Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Járt már valaki úgy, hogy állítás közben a kezében maradt a szélvédőre ragasztott visszapillantó tükör? Nem az üvegre ragasztás engedett el, azt le sem bírom szedni, a tükör tartóelem vált ketté. Fennmaradt egy fémes, és a tükrön egy műanyag felület. Úgy tűnik már volt ragasztva. Látszik a nyoma. Mit lehet tenni? Ragasztópisztoly, szilopolast, egyéb, vagy inkább operáltassam le az üvegről, és új tükör?

Amikor 3 éve vettem a kocsit, nekem már nem volt rajta belső tükör, hanem ugyanúgy le volt törve. A gyári tükör horror árban volt, ezért bementem a Bárdihoz és vettem (fúj) Fordra való utángyári tükröt. Annak volt saját öntapi ragasztója amit se szó, se beszéd (kellő zsírtalanítás után) rányomtam a szélvédőre úgy, hogy épp az eredeti felragasztott talp alá került. A tükör maga eltakarja a régi talpat, és azóta is kiválóan bámészkodhatok benne. Ja és az ára nagyon baráti 3200 HUF volt csak.

Link to comment
Megosztás:

Amikor 3 éve vettem a kocsit, nekem már nem volt rajta belső tükör, hanem ugyanúgy le volt törve. A gyári tükör horror árban volt, ezért bementem a Bárdihoz és vettem (fúj) Fordra való utángyári tükröt. Annak volt saját öntapi ragasztója amit se szó, se beszéd (kellő zsírtalanítás után) rányomtam a szélvédőre úgy, hogy épp az eredeti felragasztott talp alá került. A tükör maga eltakarja a régi talpat, és azóta is kiválóan bámészkodhatok benne. Ja és az ára nagyon baráti 3200 HUF volt csak.

Hát én meg vettem bontóban egy nagyon baba tükröt, csak épp akkor derült ki, hogy az enyém teljesen el volt gányolva, mert a tükör amit vettem ugyanaz, mint ami leesett, vagyis az újabb fajta nem csavaros, hanem csúszkás, csak épp a szélvédőn fenn maradt talp meg nem a hozzá való csúszka, de csavar abban sincs. Tehát azt le kellene venni, és feltenni helyette a bontóból származó most már helyes tappancsot. De szélvédőt cserélni ezért nem akarok, és nem is fogok. A 2 tappancs meg nekem nagyon nem tetszene... :rolleyes: Sajnos ilyen vagyok. Majd elmegyek holnap egy szélvédőshöz, hogy le tudja-e szedni szélvédő sérülés nélkül a régi tappancsot. Mondjuk ha ilyen kókány megoldással volt a tükör feltéve, ki tudja, milyen ragasztó van alatta... ;) Ha minden kötél szakad, akkor a szélvédőn lévő tappancs fémes részére felragasztom az új tükör tappancsát, így nem kell rizikózni a szélvédő sérüléssel, és a tükör is a gyári ontható megoldás lesz.

Van valakinek megbízható tippe, hogy milyen ragasztóval érdemes a 2 fémet ragasztani, ami nem enged majd el a nyári melegedésre, téli fagyra sem?

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek megbízható tippe, hogy milyen ragasztóval érdemes a 2 fémet ragasztani, ami nem enged majd el a nyári melegedésre, téli fagyra sem?

Loctite 270 - zöld színű létyó, nyomásra keményedik ki, erősebb lesz mint maga az anyag szakadáspontja, a másik olcsóbb alternatíva az F.B.S. azaz szilikonkaucsuk-ragasztó, én hengerfejet ragasztottam le vele hermetic helyett, hát le kellett vésni a következő levételnél...

Link to comment
Megosztás:

Csak gondoltam megmutatom miket fújtam még le a lökhárító sprayvel:

dupla_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Remélem sokáig ilyen szép feketék maradnak :rolleyes: . Most már csak az a gond, hogy azt a 2 csíkot a tetőn meg a kis tetőspoilert is le kéne fújni, mert azok is elég szürkék. Félmunkát meg nem szeretnék végezni.

Nehéz leszedni a tetőről azt a 2 csíkot? (nemtom mi a neve ;) )

Link to comment
Megosztás:

Én le nem szedném.

Maszkoló szalaggal nyomd körbe és mehet a festés.

Lehet hogy az lesz :rolleyes: . Bár mikor a hátsó lámpa alsó részét kimaszkoltam, ott maradt a ragacs a szalagról ;) . Azóta sem szedtem le, mert akkor lejönne a spray is amit ráfújtam. Lehet azt is újracsinálom, de most egy másik szalaggal.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy az lesz :rolleyes: . Bár mikor a hátsó lámpa alsó részét kimaszkoltam, ott maradt a ragacs a szalagról ;) . Azóta sem szedtem le, mert akkor lejönne a spray is amit ráfújtam. Lehet azt is újracsinálom, de most egy másik szalaggal.

