Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

valaki okos susogja már mög légyszi hogy hogy lehet az övfeszítőket átpakolni elpukkantás nélkül egy másik ülés alá. Amiket bontottam foteleket, azokon el van lőve a feszítő, és a mostaniaknak a csatját, meg a feszítőjét szeretném rácsinálni az "újakra". Valahol régen láttam egy képet hogy valahogy le lehet alkotni magát az ülést egy alatta lévő keretről, de már azt se tudom hogy hol...

Elvileg van hozzá egy piros kis müanyag,amit ha a hátuljába betolsz,akkor nem durranhat el.

Link to comment
Megosztás:

az oké addig én is megvagyok, azzal viszont csak magát a patront támasztom ki. Hogy hogy szedem le utána, vagy hogy egyáltalán mit kéne leszednem azt nem tudom :)

Elvileg magát a patront az ülés elején egy fül tartja, a másik végén egy csavar (vagy fordítva :huh: ), plusz az övcsat csavarja, amihez egy jófajta (ha jól emléxem) 50-es torx fej kell. Ha még nem volt leszedve, nem lesz könnyű meglazítani, vmi menetragasztóval szerelték össze gyárilag. Ha benne van ez a piros műanyag, akkor nem fog eldurranni, ha nem dobálod.

Link to comment
Megosztás:

valaki okos susogja már mög légyszi hogy hogy lehet az övfeszítőket átpakolni elpukkantás nélkül egy másik ülés alá. Amiket bontottam foteleket, azokon el van lőve a feszítő, és a mostaniaknak a csatját, meg a feszítőjét szeretném rácsinálni az "újakra". Valahol régen láttam egy képet hogy valahogy le lehet alkotni magát az ülést egy alatta lévő keretről, de már azt se tudom hogy hol...

kikell venni az ülést, arcra fordítani, és leszedni a keretet az aljáról és azt átrakni. :huh: asszem 4csavar

Link to comment
Megosztás:

Szedd ki az ülést,aztán valahogy csak lejön!

Nehogy te is fejben szerelj,mint Novyy! :)

Nem fejben szerelek, de ha rájövök hogy lehet fejben beszerelni úgy hogy utána a seggem alatt is érezzem az ülést, akkor rá fogok szokni :D Csak igyekszem előre tudást szerezni, mert egy olyan helyen fogom szétborítani az autót ahol nem hogy net nincs h kérdezzek, de még telefon térerő sem. Aztán ha úgy szétszedem h nem megy bele, jühetek haza kissámli-recaroval :lol:

Köszi mindenki, ebből az infóból már csak összerakok egy ülést :D :huh: :D

Link to comment
Megosztás:

Szedd ki az ülést,aztán valahogy csak lejön!

Nehogy te is fejben szerelj,mint Novyy! :)

ezt a fejben szerelős témát be lehetne már fejezni mert kurvára nem csak úgy szoktam :huh:

bár te azt a részt biztos nem is veszedfigyelembe :D

és ha valaki itt kér tanácsot, akkor máskép hogyan? csináljak bekamerázott garázst, és szaladjak ki megmutatni mindnet amihez hozzá tudok szólni?

elmondom, hogyan csinálnám, mit tanácsolok, akinek eddig mondtam, az nem panaszkodott még, ha neked nem tetszik akkor ne olvasd amit írok.

bocs de már tényleg unalmas hogy állandóan ezt mondod.

ja a képeket azóta is várom a kormányműről.

Link to comment
Megosztás:

ezt a fejben szerelős témát be lehetne már fejezni mert kurvára nem csak úgy szoktam :huh:

bár te azt a részt biztos nem is veszedfigyelembe :)

és ha valaki itt kér tanácsot, akkor máskép hogyan? csináljak bekamerázott garázst, és szaladjak ki megmutatni mindnet amihez hozzá tudok szólni?

elmondom, hogyan csinálnám, mit tanácsolok, akinek eddig mondtam, az nem panaszkodott még, ha neked nem tetszik akkor ne olvasd amit írok.

bocs de már tényleg unalmas hogy állandóan ezt mondod.

ja a képeket azóta is várom a kormányműről.

Ok!

:D

Link to comment
Megosztás:

ezt a fejben szerelős témát be lehetne már fejezni mert kurvára nem csak úgy szoktam :)

bár te azt a részt biztos nem is veszedfigyelembe :D

és ha valaki itt kér tanácsot, akkor máskép hogyan? csináljak bekamerázott garázst, és szaladjak ki megmutatni mindnet amihez hozzá tudok szólni?

elmondom, hogyan csinálnám, mit tanácsolok, akinek eddig mondtam, az nem panaszkodott még, ha neked nem tetszik akkor ne olvasd amit írok.

bocs de már tényleg unalmas hogy állandóan ezt mondod.

ja a képeket azóta is várom a kormányműről.

