Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem a kesztyűtartó felől hallatszik nyikorgás, nem tudom mi lehet, lehet hogy vmi bentről mert minden szir-szar van benne. Mi is az a fémhenger ami összenyomható? :D

Nálam is volt ilyen, két dolog okozta a kesztyűtartónál: nyitott kesztyűtartónál, az ajtón rajta lévő két íves szár ütközője, ami az ajtó teljes kinyílását gátolja gyárilag egy kis szivacshoz érne hozzá, ez a kis szivacsdarab idővel leeseik/elkopik és ilyenkor a nyitott ajtónál műanyag ér a műanyaghoz. A másik nálam a kesztyűtartó alján lévő rögzítő volt (egy L alakban kiemelkedő műanyag, amibe a műszerfalpárnán kialakított fém csúszik bele), ezt (illetve inkább a párnán lévő fémet) néhányszor körbe kell tekerni szigszalaggal.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is volt ilyen, két dolog okozta a kesztyűtartónál: nyitott kesztyűtartónál, az ajtón rajta lévő két íves szár ütközője, ami az ajtó teljes kinyílását gátolja gyárilag egy kis szivacshoz érne hozzá, ez a kis szivacsdarab idővel leeseik/elkopik és ilyenkor a nyitott ajtónál műanyag ér a műanyaghoz. A másik nálam a kesztyűtartó alján lévő rögzítő volt (egy L alakban kiemelkedő műanyag, amibe a műszerfalpárnán kialakított fém csúszik bele), ezt (illetve inkább a párnán lévő fémet) néhányszor körbe kell tekerni szigszalaggal.

Kösz majd ráfigyelek. Igazából csak egy útszakaszon nyikorog, aztán mire hazaérek mindíg elfelejtem. :D

Link to comment
Megosztás:

Marhára idegesít egy kotyogás a bal első ajtóban, de csak akkor hallani, ha az ablak teljesen fent van. Gyengén rázós úton, vagy kis gázadásra, vagy gázelvételre folyton kotyog mint egy spárgán lógó acélgolyó egy bögrében. Az ablakot már 2 centire leengedve nem csinálja. Ajtó kétszer szétszedve, belső elszabadult kábelek rögzítve, mégis csinálja. Őrület! ;)

Mi a fene lehet? :D

Link to comment
Megosztás:

Marhára idegesít egy kotyogás a bal első ajtóban, de csak akkor hallani, ha az ablak teljesen fent van. Gyengén rázós úton, vagy kis gázadásra, vagy gázelvételre folyton kotyog mint egy spárgán lógó acélgolyó egy bögrében. Az ablakot már 2 centire leengedve nem csinálja. Ajtó kétszer szétszedve, belső elszabadult kábelek rögzítve, mégis csinálja. Őrület! :P

Mi a fene lehet? ;)

Nekem meg pont akkor zörög amikor le van engedve, a szélterelő elég szarul van felszerelve, a teljesen feltekert ablak szorítja be, amikor leengedem, meg kotyog mint az állat. :D Én megpróbálnám a helyedben levett kárpittal menni, hátha látsz vmit.

Link to comment
Megosztás:

Marhára idegesít egy kotyogás a bal első ajtóban, de csak akkor hallani, ha az ablak teljesen fent van. Gyengén rázós úton, vagy kis gázadásra, vagy gázelvételre folyton kotyog mint egy spárgán lógó acélgolyó egy bögrében. Az ablakot már 2 centire leengedve nem csinálja. Ajtó kétszer szétszedve, belső elszabadult kábelek rögzítve, mégis csinálja. Őrület! ;)

Mi a fene lehet? :D

Szedd le a kárpitot és úgy menj vele. Szerintem az ablak sínjének rögzítése nem lesz 100-as.

Link to comment
Megosztás:

Szedd le a kárpitot és úgy menj vele. Szerintem az ablak sínjének rögzítése nem lesz 100-as.

Sajna ez is megvolt már, sőt úgy, hogy a lakatosom is bent ült az anyósülésen, miközben én vezetés közben bal kézzel könyékig tapiztam mindent az ajtóban. Sajna csak a rögzítetlen kábelkorbácsot találtam, de annak rögzítése nem oldotta meg a problémát. Most így elég tanácstalan vagyok. Majd mégegyszer nekiugrok a vizsgálatnak, mert lehet, hogy olyan helyen zörög amit menet közben nem értem el. Az ablaksínre én is gondoltam már, csak nem érzékeltem hibát amikor próbáltam.

