Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Bocsi zotya,de addig nem akartam válaszolni amíg nincs a kezemben a lámpa. Igen csak a búra. Nincs hozzá foglalat, de ha ez megvígasztal ugyan az a foglalat kell bele, mint az első fényszórók helyzetjelzőjébe van. Komplettbe 1100/db. Így már szerintem sok. :)

Novyy! Te meg szerezz be sárga T10-es 5W-os izzókat. Megvannak a lámpák. Tényleg nevetséges áron 2db/700 Ft. A cseréjéhez meg elég az utastér felől megbontani a dobvédőt. :)

Képek:

1

2

3

Más: szerintetek nem volt EZ egy kicsit hangos abban az autóban? Oldalról nézve jó 2 tenyérnyi a lógó darab. <_<

km óra???

ez au tastér felöli megbontás... nem értem.

motortérben???

a foglalat jó bele az is, ami a gyári nem???

a sárgából ki, bele a sárga izzó, és bele a fehér búrába nem?

lehet csak a külső burkolata volt lerohadva annak a dobnak.

Link to comment
Megosztás:

km óra???

ez au tastér felöli megbontás... nem értem.

motortérben???

a foglalat jó bele az is, ami a gyári nem???

a sárgából ki, bele a sárga izzó, és bele a fehér búrába nem?

lehet csak a külső burkolata volt lerohadva annak a dobnak.

km óra sajnos egyenlőre nincs, de nem is bíztatlak vele, mert drága (10000)

A foglalatot zotyának írtam, mert neki nincs lámpája oldalt. Persze, hogy jó a gyári :)

Milyen motortér? <_< Nálam a kerék felől lehet elérni az oldalvillogót. Csak azt akartam mondani, hogy nem kell kiszedni az egész dobvédőt, hanem elég leszedni az utastér felől azt a menetes műa anyát és a patentot kihúzni alúlról. Simán fel lehet nyúlni a lámpához és kipattintani.

Link to comment
Megosztás:

...

Más: szerintetek nem volt EZ egy kicsit hangos abban az autóban? Oldalról nézve jó 2 tenyérnyi a lógó darab. <_<

lehet csak a külső burkolata volt lerohadva annak a dobnak.

az sztem a hőterelő lemez, vagy hőpajzs a tanknál...nekem is most fáradt el 2hete..aluminium cuccot vassal felcsavarni igencsak :)

na mind1, miután áztattam a 4anyát jóideig lázítóval, gondoltam óvatosan letekerem....3tőből letört...ugyh azóta nincs ilyen cuccom :)

Link to comment
Megosztás:

km óra sajnos egyenlőre nincs, de nem is bíztatlak vele, mert drága (10000)

A foglalatot zotyának írtam, mert neki nincs lámpája oldalt. Persze, hogy jó a gyári :lol:

Milyen motortér? <_< Nálam a kerék felől lehet elérni az oldalvillogót. Csak azt akartam mondani, hogy nem kell kiszedni az egész dobvédőt, hanem elég leszedni az utastér felől azt a menetes műa anyát és a patentot kihúzni alúlról. Simán fel lehet nyúlni a lámpához és kipattintani.

jjjaaaaaa értem már oké köszi. 10ért kettőt lehet venni.... ugyhogy akkor az felejtős, na majd egyszer, akkor ezt kell beledezni :lol:

és kintről nempattan ki???

na mindegy vasárnap lessz akkor egy kis mókolás nekünk is :lol:

főleg ha lesz 5 ös faudi, akkor még a telót is berakhatjuk ^_^

az sztem a hőterelő lemez, vagy hőpajzs a tanknál...nekem is most fáradt el 2hete..aluminium cuccot vassal felcsavarni igencsak :)

na mind1, miután áztattam a 4anyát jóideig lázítóval, gondoltam óvatosan letekerem....3tőből letört...ugyh azóta nincs ilyen cuccom :)

há ez így szokott lenni

jobbak fúrnak lyukat és visszarakják :P igaz Zotya? :P

Link to comment
Megosztás:

az sztem a hőterelő lemez, vagy hőpajzs a tanknál...nekem is most fáradt el 2hete..aluminium cuccot vassal felcsavarni igencsak :)

na mind1, miután áztattam a 4anyát jóideig lázítóval, gondoltam óvatosan letekerem....3tőből letört...ugyh azóta nincs ilyen cuccom <_<

nekem csak azért tűnt fel, mert 2 nap egymás után láttam ezt az autót előttem ebben az állapotban. A dob aljáról lógott az a lemez és jócskán zörgött. Nem tűnik fel a tulajnak, hogy valami nem oda való hangot hall ( vagy nem hall ) :)

Link to comment
Megosztás:

jjjaaaaaa értem már oké köszi. 10ért kettőt lehet venni.... ugyhogy akkor az felejtős, na majd egyszer, akkor ezt kell beledezni <_<

és kintről nempattan ki???

na mindegy vasárnap lessz akkor egy kis mókolás nekünk is :)

főleg ha lesz 5 ös faudi, akkor még a telót is berakhatjuk :)

kintről nem lehet kiszedni, mert bekell nyomni egy kis műa fület ami benntartja

csak 8-as faudi lesz, mert a kisöreg elhúzza ezt a betegszabit. De ha van esztergályos haverod az megoldja percek alatt.

