Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Hello!

Mivel az ülés formája nagyon hasonló a gyárihoz, ezért oldaltartásban kb. ugyan az lehet, mint a régi gyári ülések, de azokkal nincs tapasztalatom, mert már a Gt üléssel vettem a kocsit. Az ülés fő előnye számomra a kényelme. A bp-i dugóknak hála anno többször voltam kénytelen eltölteni a kocsiban egyhuzamban 4-5 órát (a rekord Vp. - Aszód táv megtételénél 6:50 volt:o ) és egyáltalán nem fájdult meg a derekam, valamint késztetést sem éreztem, hogy kiszálljak nyújtózkodni. A '94 utáni Astra ülésekben két órát is alig bírok ki, mert a derekam sajogni kezd. A GSi ülések a Gt ülése után leginkább a fapadhoz hasonlítanak, de miután az ember beletörik egészen kényelmesek lesznek és simán kibírható benne két-három óra. Az ültetés után viszont kellettek a GSi ülések, mert egyszerűen néha szinte kicsúsztam a Gt-ből.

Szóval: Vectra A Gt ülés: a legkényelmesebb autóülés amit eddig próbáltam (pedig jópárat volt már szerencsém), de az enyémnek nem volt jobb oldaltartása, mint egy '94 utáni sima Astra ülésnek, mondjuk ebben szerepet játszhat az is, hogy az előző tulaj kihasználta széltében az ülést. :D

GSi ülés: Ha ültetsz, vagy szeretsz gyorsan kanyarodni ez kell neked. Egész jó az oldaltartása.

Egyéb dolgok: A Gt ülést érzetre jóval lentebb lehet engedni a GSi-nél. Ez nagyon furcsa nekem, a GSi-ben így kicsit magasan ülök sajnos. A GSi ülések általában dönthetőek, ez jól tudni jönni bármelyik autóban. Emellett vékonyabb is a háttámla, ergo tágasabb hátul a lábtér. A kiszállás viszont mókás tud lenni belőle az első időkben, mert még egy szétült Gt üléséből simán kicsusszansz, addig a GSi üléseknél lendületet kell venni. Ennek az az oka, hogy a GSi ülései tisztességen merevítve vannak vassal az oldal és a combtámaszolnál, még az én Gt ülésemben szinte csak a nagyon tömör szivacs van ott.

u.i.: Gt ülésem egyébként eladó, de akár kölcsön is adhatom egy próba elejéig.:D

Hali.

Köszi a választ.

Én azt hittem hogy GT ülés hasonlóan jól tart mint a GSI ülés.

Akkor GSI ülés kell nekem azt már próbáltam.

Faca.

Csak nem tetszik ez a döntögetö funkciója, ami a 3 ajtós kivitel miatt ugye benne van.

Igen a gyári ülés nagyon kaka, nem is tudom jól beállitani, és kényelmetlen is, és az oldartartása a nullával egyenlö.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Köszi a választ.

Én azt hittem hogy GT ülés hasonlóan jól tart mint a GSI ülés.

Akkor GSI ülés kell nekem azt már próbáltam.

Faca.

Csak nem tetszik ez a döntögetö funkciója, ami a 3 ajtós kivitel miatt ugye benne van.

Igen a gyári ülés nagyon kaka, nem is tudom jól beállitani, és kényelmetlen is, és az oldartartása a nullával egyenlö.

Azért ha teheted próbálj ki egy Gt ülést, mert az enyém látókörét tényleg szélesítette az előző tulaj.:D A lehajthatóságtól pedig ne félj, észre sem venni és eszméletlen praktikus tud lenni akár már egy gyerekülés berakásánál is. (Vagy amikor a sáros tappancsú lurkót kell belerakni az ülésbe simán előredöntöd a vezetőülést és nem sározza össze ki- és beszálláskor.)

