Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv Mindenkinek! Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy Opel Astra F 1.4-es GLS típusú autóm (svájci gyártmány), s olyan probléma van vele, hogy a jobb első kerékjáratból hiányzik egy műanyag lemez, ami védené vízpumpát és az azt hajtó szíjat a kerékjáratból érkező kosztól és víztől. Sajnos eddig hanyagoltam ezt az elemet, de most egy felújítás során derült ki, hogy a vízpumpa hajtótárcsáját (ami egy kúpos bemélyedéssel szépen összegyűjtötte a sarat, megkezdődött a rozsdásodás. Mellékesen pedig a szíjra kerülő koszt szépen szétveri a motortérben, ami egyáltalán nem használ. Az volna a kérdésem, hogy ezt a lemezt be lehetne e valahonnan szerezni, mennyiért, s egyáltalán van egy olyan példány, ahol ez megvan, mert én elég sok opelt láttam, de eddig nem találkoztam olyannal, ahol ez az elem meglenne.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Róbert

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek! Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy Opel Astra F 1.4-es GLS típusú autóm (svájci gyártmány), s olyan probléma van vele, hogy a jobb első kerékjáratból hiányzik egy műanyag lemez, ami védené vízpumpát és az azt hajtó szíjat a kerékjáratból érkező kosztól és víztől. Sajnos eddig hanyagoltam ezt az elemet, de most egy felújítás során derült ki, hogy a vízpumpa hajtótárcsáját (ami egy kúpos bemélyedéssel szépen összegyűjtötte a sarat, megkezdődött a rozsdásodás. Mellékesen pedig a szíjra kerülő koszt szépen szétveri a motortérben, ami egyáltalán nem használ. Az volna a kérdésem, hogy ezt a lemezt be lehetne e valahonnan szerezni, mennyiért, s egyáltalán van egy olyan példány, ahol ez megvan, mert én elég sok opelt láttam, de eddig nem találkoztam olyannal, ahol ez az elem meglenne.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Róbert

Igazából a generátorról beszélünk, nem a vízpumpáról, az zárt helyen van. Létezik ilyen műanyag takaróelem, de most nem találom a linket, majd valaki megmutatja. Én ideiglenesen egy műpadló darabot rögzítettem oda, nem volt szép látvány a motorháztetőn bellül a koszcsík.

Link to comment
Megosztás:

Az utólagos tetőablakozásról mi a véleményetek?

:)

Nem ajánlom...Soha nem fogják úgy megcsinálni, mint a gyárit.... Előbb vagy utóbb gondok lesznek a tömítéssel, és befog ázni! Hening cartárs tetőablakosítása színpatikus volt, de az nagyon drága mulatság, ha csak az ember nem kasznis és fényező egy személyben.

Link to comment
Megosztás:

Nem ajánlom...Soha nem fogják úgy megcsinálni, mint a gyárit.... Előbb vagy utóbb gondok lesznek a tömítéssel, és befog ázni! Hening cartárs tetőablakosítása színpatikus volt, de az nagyon drága mulatság, ha csak az ember nem kasznis és fényező egy személyben.

Ebből kimaradtam milyen volt az?

Link to comment
Megosztás:

Nem ajánlom...Soha nem fogják úgy megcsinálni, mint a gyárit.... Előbb vagy utóbb gondok lesznek a tömítéssel, és befog ázni! Hening cartárs tetőablakosítása színpatikus volt, de az nagyon drága mulatság, ha csak az ember nem kasznis és fényező egy személyben.

Én is azt hallottam, hogy az utólag készített tetőablak beázik elég könnyen.

Másik negatívum volt nekem, hogy egy ismerősnek a fehérvári "madarasteszkó" parkolójában betörte valami állat a tetőablakát amíg ő vásárolt... hogy miért, azt máig nem tudja.

Link to comment
Megosztás:

Ebből kimaradtam milyen volt az?

Ha jól tudom még nem csinálta meg....de ha jól emlékszem: Első hátsó szélvédő ki, tetősínműanyag alatt elvág, tetőablakos autón szintén, és komplett tető csere..... Utca hosszal van megkönnyítve a fényező, és a lakatos dolga!

