Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali!

Ma észrevettem, hogy a kocsim alja tisztára el van rohadva. Benéztem a szőnyeg alá és szó szerint állt a víz! Természetesen tiszta rozsda az egész. Már attól félek, hogy kiesek belőle menet közben :) :)

Mitévő legyek? Hogy lehetne ezt minél olcsóbbal megcsinálni?

Mondjuk ha veszek szilikonpasztát és az egész alját lekenem vele egy vékony rétegben (belülről) az úgy jó megoldás? <_<

Mennyibe kerülhet egy komplett padlólemezcsere a karosszériásnál?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ma észrevettem, hogy a kocsim alja tisztára el van rohadva. Benéztem a szőnyeg alá és szó szerint állt a víz! Természetesen tiszta rozsda az egész. Már attól félek, hogy kiesek belőle menet közben :lol: :lol:

Mitévő legyek? Hogy lehetne ezt minél olcsóbbal megcsinálni?

Mondjuk ha veszek szilikonpasztát és az egész alját lekenem vele egy vékony rétegben (belülről) az úgy jó megoldás? :)

Mennyibe kerülhet egy komplett padlólemezcsere a karosszériásnál?

sokba. <_<

Azzal hogy lekened valami trutyival, nem sokat érsz mert akkor az alatt fog tovább-rohandni, csak akkor már nem is látszik. A szőnyeg alatti szivacs nem volt megszívva vízzel? :)

Link to comment
Megosztás:

pl.

Bosal:11000,- (gyári min.)

Nekem ez van fent hátul, kb 4 hónapja és cirka 2000km óta, de már a felfogatása eléggé rozsda ette, pedig 2 év gari van rajta, szerintem addig nem fogja bírni, mert atomjaira hullik. A szaki szerint kifurtam az alját 3-as fúróval, na ez viszont meggyöző mert hidegen csepeg a vasszer rendesen, talán így a bele megmarad, most már csak a külső a lényeg! <_<

Ja igaz én kedvezménnyel vettem 8500-ért!

Link to comment
Megosztás:

pl.

Bosal:11000,- (gyári min.)

Nekem ez van fent hátul, kb 4 hónapja és cirka 2000km óta, de már a felfogatása eléggé rozsda ette, pedig 2 év gari van rajta, szerintem addig nem fogja bírni, mert atomjaira hullik. A szaki szerint kifurtam az alját 3-as fúróval, na ez viszont meggyöző mert hidegen csepeg a vasszer rendesen, talán így a bele megmarad, most már csak a külső a lényeg! <_<

Ja igaz én kedvezménnyel vettem 8500-ért!

Nekem bosal van fenn másfél éve. Idén zöldkártya előtt (májusban) visszavittem mert az elején alul találtam egy lyukat és még garanciális volt. Erre elküldtek, hogy az szándékosan van rajta talán egy 5-ös furat, hogy ne álljon benne a víz. Mondták ha kérem behegesztik de akkor biztosan csökken az élettartama. Mondom akkor maradjon. Előtte lengyel dobom volt az egy évet sem bírt. ( a gyári meg 10 évet és 80ekm-t kibírt)

Link to comment
Megosztás:

Nekem bosal van fenn másfél éve. Idén zöldkártya előtt (májusban) visszavittem mert az elején alul találtam egy lyukat és még garanciális volt. Erre elküldtek, hogy az szándékosan van rajta talán egy 5-ös furat, hogy ne álljon benne a víz. Mondták ha kérem behegesztik de akkor biztosan csökken az élettartama. Mondom akkor maradjon. Előtte lengyel dobom volt az egy évet sem bírt. ( a gyári meg 10 évet és 80ekm-t kibírt)

Az optimista. <_< :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem bosal van fenn másfél éve. Idén zöldkártya előtt (májusban) visszavittem mert az elején alul találtam egy lyukat és még garanciális volt. Erre elküldtek, hogy az szándékosan van rajta talán egy 5-ös furat, hogy ne álljon benne a víz. Mondták ha kérem behegesztik de akkor biztosan csökken az élettartama. Mondom akkor maradjon. Előtte lengyel dobom volt az egy évet sem bírt. ( a gyári meg 10 évet és 80ekm-t kibírt)

Enyémen négy éves a cucc, leömlőtöl. Előző tulaj cseréltette, mert nagyon odavolt. Itt-ott már látszik a rozsda, műszaki előtt rendbe lesz rakatva, de lehet cseréltetem. Kép

Link to comment
Megosztás:

nekem a gyári 6 éves korában került levételre, de addigra már össze is porladt szegény a kezemben.

a tuningolt dobom bele egy évet bírt, már szét van peregve, de a külsejemég vidáman bírni fog pár évet <_<

főleg ha még le is festegetném.

Link to comment
Megosztás:

Anno ladához csináltak rozsdamentes sport dobokat, csak ott csavarokkal szétszedhetőre csinálták mert pár év alatt kiégett/tönkrement a gyapot szigetelés benne és cserélték, mert anélkül túl hangos volt.

ezen gondolkodtam én is...

hogy szétszedhetős kellene... de még a megvalósítás nem sikerült <_<

de az astra még hátsó dob nélkül se hangos.

van egy két F errefelé, aminek a hátsó dob eltünt, helyette kapott egy egyenes csövet, egy véggel és annyi a hátsó dob, és nem hangos.

igaz nem is sportkipufogó, mert ahhoz gyenge a hangja, de a gyáritól mélyebb.

