Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Próbálj fújni a lyukba csavarlazítót, vagy WD40-et. Aztán keress olyan drótót ,szeget, ami pont belefér és olyan hosszú, hogy meghajlítva tudod kopácsolni a végét kalapáccsal. Csak előtte szerintem jelöld meg, hogy mennyire megy bele alapból és utánna ütögesd finoman, nehogy túl belemenjen, és megszoruljon. Az az igazság, hogy én levettem az egész szerkezetet, mert nem működött a kormányzár, így én jobban hozzáfértem a lyukhoz. Az a kis nyelv tarja, de csak egypozícióba tudod kihuzni, valahol a 0, és a gyujtás között félúton.

Okés mindjá megpróbálom WD40el. ( jó is hogy mondod ezt mert már 1éve meg akarom WD40ezni a kuplungpedál rugóját, mert eszméletlen amilyen nyikorgással van, ezmá előző autómban is idegesítő volt, nemtom nektek van/volt-e ilyen gond vele. )

Link to comment
Megosztás:

Okés mindjá megpróbálom WD40el. ( jó is hogy mondod ezt mert már 1éve meg akarom WD40ezni a kuplungpedál rugóját, mert eszméletlen amilyen nyikorgással van, ezmá előző autómban is idegesítő volt, nemtom nektek van/volt-e ilyen gond vele. )

hogy ne lenne, de nekem már valami kint is nyekereg, mert kintről is hallom.

ott mit lehet még érdemes megfújni, amitől nyikoroghat??

jaa mocimosás után akadt a kuplung pedál... ahol csatlakozik a a villához, oda fujtam neki, megszünt az akadása.

Link to comment
Megosztás:

hogy ne lenne, de nekem már valami kint is nyekereg, mert kintről is hallom.

ott mit lehet még érdemes megfújni, amitől nyikoroghat??

jaa mocimosás után akadt a kuplung pedál... ahol csatlakozik a a villához, oda fujtam neki, megszünt az akadása.

Nekem is kint nyikorog valami a kuplungnál, de csak majdnem teljesen felengedett pozíciónál. Addig csak kicsi ropogása van. <_<

Link to comment
Megosztás:

Kijött a régi:

F_nyk_p-0239_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Felül a régi, alul az új. Különböznek abban a kis kinyúló izében, ami nemtom mi, viszont az új nem is megy a helyére egykönnyen. Egyébként pont gyújtásnál jön ki. Tudom mer én úgy próbálkoztam hogy rajtavolt a saru, persze hogy gyújtáson hirtelen kijött és 5percig állt a kocsi úgy mert az új sehogy nem akart a helyére menni. Kicsit szorul érzésem szerint, megerőltetni nem akartam mert mi van ha beszorul...

Probléma lehet ebből a kis nyelv eltérésből és vajon mé nem megy a helyére az új?

Egyébként Valeo márkájú az új zár.

Link to comment
Megosztás:

Kijött a régi:

http://kepfeltoltes.hu/090623/F_nyk_p-0239...es.hu_.jpgFelül a régi, alul az új. Különböznek abban a kis kinyúló izében, ami nemtom mi, viszont az új nem is megy a helyére egykönnyen. Egyébként pont gyújtásnál jön ki. Tudom mer én úgy próbálkoztam hogy rajtavolt a saru, persze hogy gyújtáson hirtelen kijött és 5percig állt a kocsi úgy mert az új sehogy nem akart a helyére menni. Kicsit szorul érzésem szerint, megerőltetni nem akartam mert mi van ha beszorul...

Probléma lehet ebből a kis nyelv eltérésből és vajon mé nem megy a helyére az új?

Egyébként Valeo márkájú az új zár.

Hát nem vagyok egészen biztos benne, de asszem a kinyúló biszbasz a kormányzárhoz kell. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát nem vagyok egészen biztos benne, de asszem a kinyúló biszbasz a kormányzárhoz kell. <_<

Az nempara már csak arra kéne rájönni hoyg miért szorul az új, mérnem megy a helyére... lehet megpróbálom kicsit megcsiszolni mer van rajta sorja meg ilyesmi, hátha... :)

Link to comment
Megosztás:

Ha van tolólmérőd ellenőrizhetnéd van-e köztük méretkülönbség.

Már megvan miért nem megy a helyére, méretbelü különbség nincs köztük, csupán az a gond hogy a betét végén van ugye az a nem hengeralakú végződés, ami gondolom én forgatja magát a kapcsolót, na ez nem fordul annyira el pöcökbenyomási állapotban mint a gyári és ezért nem megy a helyére. Szopacs nagyon mert amikor bevan nyomva a pöcök nem tudod elfordítani tovább a kulcsot ugye, hameg csak félig van bent a cucc akor ugye a pöcök se jön ki, szóval esélytelen hogy én azt oda belerakjam.

