Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

én meg nem is ülök rajta, és a sárvédőn van vagy 4 horpadás...

karosszériás volt kollégámmal kellene beszélni, neki van ilyen kihúzós szetje...

Már én sem ülök rá :lol: Gondoltam én is a kihúzós témát de rájöttem hogy ez van annyira teherautó-munkásautó nekünk hogy ennyire már ne menjek bele... :D

Link to comment
Megosztás:

eddigi tapasztalataim a belső műanyagok festésésvel.

eddig amit kipróbáltam:

boltos által ajánlott alapozó, műanyag rá se volt irva, olyan is volt, levált mintha ott se lett volna.

prisma color festék szilikonmentesítő sprayval átfujva előtte, csiszolás nélkül, eddig a leg jobb verzió.

lefujtam a hangszórók rácsát, kapott lakkot is, belerugtunk már párszór, sáros is vlt, de enm jön le, viszont ha megkapargatom lejött :D

van két középkonzolom, amiből egyiket csak simán lefujtama szilikonmentesítővel, aztán a festékkel, meg a lakkal, kapartam mindenhol, és egy pici helyen jött csak le, de sehol máshol, csiszoltam, mert van rajta pár erősebb karc, hogy kisimuljon az egész, alig akar lejönni a festék is....

van egy festő akivel a melóhelyemen összehavaerkodtunk, felajánlotta, hogy ad cuccokat hozzá, csak nincs kompresszorom...

de ha simán magában megáll a festék rajta, akor szilikon mentesítővel, műanyag alapozóval, szórógittel sak megmarad már.

A szilikon mentesítő elengedhetetlen bármilyen festéskor...szerintem, ha kapargatod, akkor tök mindegy milyen anyagot festesz rá...nem?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

A műanyagok festésére több megoldás is létezik..egy párat írok, de ahány fényező annyi szokás:

1: A műanyagot vizesen 600-800 as papírral meg kell csiszolni, sima szórógittel két rétegbe lealapozni, újból csiszolni, majd mehet rá a szín.

2: Színtén csiszolás 240-es vagy 320-as(ez a műanyag felületétül függ) papírral szárazon, majd speciális műanyag alapózóval lefújni, csiszolás, és mehet rá a szín.

3: Műanyag lazítóval lefújni, ami fellazítja a műanyag legfelsőrétegét, ez álltal jobb tapadást ídéz elő. Utána alapozás, csiszolás, majd szín!

én most azon fáradozom, hogy szárazon simára csiszolni

első körben egy szivacsos csiszolóval, aztán 800as papírral teljesen simára, majd erre megy terveim szeritn az alapozó, aztán szóró gitt, azt ujracsszolni, és akkor a szín.

Link to comment
Megosztás:

A szilikon mentesítő elengedhetetlen bármilyen festéskor...szerintem, ha kapargatod, akkor tök mindegy milyen anyagot festesz rá...nem?? :D

nem, mert ahol jol megtapadt, lásd a próba középkonzolt, ott nem jön le bárhogy is kaparom, sőt a hamus ajtajáról se.

Link to comment
Megosztás:

én most azon fáradozom, hogy szárazon simára csiszolni

első körben egy szivacsos csiszolóval, aztán 800as papírral teljesen simára, majd erre megy terveim szeritn az alapozó, aztán szóró gitt, azt ujracsszolni, és akkor a szín.

Ez nem hangzik rosszul.... Az alapozó mindenképp műanyag alapozó legyen...kifejezetten erre a célra! Ne feledkezz meg a rétegek közt a portalanítás, zsírtalanítás, szilikonmentesítés...

Link to comment
Megosztás:

A műanyagok festésére több megoldás is létezik..egy párat írok, de ahány fényező annyi szokás:

1: A műanyagot vizesen 600-800 as papírral meg kell csiszolni, sima szórógittel két rétegbe lealapozni, újból csiszolni, majd mehet rá a szín.

2: Színtén csiszolás 240-es vagy 320-as(ez a műanyag felületétül függ) papírral szárazon, majd speciális műanyag alapózóval lefújni, csiszolás, és mehet rá a szín.

3: Műanyag lazítóval lefújni, ami fellazítja a műanyag legfelsőrétegét, ez álltal jobb tapadást ídéz elő. Utána alapozás, csiszolás, majd szín!

Tehát valamelyik módszerrel elérhető, hogy teljesen sima felület legyen és pl az ezüst szín olyan lenne, mintha fémből volna? :D

Link to comment
Megosztás:

Ez nem hangzik rosszul.... Az alapozó mindenképp műanyag alapozó legyen...kifejezetten erre a célra! Ne feledkezz meg a rétegek közt a portalanítás, zsírtalanítás, szilikonmentesítés...

megcsináltam már egy kise elem csiszolását...

az szép síma lett

festőtől kell szilikon mentesítő, meg alapozó, azt mondja van olyan, ami ilyen ezüstös.

csak azzal leszek gondba, hogy mivel fujom rá...

nem akarom hogy más csinálja, én szeretnék szo..ni vele.

csak az alapozó felfújása az lesz gond...

van olyan hogy sprays szórógit, azt veszek, azzal át tudom fujni, elvileg az is jó.

festék már megvan, lakot lehet nem fújok rá, mert elvileg nem szükséges.

