Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

fóliázáshoz hozzászolnék: én 1 hete csináltattam: csak a hátsó ajtókon és a hátsó ablakon engedélyezett (hátsó ajton is csak akkor ha van két oldalsó tükröd:)). AZ ELSŐ AJTÓKON mübizonylattal sem szabályszerű, TILÓS. Hátsó ajtókon is csak akkor érvényes ha az ablakon rajta van a mübizonylat azonositója. nekem a gyerek aki csinálta azt mondta hogy a rendőr és a müszakin nem is nagyon kérik a müszaki bizonylaton ha az üvegen rajta van az a szám. Ha az üvegen nincs rajta az azonositó akkor müszakin bukta.

jah és papir kártyás mübizonylatott kaptam? plasztik az milyen??

ez király

minden helyen mást mondanak

itt az első két ajtót leszámítva a többin akár pinát is festhetsz rá, vagy atomfeketével is lehúzhatod az már nem számít.

Link to comment
Megosztás:

ez király

minden helyen mást mondanak

itt az első két ajtót leszámítva a többin akár pinát is festhetsz rá, vagy atomfeketével is lehúzhatod az már nem számít.

Majd be-deszkázom. 100-as szögekkel körbeütöm, és jólesz. Külső tükör megvan darabra ;) -_- Amúgy nekem semmi színezése nincs az első ablakoknak. Kerestem olyan jelzéseket amit Day mondott, de nem találkoztam vele. ;) A "minden helyen mást mondanak" meg persze. Mindenhol azt mondják amit éppen el akarnak adni. jah ígértem még régebben képet a műszeregységben a fényvezetőben lévő tükrökről. hát ITT van :D Ami piros az tükör, a többi meg látod hogy nem látod? Na látod! ;) :D :P

Link to comment
Megosztás:

Akril: Kétkomponensű, szintetikus autófesték. Az alapszínbe színtelen edzőt öntünk, az így bekevert festék kb. fél óráig használható fel. A legtöbb esetben a felüllakkozott akril fényezéssel is nagyon szép színeket érhetünk el. Ezt nem kell Lakkozni, mert ez önmagába fényes....normál zománcfestékhez tudnám hasonlítani! Az autógyárak néhány éve áttértek a bázis technológia alkalmazására az akril színeknél is (ilyenkor a bázist adó matt színt egy fényt adó lakkal fedik be) Hangsúlyozom, hogy csak a gyárak...maszek autófényezők, pl én is, még nem!!

Ha mégis olyan festéket(bázist) festett az autódra, akkor hatalmas baklövést követett el, azzal, hogy nem lakkozta le.

Na ezt az infót köszönöm! Most lett világos számomra....

2 éve fényeztettem a 30 éves Honda endúrómat profinál, és nagyon meglepődtem amikor mentem a matricákat felragasztani (lakkozás előtt), hogy micsoda csúnya barnás matt szín van a tankomon az általam választott gyönyörű meggypiros metál helyett. A fényező megnyugtatott, hogy a lakk után minden rendben lesz. Úgy is lett, mert amint végeztem a ragasztással, ráfújta a lakkot, 15 percig pedig ráfújta a meleget a szárító kamrában és lett belőle csodaszép metál-piros motorkám!!! Le a kalappal azelőtt aki kitalálta! ;)

Link to comment
Megosztás:

Angilába és Afrikába adták ezen a néven. Amúgy tök ugyanaz mint az Opel, csak más a név. Ja meg ügye jobb kormányosak. ;) Amerikába pl Chevrolet Astraként forgalmazzák. ;)

Lehet, hogy későn reagálok, de nem Angliába adták Vauxhall néven az Opelt, hanem Angliában gyártják a Vauxhallt.

A Vauxhall egy elég régi angol autógyár amit ha emlékem nem csal, kb 40 éve vásárolta meg a GM. Ebből adódóan a tipizálás korában ott a jobbkormányos Astra, Vauxhall Astra néven fut. Innen megy a világ minden országába ahol balra hajts van.

Link to comment
Megosztás:

Majd be-deszkázom. 100-as szögekkel körbeütöm, és jólesz. Külső tükör megvan darabra ;) :D Amúgy nekem semmi színezése nincs az első ablakoknak. Kerestem olyan jelzéseket amit Day mondott, de nem találkoztam vele. ;) A "minden helyen mást mondanak" meg persze. Mindenhol azt mondják amit éppen el akarnak adni. jah ígértem még régebben képet a műszeregységben a fényvezetőben lévő tükrökről. hát ITT van :P Ami piros az tükör, a többi meg látod hogy nem látod? Na látod! :P :P :D

azok a tükrök nem ledek? vagy hogy világít az? ;) -_-

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy későn reagálok, de nem Angliába adták Vauxhall néven az Opelt, hanem Angliában gyártják a Vauxhallt.

A Vauxhall egy elég régi angol autógyár amit ha emlékem nem csal, kb 40 éve vásárolta meg a GM. Ebből adódóan a tipizálás korában ott a jobbkormányos Astra, Vauxhall Astra néven fut. Innen megy a világ minden országába ahol balra hajts van.

