Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Betegállat... legalább átmenő csavar? ;) :) (amúgy Gabinak az ellendarabja van eltörve, nem az ajtón lévő :) )

Nem, szerencsére van ott annyi anyag a kiemelkedés miatt hogy a csavar elfér anélkül, hogy átmenne. Tuti a nyomi kutasok törték le, ahogy megállok már bazirgáják a tanksapkaajtót. :D Először mágnessel akartam, de meglepődve vettem észre, hogy nem fém az ajtó. :D Ez meg elkészült két perc alatt, csak a formájával kellett mókolni, hogy bepattanjon, és bent is maradjon. És igen, dirkt nem sorjáztam le. :D Az ellendarab? Az meg hogy a túróba tört le? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem, szerencsére van ott annyi anyag a kiemelkedés miatt hogy a csavar elfér anélkül, hogy átmenne. Tuti a nyomi kutasok törték le, ahogy megállok már bazirgáják a tanksapkaajtót. :) Először mágnessel akartam, de meglepődve vettem észre, hogy nem fém az ajtó. :D Ez meg elkészült két perc alatt, csak a formájával kellett mókolni, hogy bepattanjon, és bent is maradjon. És igen, dirkt nem sorjáztam le. :D

Mondjuk akkor ragaszthattad volna a mágnest, igaz az nem vágja senkinek a kezét. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem, szerencsére van ott annyi anyag a kiemelkedés miatt hogy a csavar elfér anélkül, hogy átmenne. Tuti a nyomi kutasok törték le, ahogy megállok már bazirgáják a tanksapkaajtót. :) Először mágnessel akartam, de meglepődve vettem észre, hogy nem fém az ajtó. :D Ez meg elkészült két perc alatt, csak a formájával kellett mókolni, hogy bepattanjon, és bent is maradjon. És igen, dirkt nem sorjáztam le. :D Az ellendarab? Az meg hogy a túróba tört le? :D

Honnan tudjam, ééntörtemlee?? :) :lol: Amúgy meg a gumitömítés is hiányzik :D (és amúgy-amúgy meg egy ezresért adtam el egy hibátlan ajtót ;) )

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk akkor ragaszthattad volna a mágnest, igaz az nem vágja senkinek a kezét. :D

Á nézegettem, de nem sok hely volt ott, nagyon meg nem akartam faragni, mert előbb-utóbb csak lesz másik ajtó. Aztán meg azt gondoltam visszarakom a zármotort, és külön kapcsolom, de ha elfelejtem lehet pont én feszegetem ki az ajtót. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem, szerencsére van ott annyi anyag a kiemelkedés miatt hogy a csavar elfér anélkül, hogy átmenne. Tuti a nyomi kutasok törték le, ahogy megállok már bazirgáják a tanksapkaajtót. :) Először mágnessel akartam, de meglepődve vettem észre, hogy nem fém az ajtó. :D Ez meg elkészült két perc alatt, csak a formájával kellett mókolni, hogy bepattanjon, és bent is maradjon. És igen, dirkt nem sorjáztam le. :D Az ellendarab? Az meg hogy a túróba tört le? :D

Fogalmam sincs hogy tört le, én nem emlékszem ilyesmire, csak arra hogy egyszercsak tankolás után már nem csukódott.

A fekete műanyagból tört le egy darab.

De mindegy, mert már úton van remélhetőleg a cucc :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fogalmam sincs hogy tört le, én nem emlékszem ilyesmire, csak arra hogy egyszercsak tankolás után már nem csukódott.

A fekete műanyagból tört le egy darab.

De mindegy, mert már úton van remélhetőleg a cucc :)

Azt mondjuk egyszerűbb cserélni, ha jól emlékszem két csavar fogja, meg ugye mindenkinél fekete.

Link to comment
Megosztás:

Azokat a műanyag elemeket kell leszedni amik szemmel láthatóan is fogják. Napellenzők, kapaszkodók, A-B -oszlop takarói. Én az ajtókédereket fent hagytam. Csak a hátsó felét szerintem nem tudod megbontani, annyira nem rugalmas, hogy le lehessen hajtani.

Leveszem akkor egyben, kizárásos alapon...

Egyébként mitől szokott elkezdeni a tetősínnél bejutni a víz?

A fúrásnál elkezd rohadni, vagy vmi gumiszigetelések öregednek el?

Ha szétszedtem mit szokás vele csinálni? Mondjuk FBS-el szigetelni majd összerakni?

Link to comment
Megosztás:

Leveszem akkor egyben, kizárásos alapon...

Egyébként mitől szokott elkezdeni a tetősínnél bejutni a víz?

A fúrásnál elkezd rohadni, vagy vmi gumiszigetelések öregednek el?

Ha szétszedtem mit szokás vele csinálni? Mondjuk FBS-el szigetelni majd összerakni?

Vagy a csavar mellett jut be a víz, vagy az illesztésnél a tető, oldalelem találozásánál is van valami ragacs. Általában telemegy a sín alatt falevéllel, és pang benne a víz attól rohad:

308376-20110816-4f3Z0a.jpg

Link to comment
Megosztás:

Vagy a csavar mellett jut be a víz, vagy az illesztésnél a tető, oldalelem találozásánál is van valami ragacs. Általában telemegy a sín alatt falevéllel, és pang benne a víz attól rohad:

http://pics.coldline.hu/pics/308376-20110816-4f3Z0a.jpg

Megcsináltam, köszi a segítséget.

Viszont belebotlottam még egy beázásba :)

A pedálok alatti legalsó réteg, amin van az a kb 1 centi vastag szivacs.... na az az alsó részén (ami már majdnem vízszintesen van) vastagon vizes :D

Mint egy szivacs szó szerint, kilehetett belőle nyomni a vizet. Ez mitől lehet ? Oda hogy juthat el a víz ? Jobb oldalt nem néztem hogy vizes-e.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.