Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

A technológia egyébként már megvan. Azt hiszem valamilyen mercibe már raktak olyan üveget, amit gombnyomásra be lehet sötétíteni. Biztos jó olcsó. B)

Sokkal egyszerűbb és hétköznapibb megoldás is létezik: pl a szemüvegemen van olyan réteg ami az UV hatására besötétül. Ez kiválló lenne arra, hogy este ne zavarjon a fólia, de amikor süt a nap mint az állat akkor megvéd. Gondolom a fólia sötétedés mértéke a gyártásnál szabályozható mert pl a szemüvegem full fekete lesz és ha bemegyek a napfényről egy épületbe akkor semmit sem látok :lol B)

Link to comment
Megosztás:

Sokkal egyszerűbb és hétköznapibb megoldás is létezik: pl a szemüvegemen van olyan réteg ami az UV hatására besötétül. Ez kiválló lenne arra, hogy este ne zavarjon a fólia, de amikor süt a nap mint az állat akkor megvéd. Gondolom a fólia sötétedés mértéke a gyártásnál szabályozható mert pl a szemüvegem full fekete lesz és ha bemegyek a napfényről egy épületbe akkor semmit sem látok :lol B)

Jó ötlet. Viszont ez tényleg elég egyszerű, vajon miért nem csinálják? B)

Robbanjunk be a piacra vele. :D

Link to comment
Megosztás:

Mert nem örökéletű B) . No meg ha alagútba hajtasz... B) .

Semmi nem örökéletű.

Nincs ilyen szemüvegem, mennyi idő míg újra kivilágosodik? Egyébként szélvédőre úgyse tennénk hátra meg mehet akármi, oldalra pedig biztos nem annyira zavaró, főleg ha be van rendesen szabályozva a sötétedés mértéke.

Link to comment
Megosztás:

Semmi nem örökéletű.

Nincs ilyen szemüvegem, mennyi idő míg újra kivilágosodik? Egyébként szélvédőre úgyse tennénk hátra meg mehet akármi, oldalra pedig biztos nem annyira zavaró, főleg ha be van rendesen szabályozva a sötétedés mértéke.

Akkor gondolj bele mennyibe kerülne ekkora felületre, ha egy ilyen lencsepár kb. 20-30000Ft B) . És tudtommal max. 1-2 ezer váltást bír ki ( javítsatok ki ha tévedek B) ) .

Link to comment
Megosztás:

Semmi nem örökéletű.

Nincs ilyen szemüvegem, mennyi idő míg újra kivilágosodik? Egyébként szélvédőre úgyse tennénk hátra meg mehet akármi, oldalra pedig biztos nem annyira zavaró, főleg ha be van rendesen szabályozva a sötétedés mértéke.

A kivilágosodás eltart egy darabig....pár perc...ami néha sokkal hosszabnak érződik, mert állsz és nem látsz semmit B) Egyébként a szemüveg "ezen" oldaláról (szinte) semmit nem veszel észre csak tudod, hogy 2 fekete lyuk van a szemed előtt

Link to comment
Megosztás:

Akkor gondolj bele mennyibe kerülne ekkora felületre, ha egy ilyen lencsepár kb. 20-30000Ft B) . És tudtommal max. 1-2 ezer váltást bír ki ( javítsatok ki ha tévedek B) ) .

Te szemész vagy? Vagy szemüvegekkel foglalkozol? Mert a pontos árat nemtudom, de nekem abban a 20-25-30e ft felárban benne volt több minden (pl. könnyítés, karcálló réteg, sötétítés, stb)

Link to comment
Megosztás:

Te szemész vagy? Vagy szemüvegekkel foglalkozol? Mert a pontos árat nemtudom, de nekem abban a 20-25-30e ft felárban benne volt több minden (pl. könnyítés, karcálló réteg, sötétítés, stb)

Nem, nem vagyok B) . De oda is írtam, hogy javítsatok ki, ha tévedek :D . Tesóm barátnőjének van ilyen, neki 80-ba fájt kompletten kerettel együtt. Én is megnéztem, mennyi lenne nekem egy ilyen, de mikor mondták hogy csak a lencse huszonvalahány ezer, akkor letettem róla... Ennyi B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.