Vagy csinálsz hozzá tartókát, mint én :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem csak azért tűnt fel, mert 2 nap egymás után láttam ezt az autót előttem ebben az állapotban. A dob aljáról lógott az a lemez és jócskán zörgött. Nem tűnik fel a tulajnak, hogy valami nem oda való hangot hall ( vagy nem hall ) <_<

először nekem se tűnt fel...aztá kiszálltam járó motornál, hallom h vmi zörög...na zsír szétesett a dobom...rátettem a lábam csitt..elvettem zörög. mire hazaértem már belül is hallottam, de mivel éjjel 1votl nem foglalkoztam vele. reggel felkeltem, alánéztem, 3/4 kaput...kcsiit megmozdítottam 4/4 :)

Link to comment
Megosztás:

kintről nem lehet kiszedni, mert bekell nyomni egy kis műa fület ami benntartja

csak 8-as faudi lesz, mert a kisöreg elhúzza ezt a betegszabit. De ha van esztergályos haverod az megoldja percek alatt.

Vagy csinálsz hozzá tartókát, mint én <_<

akkor tartóka lesz belőel, meg itthoni mókolás.

bár...

lehe megcsinálom a tartókát, és ott már csak az egyik faudit kell berakni a sárvédőbe.

caravan hátsó telóját hozod nem?

az oda megy, ahol van egy üres lyuk igaz?

Link to comment
Megosztás:

először nekem se tűnt fel...aztá kiszálltam járó motornál, hallom h vmi zörög...na zsír szétesett a dobom...rátettem a lábam csitt..elvettem zörög. mire hazaértem már belül is hallottam, de mivel éjjel 1votl nem foglalkoztam vele. reggel felkeltem, alánéztem, 3/4 kaput...kcsiit megmozdítottam 4/4 <_<

én attól tartottam, hogy pont előttem fog leesni és elég nagynak tűnt :)

akkor tartóka lesz belőel, meg itthoni mókolás.

bár...

lehe megcsinálom a tartókát, és ott már csak az egyik faudit kell berakni a sárvédőbe.

caravan hátsó telóját hozod nem?

az oda megy, ahol van egy üres lyuk igaz?

hozom persze. Igen oda megy. Addig tedd be a meglevő faudit :) .

Link to comment
Megosztás:

tegyél már képet a tartókádról.

holnap lefotózom. De mint mondtam nem egy nagybonyolultságú valami: 5cm hosszú 20×20-as szögvas darab, egyik oldala hosszában levágva úgy, hogy 1 cm maradjon belőle, a másik oldalán meg 2 db 8-as furat egymástól kb. 2,5 cm-re

Egyik lyukba megy a faudi, másik meg a felfogatás. Azért van szögvasból, hogy ne kelljen 2 csavar a rögzítéshez <_<

Link to comment
Megosztás:

holnap lefotózom. De mint mondtam nem egy nagybonyolultságú valami: 5cm hosszú 20×20-as szögvas darab, egyik oldala hosszában levágva úgy, hogy 1 cm maradjon belőle, a másik oldalán meg 2 db 8-as furat egymástól kb. 2,5 cm-re

Egyik lyukba megy a faudi, másik meg a felfogatás. Azért van szögvasból, hogy ne kelljen 2 csavar a rögzítéshez :)

hát lövésem sincs, hogy van ez neked <_<

a mocitetőre van felrakva???

én arra gondoltam, hogy egy darab 4es lemezcsík, 3 lyukkal, egyikbe a faudi, másik kettőbe meg oda van csavarozva a mocitetőhöz.

Link to comment
Megosztás:

nekem csak azért tűnt fel, mert 2 nap egymás után láttam ezt az autót előttem ebben az állapotban. A dob aljáról lógott az a lemez és jócskán zörgött. Nem tűnik fel a tulajnak, hogy valami nem oda való hangot hall ( vagy nem hall ) :)

Kell figyelni a Corsa topicot, hogy mikor kérdez rá, hogy mi zöröghet neki, pedig semmi olyat nem csinált az autóval :) <_< !? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kijött a régi:

http://kepfeltoltes.hu/090623/F_nyk_p-0239...ltoltes.hu_.jpg

Felül a régi, alul az új. Különböznek abban a kis kinyúló izében, ami nemtom mi, viszont az új nem is megy a helyére egykönnyen. Egyébként pont gyújtásnál jön ki. Tudom mer én úgy próbálkoztam hogy rajtavolt a saru, persze hogy gyújtáson hirtelen kijött és 5percig állt a kocsi úgy mert az új sehogy nem akart a helyére menni. Kicsit szorul érzésem szerint, megerőltetni nem akartam mert mi van ha beszorul...

