Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem az van, ######a. Nem áll el.

Középen egy csavarral tudod majd odafogatni, szélein meg ilyen pattintós basz.

Köszi! hétvégén ránézek az enyémre igazítható-e, lehet csak normálisan fel kéne rakni... :) Olyan, mintha nem lenne az egyik ilyen fül bepattanva a hátsó részen, de nem is nagyon tudtam feljebb húzni így.

Hátha nem fagy hétvégén oda a kezem... :)

Link to comment
Megosztás:

Milyen ez a Klokkerholm?

A jelenlegi jobb oldalon eláll a sárvédőnél, nem tudom igazítható-e pl. hőlégfúvóval.

Hogy vannak ezek gyárilag rögzítve?

Köszönöm!

én hőlégfuvoztam, mert kicsit nem teccet, de lehet azért mert, én a leffencs és a lökös közé fogattam

meg egy kicsit a peremnél is megigazitottam

ja meg kicsit faragtam a lefencsnél meg hátul felül kivül, ahol a lökös a kocsiszekrényhez ér

http://taylor.hu/astra/dobbetet/

Link to comment
Megosztás:

Helo emberek!

Valakinek van róla tudomása, hogy bontón kívül hol a búbánatba lehet kapni tankajtót astrához? :)

Merthogy a bontókban sincs, egyből azt viszik...

Fene se gondolta volna. :)

Vizság átmegy a verda tankajtó nélkül? :)

köszi. :)

Vaterán mindig látok. Meg racing-bazar pl, ezeket nézd át.

Amúgy tuti átmegy, hiszen tanksapka van rajta :)

Link to comment
Megosztás:

Helo emberek!

Valakinek van róla tudomása, hogy bontón kívül hol a búbánatba lehet kapni tankajtót astrához? :)

Merthogy a bontókban sincs, egyből azt viszik...

Fene se gondolta volna. :)

Vizság átmegy a verda tankajtó nélkül? :)

köszi. :)

Nalam...milyen kell?
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Most látom, már írni se tudok... :)

Hajaj de kéne, hogy tudjuk nyélbe ütni? :)

Pár bontót hívtam, de nem volt neki, vagy horror áron.

Leginkább fehér kéne, az mindegy, hogy milyen kasznihoz kellene? Szóval sedan, vagy kombi, stb...

Kösz előre is. :)

Bpn személyesen átvehető. Igazából a caravanéba bele van írva h CAR, de ugyan úgy passzol a többibe is... :D Fehérem nincsen, a többit meg majd meg kell nézni.

Hiéna. :D

Bak, de kpufftartó! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Futómű problémák miatt le kellet szednem a hátsó hidat,hogy szilentet tudjak cserélni.Gondoltam az lehet a hiba és akkor vettem észre ,hogy a felső rugótányér rommá van rohadva.Mozgott is rendesen,nem tudom,de talán ez is közrejátszott,hogy kóválygott az úton.Lehet ilyen javítódarabot venni vagy érdemesebb meghegeszteni.Sikerült lefúrnom a ponthegesztéseket és nagyjából megmaradt a formája.Lehet szépen újragyártom.Nem örülök a látványnak,plusz feladat,de ha már lent van a híd megcsinálok mindent.

Másnál is jelentkezett már ilyen rohadás?

Akartam képet feltenni,de nem tudom ,hogy lehet.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Futómű problémák miatt le kellet szednem a hátsó hidat,hogy szilentet tudjak cserélni.Gondoltam az lehet a hiba és akkor vettem észre ,hogy a felső rugótányér rommá van rohadva.Mozgott is rendesen,nem tudom,de talán ez is közrejátszott,hogy kóválygott az úton.Lehet ilyen javítódarabot venni vagy érdemesebb meghegeszteni.Sikerült lefúrnom a ponthegesztéseket és nagyjából megmaradt a formája.Lehet szépen újragyártom.Nem örülök a látványnak,plusz feladat,de ha már lent van a híd megcsinálok mindent.

Másnál is jelentkezett már ilyen rohadás?

Akartam képet feltenni,de nem tudom ,hogy lehet.