Festékboltban vegyél papír maszkolót,az nem marad rajta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

5ajtós F Astra kilincse vajh passzol-e az én 3ajtós GSi-mbe? Méretre látszólag ua, kérdés hogy belül az ajtónyitó szerkezet meg a többi dolog ugyanaz-e... vahogy hogy össze lehet-e legózni egy 3ajtós kilincsből meg egy 5ajtós hátsókilincsből egy működőt...

Előre is kösz.

Üdv, Zsoltee

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

5ajtós F Astra kilincse vajh passzol-e az én 3ajtós GSi-mbe? Méretre látszólag ua, kérdés hogy belül az ajtónyitó szerkezet meg a többi dolog ugyanaz-e... vahogy hogy össze lehet-e legózni egy 3ajtós kilincsből meg egy 5ajtós hátsókilincsből egy működőt...

Előre is kösz.

Üdv, Zsoltee

Teljesen passzol, azért szokták a hátsókat előre rakni, hogy ne legyen rajta dugózár.

Link to comment
Megosztás:

Hát bizony nem most volt amikor január végén arról írtam, hogy hogyan borultam fel az Astra-val. A lényeg, hogy azóta az autó elkészült :rolleyes: A javítás különböző okok miatt sokáig tartott (április közepére lett kész), utána viszont mindig megázott mielőtt mosás után lefényképezhettem volna, piszkosan meg nem akartam. Nade most sikerült megúsznom:

Ilyen volt:

eleje, bal1, bal2, bal3, jobb1, jobb2, jobb3

Ilyen lett:

bal1, bal2, jobb1, jobb2

Ami jó az az, hogy úgy lett cserélve a tetőlemez és az oszlopborító, hogy az oszlop merevítése nem lett elvágva - így tehát kellően erős maradt. Ami nem jó az az, hogy azért nem vagyok 100%-ig megelégedve mindennel - a fényezés sem az igazi, meg még jópár dolog, de összességében azért talán nem lett rossz.

Azóta kapott új lengéscsillapítókat (gázos Sachs), új gumit, s majd a téli is új lesz. Így csere után durván érződik, hogy a hátsó telók mennyire nem voltak jók, az elsők ennyire azért nem voltak ki, de persze ott is jobb az új. Terveim szerint jó sokáig marad még az autó, s remélem ezentúl majd sikerül jobban vigyázni rá.

Link to comment
Megosztás:

Hát bizony nem most volt amikor január végén arról írtam, hogy hogyan borultam fel az Astra-val. A lényeg, hogy azóta az autó elkészült :rolleyes: A javítás különböző okok miatt sokáig tartott (április közepére lett kész), utána viszont mindig megázott mielőtt mosás után lefényképezhettem volna, piszkosan meg nem akartam. Nade most sikerült megúsznom:

Ilyen volt:

eleje, bal1, bal2, bal3, jobb1, jobb2, jobb3

Ilyen lett:

bal1, bal2, jobb1, jobb2

Ami jó az az, hogy úgy lett cserélve a tetőlemez és az oszlopborító, hogy az oszlop merevítése nem lett elvágva - így tehát kellően erős maradt. Ami nem jó az az, hogy azért nem vagyok 100%-ig megelégedve mindennel - a fényezés sem az igazi, meg még jópár dolog, de összességében azért talán nem lett rossz.

Azóta kapott új lengéscsillapítókat (gázos Sachs), új gumit, s majd a téli is új lesz. Így csere után durván érződik, hogy a hátsó telók mennyire nem voltak jók, az elsők ennyire azért nem voltak ki, de persze ott is jobb az új. Terveim szerint jó sokáig marad még az autó, s remélem ezentúl majd sikerül jobban vigyázni rá.

GRATULA!

Egy valamire kiváncsi lettem volna.

A tekintetedre,amikor az első próba kör után kiszálltál belőle!

Engem Udi látott akkor,azt mondta,hogy már ezért megérte csinálni! ;)

Link to comment
Megosztás:

Annak én is örültem, hogy sikerült valamelyest helyrehozni a hibámat: jó érzés volt, hogy újra úgy gurul, hogy autónak is néz ki - ugyebár én a baleset után haza is mentem vele, mivel akkor még nem fájt semmim. Igazából esőben iszonyat lassan vettem a kanyarokat az elején - a gumi akkor volt zsír új, s a telók akkor nem is voltak cserélve, s az igazság az, hogy esőben azóta is lightosabban megyek. Szárazon azóta már - ésszel persze - de mentem bátrabban is - na az jó érzés volt :rolleyes:

GRATULA!

Egy valamire kiváncsi lettem volna.

A tekintetedre,amikor az első próba kör után kiszálltál belőle!