Link to comment
Megosztás:

megcsináltam már egy kise elem csiszolását...

az szép síma lett

festőtől kell szilikon mentesítő, meg alapozó, azt mondja van olyan, ami ilyen ezüstös.

csak azzal leszek gondba, hogy mivel fujom rá...

nem akarom hogy más csinálja, én szeretnék szo..ni vele.

csak az alapozó felfújása az lesz gond...

van olyan hogy sprays szórógit, azt veszek, azzal át tudom fujni, elvileg az is jó.

festék már megvan, lakot lehet nem fújok rá, mert elvileg nem szükséges.

Én tanácsolnám, hogy lelakkozd... egyrészt, mert álltalába ezek a festékek 1komponensűek, és kicsi a kopásállóságuk, másrészt, mert fényes lesz, és az jobban mutatja magát.

Link to comment
Megosztás:

Én tanácsolnám, hogy lelakkozd... egyrészt, mert álltalába ezek a festékek 1komponensűek, és kicsi a kopásállóságuk, másrészt, mert fényes lesz, és az jobban mutatja magát.

biztos hogy nem kopásállóak?

nekem a telom pirossal volt lefestve, de félévig volta zsebbe meg ahogy egy teló góródik, és ug ykopot ki csak

az a bibi a lakkal, hogy a prisma coloros lakkot nem fujhatom rá a veri velesre

veri veles lakkom meg nincs és ha jol emlékszem errefelé nehezen beszerezhető.

de tavaszig még van idő :D

Link to comment
Megosztás:

biztos hogy nem kopásállóak?

nekem a telom pirossal volt lefestve, de félévig volta zsebbe meg ahogy egy teló góródik, és ug ykopot ki csak

az a bibi a lakkal, hogy a prisma coloros lakkot nem fujhatom rá a

veri veles lakkom meg nincs és ha jol emlékszem errefelé nehezen beszerezhető.

de tavaszig még van idő :D

Álltalánoságról beszéltem..álltalába az 1K anyagok nem jó kopás állóak! Nem ismerem veri veles féle festéket.

Link to comment
Megosztás:

Álltalánoságról beszéltem..álltalába az 1K anyagok nem jó kopás állóak! Nem ismerem veri veles féle festéket.

annyit ir, hogy benzin álló akril festék

2 óra kikeményedési idő

ezzel fujtam le a belső tükör házát, jol fed, és nagyon hamar szárad, és eddig nem maradt a kezemen a festék :D

Link to comment
Megosztás:

annyit ir, hogy benzin álló akril festék

2 óra kikeményedési idő

ezzel fujtam le a belső tükör házát, jol fed, és nagyon hamar szárad, és eddig nem maradt a kezemen a festék :lol:

Nekem is le van fújva a lökös feketével. Gondolom már kezdett kiszürkülni, nem jött le sehol, kivéve ott ahol elkaptam vele a betonoszlopot csuszóra. :D De úgy láttam nem volt előtte csiszolva simma pöttyös mintás fekete műanyag.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is le van fújva a lökös feketével. Gondolom már kezdett kiszürkülni, nem jött le sehol, kivéve ott ahol elkaptam vele a betonoszlopot csuszóra. :D De úgy láttam nem volt előtte csiszolva simma pöttyös mintás fekete műanyag.

attol még lehetett csiszolva :lol:

van olyan anya is ami ugy néz ki mint egy szivacs és azzal szokták csiszolni pl a lökösöket.

legalábbis a mi festőnk így csinálja.

Link to comment
Megosztás:

festés előtt már nem látszódnak csíkok :D

ez nem olyan csiszolás.

vegyél egy ív 800as papírt és csiszolgass vele, meglátod hogyan csiszol.

Kicsit más téma. Az aláírásodban a műszeregység számlapját milyen technológiával, milyen anyagra lehet nyomtatni?

Más:

A fényezővel beszéltem, de az időszűke miatt nem most javítja ki a csomót meg a folyásokat, hanem majd tavasszal, ha jobban szárad, ugyanis fújnia kell.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit más téma. Az aláírásodban a műszeregység számlapját milyen technológiával, milyen anyagra lehet nyomtatni?

Más:

A fényezővel beszéltem, de az időszűke miatt nem most javítja ki a csomót meg a folyásokat, hanem majd tavasszal, ha jobban szárad, ugyanis fújnia kell.

sajna nem tudom, mert netről töltöttem le, de vki aki csinálta sima öntapadós papirból csinálta, és nem panaszkodott.

a feketéket mondom most.

legalább elismerte, és megcsinálja a festést.

Link to comment
Megosztás:

Bontóban nézz körül.

off

Este meg gyere.

on

bontóba én is láttam, igaz kissé megviselt volna, de nem volt meg a párja, pedig kihajintottam volna a kerítésen, ott álltam a kocsival ugyis :D

most hogy 7 ezer... még aza fél pár is megérne egy ezrest :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.