Link to comment
Megosztás:

Sajna ez is megvolt már, sőt úgy, hogy a lakatosom is bent ült az anyósülésen, miközben én vezetés közben bal kézzel könyékig tapiztam mindent az ajtóban. Sajna csak a rögzítetlen kábelkorbácsot találtam, de annak rögzítése nem oldotta meg a problémát. Most így elég tanácstalan vagyok. Majd mégegyszer nekiugrok a vizsgálatnak, mert lehet, hogy olyan helyen zörög amit menet közben nem értem el. Az ablaksínre én is gondoltam már, csak nem érzékeltem hibát amikor próbáltam.

Nem lehetséges hogy a zárszerkezet lötyög kicsit?...anno a Skodeszon volt ilyen bajom, nyitott ajtónál alig volt észrevehető, viszont amikor becsuktam az ajtót akkor ahogy elfordult-vagy "mittoménmiért"-mindig lötyögött, zörgött.

...de az is lehet hogy tök hülyeséget irtam :D

Link to comment
Megosztás:

Marhára idegesít egy kotyogás a bal első ajtóban, de csak akkor hallani, ha az ablak teljesen fent van. Gyengén rázós úton, vagy kis gázadásra, vagy gázelvételre folyton kotyog mint egy spárgán lógó acélgolyó egy bögrében. Az ablakot már 2 centire leengedve nem csinálja. Ajtó kétszer szétszedve, belső elszabadult kábelek rögzítve, mégis csinálja. Őrület! ;)

Mi a fene lehet? :D

..jaj, ezt figyelmen kivül hagytam...akkoj nemtok tippelni sem :P

Link to comment
Megosztás:

Nekem speciel a központi zár zörög a bal elsőben. Meg ha leengedem egy kicsit az ablakot, mondjuk 2 centit, akkor nyikorog mint a fene, aztán kézzel rásegítek az ablaknak lefele és akkor elmúlik a nyikorgás. Mondjuk ennél a műveletnél kb fél centit képes még az üveg lemenni...

Teljesen feltekert ablaknál meg ha egy kicsit nyeklik a kasztni, akkor is nyekereg a bal első :S

Másik problémám a bal elsőnél, hogy mikor becsukom, érezhető ellenállást érzékelek valamint hogy egy picit feljebb ugrik az ajtó. Kerestem már az ajtó körül, hogy hol súrlódhat össze az ajtó a kasztnival, de sehol sem találom :S Bár azt még nem próbáltam ki, pedig már akartam, hogy a nyitott ajtó megemelésekor mozdul-e felfele...

Link to comment
Megosztás:

Nekem speciel a központi zár zörög a bal elsőben. Meg ha leengedem egy kicsit az ablakot, mondjuk 2 centit, akkor nyikorog mint a fene, aztán kézzel rásegítek az ablaknak lefele és akkor elmúlik a nyikorgás. Mondjuk ennél a műveletnél kb fél centit képes még az üveg lemenni...

Teljesen feltekert ablaknál meg ha egy kicsit nyeklik a kasztni, akkor is nyekereg a bal első :S

Másik problémám a bal elsőnél, hogy mikor becsukom, érezhető ellenállást érzékelek valamint hogy egy picit feljebb ugrik az ajtó. Kerestem már az ajtó körül, hogy hol súrlódhat össze az ajtó a kasztnival, de sehol sem találom :S Bár azt még nem próbáltam ki, pedig már akartam, hogy a nyitott ajtó megemelésekor mozdul-e felfele...

Szerintem sokat támaszkodsz a nyitott ajtóra :P ;) Kicsit meg van szállva. Talán a zsanéroknál utána lehet állitani..ebben nem vagyok biztos, de kellene lennie ilyen lehetőségnek. :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sokat támaszkodsz a nyitott ajtóra :D ;) Kicsit meg van szállva. Talán a zsanéroknál utána lehet állitani..ebben nem vagyok biztos, de kellene lennie ilyen lehetőségnek. :D

off

inkább sokat könyöklök az ajtón menet közben 160-nál unott, támasztott fejjel. :P

/off

Megnézem majd.