Link to comment
Megosztás:

ezen gondolkodtam én is...

hogy szétszedhetős kellene... de még a megvalósítás nem sikerült <_<

de az astra még hátsó dob nélkül se hangos.

van egy két F errefelé, aminek a hátsó dob eltünt, helyette kapott egy egyenes csövet, egy véggel és annyi a hátsó dob, és nem hangos.

igaz nem is sportkipufogó, mert ahhoz gyenge a hangja, de a gyáritól mélyebb.

kipuf szerelésnél én is kíváncsiságból ráindítottam úgy hogy csak a katalizátor volt rajta és nem volt olyan vészes (bezzeg a lada anno...)

Link to comment
Megosztás:

Anno ladához csináltak rozsdamentes sport dobokat, csak ott csavarokkal szétszedhetőre csinálták mert pár év alatt kiégett/tönkrement a gyapot szigetelés benne és cserélték, mert anélkül túl hangos volt.

Haver ladáján egy régi buszmegálló tábla oszlopa lett a kipuff. Gyapot nem kő, dob nem kő, hang kő alapon egyenesen végigjön a hátuljáig. Én csodálkozom a szomszédokon hogy hazaengedik éjszaka a srácot, és nem rakatják le vele az autót 2 utcával odébb :) :lol:

"Szóval telet nem látott az autó amig hozzám nem került."

Ahogy elnézem az avatarod, bepótoltattad vele ezt a hiányt :) <_<

Link to comment
Megosztás:

Rendben, köszi.

A fényezés nem számít, nem az Én autómból lesz kiszedve <_<

de a szélvédőt is könnyű elkurni

de megoldható

első körben kell egy lyuk ahol kidugod a huzalt

aztán át kell huzigálni az egész szélvédő körül azt a huzalt.

sarkoknál fogyelni, hogy ne kezdje el vágni az üveg szélét.

Link to comment
Megosztás:

"Szóval telet nem látott az autó amig hozzám nem került."

Ahogy elnézem az avatarod, bepótoltattad vele ezt a hiányt :) <_<

Igen.. nálam kapott telet fagyot és két évet csillaggarázsban. De még mindig nem rozsdásodik igaz még az elején kapott hátsó sárvédő dobot is, meg minden ősszel egy vékony réteg alvázvádő gyantát.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit megkésve bár, de itt van.

Mondtam, hogy nem egy nagy bonyolultságu valami <_<

ja azé kellett meghagyni egy centit, hogy ne csuklodjon el.

én rárakok egy olyat, ami a két csavart átéri, meg 2,5 cmre bele tudom tenni a faudit.

köcc :)

nézz be az északi fórumba csináltam egy kis képet a tali hírdetésére. :)

Link to comment
Megosztás:

kocc1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tegnapelőtt munkába menet, szakadó esőben belém durrantott egy Suzukis öregúr.

Egyértelmű volt a szitu, ő volt a hibás. Mondja, hogy megegyezne, mennyi legyen az annyi?

Mivel láttam, hogy legalább egy bontott lökösbe, egy teszkós dísztárcsába és félóra bütykölésbe fog fájni az eset, jelképes 40 ezret mondtam, amit ő ki is fizetett. Ezután, mivel alapvetően jószívű ember vagyok, a szakadó eső ellenére felpókoztam a sz.rrátört lökösét és mindenki ment a maga útján. Gyorsan lezsíroztam telefonon egy bontott lököst ötezeré', és még a melóból sem késtem el. <_<

Link to comment
Megosztás:

Én is gondolkoztam rajta, de aztán leakadtam ott hogy oké hogy valahogy megszerzem. Az is oké hogy kinyomtatom, de attól még miért is fog úgy világítani ahogy kéne? Egy sima papír különben is érdekes lesz sztem rövid időn belül a kocsiban, de hogy pl.: a számok, vonalak, skálák, estébé nem "gyárisasan" fog világítni az tuti. <_< Amúgy ha jól tévedek, mintha Novy-bácsi honlapján jött volna velem szembe ebben a témakörben pár darab :lol: Én inkább hagytam a gyárit. (amúgy meg nem kötözködésből, de inkább kasztnis téma :) , bár ez az offmestertől hülyén hangzik, inkább nem szóltam semmit :) )

én úgy tudom, hogy ezek a számlapok nem öntapadós matricás megoldásúak, hanem egy az egybe ki kell őket cserélni a gyárival, szóval szerintem otthon nem oldod meg.

azért 10 ezer ft.

de ja a honlapomon van pár sablonként hsználható kép

mi ragasztgattunk Wareszba öntapadós papírra nyomtatott km óra számlapokat, van arról is kép a honlapomon, elég jól megmaradt rajta.

ilyen egszerű megoldásban azt tudnám mondani, hogy egy fehéret kellene nyomtatni, és pl kékkel a számokat.

ha kéken akarod világoltatni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.