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom még nem csinálta meg....de ha jól emlékszem: Első hátsó szélvédő ki, tetősínműanyag alatt elvág, tetőablakos autón szintén, és komplett tető csere..... Utca hosszal van megkönnyítve a fényező, és a lakatos dolga!

Az első szélvédőnél hogy oldják meg??

Hátul ott van összerakva, de elől nemtudom.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget azt hiszem ez jó lesz. Úgy akarnám ,hogy kivűl minden furatot eltüntetni rendszámot a lökhárítóba a hátfal maradna pucéron egyenesre falazás nélkül

Nem kell az annyira nem jön be nekem hogy annyira meg van csapva egyenesre :) de azért kössz az ajánlást :D

Láttad már az ajtót amiről beszélek? :D

Link to comment
Megosztás:

Na ezt mondom én is, hátul kinyitom az ajtót, és látni az összerakást, azt látni, de elől nem látni, azt hogy oldják meg? Szélvédő alatt?? Ha olyan színűt tud találni, akkor festeni se kell :D

Igen a szélvédő alatt! Persze nem kis munka összehozni úgy hogy a szélvédők utána stimmeljenek, de meg lehet csinálni!

:D Értelek már, mondom milyen hátsó üveget akarsz te kivenni, dehát heningnek 5 ajtósa van nemde?? Vagy abbol is kimaradtam volna :)

Én meg arra vagyok kíváncsi, hogy elől hol szedik szét a tetőlemezt a váztol.

Igen! Caravanok, 3-5 ajtós Coupe-ék előnybe...Én a sajátomból indultam ki :D

Link to comment
Megosztás:

Wazz, Alex0403! Nagyon szép az autód, tök jól néz ki! Másoknak gondolom nem újdonság de én csak most láttam így képről! :D

Hogy a témánál is maradjak szeretnék tőled segítséget kérni! A Vectra topicból Öcsibácsi anno ide küldött mert te állítólag nagy szaki vagy festés, fényezés témakörben. :) Olyan problémám lenne hogy a mai jóidő alkalmával kicsit körbenéztem a kocsit hogy hogyan is vészelte át a telet! Az első szélvédő jobb sarkánál, a gumirozás mentén észrevettem hogy elkezdett rozsdásodni a kasztni! Kérdésem az lenne hogy az ilyet hogy lehet javítani orvosolni?? Te hogy csinálnád az ilyet?? Íme egy kép hogy melyik területről is van szó (kis piros nyilnál), hátha így jobban érthető! Klikk ide

Link to comment
Megosztás:

Wazz, Alex0403! Nagyon szép az autód, tök jól néz ki! Másoknak gondolom nem újdonság de én csak most láttam így képről! :D

Hogy a témánál is maradjak szeretnék tőled segítséget kérni! A Vectra topicból Öcsibácsi anno ide küldött mert te állítólag nagy szaki vagy festés, fényezés témakörben. :D Olyan problémám lenne hogy a mai jóidő alkalmával kicsit körbenéztem a kocsit hogy hogyan is vészelte át a telet! Az első szélvédő jobb sarkánál, a gumirozás mentén észrevettem hogy elkezdett rozsdásodni a kasztni! Kérdésem az lenne hogy az ilyet hogy lehet javítani orvosolni?? Te hogy csinálnád az ilyet?? Íme egy kép hogy melyik területről is van szó (kis piros nyilnál), hátha így jobban érthető! Klikk ide

Köszi! De ez már régi kép, most így néz ki :)

Hát nem akarlak elkeseríteni, de ebből nem sokára lakatolás lesz a vége.... Húzhatod halaszthatod, de gondolom öcsibácsi is azt mondta, hogy előbb vagy utóbb ő hozzá kerül. A gumikédert kell levenni, és amennyire tudod fém tisztára le kell tisztítani, majd egy kis alapozó, kittelés, csiszolás, és színre fújás. A baj, hogy az messziről látszani fog, így nagyon sok mindent nem tudsz tenni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.