Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

de az ragasztva van, nem? próbáltam leszedni, de gondoltam nem erőltetem, mert nem jön le egy könnyen

bepaszírozni??? le kell venni a külső gumikédert és a keretet az ajtóról az ablak körül, és akkor nem kell passzírozni.

bár már jópár éve szedtem ki az enyém, nem emlékszem pontosan, de nem volt nagy probléma. :D

Link to comment
Megosztás:

közelebbi élmények (tavalyról) az omegámmal vannak, azon semmi nem volt ragasztva, könnyen lehetett bontani, csak meg kellett indítani. :D

De nem emlékszem, hogy az astrán lett volna valami ragasztva az ajtón :D

tényleg nem volt ragasztva, csak nagyon be volt paszírozva. viszont visszatenni nehezebb volt, rá kellett kalapácsolni (persze finoman :P ) mert egy hajlítható lemez fogja.

köszi a segítséget!

amúgy most jöttem rá mennyire xarok ezek az ablakok, néztem hogy lötyög miután berakom, persze csak picit, aztán megnéztem a többit és az is lötyög ennyire:/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy az ajtókárpitok alatti nylon fóliát aki már cserélte (az enyém sajnos cafatokban lóg/részben így jött le) mivel érdemes ragasztani? Gondoltam veszek a barkácsáruházban valami masszívabb fóliát, kiszabom, és felragasztom. Arra gondoltam, vagy vékony siloplast csíkot húzok, és arra simítom, vagy valami pálma ragasztót mindkét rétegre, és utána szárazon össze. Viszont egyik se tűnik túl jól bonthatónak, de egy sima ragasztószalaggal nem akarom feltenni, mert akkor meg a víz fog esetleg beszivárogni. Szóval mi a tuti jó megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Valaki röviden el tudja mondani hogy működik a kasztni húzatás?

Értem ezalatt hogy Mennyi idő? Tényleg több nap a húzatás?

Ismerős koccant.

Orra betört, meg "megvakult" a kocsi :P

És állítólag a bal eleje elment kicsit.Ezért húzni kell.Csak azt furcsáljuk hogy a kasztnis azt mondja több nap kell a húzatásnak :D És nem igazán értem miért :D

A huzatásnál egy hidraulikus kart erősítenek a kasztnira és alul,az alváznál megfogják,legrögzítik a kasztnit.

Aztán szép lassan huzzák a helyére,mérési pontokon mérik,hogy helyén van-e.

Nekem kellett a bal elejét,alul semmi nem látszik belőle,nincs pofanyommal teli az alja.

Egy napig rángatták a padon.

Link to comment
Megosztás:

nekem parketta alá való lépészajelnyelő habfólia (2-3mm vastag) lett az omiba, kétoldalas szalaggal :D

nagyon jó lett tőle a hifi hangzása :D

Hmmm, én is gondolkozom "hangszigetelésen", csak elriasztott eddig a spec. szigetelő anyagok horrorisztikus ára. Csak az ajtó és a kárpit közé raktad fel a habszivacsot, vagy az ajtón belülre a külső lemezt is szigetelted vele?

Link to comment
Megosztás:

Hmmm, én is gondolkozom "hangszigetelésen", csak elriasztott eddig a spec. szigetelő anyagok horrorisztikus ára. Csak az ajtó és a kárpit közé raktad fel a habszivacsot, vagy az ajtón belülre a külső lemezt is szigetelted vele?

Csak a fólia helyére. Nem került sokba, 3m anyag elég hozzá bőven :D

Link to comment
Megosztás:

Na hello Emberek!

Hogy tudom kicserélni a jobbos indexbúrát, ki kell ahhoz venni a lámpát? Nekiálltam, de mindjárt meg is akadtam, mert a törött búra mellett a lámpa foglalata is kicsit arrébb csúszott, igaz az csak pár mm-t. Szóval hogyan tovább? -mármint a nézésen kívül...

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Na hello Emberek!