és most vajon mi lesz hogy a fiat vette meg az oplet? ;)

Link to comment
Megosztás:

és most vajon mi lesz hogy a fiat vette meg az oplet? ;)

Három lehetőséget látok:

- a pesszimistább, hogy a konkurencia megszűntetése végett bezárják a gyárakat, vagy ott is Fiat-ot fognak gyártani

- a kevésbé pesszimista, hogy továbbra is lesz Opel, csak erősen Fiat-os jelleggel és minőséggel

- az optimista, hogy nem szólnak bele a gyártásba, fejlesztésbe, csak a bevétel érdekli őket. Csak sajna ebben az esetben is a GM helyett félő, hogy a vacak olasz alkatrészekkel építik fel az autókat.

Link to comment
Megosztás:

Három lehetőséget látok:

- a pesszimistább, hogy a konkurencia megszűntetése végett bezárják a gyárakat, vagy ott is Fiat-ot fognak gyártani

- a kevésbé pesszimista, hogy továbbra is lesz Opel, csak erősen Fiat-os jelleggel és minőséggel

- az optimista, hogy nem szólnak bele a gyártásba, fejlesztésbe, csak a bevétel érdekli őket. Csak sajna ebben az esetben is a GM helyett félő, hogy a vacak olasz alkatrészekkel építik fel az autókat.

Ne rinyálj! nekem is tele van vacak olasz (pót) alkatrésszel az Opelom, oszt mégis mén még! ;)

Link to comment
Megosztás:

Három lehetőséget látok:

- a pesszimistább, hogy a konkurencia megszűntetése végett bezárják a gyárakat, vagy ott is Fiat-ot fognak gyártani

- a kevésbé pesszimista, hogy továbbra is lesz Opel, csak erősen Fiat-os jelleggel és minőséggel

- az optimista, hogy nem szólnak bele a gyártásba, fejlesztésbe, csak a bevétel érdekli őket. Csak sajna ebben az esetben is a GM helyett félő, hogy a vacak olasz alkatrészekkel építik fel az autókat.

Aki Opelt akar venni az most tegye meg.... ;)

Egyelőre még nem tudni, hogy mi állhat a FIAT szándékában, de mindenképp öngyilkosságnak tartom. Ne feledjük, hogy az olasz FIAT-csoport 410 millió euró veszteséget szenvedett el az idei első negyedévben, adóssága pedig több mint félmilliárd euróval növekedett.

Ezek után emelem kalapom azelött aki optimistaként bír gondolkodni...

Link to comment
Megosztás:

A ledek a gyári helyekre vannak itt betéve, és körbe vannak árnyékolva hogy csak a tükrökre vetítsék a fényt. Azé' vannak azok a szutyerákok hogy a mutató tövébe világoljon. ÉÉÉRTED?? (kicsit érdekes ábra lett, de a szándék megvolt ;) ;) :P )

nahát

azé ennyire sztem értem a tülör alkalmazásást fény esetében ;)

Link to comment
Megosztás:

Aki Opelt akar venni az most tegye meg.... ;)

Egyelőre még nem tudni, hogy mi állhat a FIAT szándékában, de mindenképp öngyilkosságnak tartom. Ne feledjük, hogy az olasz FIAT-csoport 410 millió euró veszteséget szenvedett el az idei első negyedévben, adóssága pedig több mint félmilliárd euróval növekedett.

Ezek után emelem kalapom azelött aki optimistaként bír gondolkodni...

jaja ezt én is hallottam rádióban vagy hol, és azt is hogy az opelt is hitelből veszi meg.

mindegy nekem jópár évig nem lesz szándékomban se, újfajta opelt venni, F astra pedig még Opel ;)

Link to comment
Megosztás:

nahát

azé ennyire sztem értem a tülör alkalmazásást fény esetében ;)

Gondoltam biztos ami tuti ;) :D Nehogymár kimaradjon az életemből némi kis fizika-tanítás :P ;) Amúgy megvan nagyjából a 2. műszeregységem, kivilágításilag. Kapott 6db 3-as led-hidat, és mennek a piros betekerősek a gyári helyekre, ha minden jól megy pénteken már fehér háttérrel piros mutatók mutatják mennyire vagyok sazbálytalan -_- :D

Link to comment
Megosztás:

Milyen plusz kiadás ;) ! Ha rendben találnak mindent akkor miért kéne nekem kifizetni? Ez olyan, mintha elvisznek a yardok vérvételre, tiszta vagy, nem ittál, és kifizetettnék veled a vérvétel árát!

arra ondol, hogy ő nem szélvédőt cserélne, hanem fólia le fel

meg olyankor a kpm vizsgát nem kell kifizetni?

Link to comment
Megosztás:

Mostmár tényleg nem tudom ;) Mindjárt lemegyek a garázsba, és lekaparom a fóliát ;) ...de ha minden rendben, akkor miért fizessek?...csak azért mert seggfej a rendőr?

velkám in madzsarorcág... ;)

Amúgy card le az egészet, amíg nem a yard kapartatja veled az út szélén, addig minek szenvedsz rajta? Úgyis kérdezhetném: A f.szért vakarózól amíg nem viszket? :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.