Link to comment
Megosztás:

Sajna ez is megvolt már, sőt úgy, hogy a lakatosom is bent ült az anyósülésen, miközben én vezetés közben bal kézzel könyékig tapiztam mindent az ajtóban. Sajna csak a rögzítetlen kábelkorbácsot találtam, de annak rögzítése nem oldotta meg a problémát. Most így elég tanácstalan vagyok. Majd mégegyszer nekiugrok a vizsgálatnak, mert lehet, hogy olyan helyen zörög amit menet közben nem értem el. Az ablaksínre én is gondoltam már, csak nem érzékeltem hibát amikor próbáltam.

Ez egy olyan X-atka lehet mint a cimborám Pócvégenyében. Ott egy golyó, vagy csavar, gurulászott, a küszöbben előre-hátra. Már majdnem felszeleteltem a kocsit de ezt nem engedte a tulaj. Sosem teláltuk meg.

A leg érdekesebb, az volt, hogy nem volt állandó a jelenség, csak időnként, néha több hónap kihagyással jelentkezett, aztán ahogy jött el is tűnt.

Nem lehet az a zaj csökkentő bitumenes lemez lelazulva az ajtólemezről?

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet az a zaj csökkentő bitumenes lemez lelazulva az ajtólemezről?

Köszi az ötleteket Neked is meg mindenkinek aki próbált segíteni. Majd mégegyszer nekiugrok, és még alaposabban próbálom keresni a kotyogás okát. Egyébként bitumenes lemez nálam nincs (kellett volna lennie?) csak a páravédő fólia van ami különben is saját készítmény már, mert az eredeti az enyészeté lett.

Link to comment
Megosztás:

zsanéron nem lehet állítani sajna...

ha le van tekerve az ablak néha nekem is elkezd nyiszogni

jbboldali ajtóm nekem is olyan, ha kinyitom, akor kicsit lentebb esik, koppan is ..

a súrlódást azért nem látod, mert a zárszerkezetnél ér össze és ott emelődik meg

szerintem

Link to comment
Megosztás:

zsanéron nem lehet állítani sajna...

ha le van tekerve az ablak néha nekem is elkezd nyiszogni

jbboldali ajtóm nekem is olyan, ha kinyitom, akor kicsit lentebb esik, koppan is ..

a súrlódást azért nem látod, mert a zárszerkezetnél ér össze és ott emelődik meg

szerintem

Nekem már egyszer majdnem sikerült állitani rajta! Tolattam kifelé az udvarból azt a tükörból olyan furcsán állt a hátsó ajtó. Hátraszóltam.: gyerekek be van csukva az ajtó? Kiscsajnak több se kell, ajtó kibas@, majd kórusba.: beee vooolt csuuukvaaa! Másfél centire volt az ajtó éle a betonlábtól amikor besatuztam. :D

Link to comment
Megosztás:

A legegyszerűbb egy crova hajtószárral meg egy kalapáccsal kiigazítani belőle valamelyest utána pedig már szabad a választás célszerszámok tekintetében. :D ;)

Link to comment
Megosztás:

A legegyszerűbb egy crova hajtószárral meg egy kalapáccsal kiigazítani belőle valamelyest utána pedig már szabad a választás célszerszámok tekintetében. :D ;)

Én úgy próbáltam, hogy egy használaton kívüli 8-as villáskulcsot toltam rá a szárra a feje mögé, és azt próbáltam ütni, de nem jött be. Elég nehéz hozzáférni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem miután egy ügyes rönyós bezúzta (na jó, csak kicsit meghajtogatta) a jobb elsőmet egy szempillantás alatt lekaptunk az ajtót ezzel a technikával. :D

Link to comment
Megosztás:

Ilyen gondom nekem is van, vettem is ilyen csapokat hozzá, csak nem tudom kiszedni a benne levőket. Az egyiknek már félig leszakadt a feje, de kijönni egy mm-t se akart :D

Hali.

Nekem is volt ilyen gondom, amikor ki akartam ütni, leszakadt az a perem ami alá betettem a fogót.

Egy másik ilyen csappal ütöttem ki, de sajnos javitófesték is kellett utánna. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.