Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

ez a bicskakulcsz elég praktikus, a zsebben. De a gyújtáskapcsolóban már annyira nem szerintem .

Szerintem annyira nem lehet vészes ott sem. Nekem mocskosul megtetszett. Még akkor volt a kezemben először, amikor elpatkolt a riasztó a Ribiben, persze esőben, egy ügyfél udvarán, amikor menni kellett volna tovább dolgozni. Nah mindegy, ott dolgozik srác aki hozzámkente a céges ducatót hogy vehessek elemet a távirányítóba (persze nem az lett a baja, de asszem már rijasztósba leírtam. ) Szal a ducinak bicskakulcsa volt, és én ott rájöttem hogy nekem olyan kell egyszer :lol: :lol: Azon sem voltak riasztó-gombok, se egy fél űrhajóműszerfal, csak egy kulcs és kész. Azóta keresek olyan bicskakulcsot ha eszembejut, de nem találtam. :lol: Mindenhol csak aranyért látok, ezergombos bizéket. Olyan meg nem kő ;) :) :(

Link to comment
Megosztás:

Szerintem annyira nem lehet vészes ott sem. Nekem mocskosul megtetszett. Még akkor volt a kezemben először, amikor elpatkolt a riasztó a Ribiben, persze esőben, egy ügyfél udvarán, amikor menni kellett volna tovább dolgozni. Nah mindegy, ott dolgozik srác aki hozzámkente a céges ducatót hogy vehessek elemet a távirányítóba (persze nem az lett a baja, de asszem már rijasztósba leírtam. ) Szal a ducinak bicskakulcsa volt, és én ott rájöttem hogy nekem olyan kell egyszer :lol: :lol: Azon sem voltak riasztó-gombok, se egy fél űrhajóműszerfal, csak egy kulcs és kész. Azóta keresek olyan bicskakulcsot ha eszembejut, de nem találtam. :lol: Mindenhol csak aranyért látok, ezergombos bizéket. Olyan meg nem kő ;) :) B)

na igen, ha lenne egy kis kulcs, akkor oké, de amiket én vezettek riasztósközpontiscsomagtérkülönnyitóscsipogtatós sokgombosak voltak, és nekem vhogy nagynak tünt, szinte marokkal lehetett fogni :(

összecsukva szép meg hudekirály, de mikor be kell dugni a gyújtáskapcsolóba... akkor kicsit idegen volt.

ja ha már karosszéria

annak a bontott astrának a hűtőmaszkja megvan még, illetve a vátóbox??

elég messze vagy, így kicsit érdekes a dolog, de mondj már rá árat ha tudsz

Link to comment
Megosztás:

na igen, ha lenne egy kis kulcs, akkor oké, de amiket én vezettek riasztósközpontiscsomagtérkülönnyitóscsipogtatós sokgombosak voltak, és nekem vhogy nagynak tünt, szinte marokkal lehetett fogni :lol:

összecsukva szép meg hudekirály, de mikor be kell dugni a gyújtáskapcsolóba... akkor kicsit idegen volt.

ja ha már karosszéria

annak a bontott astrának a hűtőmaszkja megvan még, illetve a vátóbox??

elég messze vagy, így kicsit érdekes a dolog, de mondj már rá árat ha tudsz

A váltóboxot kivettem, mert az megy bele a ribibe. Ennek egyben van a hamutartó-része, meg a fekete ülésekhez jobban fog menni :) a hűtőmaszk az egy fekete-törés előtt frissen cserélt még le nem fényezett darab, aminek a bal fényszóró alatti nyúlványa meg van törve. Nemtom hogy így kell-e. Ha igen akkor megkérdezem, de én nem tenném autóra ;) (a fényszórók viszont jók voltak ahogy néztem) Dobok minnyá' képet róla, és akkor látod hogy van kinézve.

1

2

A csomitartóajtó kompletten már el van adva, és a kipuf. is le van szedve már. (belül meg tökéletesen üres :lol: csak a műszerfalpárnát, a pukkadt-lufis kormányt meg a szőnyeget nem vettem ki. :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Nekem az lenne a kérdésem a T. nagyérdeműhöz, hogy van itt olyan, aki már cserélte a hátsó ablakmosó csövét? Nekem már mióta megvan a kocsi, nincs benne ez a cső, elöl a szivattyúnál le van dugózva a csonkja, és annyi. Vettem csövet hozzá, gondoltam befűzöm, de elakadtam vele. Megtaláltam a gumiátvezetőt a tűzfalon, amin bejön a cső, a küszöbburkolat levétele és a kesztyűtartó eltávolítása után megtaláltam hol megy be az A-oszlopba (ha egyáltalán abban kell mennie), fenn el tudtam tolni hátra abban a csatornában a tetőkárpit alatt, de arra nem jöttem rá, hátul hol kell kijönnie abból a csatornából. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem az lenne a kérdésem a T. nagyérdeműhöz, hogy van itt olyan, aki már cserélte a hátsó ablakmosó csövét? Nekem már mióta megvan a kocsi, nincs benne ez a cső, elöl a szivattyúnál le van dugózva a csonkja, és annyi. Vettem csövet hozzá, gondoltam befűzöm, de elakadtam vele. Megtaláltam a gumiátvezetőt a tűzfalon, amin bejön a cső, a küszöbburkolat levétele és a kesztyűtartó eltávolítása után megtaláltam hol megy be az A-oszlopba (ha egyáltalán abban kell mennie), fenn el tudtam tolni hátra abban a csatornában a tetőkárpit alatt, de arra nem jöttem rá, hátul hol kell kijönnie abból a csatornából. ;)

Szerintem ott ahol a vezetékek is át vannak vezetve az ötödik ajtóba, nem? De még sosem láttam, csak tipp. :lol:

Szerk.: Apropó, hátsóablakmosó...annak nem kéne úgy spriccelnie mint elöl? Nekem csak csorog belőle a lötty..mennyiségileg elégnek tűnik amit nyom, de nem spriccel, nem porlasztja szét az ablakon..