Én már rájöttem hogy ez az autó vagy az új dolgokat utálja vagy engem de nagyon. Eddig bármi ilyesmit vettem bele nem lehetett berakni. <_<

Link to comment
Megosztás:

Már megvan miért nem megy a helyére, méretbelü különbség nincs köztük, csupán az a gond hogy a betét végén van ugye az a nem hengeralakú végződés, ami gondolom én forgatja magát a kapcsolót, na ez nem fordul annyira el pöcökbenyomási állapotban mint a gyári és ezért nem megy a helyére. Szopacs nagyon mert amikor bevan nyomva a pöcök nem tudod elfordítani tovább a kulcsot ugye, hameg csak félig van bent a cucc akor ugye a pöcök se jön ki, szóval esélytelen hogy én azt oda belerakjam.

Én már rájöttem hogy ez az autó vagy az új dolgokat utálja vagy engem de nagyon. Eddig bármi ilyesmit vettem bele nem lehetett berakni. <_<

Értem, és nem lehet valahogy megmókolni, vagy inkább visszaviszed?

Link to comment
Megosztás:

Értem, és nem lehet valahogy megmókolni, vagy inkább visszaviszed?

Hát sztem a kapcsolónak fix a helye, azt nem lehet elforgatni, vagy nemtudom... Először megpróbálom visszavinni, márha visszaveszik ennyi idő után... Ha nem akkor lesz egy vadzsiúj ilyen cuccom, a bicskakulcs is működni fog vele ( gyakorlatilag ezért akartam cserélni, egyébként semmi gond a gyárival ) de használni azt nem tudom. 8700Ft puff neked. Remélem az opelnél rendesek lesznek és visszaveszik, mégjó hogy amit szalonban veszel az sem biztos hogy jó lesz... <_< :) :)

Link to comment
Megosztás:

Hát sztem a kapcsolónak fix a helye, azt nem lehet elforgatni, vagy nemtudom... Először megpróbálom visszavinni, márha visszaveszik ennyi idő után... Ha nem akkor lesz egy vadzsiúj ilyen cuccom, a bicskakulcs is működni fog vele ( gyakorlatilag ezért akartam cserélni, egyébként semmi gond a gyárival ) de használni azt nem tudom. 8700Ft puff neked. Remélem az opelnél rendesek lesznek és visszaveszik, mégjó hogy amit szalonban veszel az sem biztos hogy jó lesz... <_< :) :)

há nem akarok beleszólni, de amit te kivettél, hírből se ismeri azt amit vettél hozzá.

kormányzár neked nem kell vagy mi?

meg a bicskakulcs miért nem megy a régi zárral?

Link to comment
Megosztás:

há nem akarok beleszólni, de amit te kivettél, hírből se ismeri azt amit vettél hozzá.

kormányzár neked nem kell vagy mi?

meg a bicskakulcs miért nem megy a régi zárral?

Hírből ismeri mer ugyanaz, csak az a nyúlvány nincs rajta.

Kormányzár nélkülözhető lett volna ha összejön ez a móka, én legalábbis tudtam volna nélkülözni.

A bicskakulcs pedig azért nem működik ezzel a zárral mert az összes kulcsom kopott már és nem tudják lemásolni úgy hogy a bicskakulccsal működtetni tudjam a kocsit. Votl egy másik megoldás, rendelhető gyári új kulcs a kocsihoz tízezeré, de az nem biztos hogy jó, mer mivan ha ez a zár már volt cserélve. Szal zsákutca ismételten. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hírből ismeri mer ugyanaz, csak az a nyúlvány nincs rajta.

Kormányzár nélkülözhető lett volna ha összejön ez a móka, én legalábbis tudtam volna nélkülözni.

A bicskakulcs pedig azért nem működik ezzel a zárral mert az összes kulcsom kopott már és nem tudják lemásolni úgy hogy a bicskakulccsal működtetni tudjam a kocsit. Votl egy másik megoldás, rendelhető gyári új kulcs a kocsihoz tízezeré, de az nem biztos hogy jó, mer mivan ha ez a zár már volt cserélve. Szal zsákutca ismételten. <_<

a kulcsban van egy szám

az alapján nem lehet egyértelműen rendelni???

Link to comment
Megosztás:

Hírből ismeri mer ugyanaz, csak az a nyúlvány nincs rajta.

Kormányzár nélkülözhető lett volna ha összejön ez a móka, én legalábbis tudtam volna nélkülözni.

A bicskakulcs pedig azért nem működik ezzel a zárral mert az összes kulcsom kopott már és nem tudják lemásolni úgy hogy a bicskakulccsal működtetni tudjam a kocsit. Votl egy másik megoldás, rendelhető gyári új kulcs a kocsihoz tízezeré, de az nem biztos hogy jó, mer mivan ha ez a zár már volt cserélve. Szal zsákutca ismételten. <_<

Nekem is kopott volt már a kulcsom, a végén már alig akart elfordulni a betét. Én kivettem a belselyét, és azokat a pöcköket amiket "visszahúz" a kulcs, hogy el lehessen fordítani hozzáreszeltem a kopott kulcshoz.

