Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Csak általában sz.r. :D Nem igazán szoktak egyenesen állni, meg úgy egy része sincs vonalban semmivel, ha a helyére pattintod. A lakatosok-fényezők nagyon szeretik :D Egyébként, ha egy gyáriból műanyagozod össze, akkor szerintem jobb lesz :rolleyes: (De a rács részét facelift előttiből csináld, mert az újnak íves a teteje, és tök buta berácsozva)

Igazából az a cél, hogy valami értelmeset rakjak fel, de nem gyárit. Olyan kell, ami egy gsi lökössel is jól néz ki. :D Ja és nem csak a rács kell, hanem a komplett maszk.

A mostani nagyon igénytelen, kb 5 helyen van eltörve és hámlik róla a festék. Az előző tulaj gányolását egy fekete tikráccsal próbáltam meg eltakarni, de ez így nem maradhat.

Most ötleteket próbálok gyűjteni, hogy mit csináljak vele.

Link to comment
Megosztás:

Igazából az a cél, hogy valami értelmeset rakjak fel, de nem gyárit. Olyan kell, ami egy gsi lökössel is jól néz ki. :D Ja és nem csak a rács kell, hanem a komplett maszk.

A mostani nagyon igénytelen, kb 5 helyen van eltörve és hámlik róla a festék. Az előző tulaj gányolását egy fekete tikráccsal próbáltam meg eltakarni, de ez így nem maradhat.

Most ötleteket próbálok gyűjteni, hogy mit csináljak vele.

Csak ne a szemöldökös üvegszál-akárminél köss ki :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég lettem tulajdonosa egy Opel Astrának.

Az a problémám, hogy az előző tulaj hátsó szélvédőt cseréltetett, és mikor felrakták, körbe ragasztó szalagozták amit nem szedtek le. Azaz most a fényezésen körben ott van ez a víztiszta szalag. Próbáltam már feláztatni, dörzsölni ronggyal, de nem sok eredményre jutottam. Tudtok valami megoldást arra, hogy tudnám leszedni ezt úgy hogy ne sérüljön a fényezés. Van valami szer ami ezt feloldaná?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég lettem tulajdonosa egy Opel Astrának.

Az a problémám, hogy az előző tulaj hátsó szélvédőt cseréltetett, és mikor felrakták, körbe ragasztó szalagozták amit nem szedtek le. Azaz most a fényezésen körben ott van ez a víztiszta szalag. Próbáltam már feláztatni, dörzsölni ronggyal, de nem sok eredményre jutottam. Tudtok valami megoldást arra, hogy tudnám leszedni ezt úgy hogy ne sérüljön a fényezés. Van valami szer ami ezt feloldaná?

Előre is köszi!

Lakkbenzinnel is lehet mosni aztán ha lejött bő vizzel le kell mosni az oldószert.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Vendégségben voltunk egy barátomnál és a kertben beszélgettünk amikor egy erős tompa puffanásra figyeltünk fel. Nagyon autó hangja volt, de motorzaj nélkül. Mire előkerült a kertkapu kulcsa, meg sikerült kijutnom az utcára, csak azt láttam, hogy a 20 méterre álló kocsim mögül két biciklis, kora teenager korú kölyök kászálódik ki. Odafutottam a kocsihoz és vizsgáltam, hogy történt-e sérülés a kocsimon, de nem láttam. Közben a kölykök el... Igaz, hogy én főleg a hátsó lökhárító környékén nézelődtem, meg árnyékban is volt a kocsi. Másnap a nejem vette észre a jobb első ajtón az üveg alatt a két horpadást. No, az volt a biciklikormány helye. Aztán tegnap kocsimosáskor találtam meg a biciklikerék nyomát, mégpedig a frissen cserélt küszöbömön. Legalább 5 mm-es horpadás. Talán ki lehet húzatni mind a kettőt, remélem.

Belegondoltam, hogy mi lett volna, ha megfogom a kölyköket. Ugyan mit kezdhettem volna két kisebbséghez tartozó gyerekkel, vagy akár a szüleikkel?

Csigavér, fő a nyugalom!

Link to comment
Megosztás:

Vendégségben voltunk egy barátomnál és a kertben beszélgettünk amikor egy erős tompa puffanásra figyeltünk fel. Nagyon autó hangja volt, de motorzaj nélkül. Mire előkerült a kertkapu kulcsa, meg sikerült kijutnom az utcára, csak azt láttam, hogy a 20 méterre álló kocsim mögül két biciklis, kora teenager korú kölyök kászálódik ki. Odafutottam a kocsihoz és vizsgáltam, hogy történt-e sérülés a kocsimon, de nem láttam. Közben a kölykök el... Igaz, hogy én főleg a hátsó lökhárító környékén nézelődtem, meg árnyékban is volt a kocsi. Másnap a nejem vette észre a jobb első ajtón az üveg alatt a két horpadást. No, az volt a biciklikormány helye. Aztán tegnap kocsimosáskor találtam meg a biciklikerék nyomát, mégpedig a frissen cserélt küszöbömön. Legalább 5 mm-es horpadás. Talán ki lehet húzatni mind a kettőt, remélem.

Belegondoltam, hogy mi lett volna, ha megfogom a kölyköket. Ugyan mit kezdhettem volna két kisebbséghez tartozó gyerekkel, vagy akár a szüleikkel?

Csigavér, fő a nyugalom!

