik rajta, és szinte világít az egész sz.r ... Meg fosok is hogy elkezd repedni, akkor már bachatom :( Legalább nem nagy :)

Akkó kétezer....

Link to comment
Megosztás:

Arrol nem is beszélve ha a látótérben van és észreveszik bizony szólnak érte műszakin. Nekem is kiszúrták csak eléggé fent van (a sötétebb csík határán). Igy meggyőztem őket, hogy az már nem látótér :)

Anno kb 2-3 éve én is megcsináltattam. kb egy évig jó is volt de azóta szerintem elöregedett a napsütéstől és újra látszik az egész. Nem egy tartós dolog ez a kőfelverődés eltüntetés.

4 év alatt legalább ötször javíttattam + a fényszóróm is kilyukadt, azt is befoltoztattam, működik, nem látszik, boldogság.

Link to comment
Megosztás:

Vettem légterelőket előre, hátulra. Az első 5900, a hátsó 3800 volt páranként.

Képek itt.

Ha vkit még érdekel, szóljon.

Szépen néz ki. Mi a tapasztalatod vele? Kevésbé vág a szél be, vagy kevésbé zajos?

Az enyém tetőablakos, és az a tapasztalatom ha az oldalablakot egy résre leengedem és a tető buktatva résnyit nyitva van, hogy a szél nem bejön az oldalablakon, hanem a tető kiszívja a levegőt az ablaktól. Tartok tőle, hogy légterelővel ez nem jól működne.

Link to comment
Megosztás:

Szépen néz ki. Mi a tapasztalatod vele? Kevésbé vág a szél be, vagy kevésbé zajos?

Az enyém tetőablakos, és az a tapasztalatom ha az oldalablakot egy résre leengedem és a tető buktatva résnyit nyitva van, hogy a szél nem bejön az oldalablakon, hanem a tető kiszívja a levegőt az ablaktól. Tartok tőle, hogy légterelővel ez nem jól működne.

Még semmi tapasztalatom nincs. Hacsak az nem, hogy jól néz ki. :) Ma raktam fel. :(

Link to comment
Megosztás:

Majd meglássuk. A vak is azt mondta. :)

Majd figyeld meg,hogy pl körforgóba behajtáskor majd tekingetsz kifelé balra,mert nem látsz tőle rendessen.

Aki meg azzal jön,hogy azé jó,mert esőben letudja húzni,hogy ne párásodjon,az csinálja meg a takarólemezt elöl,hogy ne vizesedjen a pollenszűrője! :(

Mennyit adtál érte Karesz?

Link to comment
Megosztás:

Majd figyeld meg,hogy pl körforgóba behajtáskor majd tekingetsz kifelé balra,mert nem látsz tőle rendessen.

Aki meg azzal jön,hogy azé jó,mert esőben letudja húzni,hogy ne párásodjon,az csinálja meg a takarólemezt elöl,hogy ne vizesedjen a pollenszűrője! :)

Mennyit adtál érte Karesz?

9700 az egész autóra (első, hátsó).

Link to comment
Megosztás:

Vettem légterelőket előre, hátulra. Az első 5900, a hátsó 3800 volt páranként.

Képek itt.

Ha vkit még érdekel, szóljon.

Kiváncsi vagyok, a tied is zörög-e lehúzott ablaknál.

Morzsán van,de lusta vagyok levenni.

Dezsőre nem vennék,pénzért főleg nem.

Szerintem zajosabb,másrészt télen szépen növeli az A oszlop holtterét.

Miért csak télen? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.