Link to comment
Megosztás:

Hát sztem a kapcsolónak fix a helye, azt nem lehet elforgatni, vagy nemtudom... Először megpróbálom visszavinni, márha visszaveszik ennyi idő után... Ha nem akkor lesz egy vadzsiúj ilyen cuccom, a bicskakulcs is működni fog vele ( gyakorlatilag ezért akartam cserélni, egyébként semmi gond a gyárival ) de használni azt nem tudom. 8700Ft puff neked. Remélem az opelnél rendesek lesznek és visszaveszik, mégjó hogy amit szalonban veszel az sem biztos hogy jó lesz... <_< :) :)

Nem tudom mikor vetted, de ha számlával együtt beviszed szerintem minimum abban meg tudsz velük egyezni, hogy másikat/megfelelőt adjanak helyette...esetleg viszel képet vagy ott kiveszed nekik megmutatni, hogy milyen kell a tiédbe!

Link to comment
Megosztás:

meg kell nézni, ha fújod úgyis kiveszed, akkor meg megtudod nézni h milyen anyagból van. PP, PS, PE, ABS, PUR...

az astrába ahogy most néztem a festendő darabok PP

az az poli propilén?

ha igen, akkor csaka motipes alapozó lesz rá jó... végülis csak majdnem kétszer kerül annyiba, mint ezek <_<

Link to comment
Megosztás:

a kulcsban van egy szám

az alapján nem lehet egyértelműen rendelni???

A kulcsba gravírozott szám még nem azt jelenti, hogy ugyanaz a zárkombináció tartozik is hozzá :) erre jó példa volt, hogy egy volt munkatársam Corsájának a kulcsszáma megpasszolt az enyémével, na "nagypofával -de jó, ha valamelyikőnk elhagyja még a másikéval el tud menni", a nagy lótúrót.. <_<

Link to comment
Megosztás:

A kulcsba gravírozott szám még nem azt jelenti, hogy ugyanaz a zárkombináció tartozik is hozzá :) erre jó példa volt, hogy egy volt munkatársam Corsájának a kulcsszáma megpasszolt az enyémével, na "nagypofával -de jó, ha valamelyikőnk elhagyja még a másikéval el tud menni", a nagy lótúrót.. <_<

Az az immobiliserre vonatkozik, nem?

Link to comment
Megosztás:

Visszavittem a cuccot. Csávó azt hajtogatta hogy ez márpedig bele való, cikkszám alapján stimmel bla bla bla... Mondtam neki hogy tudom hogy belevaló látszólag ugyanolyan de mégsem megy bele. Erre kitalálta azt hogy kérjek időpontot a szervízben és ők majd berakják nekem ( gondolom újabb 10ezresé, ahogy hallottam jó "olcsó" a szervíz ott ), mondtam hogy akkor inkább elviszem aztán eladom valakinek, nem fogok annyit kifizetni azért hogy valahogy berakják, nameg akkor kormányzáram se lenne. Mondta hogy jó, akkor visszakapom a lóvét, mást nem tud tenni. Én erre aztmondtam hogy rendben és végül visszakaptam a teljes vételárat. <_<

Link to comment
Megosztás:

Visszavittem a cuccot. Csávó azt hajtogatta hogy ez márpedig bele való, cikkszám alapján stimmel bla bla bla... Mondtam neki hogy tudom hogy belevaló látszólag ugyanolyan de mégsem megy bele. Erre kitalálta azt hogy kérjek időpontot a szervízben és ők majd berakják nekem ( gondolom újabb 10ezresé, ahogy hallottam jó "olcsó" a szervíz ott ), mondtam hogy akkor inkább elviszem aztán eladom valakinek, nem fogok annyit kifizetni azért hogy valahogy berakják, nameg akkor kormányzáram se lenne. Mondta hogy jó, akkor visszakapom a lóvét, mást nem tud tenni. Én erre aztmondtam hogy rendben és végül visszakaptam a teljes vételárat. <_<

na ez a leg jobb nem? :)

de furcsa, hogy minden szám stimmel, és mégse jó :s

én azt tanácsolom, hogy a fényképeződdle menj el egy autósboltba, és muatsd mg, hogy neked ilyen a vége, mert amit előbb kaptál, az másmilyen volt stb.

úgy hátha sikerül találni belevalót.

Link to comment
Megosztás:

Nem is figyeltem. Akkor csak a búra?

Bocsi zotya,de addig nem akartam válaszolni amíg nincs a kezemben a lámpa. Igen csak a búra. Nincs hozzá foglalat, de ha ez megvígasztal ugyan az a foglalat kell bele, mint az első fényszórók helyzetjelzőjébe van. Komplettbe 1100/db. Így már szerintem sok. :)

Novyy! Te meg szerezz be sárga T10-es 5W-os izzókat. Megvannak a lámpák. Tényleg nevetséges áron 2db/700 Ft. A cseréjéhez meg elég az utastér felől megbontani a dobvédőt. :)

Képek:

1

2

3

Más: szerintetek nem volt EZ egy kicsit hangos abban az autóban? Oldalról nézve jó 2 tenyérnyi a lógó darab. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.