Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Kérdés a hackerekhez!

Lenne egy spéci majdnem zsír új toronymerevítő, eredetileg E Kadetthez való, bele lehetne ezt tenni az enyémébe? Asszem lenne haszna és értelme.

Link to comment
Megosztás:

Most jutott eszembe, hogy ott lehet a díszléc úgy van kialakítva, hogy az indexbúra bele van süllyesztve. Ez viszont nem lenne túl nyerő, ha nálam meg kilógna.

Na igen...ez igy mind szép és jó hogy meglehet oldani valahogy...de nagy meló lenne azért hogy jól is nézzen ki.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés a hackerekhez!

Lenne egy spéci majdnem zsír új toronymerevítő, eredetileg E Kadetthez való, bele lehetne ezt tenni az enyémébe? Asszem lenne haszna és értelme.

Hát nem tudom, hogy passzol-e, mondanám, hogy próbáld oda, de gondolom nincs kéznél, mert akkor nem kérdeznéd. :D Az biztos, hogy merevebbé teszi a kasztnit, de azt hallottam róla, hogy ha megtörik az egyik oldalt a futóműnél, viszi a másik felét is. Meg aztán nem tudom, hogy normál használatban nem elég-e a gyári merevség?

Link to comment
Megosztás:

Nincs bizony, elég messze kéne menni érte vagy várni rá míg a srác el nem hozza.

Na igen, nálam a normál használat abból adódik, hogy jó ha egy héten 1x kimozdul a garázsból és azt is legalább 40 km-re. Az alatt ritka, hogy kigurul bár néha (talán 2 hónapban 1x) előfordul.

Link to comment
Megosztás:

Nincs bizony, elég messze kéne menni érte vagy várni rá míg a srác el nem hozza.

Na igen, nálam a normál használat abból adódik, hogy jó ha egy héten 1x kimozdul a garázsból és azt is legalább 40 km-re. Az alatt ritka, hogy kigurul bár néha (talán 2 hónapban 1x) előfordul.

Akkor nem hiszem, hogy nagy szükség lenne rá. Amennyire én értek hozzá, arra jó, hogy kanyarban, vagy buckára hajtáskor a torony befele akar " dőlni" és ezt az erőt elossza a két oldalra. De ez lehet a hátránya is, ha akkora ütést kap, hogy szó szerint befele mozdul a torony, akkor viszi a másik felét is. Bár gondolom ha ekkora erők ébrednek, akkor ez a legkisebb gondod. De lehet rosszul gondolom. Majd jönnek a versenyző cartársak, és megmondják a frankót. :D

Link to comment
Megosztás:

hát akkor sztem felesleges vele kinlodni, és ha van esély hogy elhozza akkor várd meg :D

mondjuk nekem meg ilyen ifijú récerféléknek hasznos lenne, de nekem meg nincs semmi ilyesmi portéka.

am a törés esetén a másikoldal is megy, a régiekre igaz csak, meg amik túl erősek, az ujjabbak, na meg az aluból készültek törés esetén becsuklanak :lol:

de ez is szerencse kérdése... mert lehet inkább odébcsúszik az autó, mint elnyomja mind a kétoldalt...

legalábbis eddiggi tapasztalatom az volt, ha volt ilyen ütközés, akkor elhajtotta a gólyalábat is akár a másik autó, de akkor már csúszott is odébb, és a tornyot nem bántotta.

ha meg már bántotta, akkor annak mindegy volt, így is ugy is kapott a másikoldal is, mert vagy padba vagy fal vagy árok.

Link to comment
Megosztás:

az alu az törésnél sztem megadja magát szóval ilyen szempontból jó

de attol függ mennyiért, meg jó e bel, de a kadetnak sztema mocija volt olyan csak de a kasztni már nem

Természetesen ebben sem vagyok jártas, de én úgy tudom hogy az F Astra valójában a Kadett "ráncfelvarrása", lényegében csak a forma változott. Persze a méretek is változhattak, de lehetséges hogy sok minden passzol az egyikből a másikba. Főleg ilyen szerkezeti elemek mint a futómű alkatrészei. Hangsúlyozom, nem tudom, csak megjegyeztem. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, nézd meg, kb 5-6 mm lehet max, a merevítő azon a részen van akkora hely a csavaron?

http://kepfeltoltes.hu/090125/PC070090_www...ltoltes.hu_.jpg

Szerintem eléggé határeset.

Helló!

A képről jut eszembe, hogy van a kis leválasztód?

Nekem eszméletlenül gyűlik a lötty benne. Már ott tartok, hogy 1000 km alatt 3 deci víz! Emiatt meg is változtattam a konstrukciót, mert a vízbe lógott a szivacs alja. Képeket nem sokára közre adok.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

A képről jut eszembe, hogy van a kis leválasztód?

Nekem eszméletlenül gyűlik a lötty benne. Már ott tartok, hogy 1000 km alatt 3 deci víz! Emiatt meg is változtattam a konstrukciót, mert a vízbe lógott a szivacs alja. Képeket nem sokára közre adok.

Köszöni jól van , itt van egy régebbi kép, azóta már több van benne. Lehet most kiöntöm, mert megint hideget mondanak, és ez már fagyveszélyes mennyiség, és nem akarom fagyállóval, vagy ablakmosó hozzáadásával meghamisítani az eredményt. Csak az ürítés komplikált, de most nem építem át, inkább kiszívom fecskendővel a bevezető csonkon keresztül a trutyit. Remélem be tudom venni a kanyart a fecsire szerelt csővel. Ebként asszem a nyáron átépítem festékesdobozba, az bírja a fagy feszítő erejét, és abba tudok szerelni leeresztő csapot, és persze nem is törékeny. Persze arra kell szintjelző oldalra.

PC280125_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.