Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

rozsda.jpgTegnapelőtt illetve tegnap ezen dolgoztam. Ez az első ilyen munkám. Nem szép, nem tökéletes, de az enyém :lol: ...falura jó ez. Egyébként is csak kényszerű, ideiglenes javitás volt. Sajnos a rozsda egy makacs ellenség és azért olyan hullámos a perem mert az nyomta ki a pontheggesztések között. Nem akartam kalapálni és gittel meg végképp nem akartam kiegyenesiteni, egy-két éven belül úgyis cserés lesz az elem és egyébként is tele van a karosszéria esztétikai hibákkal..

festettem.jpg A kód(Z147) szerint a "szin-ész" talált vagy öt árnylatot is. Nekem mindegyik egyformának tűnt :D , de a mintát a kasztnihoz téve ő ezt találta megfelelőnek. Sajnos ez csak mobilos kép és lámpafénynél a garázsban készült és nem olyan szembetűnő, de sötétebb lett mint az eredeti. Lehetséges, hogy azért mert "vastagon" hordtam fel a szint? Mert, ha igen, én képes vagyok visszacsiszolni és újrafújni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jó lett, nehogy visszacsiszold. Nekem is meg kell csinálnom majd a küszöböt, kiverte a rozsda egy 15 centis darabon.

Ja, megteszi, csak a küszöbnél annyira elüt a szin, hogy zavar kissé és ha csak annyi a baj, hogy "túlfújtam", akkor megcsinálom még egyszer...képes vagyok ám rá.. :D ..az már igazán nem nagy meló :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg a csomiajtón, az ablak jobb alsó sarkánál. A cuccot már megvettem hozzá, csak kib***ottul lusta vagyok. :lol: :lol:

Ahhoz illene kivenni az üveget is, ugye?

Nekem meg majd a hátsó ablaktörlőnél lesz kis megelőző/megfékező javitás, de ahhoz már nekem sem volt kedvem. :D

Link to comment
Megosztás:

hogyan csináltad? Beleteték a szint spray-be?

Igen. Lehetséges, hogy épp az miatt, hogy kis mennyiség, nem sikerült jól a keverés? Azt mondta a fickó, hogy maga a festék csak 1dcl...a többi valamilyen más hozzávaló amit hozzá kell töltenie a flakonba. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen. Lehetséges, hogy épp az miatt, hogy kis mennyiség, nem sikerült jól a keverés? Azt mondta a fickó, hogy maga a festék csak 1dcl...a többi valamilyen más hozzávaló amit hozzá kell töltenie a flakonba. :D

Hát---nézd mivel spray-vel csináltad, így már nehéz megállapítani, hogy miért lett sőtét... De én arra tippelek, hogy esetleg túl sokat fújtál rá. A metált nagyon vékonyan kell fújni, majdhogynem ködöli, lassan több rétegbe...főleg az ezüst árnyalatokat kell több rétegbe, vékonyan.....A lakot aztán fújhatod jó vastagon is :lol:

szerk: ha vastagon fújod, festékben lévő apró alumíniumszemcsék nem tudnak egymás mellé rendeződni mozaik szerűen, hanem fedik egymást, és ezért tűnik sőtétebnek...a vallóságba nem sőtétebb, hanem másként veri vissza a fényt mint a gyári. Jajj már megint okoskodok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát---nézd mivel spray-vel csináltad, így már nehéz megállapítani, hogy miért lett sőtét... De én arra tippelek, hogy esetleg túl sokat fújtál rá. A metált nagyon vékonyan kell fújni, majdhogynem ködöli, lassan több rétegbe...főleg az ezüst árnyalatokat kell több rétegbe, vékonyan.....A lakot aztán fújhatod jó vastagon is :D

:D ..én is erre gondoltam mert a flakon kupakjára is sprisszoltam még festés előtt próbaképp és azon is úgy tűnt, hogy ahova vékonyan ment az megfelelő vagy legalábbis közelebbi árnyalat mint a másik fele, ahova vastagabban ment.. Megcsinálom én ezt még egyszer, azt hiszem, legalább az alsó traktust hogy legyen egyfajta átmenet.. :lol: :lol:

----------

a szerk.-hez: Ugyan már, hiszen te értesz hozzá!

