Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

ráncfelvarrás utáni lámpát és rácsot fel tudok szerelni?

lökös már kopott, törött, szóval nem gond, ha vágni kell

Én kipróbáltam a lökhárító festéket a hátsón. Nagyon baba lett :D . A héten lefújom az elsőt is,ha lesz időm,és ha nem lesz megint akkora szél :D . Szerintem a fél flakon festéket a levegőbe meg a kezemre pazaroltam :D . Amúgy az első nekem is sérült,megpróbálom helyretenni hőlégfúvó segítségével,ha úgy nem megy,akkor üvegszálas gittel. Utána fújás,és zsír új lesz kinézetre :D .

Link to comment
Megosztás:

márka, típus, kiszerelés, ár?

Motip Bumperspray (black), 400ml, 2500Ft, Tesco. Volt olyan flakon is,amelyiken pont egy piros Astra képe van,de az nem tűnt feketének,inkább sötétszürkének. Ezen egy S emblémás ( :D ) 4-es Golf eleje van,ez tuti fekete. Ha szélvédett helyen csinálod,1 flakon elég 2 rétegben a 2 lökösre.

Link to comment
Megosztás:

Motip Bumperspray (black), 400ml, 2500Ft, Tesco. Volt olyan flakon is,amelyiken pont egy piros Astra képe van,de az nem tűnt feketének,inkább sötétszürkének. Ezen egy S emblémás ( :D ) 4-es Golf eleje van,ez tuti fekete. Ha szélvédett helyen csinálod,1 flakon elég 2 rétegben a 2 lökösre.

mióta van rajta? nem kopik?

előtte lekezelted valamivel a felületet vagy csak lemostad?

Link to comment
Megosztás:

Motip Bumperspray (black), 400ml, 2500Ft, Tesco. Volt olyan flakon is,amelyiken pont egy piros Astra képe van,de az nem tűnt feketének,inkább sötétszürkének. Ezen egy S emblémás ( :D ) 4-es Golf eleje van,ez tuti fekete. Ha szélvédett helyen csinálod,1 flakon elég 2 rétegben a 2 lökösre.

Ménem az autó színére fújtad akkor már? :D

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Biztos van pár ember köztetek,aki már javíttatta a karosszériát (küszöböt,íveket,vagy egyebet). Ezek a javítások mennyit bírnak? Tudom,attól függ,hogy csinálják meg,de úgy körülbelül mire számíthatok,ha rászánom magam és nem a legolcsóbb helyre viszem? Kinek mennyi időre volt elég a beavatkozás?

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Biztos van pár ember köztetek,aki már javíttatta a karosszériát (küszöböt,íveket,vagy egyebet). Ezek a javítások mennyit bírnak? Tudom,attól függ,hogy csinálják meg,de úgy körülbelül mire számíthatok,ha rászánom magam és nem a legolcsóbb helyre viszem? Kinek mennyi időre volt elég a beavatkozás?

Sztem minden azon múlik, hogyan van a kész elem felületkezelve. Ha kellő gonddal és jó anyaggal meg hozzáértéssel csinálják, örökös is lehet.

Link to comment
Megosztás:

örökös semmi se lehet

ha eccer maga a gyári se az, még a német se :D

Nem vagyok benne biztos, hogy a gyárban a létező legjobb felületkezelést alkalmazták, ott elsődleges a költséghatékonyság, nameg nem 15 évre tervezték őket sztem. Tudok olyat, aki miután a BMW-jén az első sárvédőket cserélni kellett, vett új utángyárit, felrakták, megigazították, majd miután minden passzolt, levették, lepucolták fémtisztára, aztán elvitte horganyoztatni. Ezután kívülről festették, belülről kapott még rücsis alvázvédőt, meg valami műanyag betétet. Az sztem tovább marad meg, mint az autó maga.

Link to comment
Megosztás:

bmwben gyárilag van horgyanyozva elég régen, utcso kétkörös is már igy volt :D

de ez az ismid egy nagyon pedáns csóka lehet, és rá is ér meg stb, de én még ilyet sehol se hallottam, hogy ennyire sajnos, de tény, hogy ez igy neki amig meg nem sérül, addig nagyon tartós lesz, de ha jolemlékszem, galvánkorrózió miatt felgyorsul a rozsdásodás, ha nem kezelik időben, de ha műanyag betétje is van, akkor az örök.. nekünk se sok baja van az elsőknek, a gyári betét miatt :D

persze köszübnél a probléma fokozottabb, mivel ott hegeszteni is kell... igy a horgany elmegy a búsba..

Link to comment
Megosztás:

Akkor ha lehet,inkább megcsináltatom mégis. Nekem Murphy kell. Ez lett a neve. Ne kérdezzétek miért :D .

Egy észrevétel: minél többet szöszmötölsz, barkácsolgatsz rajta, annál jobban megszereted, ragaszkodsz hozzá. Kiismered, és később már rögtön tudni fogod, mi a baja, mihez nyúlj. Egy dolgot tudomásul kell venni: ezek az autók 15 év körüliek, ennyi idősen már óhatatlan, hogy legyenek cserélendő alkatrészeik, kisebb karosszériahibáik. Ráadásul nem tudhatod, az előző tulaj mennyit törődött vele (hacsak nem ismered), és az elhanyagolt dolgok ilyenkor ütnek vissza. Én pl. felfedeztem, hogy a bal hátsó sárvédőm belülről kifelé rozsdásodik, alul ahol a lökössel találkozik a lámpa alatt már ki is lyukadt. Ráadásul a kerék felett a perem alsó részén egy hosszanti repedés látható, alatta fehér dologgal: az előző tulaj valszeg gittel javította a rozsdásodó ívet. Úgyhogy most valószínűleg egy bal hátsó sárvédőív- és a lámpa alatti ún. alsó sarokelem csere előtt állok, hacsak rá nem tudom venni a karosszériást, hogy lemezből vágjon egy csíkot az alsó perem helyett, és csak azt cserélje ki, mert máshol végülis nem rozsdás :D De ezért még nem akarom eladni, sőt... :D Utána kap műanyag dobbetéteket hátra.

A Caravan még cifrább, annak a jobb hátsó része a tankbetöltőnél cserés lesz, de belül van egy félkör alakú fémlemez a betöltő csöve körül, valami merevítő asszem, na az van még porrá rohadva, arra meg valami olyat mondott a karosszériás, hogy egy hátsó negyedet kéne venni egy másik autóból :D

Link to comment
Megosztás:

Egy észrevétel: minél többet szöszmötölsz, barkácsolgatsz rajta, annál jobban megszereted, ragaszkodsz hozzá. Kiismered, és később már rögtön tudni fogod, mi a baja, mihez nyúlj. Egy dolgot tudomásul kell venni: ezek az autók 15 év körüliek, ennyi idősen már óhatatlan, hogy legyenek cserélendő alkatrészeik, kisebb karosszériahibáik. Ráadásul nem tudhatod, az előző tulaj mennyit törődött vele (hacsak nem ismered), és az elhanyagolt dolgok ilyenkor ütnek vissza.

Ez szóról szóra így van!!! :D :D

És ha már belekezdtem,végig is viszem,kerül amibe kerül! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.