Link to comment
Megosztás:

lassan beáll a joidő, egy mocitérmosogatást megejtek szerintem lassan én is

meg a matfekete műanyagokat esetleg lefestegetem színre, mert azon naon meglétszik minden, még a vízcsepp is odaszárad és foltot hagy, és elég nehéz megtörölni szépre... :D

csak előtte kartertömítés alol fent stb :D

Link to comment
Megosztás:

lassan beáll a joidő, egy mocitérmosogatást megejtek szerintem lassan én is

meg a matfekete műanyagokat esetleg lefestegetem színre, mert azon naon meglétszik minden, még a vízcsepp is odaszárad és foltot hagy, és elég nehéz megtörölni szépre... :D

csak előtte kartertömítés alol fent stb :D

Hogy ilyen tiszta legyen? :D

Patyolattiszta, de nem csillog mint Johnnyé. Szomorú is vagyok. :D

34112934.jpg

34112950.jpg

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán nem rossz, sőt. Hogy sikerült így letisztítani?

Miota megvan, ilyen. :D

Én csak fent tartom az állapotot. Brigéciol a benzinkutnál, fél liter spricnis flakonboll mindenhova. Negyed ora pihi, aztán sterimob, ami belefér. Aztán beül, kulcs elfordit, motor beindul, és hajrá. Na ezt csinálja meg ilyen bártam egy benzines. :D

Link to comment
Megosztás:

Miota megvan, ilyen. :D

Én csak fent tartom az állapotot. Brigéciol a benzinkutnál, fél liter spricnis flakonboll mindenhova. Negyed ora pihi, aztán sterimob, ami belefér. Aztán beül, kulcs elfordit, motor beindul, és hajrá. Na ezt csinálja meg ilyen bártam egy benzines. :D

Én simán megcsinálom. :D Persze gondosan elkerülöm az elosztót, generátort. Az odafigyelés, lezacskózás ellenére is utánna lehet néha (az esetek 5-10 %-ban) kifújkálni az elosztót, pipákat stb. :D

Link to comment
Megosztás:

... Na ezt csinálja meg ilyen bártam egy benzines. :D

egy hondás ismerősöm bármikor megteszi. :D Még karbis a gépe, de abból dupla. :D

Na de kasztni. Asszem tartozom még ide egy díszlécragasztás eredményével a gyúrható epoxirúddal(pattex). Na azt ma fogom elvégezni, mert az időjárás és a szabadidő nem akart összejönni, hogy alkalmas legyen.

Link to comment
Megosztás:

Na de kasztni. Asszem tartozom még ide egy díszlécragasztás eredményével a gyúrható epoxirúddal(pattex). Na azt ma fogom elvégezni, mert az időjárás és a szabadidő nem akart összejönni, hogy alkalmas legyen.

Na akkor a lényeg, hogy ezzel ragasztottam, és mivel ez a domború(belül homorú) műanyag díszlécem van fém lemezzel, a kettő közé raktam be most 2 helyen. Majdnem 50%-ban el volt már válva a lemeztől.

Most ez úgy néz ki, hogy igen erősen megfogta.

A gyúrás közben meg a kezem kifehéredett, akárcsak a ragacs, ahogy kell. :D

Sima szappanos vízzel le lehet mosni utána a kézről.

Remélem tartós lesz, és a ragacsból még megmaradt a 60%-a.

Link to comment
Megosztás:

Hello!!

Nem tudja valaki véletlen hogy mi a neve annak a cuccnak ami felfelé nyitja ki az ajtót, és hogy hol lehet ilyet szerezni???

Valakinek nincs olyan ismerőse aki tud olcsóbban vagy használtan esetleg???

A teleszkópok? :D

Vagy amik olyan Lamborghini módjára nyitják? LSD (Lambo Style Doors). Amennyire én tudom nem túl olcsók, amik meg azok, azok nem túl jók.

Link to comment
Megosztás:

Ma amikor raktam fel a nyári kerekeket, találtam két csatit a tank elejére kötözve nem csatlakoznak sehova. Nem tudjátok mi lehet ez?

A kicsi fent, és a vastag kábel végén az a nagy csati, a rugó alatt.

http://img0.tar.hu/tivadar68/size2/34124476.jpg

Szerintem az önmegsemmisítő vezetékei lehetnek, úgyhogy csak óvatosan. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.