Link to comment
Megosztás:

:D ..én is erre gondoltam mert a flakon kupakjára is sprisszoltam még festés előtt próbaképp és azon is úgy tűnt, hogy ahova vékonyan ment az megfelelő vagy legalábbis közelebbi árnyalat mint a másik fele, ahova vastagabban ment.. Megcsinálom én ezt még egyszer, azt hiszem, legalább az alsó traktust hogy legyen egyfajta átmenet.. :lol: :lol:

inkább vékonyan, és többször.... :D

Link to comment
Megosztás:

inkább vékonyan, és többször.... :lol:

én még annyit tennék hozzá, hogy ne ragassza le, mert a határvonal nagyon fog látszani

én is fujtam már bele egy színkóddal odébb lévő javítófestékből is, de még eddig senki se vette észre, pedig a csiszolás is el lett kapkodva, de már láttam, hogy megint előjött ott egy picit a rozsda, pedig le volt csiszolva, alapozót is kapott, és mégis visszajött....

Link to comment
Megosztás:

én még annyit tennék hozzá, hogy ne ragassza le, mert a határvonal nagyon fog látszani

én is fujtam már bele egy színkóddal odébb lévő javítófestékből is, de még eddig senki se vette észre, pedig a csiszolás is el lett kapkodva, de már láttam, hogy megint előjött ott egy picit a rozsda, pedig le volt csiszolva, alapozót is kapott, és mégis visszajött....

Ja, erre is gondoltam, ezért a ragasztószalag szélét visszahajtottam hogy ne legyen olyan "éles" határvonal, de azért igy is elüt a kettő - nyilván sokat fújtam. Nekem sem lesz ez örökös. A rozsda, ha már kivülről látszik, már rég megette belülről és csak tüneti kezelés az ilyen... De legalább időt nyerek a pénz esetleges összegyűjtésére, hogy rendesebben meg legyen csinálva..de lehet, hogy nem is kerül rá sor soha. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja, erre is gondoltam, ezért a ragasztószalag szélét visszahajtottam hogy ne legyen olyan "éles" határvonal, de azért igy is elüt a kettő - nyilván sokat fújtam. Nekem sem lesz ez örökös. A rozsda, ha már kivülről látszik, már rég megette belülről és csak tüneti kezelés az ilyen... De legalább időt nyerek a pénz esetleges összegyűjtésére, hogy rendesebben meg legyen csinálva..de lehet, hogy nem is kerül rá sor soha. :lol:

másik autót tervezel??

nekem felületi roszda, és nem belülről jon ott ahol festettem már.

Link to comment
Megosztás:

másik autót tervezel??

nekem felületi roszda, és nem belülről jon ott ahol festettem már.

Miből!? Nálam válság van, hé! Úgy gondoltam, hogy megy amig megy - mint a Skodámmal csináltam - és ha már nem éri meg rá költeni akkor megy a roncstelepre meg alkatrésznek eladom az eladható részeit.. Már most is csak a harmadát éri - jó esetben! - mint amennyiért vettem.. :lol: Szerintem, legalábbis remélem, ha nem szakad rám a lottó 5-ös akkor még van olyan 2-4 éve nálam biztosan..persze ha birni fogja.

Link to comment
Megosztás:

Miből!? Nálam válság van, hé! Úgy gondoltam, hogy megy amig megy - mint a Skodámmal csináltam - és ha már nem éri meg rá költeni akkor megy a roncstelepre meg alkatrésznek eladom az eladható részeit.. Már most is csak a harmadát éri - jó esetben! - mint amennyiért vettem.. :lol: Szerintem, legalábbis remélem, ha nem szakad rám a lottó 5-ös akkor még van olyan 2-4 éve nálam biztosan..persze ha birni fogja.

hát azért ez durvalenne ha 2-4 évet bírna csak ki

én már láttam olyan F astrát, hogy a küszöb nem volt rajta, a tanketöltő lebegett magának, mert úgy körbe volt rohadva, és vígan ment még.

am meg azt a darabot csináltasdme addig, amíg át nem kúszik az egész sárvédőre, meg küszöbre :D

Link to comment
Megosztás:

http://picasaweb.google.hu/lh/photo/ZeuQ2n...at=embedwebsite........Tegnapelőtt illetve tegnap ezen dolgoztam......