Relax, ez már helyi mondás lett, változtatni úgysem tudsz rajta :lol: A fejbenszerelésed nélkül amúgy is lényegesen rosszabbul állna pár emberke :D :huh: gyakorlat meg tudjuk hogy akad :D Amúgy meg valaki tudja hogy azzindexekkel mi a helyzet faceliftileg? Az oks hogy a fényszóró változott, de egy fészliftelt fehér indexet fel tudok tenni egy régi fényszóró mellé? :D

Link to comment
Megosztás:

Relax, ez már helyi mondás lett, változtatni úgysem tudsz rajta :D A fejbenszerelésed nélkül amúgy is lényegesen rosszabbul állna pár emberke :D :huh: gyakorlat meg tudjuk hogy akad :lol: Amúgy meg valaki tudja hogy azzindexekkel mi a helyzet faceliftileg? Az oks hogy a fényszóró változott, de egy fészliftelt fehér indexet fel tudok tenni egy régi fényszóró mellé? :)

fel ahogy Johny is mondta, csak az ixókat is vedd meg, ja mármint foglalattal együtt, mert a sárgának a foglalatába nem fog rendesen passzolni a sárga izzó.

a két pupi nem ugyan ott vana fehér illetve a sárga izzón.

am Johny bocs, csak tényleg már sokszor emlegeted ezt...

Link to comment
Megosztás:

Shimán!

fel ahogy Johny is mondta, csak az ixókat is vedd meg, ja mármint foglalattal együtt, mert a sárgának a foglalatába nem fog rendesen passzolni a sárga izzó.

a két pupi nem ugyan ott vana fehér illetve a sárga izzón.

am Johny bocs, csak tényleg már sokszor emlegeted ezt...

Noh akkor úgylátom beruházok egy pár fehérre. Már csak az a kár hogy az ilyen apró szirszarokat, meg lassan a belsejét leszámítva úgy néz ki a gép mintha a bontóból loptam a kasztnit :D :D

A kis dolgok már mind jók, kár hogy van egy ilyen nagy doboz a belső körül ami rontja az összképet :huh: :)

Link to comment
Megosztás:

Noh akkor úgylátom beruházok egy pár fehérre. Már csak az a kár hogy az ilyen apró szirszarokat, meg lassan a belsejét leszámítva úgy néz ki a gép mintha a bontóból loptam a kasztnit :D :D

A kis dolgok már mind jók, kár hogy van egy ilyen nagy doboz a belső körül ami rontja az összképet :huh: :)

hát felpolíroztad nem?

csak jobb lett :lol:

amúgy minnél job lesz annál több hibát veszel észre :D

volt egy 22éves wareszunk hudájáóóóvolt

rohadt is horpadt is törött is volt... de nem tünt fel egybe :D

az astrán meg a horpadások is idegesítenek, amik cmesek...

a jányok ráülnek azt horpad is, majd ha jön a nyár megmondom hova(mibe) üljenek :D

Link to comment
Megosztás:

hát felpolíroztad nem?

csak jobb lett :D

amúgy minnél job lesz annál több hibát veszel észre :)

volt egy 22éves wareszunk hudájáóóóvolt

rohadt is horpadt is törött is volt... de nem tünt fel egybe :D

az astrán meg a horpadások is idegesítenek, amik cmesek...

a jányok ráülnek azt horpad is, majd ha jön a nyár megmondom hova(mibe) üljenek :lol:

miért, ez nálad évszakfüggő? :huh:

Link to comment
Megosztás:

miért, ez nálad évszakfüggő? :)

:D :D :lol:

Amúgy korábbi kérdésedre válaszolva, Fejér megyei jard küldött csekket. 50 helyett 73kmh. De én kételkedek benne, mert tudom, hogy elhagytam a táblát, mikor elkezdtem gyorsítani. De gyorsítani sem kellett nagyon, mert egyből jött a lakott terület vége tábla után a felhajtó a főútra. Szóval nem értem. :D

Az OFF-ért meg bocsika. :huh:

Link to comment
Megosztás:

hát felpolíroztad nem?

csak jobb lett...

Nekem nyáron akkor is horpad ha nem a másba ül :) Amúgy meg télleg szopacs mennyire horpadós. Polír volt jah. 2-3 napig jó is volt, csak azóta mosni kéne :D tegnap előtt voltunk egy betongyárban dolgozni. cementporral volt borítva az autó. Ha arra tippeltek h esett után az eső akkor nyert :huh: :lol: :D amikor tiszta akkor a horpadások idegelnek. Meg az ablakok, mert nagyon csúnyán van fóliázva a hátsó részleg. Olyan buborékos hogy ha oladlról belémszállnak, a hátul ülőknek jó függyönlégzsák helyett. :D Jah, meg persze egy gyors polír, borult időben, 3 fokban, haverral röhögve nem hiszem hogy a legjobb eredmény ami elérhető :D Azóta is készülök h még egyszer átmeek rajta kézzel is, tegnap is néztük hogy jóidő van, azt persze, hétvégére betervezem most meg esik a hó....

Link to comment
Megosztás:

Igen abból származhat, vagy kombiból, nem tudom, mert a ledöntő kallantyú már nincs rajta, ha egyáltalán volt is. Viszont tényleg nem tudok betelni vele...és jól mutat. Fekete, és középen szürke. Holnap tényleg lesz kép. :lol:

Már nagyon várom(mármint a képet)...Én is gondolkodtam ilyen ülésen ;) Nem kellett semmit faragni, alakitani? Csak úgy passzolt? Sedanba kéne :lol:

Link to comment
Megosztás:

Már nagyon várom(mármint a képet)...Én is gondolkodtam ilyen ülésen ;) Nem kellett semmit faragni, alakitani? Csak úgy passzolt? Sedanba kéne :lol:

Semmit nem kellett faragni, csak a síneket áttenni. Hátsók tekintetében Sedanba jó az 5 és a 3 ajtósé, a Caravánnak van egyedibb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.