Előfordul nem is ritkán, csak nehezen venni észre. Én előszőr a kukába dobtam a régieket, de mivel se a lángnák se az unixnál nem volt polcon hazajöttem , kiszedtem őket és rájöttem hogy nem is olyan carok. :D

976413-20130330-wrUVei.jpg

976416-20130330-DELpYD.jpg

976415-20130330-QUdaFz.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Futómű problémák miatt le kellet szednem a hátsó hidat,hogy szilentet tudjak cserélni.Gondoltam az lehet a hiba és akkor vettem észre ,hogy a felső rugótányér rommá van rohadva.Mozgott is rendesen,nem tudom,de talán ez is közrejátszott,hogy kóválygott az úton.Lehet ilyen javítódarabot venni vagy érdemesebb meghegeszteni.Sikerült lefúrnom a ponthegesztéseket és nagyjából megmaradt a formája.Lehet szépen újragyártom.Nem örülök a látványnak,plusz feladat,de ha már lent van a híd megcsinálok mindent.

Másnál is jelentkezett már ilyen rohadás?

Akartam képet feltenni,de nem tudom ,hogy lehet.

Itt lehet nézelődni ,https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20930000-lemez-aruk/20930404-karosszeriavaz-alkatreszei/?kereso_modell=47&kereso_m

Link to comment
Megosztás:

Igazából a felső szokott rohadni, és vmiért ez nem szokott polcon lenni. Rendelni tudták volna 10ezer/db.

Üdv!

Ahogy nézem nem nagyon árulnak sehol,úgyhogy marad a javítás.Van erősebb lemezem,abból újragyártom,és akkor legalább erősebb is lesz.A nyúlványon is van egy luk,ahogy a te képeden is látni,de azt is befoltozom.Nem értem ,hogy ez a rész mitől tud így kirohadni,mikor körbe meg minden lemez ép.A másik oldalon nem látszik még semmi,de ha már lent a híd,akkor azt is lefúrom és megerősítem.Lehet fél év múlva az is szétrepedne.Le akarom fújni az alját a hiányos alvázvédelem miatt,meg kap egy alapos üregvédelmet is.Utána már nem lenne jó megint hegesztgetni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ahogy nézem nem nagyon árulnak sehol,úgyhogy marad a javítás.Van erősebb lemezem,abból újragyártom,és akkor legalább erősebb is lesz.A nyúlványon is van egy luk,ahogy a te képeden is látni,de azt is befoltozom.Nem értem ,hogy ez a rész mitől tud így kirohadni,mikor körbe meg minden lemez ép.A másik oldalon nem látszik még semmi,de ha már lent a híd,akkor azt is lefúrom és megerősítem.Lehet fél év múlva az is szétrepedne.Le akarom fújni az alját a hiányos alvázvédelem miatt,meg kap egy alapos üregvédelmet is.Utána már nem lenne jó megint hegesztgetni.

Igazából a peremet meghagytam meg a középső "csöcs" alakú részt ahova a gumi megy. A többihez meg úgy rémlik 4-es lemezt tettem. A közdarab ami van caravanon az megy 80X80-as zártszelvény szelet egy füllel. Felcsapja ide a kerék a sarat a vizet és szépen rohad. Ha kész akkor érdemes dobbetétet tenni bele.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Futómű problémák miatt le kellet szednem a hátsó hidat,hogy szilentet tudjak cserélni.Gondoltam az lehet a hiba és akkor vettem észre ,hogy a felső rugótányér rommá van rohadva.Mozgott is rendesen,nem tudom,de talán ez is közrejátszott,hogy kóválygott az úton.Lehet ilyen javítódarabot venni vagy érdemesebb meghegeszteni.Sikerült lefúrnom a ponthegesztéseket és nagyjából megmaradt a formája.Lehet szépen újragyártom.Nem örülök a látványnak,plusz feladat,de ha már lent van a híd megcsinálok mindent.

Másnál is jelentkezett már ilyen rohadás?

Akartam képet feltenni,de nem tudom ,hogy lehet.

Ide feltöltöd , és megosztod itt!

Vagy linkeled a kép helyét, vagy beteszed mint Zotya.--> (hozzászolás ablaknál felül, középen a "Kép" ikonra katt és beszúrod a feltöltött kép linkjét--> lehetőleg ne 3-4Mb-os méretben! )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nekem is ilyen problémám van most jobb felsö rugotányárral, az lenne a kérdésem hogy ezt a nyúlványt lehet elektrodával hegeszteni vagy csak co és láng választ elöre is köszönom.

Mindenképp co-val csináld vagy csináltasd.Nem egyszerű feladat,főleg,ha már nagyon elrohadt.És egy akna sem árt.Húsvétosdit félretéve,ma nekiláttam,mert kell a kocsi,nem tudom félretenni.Lefúrtam mindkét oldalt,és újragyártottam erősebb lemezből.Sajnos a nyúlvány is átrohadt,így azt is kijavítottam.Most szárad az alapozó és amint tudom hegesztem vissza.Holnap csinálok pár képet saját tapasztalataimról.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.