Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem tűnik vészesnek. Egy javítóelem simán elfedi. Nekem unixéknál asszem 1800huf volt. Plusz a lakatos és festő 27000. Ha már megcsináltatod, érdemes venni 1 pár műanyag dobbetétet, azok sosem fogják beengedni oda azt a sok sarat, ami ezt a kárt okozta.

Hát szerintem ha a nyílásnál ilyen, akkor számíthat rá, hogy a dobnál is lyukas fent a nyílás felett. Nekem sokkal szebb volt a betöltőnél, mégis volt 3 lik fellül. De csak úgy derül ki ha megnézi.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sem vészes,az enyém ilyen volt.

Jó lakatos pikk-pakk megcsinálja. :D

ilyen lett.

Ú dá cép!

Fehérek előnyben. Nekem is így megérett a jó kis tanksapkát záró centrál miatt a nyílás, nem is a lakatostól félek, hanem a fényezőtől. Kék-zöld közti metálos átmenetet nemigen találják el :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ú dá cép!

Fehérek előnyben. Nekem is így megérett a jó kis tanksapkát záró centrál miatt a nyílás, nem is a lakatostól félek, hanem a fényezőtől. Kék-zöld közti metálos átmenetet nemigen találják el :D

Ha van színkódja, és az évjáratot is tudod, márpedig miért ne tudnád, akkor nem lehet probléma.

Link to comment
Megosztás:

Invictus. Amennyibe csere mellett döntesz tehát a tank oldali elemet cseréled érdemes az elemet úgy fényeztetni, hogy kb a tankajtó külső látható pereméig hátul rücsis festékkel lefújatod, vagy otthon lefújod, mert ezel igen jól meglehet fékezni a továbbiakban az onnan induló rohadást. Egyébként ez egy szimpla OPEL baj amit könnyen lehet orvosolni egyébként is ha szereted és vigyázol a kocsira. Elég bután letttek ott megoldva a dolgok a betöltő száj miatt és általában azemberek nem is figyelnek oda. A rohadás azért indul ki, mert leütik a pisztolyal a fényét és a benzin elkezdi kizabáálni a vasat, vagy pedig szimplán beül a kosz a gumitömítés és a vas közé esik eső süt a nap szépen begyógyul oda és valahéányszor megázik a kocsi az a sárosretek ott munkálkodik nekünk XD Tavasszal meg általában mikor elmegyek lemosatni a kocsit mindig jattolok nagynyomású előmosós srácnak hogy célozza be azt a jájékot, ugyanis azzal tökéletesen ki lehet onnan mosni a retket. Nekem 16 éves az astrám, de gyári idom soha nem volt még karosszériázva és még csak most kezdett rohadni. Remélem segítettem kicsit. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha van színkódja, és az évjáratot is tudod, márpedig miért ne tudnád, akkor nem lehet probléma.

Előző tulaj fújatta sárvédőt márkaszervizben, mégsem sikerült azonosra :D

Mondjuk még mindig szebb lesz, mint a vasrózsát nézni a tanksapka körül.

Link to comment
Megosztás:

Invictus. Amennyibe csere mellett döntesz tehát a tank oldali elemet cseréled érdemes az elemet úgy fényeztetni, hogy kb a tankajtó külső látható pereméig hátul rücsis festékkel lefújatod, vagy otthon lefújod, mert ezel igen jól meglehet fékezni a továbbiakban az onnan induló rohadást. Egyébként ez egy szimpla OPEL baj amit könnyen lehet orvosolni egyébként is ha szereted és vigyázol a kocsira. Elég bután letttek ott megoldva a dolgok a betöltő száj miatt és általában azemberek nem is figyelnek oda. A rohadás azért indul ki, mert leütik a pisztolyal a fényét és a benzin elkezdi kizabáálni a vasat, vagy pedig szimplán beül a kosz a gumitömítés és a vas közé esik eső süt a nap szépen begyógyul oda és valahéányszor megázik a kocsi az a sárosretek ott munkálkodik nekünk XD Tavasszal meg általában mikor elmegyek lemosatni a kocsit mindig jattolok nagynyomású előmosós srácnak hogy célozza be azt a jájékot, ugyanis azzal tökéletesen ki lehet onnan mosni a retket. Nekem 16 éves az astrám, de gyári idom soha nem volt még karosszériázva és még csak most kezdett rohadni. Remélem segítettem kicsit. :D

A sár és a retek majdnem teljes egészét a keréktől apja a tankbetöltő. Akárhányszor felnyúltam a kerékjáratba, tetemes mennyiségű sarat találtam. Szerintem a legfontosabb egy műanyag dobbetét, és akkor a sárproblémát kihúzhatod. Mosáskor pedig tényleg érdemes a nyílást is kiglancolni.

Link to comment
Megosztás:

Előző tulaj fújatta sárvédőt márkaszervizben, mégsem sikerült azonosra :D

Mondjuk még mindig szebb lesz, mint a vasrózsát nézni a tanksapka körül.

