Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

üdv emberek.

Vettem a kocsimhoz új kulcsokat és záróhengert ( a javítási kézikönyvben ez a neve annak amibe beledugom a kulcsot. ) de leírást nem találtam benne hogy hogyan is kéne kivenni ezt a kis okosságot és kicserélni a másikra. Esetleg valaki aki jártas már ebben a dologban le tudná írni hogy mi hogy és miért tartja ezt a dolgot bent a helyén? Nagyon nem mertem eddig még semmit szétszedni, nemám széthullik gyújtáskapcsolóm.

Előre is köszi a helpet.

Link to comment
Megosztás:

üdv emberek.

Vettem a kocsimhoz új kulcsokat és záróhengert ( a javítási kézikönyvben ez a neve annak amibe beledugom a kulcsot. ) de leírást nem találtam benne hogy hogyan is kéne kivenni ezt a kis okosságot és kicserélni a másikra. Esetleg valaki aki jártas már ebben a dologban le tudná írni hogy mi hogy és miért tartja ezt a dolgot bent a helyén? Nagyon nem mertem eddig még semmit szétszedni, nemám széthullik gyújtáskapcsolóm.

Előre is köszi a helpet.

Keresd meg az Attilát kertvárosban. <_<

Link to comment
Megosztás:

nekem van most is villogóm csak sárga, pedig 94'-es a verda <_<

Ja azt írja, hogy üres lámpa valszeg nincs benne foglalat

Nem is figyeltem. Akkor csak a búra?

üdv emberek.

Vettem a kocsimhoz új kulcsokat és záróhengert ( a javítási kézikönyvben ez a neve annak amibe beledugom a kulcsot. ) de leírást nem találtam benne hogy hogyan is kéne kivenni ezt a kis okosságot és kicserélni a másikra. Esetleg valaki aki jártas már ebben a dologban le tudná írni hogy mi hogy és miért tartja ezt a dolgot bent a helyén? Nagyon nem mertem eddig még semmit szétszedni, nemám széthullik gyújtáskapcsolóm.

Előre is köszi a helpet.

Lebontod a kormányoszlop burkolatot, és allul van egy lyuk az alu zártesten ahova be kell bökni egy erős szöggel, csavarhúzóval stb. közben meg a kulcsal huzni kifele a régi betétet. Valahol a 0, és a gyujtás állás között fog kijönni. Befele csak be kell nyomni.

Link to comment
Megosztás:

Lebontod a kormányoszlop burkolatot, és allul van egy lyuk az alu zártesten ahova be kell bökni egy erős szöggel, csavarhúzóval stb. közben meg a kulcsal huzni kifele a régi betétet. Valahol a 0, és a gyujtás állás között fog kijönni. Befele csak be kell nyomni.

Köszi szépen. Már meg is néztem az új betéten ezt a dolgot, valóban van egy kiálló fémpöcök, ami ha elfordítom a kulcsot benyomható. Mindjárt ki is cserélem akkor. Egyszerűbb ( így leírva legalábbis :) :) :lol: ) mint amire számítottam. <_<

Link to comment
Megosztás:

Van kis gond. Nincs lyuk. <_<

A nőknél is fáradni kell egy kicsit mire megnyílik :) :lol: Simogasd egy kicsit, aztán hátha találsz rajta egyet :lol: ^_^ . Ha nem akkor hogy tanult kollégától idézzek: Sztem is fúrjá' bammeg :lol: :)

Vagy kunyizzál valakitől képet, hátha van, oszt azon meg van hogy hol van.

Link to comment
Megosztás:

A nőknél is fáradni kell egy kicsit mire megnyílik <_< ^_^ Simogasd egy kicsit, aztán hátha találsz rajta egyet :lol: :P . Ha nem akkor hogy tanult kollégától idézzek: Sztem is fúrjá' bammeg :lol: :)

Vagy kunyizzál valakitől képet, hátha van, oszt azon meg van hogy hol van.