Szép de pár hét mulva megintcsak elôbukkan a rozsda meglátod. Anno még az ôsszel én is javítgattam az íveket, lecsiszoltam ahogy csak lehetett meg kapott 3 réteg alapozót, 2 réteg festéket és ugyis max 1 hónap elteltével kezdett bujkálni a rohadás... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szép de pár hét mulva megintcsak elôbukkan a rozsda meglátod. Anno még az ôsszel én is javítgattam az íveket, lecsiszoltam ahogy csak lehetett meg kapott 3 réteg alapozót, 2 réteg festéket és ugyis max 1 hónap elteltével kezdett bujkálni a rohadás... :D

Oh, azért ne túlozzunk, nem szép csak a fotó minősége miatt nem annyira érzékelhető a munkám minősége! "..falura megteszi" kategória... :lol:

Azért én legalább egy évre terveztem ezt a foltozást és remélem ki is tart addig. Kapott rendesen rozsdamaró izét is, de lehetséges hogy igazad lesz -mert belülről eszi - csak nem ezen a helyen hanem máshol jön ki rajta.

Link to comment
Megosztás:

nos nekem van egy ilyen festékem, ami eltér egy árnyalatnyit, és opel 157 felírat van rajta.

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=c8ba899df...&aid=150222

az ajtó alatt pedig ez a cucc van, rajta Z147 felírat, ez lenne a gyári színkódja???

http://xfree.hu/kep_show.tvn?aid=150222&am...77031&sort=

167-147 és tényleg csak egy árnyalattal tér el, őt, ha ügyesen fújtam nem is látni hol van javítva.

jól gondolkoztam??

Link to comment
Megosztás:

nos nekem van egy ilyen festékem, ami eltér egy árnyalatnyit, és opel 157 felírat van rajta.

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=c8ba899df...&aid=150222

az ajtó alatt pedig ez a cucc van, rajta Z147 felírat, ez lenne a gyári színkódja???

http://xfree.hu/kep_show.tvn?aid=150222&am...77031&sort=

167-147 és tényleg csak egy árnyalattal tér el, őt, ha ügyesen fújtam nem is látni hol van javítva.

jól gondolkoztam??

Igen, nekem is az a kód...Mondom én, hogy csak az a baj, hogy eltúloztam...túl sok rétegben, vastagon fújtam le.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, nekem is az a kód...Mondom én, hogy csak az a baj, hogy eltúloztam...túl sok rétegben, vastagon fújtam le.. :lol:

Szerintem jó lett, tényleg látszik a határvonal, de nem vészes. Az volt az első dolog ma, ahogy megérkeztél, hogy megnéztem mennyire látszik. Azé kellett pislognom néhányat, hogy észrevegyem. Egyébként azt a határvonalat valahogy el lehet tüntetni biztos, a többi része szerintem remek lett. :D

Link to comment
Megosztás:

..vagy nem mosom meg a kocsit és a sártól meg a portól meglesz az átmenet a két árnyalat között.. :lol:

mondom nemkellettvolna az a papír.

1200assal csiszold fel, é fujd le úgy,hogy nincs papírozás.

persze ajtót mg ilyeneket takarj el, és akkor jobb lesz :D

a szélénél meg csak ködölj :lol:

és utána polírpasztával átmész rajta egyszer kétszer király lesz :D

Link to comment
Megosztás:

A jobb oldali tükröm sajnos már nem a régi, ahol picit szét lehet pattintani és behajtani, kikopott, kilazult, és menet közben egyrészt lötyög, másrészt zörög.

Megnézegettem, egy patacsi-team nevű valaminél 2700-ért van a tükör darabja. Namost ez nagyon olcsó, szóval vagy gagyi, vagy nem tudom. Ismeritek ezt a helyet?

Link to comment
Megosztás:

A jobb oldali tükröm sajnos már nem a régi, ahol picit szét lehet pattintani és behajtani, kikopott, kilazult, és menet közben egyrészt lötyög, másrészt zörög.

Megnézegettem, egy patacsi-team nevű valaminél 2700-ért van a tükör darabja. Namost ez nagyon olcsó, szóval vagy gagyi, vagy nem tudom. Ismeritek ezt a helyet?

pattins le a házat , és csiszold meg 170es papíraal pár helyen, ahol közel van a burkolat, meg a belső része, és melegragasztóval ragaszd össze.

nekem úgy van már egy ideje, és csendes.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.