Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Ahol a rugót beakasztottad,onnan ha jobbra nézel a kasztnin,a zárhídon kell lennie egy lyuknak.

Oda megy be egy lemezecsavarral egy "U" alakú lemez darab,ami lefogja a bowden külsejét!

Ki szedte szét a gépet?Megvan az a kis lemezke?

motortér

Ezen látszik a csavar is,meg a bowden is!

Azért megnyugtató, hogy legalább egyvalamiben hasonlít a motorterünk: pont ugyanígy van eltörve az kitámasztó kis rögzítő füle az enyémben is. :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

valami kopog az első ajtómba

olyan, mikor a rudazatok összeérnek.

szétszedtem, állítottam ahol csak tudtam, vezetékeket is lekötöttem több helyen szivaccsal körbekötve, mozgattam a rudakat, egyik se lóg annyira, hogy ilyet produkálna, elvágtam a központizárt tartó csavart, mert az esetleg hozzáérhetett, megcsináltam a kilincset visszahúzó rugót, ésmégis kopog valami.

ha állok, és kinyitott ajtónál kopogtatom, ütöm az ajtót semmi még csak hasonló hang sincs. Zárt ajtónál se jeelntkezik ez, és menet közben is hiába ütöm a kárpitot semmi.

Menet közben is elindulás után vagy jó egy percig nem hallani, aztán egyre sűrűbben, de olyan is van, hogy se egy kátyú, se egy gyorsítás se egy lassítás, és akkor is koppan egyet egyet... ha megyek és és elveszem a gázt azonnal, kuplungolásra egyből, mikor kicsit is bólint a kocsi, de az ajtóból jön a hang.

ez nekem már X akta, szóval ígymarad.

Zsanérban a tüskék mikor voltak cserélve? Nálam amiatt adott az ajtó érdekes hangokat.

Link to comment
Megosztás:

Szemre alig látszik a lógás,de miután cseréled eszméletlen a javulás.

A határoló csapszege mennyire kopott?

nem szemre néztem, hanem megmozgattam az ajtót fel le, semmi, ültem olyanba aminek ki volt kopva és hallottam, az hogy tud kopogni.

határolót is néztem, mozgattam volna, de meg se mozdult, és maga a határoló lemez se mozdult meg, hiába rángattam.

valami a központizárnál lesz, mert ott eléggé mocorog... csak nemértem eddig miértnem csinált semmit a buzija.

ez egy hete jelentkezett kb.

Link to comment
Megosztás:

nem szemre néztem, hanem megmozgattam az ajtót fel le, semmi, ültem olyanba aminek ki volt kopva és hallottam, az hogy tud kopogni.

határolót is néztem, mozgattam volna, de meg se mozdult, és maga a határoló lemez se mozdult meg, hiába rángattam.

valami a központizárnál lesz, mert ott eléggé mocorog... csak nemértem eddig miértnem csinált semmit a buzija.

ez egy hete jelentkezett kb.

A corsában a határolót cseréltem hétvégén,megszünt a zörgés.

Link to comment
Megosztás:

A corsában a határolót cseréltem hétvégén,megszünt a zörgés.

de az lógott valamennyire nem?

meg ez olyan furcsán csinálja, hogy.. na mindegy de amugy is hátulról jön, ahola zár van, kárpit nélkül mentem vele

határoloót az ajtón belölről lehet kiszedni?

kintről nem látok csavarokat.

kibelezem az ajtót egyesével, csak kiderül mi csörömpöl benne

Link to comment
Megosztás:

Ahol a rugót beakasztottad,onnan ha jobbra nézel a kasztnin,a zárhídon kell lennie egy lyuknak.

Oda megy be egy lemezecsavarral egy "U" alakú lemez darab,ami lefogja a bowden külsejét!

Ki szedte szét a gépet?Megvan az a kis lemezke?

http://img.carstyling.hu/usercars/00/01/09/71/7.jpg

Ezen látszik a csavar is,meg a bowden is!

Hát sztem az a lemez nincs meg, de ahogy látom nem valami nagy ördöngősség olyat hajlítani. Meg csavart sem lesz nehéz beleapplikálni. Köszi. :lol:

Amúgy ja, még mindíg gyönyörű az a motortér. ;)

Link to comment
Megosztás:

johny ugy néz ki mégis a határoló csörög.

ma reggel azzal kezdtem, hogy egyik kézzel az ajtót nyitoattam, másik kezemmel fogtam az a cspszegetm és úgy biony mozog elég rendesen, és most a hangot is egyértelműen onnét hallom.

ha csak a csapszeget cserélem, akkor az megoldhatja, vagy az egész határolót kellene cserélni?

nyitáskor nem recseg, megáll szépen az ajtó, és nekem úgy tünt most, hogy a csepszeg kolotál csak.

Link to comment
Megosztás:

johny ugy néz ki mégis a határoló csörög.

ma reggel azzal kezdtem, hogy egyik kézzel az ajtót nyitoattam, másik kezemmel fogtam az a cspszegetm és úgy biony mozog elég rendesen, és most a hangot is egyértelműen onnét hallom.

ha csak a csapszeget cserélem, akkor az megoldhatja, vagy az egész határolót kellene cserélni?

nyitáskor nem recseg, megáll szépen az ajtó, és nekem úgy tünt most, hogy a csepszeg kolotál csak.

Ugye,hogy néha jobb a tapasztalt baromra hallgatni? ;)

Pár száz forint és kb 2 perc kicserélni.Cikkszámát nem tudom,de ha cseréled csinálj képeket,GyIK-ba mehetne fel.

Link to comment
Megosztás:

Csinálok én neked akár mostani hétvégén is,most is ilyen kb. ;)

Nekem nem a CS-s tuning jön be.

Az öreg dízel szaki amikor meglátta kezet rázott velem,mert végre nem kellett könyékig turnia az olajsárban.

hát bizti jobb érzéssel nyúl hozzá.

de cserélgettél egy két dolgot nem? hogy ilyen szép fényes legyen.

én munkám során próbáltam szép tiszta állapotban kiadni a motort a kezemből, de enyire fényesen sose csillogott, mint neked is.

Link to comment
Megosztás:

Ugye,hogy néha jobb a tapasztalt baromra hallgatni? ;)

Pár száz forint és kb 2 perc kicserélni.Cikkszámát nem tudom,de ha cseréled csinálj képeket,GyIK-ba mehetne fel.

fogok csinálni persze

és sose állítottam,hogy a korlátozottan bunkókra sose nem érdemes hallgatni :lol: :lol: :lol:

kiszedni???

hegyesfogóval összetekerem a vágásnál és kihúzni?

vagy csak kiütöm?

opelbolt nincs felénk, autósboltba? csavarboltba?

Link to comment
Megosztás:

fogok csinálni persze

és sose állítottam,hogy a korlátoltan bunkókra sose nem érdemes hallgatni ;) :lol: :lol:

kiszedni???

hegyesfogóval összetekerem a vágásnál és kihúzni?

vagy csak kiütöm?

opelbolt nincs felénk, autósboltba? csavarboltba?

Opelboltban vettem pedig,de lehet márkakerben tudnak rendelni,mert szinte minden tipusban ugyanaz van.

Én kombifogóval megfogtam és a fogót ütöttem felfele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.