Akkor a szakszerviz fényezője sexuálta el! 95-be csak ez az árnyalat készült F astrához ebből a metál színből mármint kód alapján. Én már kétszer javítottam ilyen színt, mindkettő f astra volt, és nem volt színeltérés. sok múlik a színkeverésen...még több a koponyán aki keveri :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor a szakszerviz fényezője sexuálta el! 95-be csak ez az árnyalat készült F astrához ebből a metál színből mármint kód alapján. Én már kétszer javítottam ilyen színt, mindkettő f astra volt, és nem volt színeltérés. sok múlik a színkeverésen...még több a koponyán aki keveri :D

ahol nekünk festették, elsőre eltalálták, és tényleg jó volt, másodszorra nem sikerült annyira, és én látom az eltérést.

ugyan az a festő, ugyan azon színkód ugyan azon termék...

olyat mondott a festő, hogy még így is 3 árnyalat van... ez mennyire igaz nem tudom, csak az fura, hogy az ajtót csak megfujták, tehát nem telibe, de ott nem látszik... de két elem közt meg igen, lak miatt lenne?

Link to comment
Megosztás:

Akkor a szakszerviz fényezője sexuálta el! 95-be csak ez az árnyalat készült F astrához ebből a metál színből mármint kód alapján. Én már kétszer javítottam ilyen színt, mindkettő f astra volt, és nem volt színeltérés. sok múlik a színkeverésen...még több a koponyán aki keveri :D

Azt illik tudni, hogy évek múltán már nem igazán hasonlít a festék a gyári kódra, tehát ha gyári kódú

jól kevert festés kerül az autóra, akkor az látszani fog, el fog térni. Hiába pontos keverés.

Ezért szokták pl a tankajtót elkérni a keveréshez, nem a gyári kódot keverik ki, hanem az ajtó színéhez

keverik... ilyenkor nem látszik az eltérés :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt illik tudni, hogy évek múltán már nem igazán hasonlít a festék a gyári kódra, tehát ha gyári kódú

jól kevert festés kerül az autóra, akkor az látszani fog, el fog térni. Hiába pontos keverés.

Ezért szokták pl a tankajtót elkérni a keveréshez, nem a gyári kódot keverik ki, hanem az ajtó színéhez

keverik... ilyenkor nem látszik az eltérés :D

attol függően hol festik a kocsit :lol:

teteje oldala

Link to comment
Megosztás:

ahol nekünk festették, elsőre eltalálták, és tényleg jó volt, másodszorra nem sikerült annyira, és én látom az eltérést.

ugyan az a festő, ugyan azon színkód ugyan azon termék...

olyat mondott a festő, hogy még így is 3 árnyalat van... ez mennyire igaz nem tudom, csak az fura, hogy az ajtót csak megfujták, tehát nem telibe, de ott nem látszik... de két elem közt meg igen, lak miatt lenne?

A metál festékeknél nem mindegy a rétegvastagság sem... nem mindegy, hogy az aluminiumpigmentek hogyan terülnek el, és hogy térhálósodnak! Nagyon oda kell figyelni rá! Főleg a gyöngyházmetálnál.

Sokmindenen függ... vizbázis, vagy oldószeres, előbbit szárítani kell. Szóval nem zsiguli, amit az ember neulux-al lefestett a garázsba! Nem tudom, hogy a te autód milyen színű, és hogy hány árnyalata van, azt tudom, hogy DP@i-nek autójának csak egy árnyalata van, olyat már csináltam: Kód...színkártya, és kész! Előfordul, hogy a frissen festett elem fényesebb, de a szem úgy érzékeli, mintha a szín nem lenne jó...

Ha már lemattolt az évek folyamán, akkor visszek mintát(tankajtó) és az után keverünk színt!

Link to comment
Megosztás:

egyszer régebben még tudatlan koromban én is elkövettem ezt a hibát :D

gyári 474 festéket vettem az astrához egy ajtójavításhoz, és még örültem is magamnak,

hogy milyen ######ányos lesz majd ez a gyári festék...

felköptük, aztán jött a csodálkozás, mert úgy rikított az autó többi részétől az az ajtó,

hogy csak a vak szemét nem verte ki első ránézésre :lol:

úgyhogy jött a második kör, immár kevertetett festékkel :lol:

Link to comment
Megosztás:

A metál festékeknél nem mindegy a rétegvastagság sem... nem mindegy, hogy az aluminiumpigmentek hogyan terülnek el, és hogy térhálósodnak! Nagyon oda kell figyelni rá! Főleg a gyöngyházmetálnál.

Sokmindenen függ... vizbázis, vagy oldószeres, előbbit szárítani kell. Szóval nem zsiguli, amit az ember neulux-al lefestett a garázsba! Nem tudom, hogy a te autód milyen színű, és hogy hány árnyalata van, azt tudom, hogy DP@i-nek autójának csak egy árnyalata van, olyat már csináltam: Kód...színkártya, és kész! Előfordul, hogy a frissen festett elem fényesebb, de a szem úgy érzékeli, mintha a szín nem lenne jó...

Ha már lemattolt az évek folyamán, akkor visszek mintát(tankajtó) és az után keverünk színt!

te akkor autófényező vagy ?

Link to comment
Megosztás:

Azt illik tudni, hogy évek múltán már nem igazán hasonlít a festék a gyári kódra, tehát ha gyári kódú

jól kevert festés kerül az autóra, akkor az látszani fog, el fog térni. Hiába pontos keverés.

Ezért szokták pl a tankajtót elkérni a keveréshez, nem a gyári kódot keverik ki, hanem az ajtó színéhez

keverik... ilyenkor nem látszik az eltérés :lol:

Igen de attól még a lefestett elem fényes a többi meg matt...és ilyenkor már a szem érzékelhet szín eltérést. Én az szoktam csinálni, hogy pl festek egy elemet, akkor a melette lévő elemeket 3 féle polírpasztával, felpolírozom. Így nem olyan szembetűnő a javítás.

De ezt nem a fényezés topic-ba kéne írni?? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.