Ha nincs szerencséd még össze is vernek, mert a parkoló autód elütötte az amúgy nagyon szabályosan közlekedő, most is éppen a könyvtárba igyekvő Dzsordzsócskát... Ez a tipikus "szétb.sz az ideg, de nem tudok mit csinálni" eset... :icon2:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Gsi lökháritót használtan honnan a bánatból lehet szerezni? :D Mert az újért kicsit sokallam a 45.000Ft-ot :) Amúgy valaki meg tudná mondani miért ilyen drága? Mert a sima ködlámpa nélküli ami szinte mindenkinek van alig 11.000Ft újan :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Gsi lökháritót használtan honnan a bánatból lehet szerezni? :D Mert az újért kicsit sokallam a 45.000Ft-ot :) Amúgy valaki meg tudná mondani miért ilyen drága? Mert a sima ködlámpa nélküli ami szinte mindenkinek van alig 11.000Ft újan :D

pont azért, mert nincs minden bokorban. (Újat se kapsz 45.ért egyébként, csak valami üvegszálas utángyártott taknyot :D )
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtudná valaki mondani hogy hogyan jön ki a vezetőoldali ablaküveg a 3 ajtós astrábol ?

Láttam hogy egy sínbe van benn de nemtudom kifeszegetni belőle, kiszedtem az oldalsó síneket mindent de megse mozdul. Vélemény?

Kicsit macerás, mert ki kell szedni hozzá az ablakemelő mechanikát. Vagyis le kell fúrni a gyári szegecselést, ki kell játszani az alsó sínből, le kell szedni az oldalsó kis sínt is. Mindezt természetesen az ajtókárpit lebontás után. :) Ha ez megvan akkor már érdemes vigyázni, mert az üveg beeshet az ajtóba. Utána csak kissé el kell fordítani előrefelé az üveget és kijön a vezetősínből, ekkor felfelé ki tudod húzni. Visszarakni ugyanígy csak fordítva, de előtte ki kell szedni a lefúrt szegecseket az ablakemelőből. Vagy csavarozod, vagy visszaszegecseled.

Ha valaki tud ennél egyszerűbb módszert, szóljon. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Gsi lökháritót használtan honnan a bánatból lehet szerezni? :D Mert az újért kicsit sokallam a 45.000Ft-ot :) Amúgy valaki meg tudná mondani miért ilyen drága? Mert a sima ködlámpa nélküli ami szinte mindenkinek van alig 11.000Ft újan :D

pont azért, mert nincs minden bokorban. (Újat se kapsz 45.ért egyébként, csak valami üvegszálas utángyártott taknyot :D )

Pont azért nincs minden bokorban, mert mindenki olyat akar. Amit kibontanak azonnal el is kapkodják.

Az utángyárival meg az a baj, hogy kérdéses, hogy milyen anyagból van és mennyire méretpontos. (Válasz: sz@r anyagú és pontatlan :D)

Link to comment
Megosztás:

fent írtam http://www.autozube.hu/ az is van, nekem is csotányseggű van azt kérdeztem megfele, csak nem tudták megmondani hogy kell felrakni, ezek szerint ITT még senki sem csinálta?

fúrni nem akarnék

Csinálták már páran, de fúrás nélkül nehezen megy (bár volt kétoldalas ragasztó is :icon1: ). Nem értem miért gond kifúrni két helyen az autót, ha le lesz kezelve és lefestve, majd a lemezcsavart be lehet kenni ugyanolyan réz vagy alupasztával mint a kerékagyat szokták és többet kibír mint máshol. ;)

a kereső ezt adja a sárvédő + betét kulcsszavakra :D

Pontosabban írjátok be a keresőbe a "sárvédő betét" szavakat és kiad pár választ. A link nem tudom miért nem működik, talán szégyenlős a betétre. :omg: :icon6:

Link to comment
Megosztás:

Csinálták már páran, de fúrás nélkül nehezen megy (bár volt kétoldalas ragasztó is :icon1: ). Nem értem miért gond kifúrni két helyen az autót, ha le lesz kezelve és lefestve, majd a lemezcsavart be lehet kenni ugyanolyan réz vagy alupasztával mint a kerékagyat szokták és többet kibír mint máshol. ;)

a kereső ezt adja a sárvédő + betét kulcsszavakra :D

Pontosabban írjátok be a keresőbe a "sárvédő betét" szavakat és kiad pár választ. A link nem tudom miért nem működik, talán szégyenlős a betétre. :omg: :icon6:

hát nem akarnék, ha nem muszáj fúrni, rohad ez anélkül is (ragasztó :omg: )

DE ez nem akadályoz meg, csak jobb lenne anélkül

Link to comment
Megosztás:

hát nem akarnék, ha nem muszáj fúrni, rohad ez anélkül is (ragasztó :omg: )

DE ez nem akadályoz meg, csak jobb lenne anélkül

Mondd neki: "múkodj", hátha ottmarad. ;) :icon6:

Hidd el, ha pasztával rakod fel, nem fog ott rohadni. ;)

Én két csavarral raktam fel oldalanként és lehet most 5 év után teszek bele még egy csavart, mert elkezdett zörögni. A fúrt lyukaknál pedig ott a paszta és rozsda semmi azóta sem. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Mondd neki: "múkodj", hátha ottmarad. ;) :icon6:

Hidd el, ha pasztával rakod fel, nem fog ott rohadni. ;)

Én két csavarral raktam fel oldalanként és lehet most 5 év után teszek bele még egy csavart, mert elkezdett zörögni. A fúrt lyukaknál pedig ott a paszta és rozsda semmi azóta sem. :icon1:

fölfogtam, tudod milyen típus? amit én találtam az vmi lengyel, me tudod milyenek ez ez utánszarok, még a végén be se férnek

Link to comment
Megosztás:

fölfogtam, tudod milyen típus? amit én találtam az vmi lengyel, me tudod milyenek ez ez utánszarok, még a végén be se férnek

Úgy emlékszem ez is lengyel, de mérethelyes volt. :D

Ma már vannak jó utángyári cuccok is, de a hőlégfúvó is sokat segít, ha kell. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.