Kicsit?? Te miről beszélsz? Ezek szerint nincs társas program a hétvégén? Hogy a lyukakról fantáziálsz... :) :lol: Alá kell feküdni, és végignézni az alu zártestet ott kell hogy legyen.

Link to comment
Megosztás:

Ja-ja mint a viccben, van de nem adok!!! Nade OFF. Ott kell lennie a lyuknak, hacsak nem valami elbacott az alu ház. Ha holnapig nem lesz meg, lebontom és teszek fel képet.

Azt megköszönném mert én nagyon nem találtam lyukat, pedig alá is néztem és sehol nincs. <_<

Link to comment
Megosztás:

Itt a kép a lyukról.:

http://kepfeltoltes.hu/090621/P6020005_www...ltoltes.hu_.jpg

Elnézést kérek, nem allul, hanem elöl van rajta. :lol:

Elöl vagy alul.... lyuk-lyuk nem? ^_^

Kicseréltem az ajtó kárpitokat elöl, és eltakarítottam a hátsókat is, már csak be kell tenni őket. <_< A hátsó ülésekkel viszont cumiztam egy kicsit. Pont 3x olyan retkesek voltak mint gondoltam :) eltoltam rájuk 3 flakon kárpittisztítót mire úgy néznek ki hogy hajlandó vagyok beengedni őket a kocsiba. :P Valaki vette már észre rajtam kívül hogy az új kárpit nem zörög annyira mint a régi? :lol: sztem puhább a fekete mint a szürke, vagy nemtom, de mióta elöl a fekete van, egy csomó kis zörgés megszűnt :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Elöl vagy alul.... lyuk-lyuk nem? :lol:

Kicseréltem az ajtó kárpitokat elöl, és eltakarítottam a hátsókat is, már csak be kell tenni őket. <_< A hátsó ülésekkel viszont cumiztam egy kicsit. Pont 3x olyan retkesek voltak mint gondoltam :) eltoltam rájuk 3 flakon kárpittisztítót mire úgy néznek ki hogy hajlandó vagyok beengedni őket a kocsiba. ^_^ Valaki vette már észre rajtam kívül hogy az új kárpit nem zörög annyira mint a régi? :lol: sztem puhább a fekete mint a szürke, vagy nemtom, de mióta elöl a fekete van, egy csomó kis zörgés megszűnt :lol: :)

Lehet, hogy kicsit vastagabb az anyaga, és jobban tartja a bollhákat.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy kicsit vastagabb az anyaga, és jobban tartja a bollhákat.

Még carabbul is, mert a bal oldala le lett gyalulva annak az autónak amiből kiszedtem, és 2 bolha hely, megy egy ami csavarnak van, hiányzik. A többi viszont télleg frankósan fog. Jah meg ennek az alsó szövet része nem sík mint a réginek hanem egy ilyen buci íves valami, és mögötte van (-volt) egy szivacsos tömb is gondolom hangszigetelés lehetett <_< Meg ebben már nem remegnek, és így nem is zörögnek a zár-felhúzógombok :) Ezt monnyuk azért nem értem mert ugyan ezeket a hüvelyeket beletettem a szürkébe is, hátha azok voltak kikopva, de abban zörgött. Most a feketében nem zörög. :)

Link to comment
Megosztás:

vagy egyszerűen nem 100éves :lol:

Ja, majd 50-év mulva.:mutattam már kisunkám az F-astámat? :)

Még carabbul is, mert a bal oldala le lett gyalulva annak az autónak amiből kiszedtem, és 2 bolha hely, megy egy ami csavarnak van, hiányzik. A többi viszont télleg frankósan fog. Jah meg ennek az alsó szövet része nem sík mint a réginek hanem egy ilyen buci íves valami, és mögötte van (-volt) egy szivacsos tömb is gondolom hangszigetelés lehetett <_< Meg ebben már nem remegnek, és így nem is zörögnek a zár-felhúzógombok :lol: Ezt monnyuk azért nem értem mert ugyan ezeket a hüvelyeket beletettem a szürkébe is, hátha azok voltak kikopva, de abban zörgött. Most a feketében nem zörög. :lol:

Hát skkor x-akta. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.