Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

akkor mit kérdeztél?

az üléssort én nem tudom, de akkor az ajtókárpitot miből akarod mibe belepróbálni?

nem írtad le egyértelműen mit akarsz.

Igaz...furcsán fogalmaztam...

Szóval...kérdésem az, hogy az 5ajtósba a 4 ajtós vagy a caravan ajtókárpitjai, illetve hátsó ülései (mert gondolom az első az egyértelmű) bele illenek-e? Mert szeretném cserélni hátsó fejtámlásra, de akkor már úgy hogy egyforma legyen mindenhol a szín.

Link to comment
Megosztás:

Az 5 ajtós üléssora nem egyezik meg a caravanéval.

A hátsó támla sor passzol,de alsó nem.

Az ajtókárpitot nem tudom,azt még nem cseréltem.

Akkor vagy keresek olyat aki eladja csak a támlát és kárpitoztatom az egész kocsit...vagy keresek 5ajtósból kompletten egy jó állapotú belsőt...azt hiszem a második az olcsóbb.

Igaz az enyémek jó állapotban vannak....csak gondoltam kicserélem majd ha lesz alkalmam...bár erre azt mondta egy ismerősöm...vezető ülésen van fejtámla :blush:

Link to comment
Megosztás:

Akkor vagy keresek olyat aki eladja csak a támlát és kárpitoztatom az egész kocsit...vagy keresek 5ajtósból kompletten egy jó állapotú belsőt...azt hiszem a második az olcsóbb.

Igaz az enyémek jó állapotban vannak....csak gondoltam kicserélem majd ha lesz alkalmam...bár erre azt mondta egy ismerősöm...vezető ülésen van fejtámla :blush:

Nekem sincs hátul fejtámla, de úgy emlékszem a helye megvan neki. Neked nincs ott lik, vagy vmi takaróelem?

Link to comment
Megosztás:

Nekem sincs hátul fejtámla, de úgy emlékszem a helye megvan neki. Neked nincs ott lik, vagy vmi takaróelem?

Nekem sincsenek hátsó fejtámlák, de a helyük sincs meg, teljesen kárpitozva van. Úgy gondolod hogy a helye ott van valahol a kárpit alatt és "csak" szabni-varni kellene ha be szeretném szereltetni?

Link to comment
Megosztás:

Nekem sincsenek hátsó fejtámlák, de a helyük sincs meg, teljesen kárpitozva van. Úgy gondolod hogy a helye ott van valahol a kárpit alatt és "csak" szabni-varni kellene ha be szeretném szereltetni?

Hát most már nem vagyok benne biztos, kimentem megnéztem, de rosszul emlékeztem, nekem se a helye van meg, de van vmi fül-fogantyú féle, de nem tudom akkor mire való, mert fejtámlának keskeny. De azt tudom, hogy ki lehet bontani hátulról az űlés belsejét, mert amikor nekem beakadt a háttámla rögzítő, szétszedtem az egészet. Én úgy gondolom, hogy vmi utólagosan felszerelhető tartó lehet amibe a fejtámla belecsusszan. Vagy van neki felfogatási pont a miénken, vagy lehet neki fúrni. Ez majd engem is érdekel, mert a fejtámla jó dolog balesetnél, csak még kicsik a lányok, még megtámasztja a buksit az ülés támlája.

Link to comment
Megosztás:

Hát most már nem vagyok benne biztos, kimentem megnéztem, de rosszul emlékeztem, nekem se a helye van meg, de van vmi fül-fogantyú féle, de nem tudom akkor mire való, mert fejtámlának keskeny. De azt tudom, hogy ki lehet bontani hátulról az űlés belsejét, mert amikor nekem beakadt a háttámla rögzítő, szétszedtem az egészet. Én úgy gondolom, hogy vmi utólagosan felszerelhető tartó lehet amibe a fejtámla belecsusszan. Vagy van neki felfogatási pont a miénken, vagy lehet neki fúrni. Ez majd engem is érdekel, mert a fejtámla jó dolog balesetnél, csak még kicsik a lányok, még megtámasztja a buksit az ülés támlája.

