Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

nekem még sose kellett zárba jégoldó, csak a tankbetöltőhöz...

ha lefagy a szélvédőd, és van időd, akkor hideg, de téyleg hidegvizet kell ráönteni, az lefogja hozni szépen a jeget, és szép tiszta lesz a szélvédőd.

Oké most arra gondoltam hogy pl. kocsival megyek dolgozni, és reggelre befagy a szélvédő. Tehát mindíg tartsak magamnál egy vödör hideg vizet? :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Oké most arra gondoltam hogy pl. kocsival megyek dolgozni, és reggelre befagy a szélvédő. Tehát mindíg tartsak magamnál egy vödör hideg vizet? :D ;)

Nekem tök gagyi Mol-os jégkaparom van már évek óta, teljesen jó szolgálatot tett eddig.

Lehet én is beteszek a kocsiba egy vödröt. :P :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már a kutyáknál tartunk, télen még nem volt kocsim, van vmi tipp a téli jégkaparászásra? Jégoldó, kaparó, spakli, lapát, csákány? Kell zsebbe az a zárolajozó jégoldó, vagy elég előtte a zárba szilikon?

Mindenképpen a jégoldót ajánlom kaparó helyett.

Nekem megér plusz pár száz forintot,hogy ne legyen karcos a szélvédő és még gyorsabb is.

Kocsi beindít, ablak lefúj aztán el lehet indulni.

A többiek meg még mindíg kaparnak.

Csak kicsit néznének furcsán -10 fokban kifutok egy vödör vízzel, azt képen loccsantom a szélvédőt, na ettől majd leolvad! :D

Aztán vigyázzatok a ráloccsintással nehogy berobbanjon az üveg.

Link to comment
Megosztás:

nah pl ezért se kaparok én se...

ha igazán jeges,akkor összekarcolja a kaparó is mert rá kell nymni...

egy vödör víz nem kell :D és tényleg csak szép lassan kell önteni.

nekünk egyszer kint állt a kocsi és ráolvadt a hó, aztán meg ujra ráfagyott, így kb másfél centis jéglett rajta, na azt kaparhattam volna kaparóval.

4 liter víz és ugy lejött róla a jég hogy csak na

emelett a koszt is lehozta, és az épen eső hó olyan könnyen lejött rólamásnap, mert az már nem fagyott rá, és nem volt mibe megragadnia.

persze ez akkor jó ha nem sietsz mint ahogy ezt irtam.

Link to comment
Megosztás:

nah pl ezért se kaparok én se...

ha igazán jeges,akkor összekarcolja a kaparó is mert rá kell nymni...

egy vödör víz nem kell ;) és tényleg csak szép lassan kell önteni.

nekünk egyszer kint állt a kocsi és ráolvadt a hó, aztán meg ujra ráfagyott, így kb másfél centis jéglett rajta, na azt kaparhattam volna kaparóval.

4 liter víz és ugy lejött róla a jég hogy csak na

emelett a koszt is lehozta, és az épen eső hó olyan könnyen lejött rólamásnap, mert az már nem fagyott rá, és nem volt mibe megragadnia.

persze ez akkor jó ha nem sietsz mint ahogy ezt irtam.

Most láttam a tecsóban zárolajozót kis flakonban meg jégoldót kaparófejjel cirka 900 píz volt a kettő együtt. Majd kérek a Mikitől. Monhatnám úgy is.: mikulát báti hotta! :D

Link to comment
Megosztás:

Most láttam a tecsóban zárolajozót kis flakonban meg jégoldót kaparófejjel cirka 900 píz volt a kettő együtt. Majd kérek a Mikitől. Monhatnám úgy is.: mikulát báti hotta! :D

30 éve kaparok, és még sose karcoltam össze a szélvédőt. Nem zsilettel kell ám kaparni! ;) De egy jó jégoldó is sokat segít....

Link to comment
Megosztás:

30 éve kaparok, és még sose karcoltam össze a szélvédőt. Nem zsilettel kell ám kaparni! ;) De egy jó jégoldó is sokat segít....

Én meg vettem ilyen spray-t, amivel ha este befújom a szélvédőt, reggelre nem lesz ráfagyva a jég. Biztos működik is, de én általában akkor fújtam be, amikor este nem fagyott-nem esett, és reggelre tiszta fátyolos lett tőle az üveg. Amikor nem fújtam be akkor rohadt élet hogy tiszta jég volt az egész kocsi :P .

Vagy ez úgy működik, hogy az időjárást befolyásolja? :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Én meg vettem ilyen spray-t, amivel ha este befújom a szélvédőt, reggelre nem lesz ráfagyva a jég. Biztos működik is, de én általában akkor fújtam be, amikor este nem fagyott-nem esett, és reggelre tiszta fátyolos lett tőle az üveg. Amikor nem fújtam be akkor rohadt élet hogy tiszta jég volt az egész kocsi ;) .

Vagy ez úgy működik, hogy az időjárást befolyásolja? :D :D :P

Úgy! :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

én meg gariba állok, és kint meg ha mégis kint kell állnom, akkor egy pokróccal letakarom és ennyi :D

2 perc, mivel a pokróc állandóan ott a csomiban, elpakolni meg kicsit vizes marad mivan akkor?

megrázom, lejön szinte minden jég hó, max az esső nem jön ki belőle...

de kkor se kapirgálok negyedórát, meg milyen jó mikor hasítod le a jeget és pont az arcodba csapódik, haverommal jártam így ;)

Link to comment
Megosztás:

nah tegnap hátsó kerékjáratok, ma első ajtók.

kimostam, kiszárítottam, kiüregvédőztem, és lecseréltem a fóliát, a már korábban említett hang illetve hőszigetelős anyagra

eddigi tapasztalat:

folyik ahol csak tud az üregvédő :D

mélyebb a zene

valamivel kevesebb rezgés zaj jön az ajtókból, hngos zene mellett is

szóval asszem megérte

Link to comment
Megosztás:

nah tegnap hátsó kerékjáratok, ma első ajtók.

kimostam, kiszárítottam, kiüregvédőztem, és lecseréltem a fóliát, a már korábban említett hang illetve hőszigetelős anyagra

eddigi tapasztalat:

folyik ahol csak tud az üregvédő :D

mélyebb a zene

valamivel kevesebb rezgés zaj jön az ajtókból, hngos zene mellett is

szóval asszem megérte

Mi is volt az a korábban emlitett hőszigetelő anyag? Vastagsága?

Link to comment
Megosztás:

vastagsága, 2mm kb, de összenyomható.

ilyen radiátor mögé rakható szivacsos anyag ez ...

praktikerben vettük asszem.

valahol linkeltem is róla képet, de már rége volt...

egyik oldala ilyen szivacsos, másikoldalán pedig alufóliaféleség van

Olyat én is láttam de az vastagabb volt mint 2mm. Nem volt gond a patentek visszaugrasztásával?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.