Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Végülis hófehér is maradhat csak tavasszal megy lakatoshoz mert megérdemli aztán meg telibefényezném. Végülis nem túl sok a fehér GSi :D

Jó minőségű Spice Hecker Akryl fehérrel is nagyon szépen le lehet pingálni. Anyaggal, munkadíjal együtt egy teljes külső ha normálisan kivan lakatolva, úgy 300ezer körül mozog.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem a gyönygházas ár! Ez a sima Akryl fényezés...mondhatjuk Pl: 474-es gyári fényezésnek

azért ahhoz elég drága mondjuk. :D

nekem omegát 200-ért fújták telibe, előkészítve vittem oda, le volt kasznizva.

bár ebben az árban benne volt még a tetőlécek fújása is, amit neki kellett előkészítenie,

plusz új lökösök és küszöbök előkészítése, amin csak elnagyolva volt a gittelés.

Az első lökössel majdnem két napot szobrászkodott (igaz így sem lett tökéletes, de

szarból nehéz várat építeni ugye) :lol: És ez is a gyári 474-es fény volt.

Érden dolgozik a srác, hivatalos fényezőműhely van, többállásos.

Link to comment
Megosztás:

azért ahhoz elég drága mondjuk. :D

nekem omegát 200-ért fújták telibe, előkészítve vittem oda, le volt kasznizva.

bár ebben az árban benne volt még a tetőlécek fújása is, amit neki kellett előkészítenie,

plusz új lökösök és küszöbök előkészítése, amin csak elnagyolva volt a gittelés.

Az első lökössel majdnem két napot szobrászkodott (igaz így sem lett tökéletes, de

szarból nehéz várat építeni ugye) :lol: És ez is a gyári 474-es fény volt.

Érden dolgozik a srác, hivatalos fényezőműhely van, többállásos.

Előkészítve vitted oda?? Akkor szerintem a 200 sok! Biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok a legolcsóbb! Ezek csak kalkulált összegek, szeretem látni azt amit csinálok, és útána mondok árat! De ha engem kérdezel, előkészítéssel, anyagal, munkadíjal, a 300 igazán nem sok....Én is kamrába csinálom, szóval rendesen

Link to comment
Megosztás:

Előkészítve vitted oda?? Akkor szerintem a 200 sok! Biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok a legolcsóbb! Ezek csak kalkulált összegek, szeretem látni azt amit csinálok, és útána mondok árat!

Én 280e fizettem a telifényért,falcokkal együtt(mondjuk gyöngyház lakkal együtt)....Szerintem reális az ár......Ez 2 éve volt.Olcsó húsnak híg a leve,de ez csak az Én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Előkészítve vitted oda?? Akkor szerintem a 200 sok! Biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok a legolcsóbb! Ezek csak kalkulált összegek, szeretem látni azt amit csinálok, és útána mondok árat! De ha engem kérdezel, előkészítéssel, anyagal, munkadíjal, a 300 igazán nem sok....Én is kamrába csinálom, szóval rendesen

Ha már áralánlat, :D akkor egy elem fényezése konkrétan a tankbeömlő felöli hátsó sárvédőé mi pénz lehet sacperkábé? A kocsi színe fehér.

Link to comment
Megosztás:

Előkészítve vitted oda?? Akkor szerintem a 200 sok! Biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok a legolcsóbb! Ezek csak kalkulált összegek, szeretem látni azt amit csinálok, és útána mondok árat! De ha engem kérdezel, előkészítéssel, anyagal, munkadíjal, a 300 igazán nem sok....Én is kamrába csinálom, szóval rendesen

Igen, szétszedve, kikasznizva vittem. Csak az ajtókat kellett leakasztani :lol:

Ebben az árban benne van az üvegszálas új elemek becsiszolása is, ami csak elő volt gittelve (két lökös, két küszöb, szárny).

Ha te is hasonló árban gondolkozol ilyen kondíciókkal, akkor kb reális lehet :D

Szép munkát végzett amúgy szerintem, egy minimális megfolyás lett a szárnyon, és egy gittbuborék miatti kis hiba az

első lökösön. Amúgy a fény szép :lol:

Az első lökösnek kell majd újra nekiállni idén, mert két nap szobrászkodás után is kicsit eláll az egyik oldalon (nagyon szar

volt az alap), és azóta már sikerült megrepesztenem a hótoló részt is, amikor leért :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, szétszedve, kikasznizva vittem. Csak az ajtókat kellett leakasztani :D

Ebben az árban benne van az üvegszálas új elemek becsiszolása is, ami csak elő volt gittelve (két lökös, két küszöb, szárny).

Ha te is hasonló árban gondolkozol ilyen kondíciókkal, akkor kb reális lehet :lol:

Szép munkát végzett amúgy szerintem, egy minimális megfolyás lett a szárnyon, és egy gittbuborék miatti kis hiba az

első lökösön. Amúgy a fény szép :lol:

Az első lökösnek kell majd újra nekiállni idén, mert két nap szobrászkodás után is kicsit eláll az egyik oldalon (nagyon szar

volt az alap), és azóta már sikerült megrepesztenem a hótoló részt is, amikor leért :lol:

Szívesen megnézném az autót.... :D

Link to comment
Megosztás:

Egy elemet kb 20-25ért csinálok!!

Kösz. Na mivel már 2 napja nem szereltem az Opelt kicseréltem a két első ajtónál a stiftet, mert a vezetőoldali eléggé kotyogott, az anyósoldali is, de az inkább csak alig érezhetően. Levettem a műanyag kupakokat, befujtam csavarlazítóval, majd fél óra kínlódás után rájöttem, hogy úgy lehet legegyszerűbben kihuzni a régi stiftet, hogy kombinátfogóval megfogom a perem alatt, majd kalapáccsal ütöm a fogót minnél közelebb a stifthez. A kalapács nincs a képen, mert nem vagyok csimpánz, hogy a lábammal is fogjak vmit. :D Igyekeztem minnél kevesebb festéket leverni az ajtóról. Most így utólag érdemes a kalapács fejét vastagon betekerni cikcallaggal, csak az ütőfelületet kihagyni. Elég könnyen kijöttek. Amelyik nehezen indult meg, azt először kicsit befele kalapáltam, aztán megint kifele. Nem látszik olyan hatalmas kopás, de azért lehet látni a különbséget. Behelyezés előtt megzsíroztam őket, és érdemes megtámasztani az ajtót, mert amikor a felsőt kihuztam, akkor lenyeklett, volna ha nem kapom el térdel. Az anyósoldalinál megszünt a kotyogás, a vezetőoldalinál csak jobb lett. Úgy éreztem, minha könnyebben záródnának. Stift 250ft/db.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ilyen anyag árak mellett (Gitt: 2980Ft, Polyester 2K: 2700Ft, 2K Füller 3000Ft...stb) nem nagyon lehet olcsóban :lol:

Most jut eszembe, maradt egy kis radiátorzománc a pincébe. :D Viccet félretéve, először karosszériázni kell, lesz munka vele bőven, nekem a dob is lyukas fent a betöltő felett.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.