Hogy tudom kicserélni a jobbos indexbúrát, ki kell ahhoz venni a lámpát? Nekiálltam, de mindjárt meg is akadtam, mert a törött búra mellett a lámpa foglalata is kicsit arrébb csúszott, igaz az csak pár mm-t. Szóval hogyan tovább? -mármint a nézésen kívül...

Köszi!

Nem kell kivenni. 1 csavar fogja, azt is elég csak meglazítani, és már ki is jön az index :D .

Link to comment
Megosztás:

Na hello Emberek!

Hogy tudom kicserélni a jobbos indexbúrát, ki kell ahhoz venni a lámpát? Nekiálltam, de mindjárt meg is akadtam, mert a törött búra mellett a lámpa foglalata is kicsit arrébb csúszott, igaz az csak pár mm-t. Szóval hogyan tovább? -mármint a nézésen kívül...

Köszi!

Ha felülről benézel az index és a lámpa közé,meglátod a csavart.Azt tekerd ki és kijön előre az index.

Link to comment
Megosztás:

Köszi skacok! Ment -volna- mint a karikacsapás... Ippen nem megy be az új, a benyomódott sárvédő pont az útját állja :D . Hétfőn viszem karosszériáshoz, elemcsere után majd berakja. De szép is lett vóna ha elsőre összejön... :D

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van valakinek ötlete arra hogyan lehetne a külső műanyag elemeket újra csillogó feketévé varázsolni? A lökhárítók nem színrefújt részére és a hátsó spoilerre gondolok elsősorban. 12 év alatt a Nap már halványszürkére szívta a műanyagokat. A szilikon sprayvel már próbálkoztam, de a hatása csak kb 1-2 hétig tart. :D Tudtok tartós megoldást? :D

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van valakinek ötlete arra hogyan lehetne a külső műanyag elemeket újra csillogó feketévé varázsolni? A lökhárítók nem színrefújt részére és a hátsó spoilerre gondolok elsősorban. 12 év alatt a Nap már halványszürkére szívta a műanyagokat. A szilikon sprayvel már próbálkoztam, de a hatása csak kb 1-2 hétig tart. :D Tudtok tartós megoldást? :D

köszi

Tartósan csak fényezéssel, spec. rá való festékkel lehet megoldani.

Bármilyen ápoló (szilikon, paszta) ideiglenes, mivel a műanyag már elöregedett és magába szívja az anyagot..... :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van valakinek ötlete arra hogyan lehetne a külső műanyag elemeket újra csillogó feketévé varázsolni? A lökhárítók nem színrefújt részére és a hátsó spoilerre gondolok elsősorban. 12 év alatt a Nap már halványszürkére szívta a műanyagokat. A szilikon sprayvel már próbálkoztam, de a hatása csak kb 1-2 hétig tart. :P Tudtok tartós megoldást? :D

köszi

Én javasolom a Motip bumper spray-t. Nagyon szép fekete lesz, de a tartósságáról nem tudok még nyilatkozni (ám mivel festék, remélem tartós lesz):D . Szerintem ki lehet maszkolni a színrefújt részt ha ügyes vagy ;) .

Itt vannak képek a hozzászólásomban, nézd meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van valakinek ötlete arra hogyan lehetne a külső műanyag elemeket újra csillogó feketévé varázsolni? A lökhárítók nem színrefújt részére és a hátsó spoilerre gondolok elsősorban. 12 év alatt a Nap már halványszürkére szívta a műanyagokat. A szilikon sprayvel már próbálkoztam, de a hatása csak kb 1-2 hétig tart. :D Tudtok tartós megoldást? :D

köszi

Műanyag lökhárítókat javító szakitól kaptam az ötletet: fekete Bagarol cipőpaszta! Nálam is elég sokáig eltartott és nagyon olcsó!

Link to comment
Megosztás:

Nagy áruházakban lehet kapni fekete műanyagápolót. Pont olyan, mint egy cipőpaszta, egy kis műanyag tubus a végén szivaccsal. Nem túl drága. Mivel paszta, előbb-utóbb az eső, mosóvíz lemossa, de azért elég tartós. Pár hónapig szép marad. Egy próbát megér.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.