Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

ma kicsit unatkoztam a sztrájk miatt eredménye:

leszedtem a horgot, eléggé elszomorodtam, a csatlakozó 3 csavarja csere, sőtt maga a csatlakozó is hamarosan csere, mert a benne lévő csavarok el vannak rohadva, és egyik kábel szigetelése is meg van sérülve, és elég rendesen el van oxdálódva, szóval egy az egyben cserélni kellesz :D

a horog, illetve az egész szerkezet, elég rozsdás állapotban volt, hegedültem rajta vagy két órát flexel, aztán rozsda oldó átalakító, de az se sokat ért :S

http://kepfeltoltes.hu/view/080407/IM00602...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/080407/IM00603...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

valami R el kezdődő, és utána talán valami szám van :S

nemtom pontosan bocsi

de eddig egyik se hozta be a hozzá fűzött rményeket

mindegyikre az van írva, hogy kenegetni kell addig folyamatosan, amig a fémtiszta felöletet nem látni... kétórás flexelés után, és ujabb kétórás kenegetés után volt még rozsdréteg sajnos...

rem pár évig kibirja majd

Link to comment
Megosztás:

valami R el kezdődő, és utána talán valami szám van :S

nemtom pontosan bocsi

de eddig egyik se hozta be a hozzá fűzött rményeket

mindegyikre az van írva, hogy kenegetni kell addig folyamatosan, amig a fémtiszta felöletet nem látni... kétórás flexelés után, és ujabb kétórás kenegetés után volt még rozsdréteg sajnos...

rem pár évig kibirja majd

RO55

Neked hogy van rögzítve belül csomagtartóban a 4 csavar?

Link to comment
Megosztás:

Hello! Olyan kérdésem van, hogy a bal oldali B oszlopon el van szakadva a gumiperem /kb. 10centi hosszan/ -aminek nekicsukódik az ajtó-, ezt milyen úton-módon lehet cserélni? És érdemes ilyet bontóban szerezni,vagy inkább boltit vegyek? Köszönöm, Hy!

Link to comment
Megosztás:

Nekem a nyikorgásra is jó volt a wd40 :D

Hétvégén végigfújtam wd40-nel az ülés minden olyan pontját, ahol fémfelületek érintkeznek (még a rugók beakasztási pontjait is), ennek eredménye képpen nem nyikorog többé. Kiváncsi vagyok meddig fog tartani ez az állapot, remélem egy jó fél évet azért kibír.

(A nyikorgás-elhárításnak persze vannak árnyoldalai is: most már hallani a karosszéria hangjait a kanyarban.:D)

Link to comment
Megosztás:

Én kipróbáltam a lökhárító festéket a hátsón. Nagyon baba lett :D . A héten lefújom az elsőt is,ha lesz időm,és ha nem lesz megint akkora szél :D . Szerintem a fél flakon festéket a levegőbe meg a kezemre pazaroltam :lol: . Amúgy az első nekem is sérült,megpróbálom helyretenni hőlégfúvó segítségével,ha úgy nem megy,akkor üvegszálas gittel. Utána fújás,és zsír új lesz kinézetre :D .

Szerintem megérte szenvedni vele,nekem tecc :D :régen és most.

Még a kilincsek hátravannak.

(szerk.)

Link to comment
Megosztás:

nagyon jo lett! mi ennek a festéknek a neve?

Motip Bumperspray (black), 400ml, 2500Ft, Tesco. Volt olyan flakon is,amelyiken pont egy piros Astra képe van,de az nem tűnt feketének,inkább sötétszürkének. Ezen egy S emblémás 4-es Golf eleje van,ez tuti fekete. Ha szélvédett helyen csinálod,1 flakon elég lehet 2 rétegben a 2 lökösre.

Link to comment
Megosztás:

Motip Bumperspray (black), 400ml, 2500Ft, Tesco. Volt olyan flakon is,amelyiken pont egy piros Astra képe van,de az nem tűnt feketének,inkább sötétszürkének. Ezen egy S emblémás 4-es Golf eleje van,ez tuti fekete. Ha szélvédett helyen csinálod,1 flakon elég lehet 2 rétegben a 2 lökösre.

Tavaly én is fújtam ugyanilyet a lökhárítóimra, szép is volt egy darabig. Most ilyen:

http://kepfeltoltes.hu/080411/RIMG2050_www...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Mi történt vele? Bementél valami alá? :D

Szépen rendberaktátok :D

Link to comment
Megosztás:

Az első tulaj (nő) bele ment éjszaka egy álló út szélén parkoló kamion pótkocsibba. Nekem eladta 150-ért törött állapotban, egy ismerős meg ingyen kipofozta, lefújta stb. A dísztárcsa is lerepült, igen :D Azért eléggé megviselte a kocsi elejét. Például nem értem miért lóg elöl a motortető egy picit ki (mintha túl hosszú lenne, vagy ez azért van így mert utángyártott?)

Mindenesetre leszedtem az üléshuzatokat is, és belül egy vadi újnak tűnő kocsit kaptam :D Azért kivül is egész jó lett.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem megérte szenvedni vele,nekem tecc :D :

http://kepfeltoltes.hu/080413/R_gi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/080413/_j_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Még a kilincsek hátravannak.

király lett:) Lehet én is bevonom ilyen festékkel. Bár én egy vadi új lökhárítón is gondolkodtam, szerintem nem drága, de ha a festék tartós, akkor király. Hasonlít a kocsink:) Csak az oldalsó védőléc hiányzik az enyémről, fényezés után nem tettem vissza.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

...Például nem értem miért lóg elöl a motortető egy picit ki (mintha túl hosszú lenne, vagy ez azért van így mert utángyártott?)...

Nekem is kicsit előrébb van sztem a kelleténél, a szélvédő alatti műanyag és a mocitető közé befér az ujjam (lecsukott állapotban), a Caravannál meg talán 2mm ha van köztük. Rian, egyébként Te honnan írsz?

Ha már a mocitetőnél tartunk, hogy lehet kicserélni az ablakmosó fúvókákat? Ahogy néztem, belülről nem lehet hozzáférni, valahogy felülről kell kifeszegetni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.