Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mi a nyavaja található a hátsó lökhárító alatt jobb oldalt beleágyazva a karosszériába? Valamiféle négyzet alakú "szűrőnek" néz ki, lamellás filc vagy papír csíkok vannak keresztbe egymás felett egy műanyag keretben, de fogalmam nincs mi a funkciója és mivel van az odarögzítve? C16NZ 92'

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék, hogy mi a nyavaja található a hátsó lökhárító alatt jobb oldalt beleágyazva a karosszériába? Valamiféle négyzet alakú "szűrőnek" néz ki, lamellás filc vagy papír csíkok vannak keresztbe egymás felett egy műanyag keretben, de fogalmam nincs mi a funkciója és mivel van az odarögzítve? C16NZ 92'

Szerintem utastér szellőztetés. Valószínű vagy ragasztva vagy bepattintva van, bár én soha nem próbáltam leszedni.

Link to comment
Megosztás:

Hehe,most fedeztem fel,hogy a központi bezárja a tanknyílást is :D . Vagyis csak zárná,mert le van törve az ajtóról valami fülecske,amibe beakadna a retesz :D . Mikor megvettem egyből vettem rá egy zárható tanksapkát,nem is gondoltam,hogy ez ilyet is tud(na). Most is csak azért vettem észre,mert kiszereltem a hátsó lámpákat (pedig nem először),és nem tudtam,mi az a doboz,aztán elkezdtem keresni a funkcióját. Lehet,hogy még veszek egy hozzávaló ajtót egyszer...

Link to comment
Megosztás:

Hehe,most fedeztem fel,hogy a központi bezárja a tanknyílást is :D . Vagyis csak zárná,mert le van törve az ajtóról valami fülecske,amibe beakadna a retesz :D . Mikor megvettem egyből vettem rá egy zárható tanksapkát,nem is gondoltam,hogy ez ilyet is tud(na). Most is csak azért vettem észre,mert kiszereltem a hátsó lámpákat (pedig nem először),és nem tudtam,mi az a doboz,aztán elkezdtem keresni a funkcióját. Lehet,hogy még veszek egy hozzávaló ajtót egyszer...

Pontosan ez van nálam is, megvan a zár, de a karika le van törve a tankajtóról.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan ez van nálam is, megvan a zár, de a karika le van törve a tankajtóról.

Idén meg kell csináltatnom a kerékív+tanknyílás környékét,akkor vajon megmarad ez a zár? Vagy csak egy lyukat kell majd fúrni neki? Vagy esetleg a javítólemezben már ott a lyuk gyárilag? Mert nem szeretném kivetetni :D .

Link to comment
Megosztás:

Idén meg kell csináltatnom a kerékív+tanknyílás környékét,akkor vajon megmarad ez a zár? Vagy csak egy lyukat kell majd fúrni neki? Vagy esetleg a javítólemezben már ott a lyuk gyárilag? Mert nem szeretném kivetetni :D .

Ki kell szedni. :D

Egyrészt zárható a tanksapka is, másrészt aki akarja úgyis kitöri azt a műanyagot rosszabb esetben egy csavarhúzóval és akkor még a fényezés is ugrik, harmadrészt többet fogyaszt az autó minden nyitásánál zárásnál, negyedrészt potenciális hibaforrás (az öregebb vezetékek kitöredeznek, letestelnek és megbolondítják az egész központit). Ez a kontra. És a súlyfelesleget nem is írtam. :D Tud valaki pro-t? :D

Link to comment
Megosztás:

Hehe,most fedeztem fel,hogy a központi bezárja a tanknyílást is :D . Vagyis csak zárná,mert le van törve az ajtóról valami fülecske,amibe beakadna a retesz :D . Mikor megvettem egyből vettem rá egy zárható tanksapkát,nem is gondoltam,hogy ez ilyet is tud(na). Most is csak azért vettem észre,mert kiszereltem a hátsó lámpákat (pedig nem először),és nem tudtam,mi az a doboz,aztán elkezdtem keresni a funkcióját. Lehet,hogy még veszek egy hozzávaló ajtót egyszer...

Eddig szinte az összes autón amit néztem-láttam le volt törve :D

Anno kérdezte, müanyagos meg tudja javítani.. nem tom mennyiért.. nem volt kedvem kiszedni az ajtót.. aóta is úgy van..(évek óta)

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mi a nyavaja található a hátsó lökhárító alatt jobb oldalt beleágyazva a karosszériába? Valamiféle négyzet alakú "szűrőnek" néz ki, lamellás filc vagy papír csíkok vannak keresztbe egymás felett egy műanyag keretben, de fogalmam nincs mi a funkciója és mivel van az odarögzítve? C16NZ 92'

33964210.jpg

Erre gondoltál? Bár nekem nincs ott semmi szivacs.. hacsak nem belül.. ott még nem néztem.. :D

Link to comment
Megosztás:

eccer egy gyerek leragasztgatta ezeket, mert nem tudta mi ez, és mikor becsapta az ajtót, ugy vissza ba...ta mintha fém a fémnek csapódott volna :D

másik gyereknek meg elhagyódott a gumi onnét, és ugy bekavarta a port, hogy csak na.

szóval jo dolog hagyátok ugy ahogy van :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mi a nyavaja található a hátsó lökhárító alatt jobb oldalt beleágyazva a karosszériába? Valamiféle négyzet alakú "szűrőnek" néz ki, lamellás filc vagy papír csíkok vannak keresztbe egymás felett egy műanyag keretben, de fogalmam nincs mi a funkciója és mivel van az odarögzítve? C16NZ 92'

Ahogy Tápi mondja,utastér szellőzést ezt biztosítja,a szivacs pedig a keletkezett párát issza fel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.