Link to comment
Megosztás:

Nekem az lenne a kérdésem a T. nagyérdeműhöz, hogy van itt olyan, aki már cserélte a hátsó ablakmosó csövét? Nekem már mióta megvan a kocsi, nincs benne ez a cső, elöl a szivattyúnál le van dugózva a csonkja, és annyi. Vettem csövet hozzá, gondoltam befűzöm, de elakadtam vele. Megtaláltam a gumiátvezetőt a tűzfalon, amin bejön a cső, a küszöbburkolat levétele és a kesztyűtartó eltávolítása után megtaláltam hol megy be az A-oszlopba (ha egyáltalán abban kell mennie), fenn el tudtam tolni hátra abban a csatornában a tetőkárpit alatt, de arra nem jöttem rá, hátul hol kell kijönnie abból a csatornából. ;)

A cső végig megy az A oszlopból fent a tetőkárpit alatt a belső üregben egészen hátulra, majd az 5. ajtó átvezetőjén halad át. Nekem a jobb hátsó ajtó utáni ablak belső műanyag takaróinál követhető tovább és ott látszik, hogy bemegy. De az enyém Caravan, de nem hinném, hogy a Tiédben másképp lenne.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az lenne a kérdésem a T. nagyérdeműhöz, hogy...

Szerintem ott ahol a vezetékek is át vannak vezetve az ötödik ajtóba, nem? De még sosem láttam, csak tipp. :lol:

Caravanos vagyok, de ebben a spricni csöve jobb oldalon jön át az ajtóba, a drótok meg bal oldalt. Ugyan olyan átvezetője van nálam mint a vezetékeknek csak a másik oldalt. Annyit még látni hogy az az átvezető nem a sarokban van, hanem kicsit beljebb. Ha leveszed a kárpitot nem látsz átjárót? Lehet hogy a caravannak tök máshogy van, de hogy a vezetékek, meg a vízcső nem egy átvezetőben megy abban szinte biztos vagyok ;)

Link to comment
Megosztás:

Caravanos vagyok, de ebben a spricni csöve jobb oldalon jön át az ajtóba, a drótok meg bal oldalt. Ugyan olyan átvezetője van nálam mint a vezetékeknek csak a másik oldalt. Annyit még látni hogy az az átvezető nem a sarokban van, hanem kicsit beljebb. Ha leveszed a kárpitot nem látsz átjárót? Lehet hogy a caravannak tök máshogy van, de hogy a vezetékek, meg a vízcső nem egy átvezetőben megy abban szinte biztos vagyok ;)

Én meg nem tudom, mondom, nem figyeltem még meg soha sem csak tippeltem. Egyébként az ötös bömbiben egymás mellett, egy gégecsőben futnak a a fúvókák fűtésének vezetékei a vizcsővel...és ez tuti,"első kézből" tudom :lol:

Link to comment
Megosztás:

A cső végig megy az A oszlopból fent a tetőkárpit alatt a belső üregben egészen hátulra, majd az 5. ajtó átvezetőjén halad át. Nekem a jobb hátsó ajtó utáni ablak belső műanyag takaróinál követhető tovább és ott látszik, hogy bemegy. De az enyém Caravan, de nem hinném, hogy a Tiédben másképp lenne.

Az addig ok, hogy elmegy a hátsó ajtóig, de ott nekem ez az üreg elkanyarodik lefelé az ajtó mellett, és ott nem találtam, hol kell kijönnie a csőnek. Vagy le kell vinni a csomitartóba, és onnan megy vissza?

Link to comment
Megosztás:

Én meg nem tudom, mondom, nem figyeltem még meg soha sem csak tippeltem. Egyébként az ötös bömbiben egymás mellett, egy gégecsőben futnak a a fúvókák fűtésének vezetékei a vizcsővel...és ez tuti,"első kézből" tudom :lol:

Jobb oldalt fent megy a cső hátulra, bal oldalt semmi sincs. Mondjuk nekem már van, lámpás kapaszkodó kábele. ;)

Link to comment
Megosztás:

Az addig ok, hogy elmegy a hátsó ajtóig, de ott nekem ez az üreg elkanyarodik lefelé az ajtó mellett, és ott nem találtam, hol kell kijönnie a csőnek. Vagy le kell vinni a csomitartóba, és onnan megy vissza?

Lehetséges, de nem lenne ésszerű. Csak azt tudtam írni, ahogy nálam van. ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ott ahol a vezetékek is át vannak vezetve az ötödik ajtóba, nem? De még sosem láttam, csak tipp. ;)

Szerk.: Apropó, hátsóablakmosó...annak nem kéne úgy spriccelnie mint elöl? Nekem csak csorog belőle a lötty..mennyiségileg elégnek tűnik amit nyom, de nem spriccel, nem porlasztja szét az ablakon..

Nekem elöl se porlászt, csak egy pontra nyomja a lötyit, pontosabban kettőre. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, szóval, megnéztem illetve kitapiztam csak(nem akartam megtépni az átvezetőket), és valóban több mint valószinű, hogy a jobb oldalin jön ki a cső. Lehetséges hogy az a kanális kicsit tényleg lefele kanyarodik, de még nem láttam csak gondolom, mert mintha kicsit lejjebb volna a lyuk a tetőkárpithoz képest. Épp a gumikéder kanyarivének csúcsánál van lyuk. A kábelek épp úgy jönnek ki csak a bal oldalon. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.