Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Tetőablakos Astra-k be szoktak ázni? Eddig ez nem volt jellemző a kocsimra, most viszont nagy zuhi volt a kocsi pedig kint állt és a tetőkárpitomból csavarni lehetne a vizet.

A tetőablak szerkezet alatt van valamiféle szigetelés ami megolvadhatott? Csakmert mellette közvetlen volt hegesztgetve még 3hónapja amikor a tetősínbeheggesztés készült. Lehetséges hogy elolvadt a tömítés és ott folyik be a víz a kocsimba? :lol:

hallottam már több embertől is h beázik nekik, pedig ők nem heggesztették a tetőt. viszont nemtom mi van ott a szerekezetben :D

Link to comment
Megosztás:

hegedálás előtt az enyémse ázott be, de azóta meg igen, majd megnézem a lefolyócsöveket is, jó hogy mondod gabi, lehet hogy azok vannak tele már vízzel azt nemfolyik le a cucc. mind a négy sarkán van 1-1 ugye? :D

biztos nem vízzel van tele :lol:

Link to comment
Megosztás:

Le akarom cserélni a hátsó lámpákat, de amiket felraknék azok használtak. Most vettem észre, hogy az egyikben van tömítés a másikban nincs. Nem szeretném, ha beázna.

Honnan lehet ilyen tömítést szerezni, vagy mivel lehet helyettesíteni.

Kiveszed abból, amit le fogsz cserélni? :lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kiveszed abból, amit le fogsz cserélni? :lol: :lol: :D

Jó, OK. Erre én is gondoltam. :D

A baj az, hogy tizensok év alatt eléggé megfáradtak azok a tömítések, ha le is tudom kaparni róla, akkor is csak darabokban. Annak meg mi értelme?

Valószínű, hogy amelyiken nincs tömítés az is így járt. Megpróbálták leszedni és szétszakadt.

Link to comment
Megosztás:

Jó, OK. Erre én is gondoltam. :lol:

A baj az, hogy tizensok év alatt eléggé megfáradtak azok a tömítések, ha le is tudom kaparni róla, akkor is csak darabokban. Annak meg mi értelme?

Valószínű, hogy amelyiken nincs tömítés az is így járt. Megpróbálták leszedni és szétszakadt.

Esetleg megpróbálhatod, hogy azt a részt, ahol a tömítés felfekszik, befeded a festőknél használt tapadós papírral. Aztán a tömítés helyére, a lámpába végignyomsz szépen egy csík szilikont, vagy ilyesmit, és beteszed a lámpát, de a csavarokat nem húzod meg, hogy legyen is egy kis térfogata a tömítésnek. Aztán megszárad, papír le és készen vagy.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg megpróbálhatod, hogy azt a részt, ahol a tömítés felfekszik, befeded a festőknél használt tapadós papírral. Aztán a tömítés helyére, a lámpába végignyomsz szépen egy csík szilikont, vagy ilyesmit, és beteszed a lámpát, de a csavarokat nem húzod meg, hogy legyen is egy kis térfogata a tömítésnek. Aztán megszárad, papír le és készen vagy.

Sziloplasztot, nem? Amúgy szerintem nyugodtan ráhúzhatja a csavarokat. A purhabnak szokása növekedni, mikor megköt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó, OK. Erre én is gondoltam. :lol:

A baj az, hogy tizensok év alatt eléggé megfáradtak azok a tömítések, ha le is tudom kaparni róla, akkor is csak darabokban. Annak meg mi értelme?

Valószínű, hogy amelyiken nincs tömítés az is így járt. Megpróbálták leszedni és szétszakadt.

Én két oldalas ragasztószalagot vennék, olyat ami a két ragsztó felület között van szívacs, lényegébe olyan mint az ablak szígetelő csík. És csak a lámpára ragasztanám rá a másik oldalon rajta hagynám a szalagot

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.