Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Ha már a mocitetőnél tartunk, hogy lehet kicserélni az ablakmosó fúvókákat? Ahogy néztem, belülről nem lehet hozzáférni, valahogy felülről kell kifeszegetni?

Két kampós retesz van a két oldalán a fúvókának, azokat kell hátulról benyomni pici csavarhúzóval,

hogy ki lehessen szedni. Elég nőgyógyász meló :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is kicsit előrébb van sztem a kelleténél, a szélvédő alatti műanyag és a mocitető közé befér az ujjam (lecsukott állapotban), a Caravannál meg talán 2mm ha van köztük. Rian, egyébként Te honnan írsz?

Ha már a mocitetőnél tartunk, hogy lehet kicserélni az ablakmosó fúvókákat? Ahogy néztem, belülről nem lehet hozzáférni, valahogy felülről kell kifeszegetni?

Budapestről írok, amúgy Lanti: azért photoshopos az első rendszám, mert épp nézegettem, hogy érdemes -e rá új rendszámot vásárolni, a régi egy picit kopott már. Meg ugye törött volt, a rendszám is sérült. Szerintem szebb az eu-s:)

Link to comment
Megosztás:

Ez kicsit off, de tudsz erről valamit? Okmányirodák nem tudtak még választ adni, hogy mennyibe kerül a váltás, vagyis az EU-sítás, mert még senki nem kért ilyet tőlük. Szerinted mennyi plusz költséget jelent?

Pontos adatokat nem tudok, de itt a forumon nem olyan rég ki lett tárgyalva a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Ez kicsit off, de tudsz erről valamit? Okmányirodák nem tudtak még választ adni, hogy mennyibe kerül a váltás, vagyis az EU-sítás, mert még senki nem kért ilyet tőlük. Szerinted mennyi plusz költséget jelent?

Nem vagyok benne biztos, de az EU-s rendszámhoz a szélvédőre való hologramos matricát is meg kell venni. Ha meg szélvédőt cseréltetsz amin már rajta van akkor ismét... :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok benne biztos, de az EU-s rendszámhoz a szélvédőre való hologramos matricát is meg kell venni. Ha meg szélvédőt cseréltetsz amin már rajta van akkor ismét... :sowwy:

Cseréltettem szélvédőt a múlt héten...Ott hoztak egy olyan autót amin már volt olyan matrica,és gond nélkül átrakták az új szélvédőre :lol: :lol: ...Az viszont valószínű hogy elöször azt is ki kell fizetni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is kicsit előrébb van sztem a kelleténél, a szélvédő alatti műanyag és a mocitető közé befér az ujjam (lecsukott állapotban), a Caravannál meg talán 2mm ha van köztük. Rian, egyébként Te honnan írsz?

Ha már a mocitetőnél tartunk, hogy lehet kicserélni az ablakmosó fúvókákat? Ahogy néztem, belülről nem lehet hozzáférni, valahogy felülről kell kifeszegetni?

1.Lehet a mocitetőn állítani,de az kétemberes meló.

2.Belülről kell kiszedni,egy csőrős fogó kell hozzá,zseblámpa és kitudod majd szedni.Két pöcök van,összenyomod a fogóval és erőből tolni kell kifelé.

Link to comment
Megosztás:

Hülye lesz a kérdés, de ezen mit kellene látni? Számomra úgy néz ki, mint egy sima régi lökös. Vagy feketéről ennyire kifakult? Ha igen, mennyi idő alatt kezdett foltosodni a festés?

Azért linkeltem be a képet, hogy látni lehessen, hogy a fekete szín nem tartott örökké. Tavaly nyáron kentem át feketére, szép is volt, de mostanra már szürke. Igaz van még a flaskában, majd ha ráérek átkenem megint. (Motip Bumper Black)

Link to comment
Megosztás:

Azért linkeltem be a képet, hogy látni lehessen, hogy a fekete szín nem tartott örökké. Tavaly nyáron kentem át feketére, szép is volt, de mostanra már szürke. Igaz van még a flaskában, majd ha ráérek átkenem megint. (Motip Bumper Black)

Bocs, de folytatom a hülye kérdések sorát. :sowwy: Az általad használ spray nem lökhárító ápoló volt? Eléggé furcsa, hogy egy év alatt ennyire felszívódik a festék, bár a mai világban...

Link to comment
Megosztás:

Azért linkeltem be a képet, hogy látni lehessen, hogy a fekete szín nem tartott örökké. Tavaly nyáron kentem át feketére, szép is volt, de mostanra már szürke. Igaz van még a flaskában, majd ha ráérek átkenem megint. (Motip Bumper Black)

Hát ez szuper :sowwy: . Azt hittem,többet bír azért.

Link to comment
Megosztás:

Valaki leírhatná, hogy mit jelentenek ezek a rövidítések, GL, GLS, GSI... vagyis hogy hivatalosan mik léteznek, és mit takarnak ezek, milyen extrákat. Imádom az opelem, de tökre nem értek hozzá :sowwy:

Üdv!

(szerk.: át akartam tenni a csevegésbe, mert azért mégsem kasznis téma, bocs mindenkinek)

Link to comment
Megosztás:

Hát ez szuper :sowwy: . Azt hittem,többet bír azért.

Az enyém nem spray hanem kenőcs. Mivel Szitamanó írta, hogy Motip Bamper Black-et használt, és az enyém is az, azért tettem fel a képet. Valójában nem festék, hanem ápoló. Kezdetben gyönyörű volt, aztán a sok mosás után elszürkült. Fájdalomdíjként van még bőven a flaskában és kenhetem újra. Igaz eltartott kb 3-4 hónapig amíg elfogadható feketének látszott.

Bocsánat!!!! Ez mausernek szólt!

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat!!!! Ez mausernek szólt!

Semmi gond! Na,akkor van még remény,a festék csak többet fog bírni. De ha nem,akkor sem nagy dolog újrafújni,most már legalább tudom,hol vannak a rögzítési pontok a lökhárítón.

Az a GL,GLS kérdés engem is érdekelne :lol: . Ha valaki tudja,megoszthatná velünk a tudományát :sowwy: .

Link to comment
Megosztás:

Segítséget szeretnék kérni a hátsó sárvédőbetét beszereléséhez!

mert a müanyagon kb 3 csavarnak a helye van meg ami a hátsó lökösbe megy bele azzal nincs is gond csak a hátsó ajtó felőli részén is van egy lyuk de a lemezbe nincs meg a csavarnak a helye.

esetleg képekkel valaki tudna segíteni??????? :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Segítséget szeretnék kérni a hátsó sárvédőbetét beszereléséhez!

mert a müanyagon kb 3 csavarnak a helye van meg ami a hátsó lökösbe megy bele azzal nincs is gond csak a hátsó ajtó felőli részén is van egy lyuk de a lemezbe nincs meg a csavarnak a helye.

esetleg képekkel valaki tudna segíteni??????? :sowwy:

Hali,

Fúrni kell 1-et.

Link to comment
Megosztás:

Nyugodtan kifúrhatja. Csak utánna ne felejtse el lekezelni.

Nekem így van megcsinálva mint a képen.

Szerintem egy csavar mindenképpen kell,mert amugy szinte semmi nem tartja.

dobbetet.jpg

dobbetet2.jpg

Elnézést a tulajtól,de nem jut eszembe,hogy kinek a képei.(innen van a fórumról)

totya-23

Azért nincs lyuk a lemezen,mert nem gyári alkatrész!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.