Probléma lehet ebből a kis nyelv eltérésből és vajon mé nem megy a helyére az új?

Egyébként Valeo márkájú az új zár.

Kár, hogy korábban nem néztem ide!

Nekem azért kellett zárbetétet cserélnem, mert eltűnt a kormányzáram. (Nem zárt be.) Csergőnél mondta a fickó, hogy van neki utángyártott 4-5 ezerért és gyári 21 ezerért. Azonban nem garantálja az ugy.-t, hogy bemegy a helyére, mert sokan reklamáltak már, hogy szorul.

Vettem gyárit, és ingyééé átszerelte a lamellákat ott helyben, pillanatok alatt a régi kulcshoz az új zárban. Szóval nem kell kétféle kulcsot használnom. Boldog voltam vele. Egyébként a gyári pont úgy nézett ki mint a tiéd, és a kivett darab is úgy mint a tiéd. Tehát a bibi nem ebben a különbségben van.

Aztán nekem is beszerelési gondjaim adódtak, amit csak úgy lehetett megoldani, hogy a zárbetét túloldalán levettem a gyújtáskapcsolót, majd betoltam a zárbetétet, utána ment vissza a gyújtáskapcsoló a helyére és minden okés lett.

Az a helyzet, hogy a gyújtáskapcsoló és a kormányzár hasítéka különben nem tud tökéletesen egy vonalban állni, ezért nem csúszik be a zárbetét ha együtt van minden.

Nálad még ráadásul lehet, hogy a zárbetét önmagában is szorulhatott (mert nem gyári volt), ami csak nehezítette a dolgot. Biztosan be lehetett volna szerelni egy kis ügyeskedéssel, mint ahogy a szervizben is beteszik, csak azt meg kell fizetni. Ez az a bizonyos "szaknyál".

Fő az, hogy pénzednél maradtál!

Link to comment
Megosztás:

Még mindig kipufogó:

Kértem egy csomó árajánlatot:

van mindenféle ár és termék:

pl.

Bosal:11000,- (gyári min.)

Walker-21.312 Ft

MTS-15.755 Ft

MARIX-12.952 Ft

FERROZ-11.500Ft

Melyik lehet a jobb és melyiket kerüljem??? A Ferroz tűnik a legolcsóbbnak...

Van egy hülye kérdésem: a hátsó dobot pánt fogja meg van ott valami gumi, hova kell a kombinál még tartógumi????

egyáltalán kell újat venni,

- dobtartó bilincs 990,-

- kip.felf.gumi hátsó 300,-

- kip.felf.gumi középső 350,- (x2) ...ez a középső dobot tartó gumibak?

Link to comment
Megosztás:

Bocsi zotya,de addig nem akartam válaszolni amíg nincs a kezemben a lámpa. Igen csak a búra. Nincs hozzá foglalat, de ha ez megvígasztal ugyan az a foglalat kell bele, mint az első fényszórók helyzetjelzőjébe van. Komplettbe 1100/db. Így már szerintem sok. :lol:

Novyy! Te meg szerezz be sárga T10-es 5W-os izzókat. Megvannak a lámpák. Tényleg nevetséges áron 2db/700 Ft. A cseréjéhez meg elég az utastér felől megbontani a dobvédőt. :lol:

Képek:

1

2

3

Más: szerintetek nem volt EZ egy kicsit hangos abban az autóban? Oldalról nézve jó 2 tenyérnyi a lógó darab. <_<

Kösz, közben én is utánnanéztem, hogy csak a búra ára.

az sztem a hőterelő lemez, vagy hőpajzs a tanknál...nekem is most fáradt el 2hete..aluminium cuccot vassal felcsavarni igencsak :lol:

na mind1, miután áztattam a 4anyát jóideig lázítóval, gondoltam óvatosan letekerem....3tőből letört...ugyh azóta nincs ilyen cuccom :)

há ez így szokott lenni

jobbak fúrnak lyukat és visszarakják ^_^ igaz Zotya? :P

Bezony az alapossabbja átmenő csavart tesz be, nem nagy ügy 1 órás meló, 2 perc a csavar beszerelése 58 perc az utastér kipbelezése. :P :) És legalább van ahol ki tud folyni a víz a kocsiból.

Link to comment
Megosztás:

Kösz, közben én is utánnanéztem, hogy csak a búra ára.

Bezony az alapossabbja átmenő csavart tesz be, nem nagy ügy 1 órás meló, 2 perc a csavar beszerelése 58 perc az utastér kipbelezése. :) <_< És legalább van ahol ki tud folyni a víz a kocsiból.

meg be

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.