én úgy tudom, hogy azt cserélni kell egybe.

Link to comment
Megosztás:

Hát most már nem vagyok benne biztos, kimentem megnéztem, de rosszul emlékeztem, nekem se a helye van meg, de van vmi fül-fogantyú féle....

az azért van ott h amikor lehajtod az ülést abba akadjon bele az ülőlap alján levő kampó, és igy stabil sík felület lesz

Link to comment
Megosztás:

Caravan ajtókárpitja minimális alakítással felmegy ferdehátúra vagy sedanra, ki kell vágni egy kicsit belőle a felső végénél. Caravan hátsó üléssor alja egyenes ezért nem lehet berakni 3 ajtósba, ferdehátúba, sedanba (mivel ott van az üzemanyagtartály) de a kárpitja nagyobb méretű ezért rá lehet szabni a régire. :lol: Majdnem kimaradt a Caravan hátsó üléssor háttámlás része sem passzol, nálam a régiből ki kellett vágni a tartórészt és azt átrakni, hegeszteni. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Caravan ajtókárpitja minimális alakítással felmegy ferdehátúra vagy sedanra, ki kell vágni egy kicsit belőle a felső végénél. Caravan hátsó üléssor alja egyenes ezért nem lehet berakni 3 ajtósba, ferdehátúba, sedanba (mivel ott van az üzemanyagtartály) de a kárpitja nagyobb méretű ezért rá lehet szabni a régire. :lol: Majdnem kimaradt a Caravan hátsó üléssor háttámlás része sem passzol, nálam a régiből ki kellett vágni a tartórészt és azt átrakni, hegeszteni. :blush:

Így van! Én is próbálkoztam bontóban megvenni egy szép plüss garnitúrát, de csak 5 ajtósé volt. A bótos mondta, hogy a hátsó űléssor nem csereszabatos. Elmaradt a bót....

Link to comment
Megosztás:

Caravan ajtókárpitja minimális alakítással felmegy ferdehátúra vagy sedanra, ki kell vágni egy kicsit belőle a felső végénél. Caravan hátsó üléssor alja egyenes ezért nem lehet berakni 3 ajtósba, ferdehátúba, sedanba (mivel ott van az üzemanyagtartály) de a kárpitja nagyobb méretű ezért rá lehet szabni a régire. :lol: Majdnem kimaradt a Caravan hátsó üléssor háttámlás része sem passzol, nálam a régiből ki kellett vágni a tartórészt és azt átrakni, hegeszteni. :blush:

Köszi a kimerítő választ! :)

Link to comment
Megosztás:

IDÉZET(J0hnny @ 2009-02-24 - 09:35)

Én megoldottam!

A hátátmla passzol,az alsó részről pedig levettem a gyári huzatot és ráhúztam a régi ülésre.

Hátsó ülésere jó az!

Senki nem mondja meg,hogy az nem az eredeti kárpit.

úgylátom most te is siettél :lol:

:blush:

Link to comment
Megosztás:

"Full ki van lakatolva"!!!!! Hát ez k*rva jó!!!! Mikor megláttam a képet, majdnem lefordultam a székről...régen röhögtem ekkorát :lol: :)

De legalább akkor normális kört csinált volna a tanksapkánál, nem ilyen remegős-ökörhuggyozós vmit. Még jó hogy nem rajzolt bele motort, és árulta hogy komplett. :blush:

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/2767884_opel_astra_1992

Képeket nézzétek meg...így én is lakatolok mint az első képen van :blush: ....paint-al :lol:

150e az egy kicsit sok érte! Én 80e-ért vettem 1.6-os 94-es benyás astrát és 180e-ért adtam el. Teljesen üzemképesen. Annyi hibája volt, hogy a rendőrség bevonta a forgalmit, mert műszaki nélkül autókáztak vele. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.