Engem Udi látott akkor,azt mondta,hogy már ezért megérte csinálni! ;)

Link to comment
Megosztás:

Annak én is örültem, hogy sikerült valamelyest helyrehozni a hibámat: jó érzés volt, hogy újra úgy gurul, hogy autónak is néz ki - ugyebár én a baleset után haza is mentem vele, mivel akkor még nem fájt semmim. Igazából esőben iszonyat lassan vettem a kanyarokat az elején - a gumi akkor volt zsír új, s a telók akkor nem is voltak cserélve, s az igazság az, hogy esőben azóta is lightosabban megyek. Szárazon azóta már - ésszel persze - de mentem bátrabban is - na az jó érzés volt :rolleyes:

Nekem nem kell magyaráznod!

Engem esőben trafáltak el,én is óvatosabb vagyok,pedig én álltam egy helyben.

Link to comment
Megosztás:

Biztosan le tudja szedni.

Azt mondta, nem tudja garantálni. Bár lehet, hogy csak boltot akart csinálni magának egy szélvédőcseréhez. :rolleyes: Mindenesetre kitaláltam jobbat ráragasztottam a régi tappancsra a másikat epoxi gyúrma ragasztóval. Eddig elég jól bevált, bírja a meleget és kőkeményen tartja a 2 fémet egymáson. Le is kopogom...

Link to comment
Megosztás:

Nehéz leszedni a tetőről azt a 2 csíkot? (nemtom mi a neve :rolleyes: )

Nem, én szedtem le, mert alatta kellett szigetelnem. Érdemes is időnként alánézni. Tele van alatta trutyival, és lehet, hogy neked is lesz beázós hely. Egy trükkje van, kívülről kell megemelni (nem a tető közepe felől!), pont fordítva, mint ahogy kényelmesen adná magát. Ha belülről húzog meg, akkor törni fog a patent. (Egyébként lehet kapni, ha mégis törne). Szóval kis lapos csavarhúzóval a patentoknál (a csúszkák körül vannak) óvatosan megemelni, és ki is pattan. A fényezésre vigyázz a csavarhúzóval.

Link to comment
Megosztás:

Nem, én szedtem le, mert alatta kellett szigetelnem. Érdemes is időnként alánézni. Tele van alatta trutyival, és lehet, hogy neked is lesz beázós hely. Egy trükkje van, kívülről kell megemelni (nem a tető közepe felől!), pont fordítva, mint ahogy kényelmesen adná magát. Ha belülről húzog meg, akkor törni fog a patent. (Egyébként lehet kapni, ha mégis törne). Szóval kis lapos csavarhúzóval a patentoknál (a csúszkák körül vannak) óvatosan megemelni, és ki is pattan. A fényezésre vigyázz a csavarhúzóval.

Köszönöm a részletes leírást! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is beázott eddig egy helyen, végre rájöttem hol:) Az ablaktörlő alatt a vizelvezető nem a két rés közé volt bedugva, hanem alá, aztán a szellőzőbe befolyt a viz :S

Viszont akadt egy kis problémám most. A fényszóró kapcsoló/index kar behalt, mert tompított helyett fényszóró megy, és csak akkor van tompított ha hátrahúzom az indexkart, ha előretolom akkor is fényszóró marad:( Most voltam kocsi vill. szerelőnél, asszonta a karon belül a bigyó romlott el.

Hol érdemes ilyet beszerezni? bontóban? vagy van még újonnan valahol ilyen?

A kipufogó is eltört amúgy a hátsó dob előtt, mindjárt csinálják azt is, az is 10ropi. meg viszem fékolaj cserére, hátsó fékpofacserére, meg új gyertyákat is tetetek bele. sok pénzemet elviszi most:(

Link to comment
Megosztás:

Hát asszem 1-2hétig nem fog kelleni, ugyanis belémjöttek.

Megyek a főúton, amit ráadásul stop táblák védenek, erre jobbról nem belém jönnek? Nem hiszem el, hogy nehéz körbenézni egy stop táblás kereszteződésnél..

Úgyhogy mehet szervizbe. Pedig pont most lett kész az új kipufogó, cserélték az egészet, raktak rá sport dobot meg minden.

Szerintetek mekkora a kár? Jobb oldalt 2/3-nál előre kapott el, elég dúrván, első ajtó nyithatatlan, sőt, még a kesztűtartót se tudtam becsukni, de az nem azért mert az ajtó bejött volna, szerintem a lögéshullámtól. Aztán jobb hátsó ajtó is csere, az első sárvédő is totál kámpec, index is, a váltót csak 3/4/5-ösbe lehet tenni a többi elszállt. Ez mitől lehet? A váltó pedig bal oldalon van. fura:S

Isten szeret engem...

Amúgy egy 10e km-es pözsó 307-es jött belém, hát az dúrván kinyúlt, az egész eleje roncs, hűtőviz is elfolyt meg nagyon csúnya lett... mázlija hogy bérautó volt és nem az övé...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.